90 +2.Vége a mérkőzésnek. 3-0-ra győztünk!
90 +1.Nagy tűzijáték a kapunk előtt, de Zimonyi lövésénél a kapufa segít!
87.Nikolics ívelt a hosszúra jobbról, Petrjak fejelt mellé 9 méterről.
85.Koszta lőtt egy jobbról középre tett labdát méterekkel fölé 11 méterről.
84.A változatosság kedvéért megint les, Nikolics hiába indult volna meg.
82.Nego ugratta ki Nikolicsot, aki ziccerben a jobb alsó mellé lőtt, de ez is les.
80.Petrjak indította Heistert, aki középre passzolt, Nikolics pedig közelről a hálóba lőtt, a gól azonban les miatt érvénytelen.
78.Ubochioma tartott rá Petrjak lábára, sárga lap.
76.Koszta próbálta kiugratni a társát, de Stopira közbelépett.
75.Spoljaric helyett Ubochioma érkezett.
74.
72.Petrjak ment el a szélen sokadszor, lapos centerezése pontatlan volt.
71.Szendrei helyett Nikolics.
70.A második zalaegerszegi szöglet nem okozott veszélyt.
70.Hatalmas ZTE-helyzet! Spoljaric lapos lövését vágtuk ki a gólvonalról!
68.Milovanovikj bal oldali beadása ment el keresztben a kapunk előtt.
65.Kálnoki Kis helyett Bobál a pályán a vendégeknél.
64.Szendrei állította meg szabálytalanul Milovanovikj Danielt, sárga lap.
63.Dárdai beadását Demjén kivetődve szerezte meg Kodro elől.
62.Kodro lövés helyett inkább passzolt a szélen felfutó Negohoz, aki belőtte középre a labdát, Kálnoki Kis rúgta ki Petrjak elől.
61.
60.Funsho - Fiola csere nálunk.
60.Petrjak beadását Kodro fejelte közelről centikkel a jobb felső mellé.
59.Rus mentett remekül a lőni készülő Zimonyi elől.
56.Egy jobb oldali beadás megpattant, Kovács könnyedén húzta le a labdát.
54.GÓÓÓÓÓÓL! ​Dárdai érkezett Funsho középre tett labdájára és 7 méterről a kapu jobb oldalába lőtt!
51.Lesjak fejelt a kapunk mellé 8 méterről.
49.Petrjak - Dárdai - Petrjak összjáték után balról középre adott ukrán szélsőnk, Kodro fejelt, pont Demjén kezébe.
47.Hármas csere a szünetben a ZTE-nél, Babati, Halilovic, Skribek le, Gergényi, Zimonyi, Milovanovikj be.
46.Folytatódik a meccs!
45.Nincs ráadás, vége a félidőnek.
42.Nego jobbról érkező beadása után nem tudtunk helyzetet teremteni.
39.Ivan Petrjak a negyedik gólját szerezte az idei bajnokságban.
38.
37.GÓÓÓÓÓÓL! Petrjak kapott jó labdát a bal oldalon, csinált egy cselt, majd ballal, éles szögből a bal alsóba lőtt!
36.Támadásban a ZTE! Többször is megpróbálták áttörni a védőfalunkat a vendégek, nem sikerült.
33.Funsho szabálytalankodott Skribekkel, sárga lap.
32.Az elmúlt percekben mezőnyjátékot láthattunk a pályán.
28.Funsho beadását Petrjak fejelte le Szendreinek, aki egy pattanás után mellé lőtt 14 méterről.
27.Szép játék után Heister adott középre balról, hosszú volt a labda Funshonak.
24.Dárdai lőtt kevéssel a jobb alsó mellé pont arról a helyről, ahonnan Kodro a gólt szerezte.
22.A szabadrúgást Dárdai ívelte középre, kifejelte egy védő, Nego pedig kapásból, 20 méterről fölé lőtt.
22.Babati kapott sárgát egy szabálytalanság után.
21.Nego lapos beadását átlépte Kodro, így Petrjak elé került a labda, aki igazítani akart rajta a lövés előtt, de hosszan vette át, oda a helyzet.
20.Babati beadása után Szendrei fejesét védte hatalmas bravúrral Kovács. Szerencsétlen mozdulat volt középpályásunktól.
19.Petrjak szöglete után mentett a zalaegerszegi védelem.
18.
17.GÓÓÓÓÓÓL! Kis szerencsével Kodro elé került a labda, aki tolt rajta egyet, majd 17 méterről nagy gólt lőtt a kapu jobb oldalába!
15.Petrjak beadása után mentettek a vendégek, majd Heister középre tett labdáját is kivágták.
14.Dárdai szöglete után Serafimov fejelte ki a labdát, majd Szendrei lövése vágódott le.
13.Petrjak ment el szépen a bal szélen, lágyan középre adott, pont nem volt jó a labda sem Kodronak, sem Funshonak.
12.
10.Az első 10 perc helyzet nélkül telt el.
8.Skribek ívelt jobbról a hosszún érkező Babati felé, de pontatlanul.
5.Szép összjáték után Heister próbált beadni, de lesen kapta a labdát.
4.Babati ívelt a kapunk elé egy szabadot, Kovács húzta le a labdát.
3.Petrjak adta be az első szögletünket, veszélytelen volt.
1.Elkezdődött a meccs!
-2.Mi piros-kékben, a vendégek tiszta fehérben játszanak majd.
-3.Érkeznek a csapatok.
-15.Befejezték a melegítést a csapatok, hamarosan kezdődik a meccs!
-30.
-40.Elkezdték a melegítést a csapatok.
-50.
-55.A mai kezdőnk: Kovács D. - Nego, Rus, Stopira, Heister - Funsho, Szendrei, Makarenko, Petrjak - Kodro, Dárdai.
-65.Köszöntünk benneteket a MOL Aréna Sóstóból! 17.30-kor kezdődik a Vidi - ZTE bajnoki.

Szabics Imre:

"Megérdemelt győzelmet arattunk, meggyőző teljesítménnyel. Tökéletes hetet szerettünk volna produkálni, bő három hét alatt célunk volt legyőzni a Paksot és Zalaegerszeget is, illetve hétközben szerettünk volna továbbjutni a MOL Magyar Kupában. Sikerült is három győzelmet aratni, ehhez és a mai meccshez is gratulálok a csapatnak. Örülök, hogy a szurkolókat itthon ki tudtuk szolgálni, a fehérvári teljesítményünkre talán nem lehet panasz, hiszen a hazai tabellán első helyen vagyunk. Annak külön örülök, hogy sikerült kapott gól nélkül lehozni a mai mérkőzést. A Ferencváros elleni mérkőzéssel egyelőre nem foglalkozunk. A válogatottaknak sok sikert kívántam, a többi játékostól azt kértem, hogy élvezzék most ki ezt a két szabadnapot, amely során hazamegyek én is a családomhoz. A jövő héten jön egy kis fizikális felkészítés és egy edzőmérkőzés, majd utána következik a specifikus felkészülés a Ferencváros elleni bajnokira."

Waltner Róbert:

"Minőségi játékot mutatott be a Vidi, persze ehhez meg is vannak a játékosaik. Mi sajnos nem mutattuk meg azt, amit tudunk, főleg a támadóharmadban nem ment ma, kishitűen játszottunk. A második játékrész azért jobb volt. Azt kértem a szünetben, hogy legyünk bátrabbak, több legyen a labda nélküli mozgás, volt is két nagy helyzetünk. Mióta a ZTE visszajutott az NB I-ben, még pontot sem szereztünk itt Fehérváron, ez a rossz sorozat ma sem tört meg. Nem vagyok elégedett, nem úgy sikerült a mérkőzés, ahogy terveztük. A válogatott szünetben dolgozunk tovább. Nem volt szabad hátradőlnünk három győztes bajnoki után sem, most két vereség után is mennünk kell tovább előre. Ez egy ilyen bajnokság, az első négy helyezettet leszámítva vannak hullámvölgyek szinte minden csapatnál. Aki ezekből a hullámvölgyekből jól jön ki, az bent fog maradni, akik pedig bennragadnak ebben a negatív spirálban, azok kieshetnek a végén."

2021. November 07. 19:55  -  Szerző: molfehervarfc.hu  -
Magabiztos győzelem a Zalaegerszeg ellen

Kodro kezdte a gólgyártást, támadónkon kívül Petrjak és Dárdai is eredményes volt.

Az OTP Bank Liga 12. fordulójának zárómérkőzésén csapatunk a Zalaegerszeget fogadta a MOL Aréna Sóstóban. Szabics Imre a Kovács D. - Nego, Rus, Stopira, Heister - Funsho, Szendrei, Makarenko, Petrjak - Kodro, Dárdai összetételű csapatnak szavazott bizalmat az első perctől kezdve, a Vidi korábbi csatára, a ZTE jelenlegi mestere, Waltner Róbert pedig a támadó szellemű játékosai közül például Babatit, Kosztát, Skribeket és Spoljaricot is a kezdőbe jelölte.

Közel 15 perc mezőnyjáték után Petrjak két bal oldali beadása is némi veszélyt okozott a zalaegerszegi kapu előtt, a második után pedig egy szöglet is következhetett. A sarokrúgás után Szendrei lőtt kapura 14 méterről, amely Bedi lábáról pattant ki az alapvonalon túlra, ebből a pontrúgásból fél perc alatt először egy jobb oldali, majd egy bal oldali centerezés alakult ki, de Demjénnek végül egyszer sem kellett védenie. A 17. percben viszont hiába kellett volna, nem tudott hárítani a kapus, Dárdai tette vissza finom mozdulattal lövésre a labdát Kenan Kodrónak, baszk-bosnyák támadónk pedig 23 méterről óriási gólt ágyúzott a kapu jobb oldalába (1-0).

Húsz perce tartott a mérkőzés, amikor Szendrei igyekezett menteni, azonban Kovács Dánielt hozta nehéz helyzetbe egy rosszul irányzott felszabadító-fejessel, kapusunk végül nagyot védett. Három perccel később Makarenko passzát Dárdai próbálta 21-ről a jobb alsóba tekerni, Demjén díszkíséretet adott a labdának, de nem kellett beleérnie a lövésbe. A 36. percben megdupláztuk az előnyünket! Makarenko szerzett labdát, jó ütemben a középen felfutó Dárdaihoz játszott, aki Petrjakot hozta játékba, ukrán támadónk pedig egy biciklicsel után laposan kilőtte a hosszú sarkot (2-0). Az első félidőben nem forogtak már veszélyben a kapuk, kétgólos vezetéssel vonulhattunk be az öltözőbe.

A szünetben Waltner Róbert hármat is cserélt, Babati, Halilovic és Skribek nem vette vissza a mezt a folytatásra, Gergényi, Zimonyi és Milovanovikj jött helyettük a pályára. A hármas vendégcsere nem törte meg csapatunk lendületét, a 49. percbe Kodro még Demjén kezébe fejelte a labdát, azonban az 54. percben Nego beadását Dárdai először higgadtan átvette a ZTE védők gyűrűjében, majd be is lőtte harmadik gólunkat (3-0). Nem sokkal a gól után Petrjak beadására érkezett remekül Kodro, de közelről kapu fölé fejelte a labdát.

A 70. percben Koszta szerzett labdát, majd egy jobb oldali beadás után Kovács Dániel akadályozta meg Zimonyit a gólszerzésben, a kipattanót pedig végül sikerült szögletre mentenünk. Az esetet követően Szendreit Nikolics váltotta, és már 10 perce pályán volt Fiola Attila is, aki korábban Funsho helyett állt be. A 80. percben Nikolics passzolta be közelről a hálóba Heister beadását, azonban német balhátvédünk lesen kapta a labdát a centerezés előtt, így érvénytelen volt a gól. Hét perccel ezt követően Nikolics ezúttal előkészítőként lépett fel, jobb oldali beadását a hosszún érkező Petrjak a kapu mellé bólintotta, majd még a kirúgás előtt Dárdait és Kodrot Zivzivadze és Jallow váltotta. A hosszabbítás perceiben két ZTE-kapufát láthattunk (Meshack és Zimonyi hibázott közelről), majd Bogár Gergő lefújta a mérkőzést, 3-0-ra, magabiztosan legyőztük a zalaegerszegieket.

A válogatott szünet után Szabics Imre csapata a Groupama Arénában az FTC ellen lép pályára, az OTP Bank Liga 13. fordulójának rangadója november 21-én, 17:30 órakor kezdődik majd.