84.Büntetőhöz jutott a ZTE, Radó esett el Stopira mellett az ötösünk környékén.

77.Nyári 24 méterről alig lőtt kapu fölé egy szabadrúgást!
77.Katanec rántotta le Szabót.
76.Bőle helyett Barczi a pályán.
75.Nikolics lőtt 14 méterről kapu fölé.
74.Petrjak kényszerítőzött Szabóval, majd ukrán támadónk lőtt kapura 16 méterről, Demjén védett.
72.Funsho helyére Szabó Levente állt be.
65.Bőle erős lövését védte Kovácsik szépen.
64.Mitrovic kapott sárgát.
63.

63.Kovács helyére Nyári állt be.
62.GÓÓÓÓÓÓL!

Kovács vezette be a jobb szélen a labdát a 16-oson belülre, majd szépen adott középre Petrjaknak, aki higgadtan értékesítette a ziccert! Mesterhármas!
61.Funsho kapott sárgát.
58.Stieber és Bolla helyére Ostrek és Ikoba álltak be.
57.GÓÓÓÓÓL!

Ismét ukrán támadónk, Ivan Petrjak vette be a ZTE kapuját! A vendégek labdát veszítettek, majd pedig Houri ugratta ki Petrjakot, aki ballal nagy gólt szerzett.
49.GÓÓÓÓÓÓL!

A kipattanót követően nálunk maradt a labda, Petrjak pedig éles szögből lőtt a vendégek kapujába!
49.Nikolics 11-esét Demjén kivédte.
48.Petrjakot rántották le a 16-oson belül, Szépe piros lap és 11-es!
46.Folytatódik a meccs!
45.Vége az első félidőnek.
44.Radó kapott pazar kiugratást, a vendégek támadója szépen át is vette a labdát, 15 méterről célba vette a kapunkat, szerencsére a labda a bal kapufáról kifelé pattant.
39.Magabiztosan őrizzük előnyünket, ezekben a percekben egyik kapu sem forog veszélyben.
33.

31.Pátkai nem túl erős lövését védte Demjén.
30.Kovács ívelt előre Stopirának, aki egy sarokrúgást követően maradt elől, védőnk látványos előrevetődő mozdulattal fejelt kapura, Demjén a kapufára tolta a labdát, de közben a partjelző már lest jelzett.
26.Petrjak lövése a bal kapufán csattant, a kipattanóra Nikolics érkezett becsúszva, de lemaradt a labdáról.
23.Stieber távoli lövése nem okozott gondot Kovácsiknak.
20.Petrjak harcolt ki szabadrúgást 24 méterre a ZTE kapujától, a labda mögé Houri állt, szépen tekerte el a sorfal mellett a bőrgolyót, de Demjén vetődve védeni tudott.
15.

11.Funsho került a földre egy védő szorításában a 16-oson belül, de a spori sípja néma maradt.
9.Pátkai tekert kapura 18 méterről, Demjén óriási bravúrral piszkálta ki a léc alól.
6.Bőle 13 méterről lőtt kapura, Kovácsik szépen védett.
5.GÓÓÓÓL!

Második szögletünkből megszereztük a vezetést, Houri kanyarított kapu elé, Stopira pedig a hálóba fejelt.
1.Mi kezdtük a meccset!
-1.Nikolics az előző fordulóban játszotta 200. NB I-es bajnokiját, Kovács Zoltán sportigazgató köszöntötte őt.
-2.Érkeznek a csapatok, a mieink piros-kékben, a vendégek pedig kék-fehérben.
-20.A mai meccsünk játékvezetője, Pillók Ádám hatodik NB I-es meccsét fogja vezetni. Tavaly egy Haladás - Vidi bajnokin debütált az élvonalban.
-30.A két csapat játékosai elkezdték a bemelegítést.
-40.
-50.Íme a mai kezdőcsapatunk: Kovácsik - Fiola, Musliu, Stopira, Hangya - Houri, Pátkai - Funsho, Kovács, Petrjak - Nikolics
-60.Üdvözöljük szurkolóinkat a MOL Aréna Sóstóból, ahol 17-kor csapatunk a ZTE FC ellen lép pályára.

Joan Carrillo:

„Gratulálok a játékosoknak a mai sikerhez. Nem könnyű így meccselni egyik csapatnak sem, amikor sorozatban ilyen sok mérkőzés van, de a Zalaegerszeg is támadó felfogásban állt neki a meccsnek, valamint mi is, már a kezdőcsapatban is sok támadószellemű játékos kapott helyet. Jól kezdtük a találkozót, de az első félidőben azért akadt több technikai hiba is a játékunkban. A szünetben azon volt a hangsúly, hogy mennyire fontos a második gól megszerzése. Ez hamar jött is, valamint kikényszerítettünk egy emberelőnyös helyzetet. Nyilvánvalóan gól-, és emberhátrányban a Zalaegerszegnek nehezebb dolga volt, mi pedig még több gólt tudtunk szerezni. Összességében örülök az eredménynek, a teljesítménynek és a hozzáállásnak is, az pedig külön pozitívum, hogy Nyári Patrik és a debütáló Szabó Levente is jól tudott beszállni a meccsbe.”

Vezetőedzőnket Nikolics Nemanja teljesítményéről is kérdezték.

„Nikó képességeiben természetesen továbbra sincs semmi kétségem – szerintem Magyarországon másnak sincs. Edzéseken folyamatosan lövi a gólokat, biztosan jönnek majd a találatok a mérkőzéseken is. Tapasztalatával sokat segít, nagyon hasznosan játszik, megnyitja a területeket a többieknek, remek kombinációkat csinál Ivánnal és Kokóval. Szerencsés vagyok, hogy a mi csapatunkban játszik.”

Márton Gábor:

„Nehéz mit mondani egy 4-1-es vereség után, bár szerintem ez a kiállításig – ami olyan volt, amilyen – egy szoros mérkőzés volt. Tíz embernél is próbáltam úgy cserélni, hogy visszajöhessünk a meccsbe, de a Vidi ellen gól- és emberhátrányban ez nagyon nehéz. A srácok megpróbáltak mindent, rengeteget futottak fel-le, de ez most így sikerült. Tudtuk, ahhoz, hogy életben tartsuk az esélyeinket, szükség van bravúrgyőzelmekre. A kiállításig úgy érzem, ez egy „x”-es meccs volt, volt helyzet és kapufa itt-is, ott-is. Lassan kezdtünk, az elején nem mertünk futballozni, de az első félidő utolsó 10-15 percben már voltak olyan játékok, amelyeket kérek a csapattól. Bíztam benne, hogy ezt át tudjuk menteni, de hamar jött a kiállítás és utána jöttek a Vidi-gólok.”

2020. Február 22. 19:20  -  Szerző: Wéninger Ákos  -
Petrjak mesterhármasával 4-1-re győztünk a ZTE ellen

Stopira szerzett vezetést az 5. percben, félidőben 1-0-ra vezettünk. A második játékrészben megfogyatkoztak a vendégek, Nikolics büntetője kimaradt, Ivan Petrjak azonban háromszor is betalált.

Az OTP Bank Liga NB I 22. fordulójában a kiesés elől menekülő ZTE FC látogatott a MOL Aréna Sóstóba, ezzel pedig kezdetét vette egy négy felvonásból álló előadás a két csapat főszereplésével, hiszen márciusban a Magyar Kupa negyeddöntőjében is a ZTE-vel küzd meg a Vidi, és a szezonzáró bajnokit is a kék-fehérek ellen játsszuk majd májusban.

Sérülések és eltiltások miatt kissé felforgatott csapatot küldött pályára ezen az estén Joan Carrillo. Először volt bajnokin kezdő visszatérése óta Nikolics Nemanja, aki múlt héten az FTC ellen játszotta 200. NB I-es bajnokiját, ennek alkalmából köszöntötte őt Kovács Zoltán sportigazgató a kezdés előtt.

Nagyszerűen indult számunkra a meccs, hiszen Houri szögletét követően Stopira fejelt az egerszegi kapuba az 5. percben (1-0).

A gól után szinte azonnal válaszolhatott volna a ZTE, de Bőle lövését Kovácsik bravúrral védte. A 9. percben Demjén is bemutatott egy óriási bravúrt, Pátkai 18 méteres tekerését piszkálta ki a léc alól a vendégek hálóőre. Két perccel később Funsho került a földre egy védő szorításában a 16-oson belül, de Pillók sporttárs sípja néma maradt. A 20. minutumban Petrjak harcolt ki szabadrúgást 24 méterre a ZTE kapujától, a labda mögé Houri állt, szépen tekerte el a sorfal mellett a bőrgolyót, de Demjén vetődve védeni tudott.

A túloldalon Stieber távoli lövése nem okozott gondot Kovácsiknak. Néhány perccel később nagyon közel jártunk az újabb gól megszerzéséhez, de Petrjak lövése a bal kapufán csattant, a kipattanóra pedig hiába érkezett becsúszva Nikolics, nem érte el a játékszert. A félidő végén Radó is eltalálta a kapufát, a zalaegerszegi támadó 15 méterről vette célba a kapunkat, a labda a bal kapufáról kifelé pattant.

Mozgalmasan kezdődött a második félidő. A 48. percben Petrjak került ziccerbe, Szépe János utolsó emberként szabálytalankodott ukrán játékosunkkal, a játékvezető azonnal a 11-es pontra mutatott, és piros lapot adott a ZTE futballistájának. A büntetőt Nikolics végezte el, de a jobb sarokra tartó lövést Demjén védeni tudta. Nem szabadult azonban fel a vendégek kapuja, mi szereztük meg a kipattanót, Nikolics szöktette Petrjakot, aki szinte az alapvonalról helyezett Demjén mellett a kapuba (2-0).

Az 57. percben labdát veszítettek a vendégek, Houri pedig remekül ugratta ki Petrjakot, aki ballal nagy gólt lőtt (3-0). Nem volt megállás, a ZTE-t már a saját 16-osuk előtt letámadtuk, ennek pedig újabb gól lett az eredménye. Kovács vezette be a jobb szélen a labdát a 16-oson belülre, majd szépen adott középre Petrjaknak, aki higgadtan értékesítette a ziccert - mesterhármas 13 perc alatt (4-0)!

A 65. percben Kovácsik védte szépen Bőle lövését, 10 perccel később Demjén fogta Petrjak próbálkozását, miután ukrán szélsőnk remekül kényszerítőzött Szabó Leventével, aki a 72. percben állt be és első tétmeccsét játszotta a Vidiben. Egy perc múlva Nikolics lőtt fölé 14 méterről. A 77. percben a nem sokkal korábban beállt Nyári Patrik tekerte alig fölé azt a szabadrúgást, amit Szabó Levente felrúgásáért kaptunk. Fiatal támadónk remekül indult meg, csak szabálytalanul tudták szerelni. A 84. percben büntetőhöz jutottak a vendégek, Stopira szabálytalankodott Radóval, a sértett pedig értékesítette a tizenegyest (4-1).

A ráadás perceiben Nikolov lövését fogta Demjén, több gól pedig már nem esett, 4-1-re győztünk. Legközelebb február 29-én lépünk pályára, a Kaposvárt fogadjuk a MOL Aréna Sóstóban.