Gyors kontra végén Grozav vette be a kapunkat, mesterhármast ért el a DVTK cserejátékosa.
88.Szabó lövése egy védőről szögletre pattant.
75.Houri távoli kapáslövése jócskán kapu mellé szállt.
73.Az elmúlt percekben egyik kapu előtt sem alakult ki gólszerzési lehetőség.
71.

68.Vanecek helyére Zivulic állt be.
66.Dárdai és Zivzivadze helyére Rus és Nikolics álltak be.
61.​GÓL!

Hihetetlen, Grozav egy perc alatt fejelt két gólt, ezúttal is Grgic adott be a jobb oldalról.
60.GÓL!

Az imént pályára lépő két cserejátékos hozta össze a DVTK egyenlítő találatát: Drazic adott remek labdát Grgic-nek, aki szépen adott középre, Grozav pedig néhány méterről a kapuba fejelt.
58.Hangya jó beadását követően Zivzivadze hibázta el a ziccert közelről, hatalmas helyzet volt!
55.Augusto és Roshi helyére Drazic és Grozav álltak be.
51.Vanecek szabálytalankodott kapusunkkal az ötösön belül, a labda Márkvárt elé került, aki elől Fiola mentett nagyot, de közben a játékvezető jelezte a szabálytalanságot, szabadrúgás kifelé.
46.Folytatódik a meccs, csere egyik oldalon sem volt a szünetben.
45.Vége az első félidőnek.
43.Petrjak lőtt 13 méterről, kapásból kapu mellé.
42.Petrjak szép labdát adott Zivzivadzenek, aki a kifutó kapus mellett, éles szögből kapu mellé lőtt.
38.Mezőnyjátékkal telnek most a percek.
35.

32.Marin lőtt éles szögből kapura két szép csel után, Kovács ezúttal lábbal védett hatalmasat!
29.Milovic kapott sárgát.
27.KOVÁCS fél percen belül két hatalmas bravúrt is bemutatott!

Előbb Vanecek kapott remek labdát, átvette azt, majd 14 méterről a bal alsót vette célba, kapusunk óriást védett. Nem sokkal később egy szélről érkező beadást ütött ki Kovács az érkező támadók elől, a kipattanót pedig Augusto fejelte az ötösről kapu fölé.
22.Houri ugratta ki szép labdával Dárdait, azonban a vendégek kapusa jó ütemben jött ki a kapujából, fiatal támadónk nem tudta eltekerni a labdát a kapus mellett, szögletre pattant róla a labda.
21.Houri tekert 13 méterről, éles szögből kapura, egy védő lábáról szögletre pattant a labda.
20.

15.Márkvárt oldalszabadrúgását követően Vanecek fejelt 7 méterről kapu fölé.
11.Augusto kapott sárgát.
10.

9.GÓÓÓÓÓL!

Houri tekert kapu elé egy szabadrúgást, Stopira remek ütemben érkezett és 6 méterről védhetetlenül fejelt a miskolciak kapujába.
8.Roshi kapott sárgát.
8.Jobb szélről érkező beadást Vanecek lőtte kapura, Kovács védett.
5.Az első 5 perc eseménytelenül, mezőnyjátékkal telt el.
1.Mi kezdtük a meccset!
-2.Felcsendült a Vidi-himnusz a MOL Aréna Sóstóban, ez pedig azt jelenti, hogy érkeznek a csapatok, hamarosan kezdődik a meccs!
-20.

-30.A két csapat játékosai elkezdték a bemelegítést.
-35."Minden tudásommal segíteni fogom a klubot" - nyilatkozta honlapunknak Szalai Tamás, aki Márton Gábor távozása után ma megbízott edzőként irányítja a Vidit a DVTK ellen.
-45.Íme a mai kezdőcsapatunk: Kovács - Nego, Musliu, Stopira, Fiola, Hangya - Dárdai, Pinto, Houri - Zivzivadze, Petrjak
-50.

-60.Üdvözlünk benneteket a MOL Aréna Sóstóból, ahol 17 órakor a sereghajtó DVTK ellen lépünk pályára.

Szalai Tamás:

"Jól kezdtük a mérkőzést, jött a gól is, amit elterveztünk, meg tudtuk valósítani az első félidőben. Amikor ellenfelünk változtatott, arra is reagáltunk, nem éreztem, hogy a szünet után gond lehet. A 60. percben nagyon gyorsan kaptunk két gólt, a Diósgyőr teljesen visszaállt, onnantól nehéz dolgunk volt. Sok hibával játszottunk, lassan járattuk a labdát, inkább csak rohantunk az eredmény után. Hozzáteszem, a diósgyőri egyenlítés előtt hatalmas ziccert hagytunk ki. Ha berúgjuk, 2-0, lezártuk volna a meccset. Ehelyett fordított a DVTK. Sajnos ilyen periódusban vagyunk, akartak a srácok, de a helyzeteinket nem használtuk ki. A meccsek fordulópontjaiból folyamatosan rosszul jövünk ki sajnos. Szerdán kupameccs az FTC otthonában, össze kell szednünk magunkat, előbb-utóbb meg kell, hogy forduljon ez a széria."

Zoran Zekic:

"Köszönöm a játékosaimnak, hogy ma igazi csapatként dolgoztak, ez volt a siker kulcsa. Az első félidőben is sok helyzetet alakítottunk ki, de nem tudtuk őket értékesíteni és hátrányból kellett kezdenünk a második játékrészt. Még az első 45 perc felénél változtattunk, Hegedűs János egy sorral feljebb lépett, így stabilizáltuk a középpályát. Megmutattuk a karakterünket, fordítottunk, a csereként beszállók is olyan játékot nyújtottak, amit elvárok tőlük. A félidőben azt mondtam, ez eddig a legjobb meccsünk, gyorsak voltunk, jól járattuk a labdát, és végül mindez a második 45 percben eredményre vezetett."

2021. Február 20. 19:55  -  Szerző: molfehervarfc.hu  -
Nyerni tudott a DVTK a MOL Aréna Sóstóban

Stopira fejesével mi vezettünk, de Grozav második félidei mesterhármasával fordított a miskolci együttes.

A tabella utolsó helyezettje ellen léptünk pályára az OTP Bank Liga 22. fordulójában. A DVTK a legutóbbi játéknapon vereséget szenvedett Újpesten, mi az MTK-tól kaptunk ki hazai pályán. Márton Gábor vezetőedző távozása után Szalai Tamás pályaedző készítette fel a csapatot a szombat délutáni mérkőzésre és a Kovács D. - Nego, Musliu, Stopira, Fiola, Hangya - Dárdai, Houri, Pinto - Zivzivadze, Petrjak tizenegynek szavazott bizalmat.

A vendégek Vanecek révén veszélyeztettek a 8. percben, egy jobb szélről érkező beadást lőtt kapura a piros-fehérek támadója, Kovács védett. Egy perccel később viszont már mi örülhettünk, Houri jól lőtt a tizenhatoson belülre egy szabadrúgást, Stopira pedig védhetetlenül fejelt a hálóba (1-0).

A 15. percben Márkvárt oldalszabadrúgását követően Vanecek fejelt 7 méterről kapu fölé. A 22. percben Houri ugratta ki szép labdával Dárdait, azonban a vendégek kapusa jó ütemben jött ki a kapujából, fiatal támadónk nem tudta eltekerni a labdát a kapus mellett, szögletre pattant róla a labda. A 27. percben Kovács Dániel fél percen belül két hatalmas bravúrt is bemutatott! Előbb Vanecek bal alsóba tartó lövését hárította, majd egy szélről érkező beadást ütött ki a támadók elől. A 32. percben Marin lőtt éles szögből kapura két szép csel után, Kovács ezúttal lábbal védett. A félidő vége előtt Petrjak előbb remekül hozta helyzetbe Zivzivadzét, aki azonban nem tudta értékesíteni a ziccert, az oldalhálóba lőtt, majd 13 méterről, kapásból bombázott mellé. Egygólos Vidi-vezetéssel mentek pihenni a csapatok.

A második játékrész elején Vanecek szabálytalankodott kapusunkkal az ötösön belül, a labda Márkvárt elé került, aki elől Fiola mentett nagyot, de közben a játékvezető jelezte a szabálytalanságot, szabadrúgás jöhetett kifelé. Az 58. percben Hangya jó beadását követően Zivzivadze hibázott közelről, hatalmas helyzet maradt ki.

A másik oldalon viszont sajnos nem: a percekkel korábban beállt Grozav fejelte Grgic beadását a kapuba (1-1). Egy perccel később lemásolták az egyenlítő góljukat a piros-fehérek: Grgic újra jól adott középre jobbról, Grozav pedig ezúttal sem hibázott (1-2).

Mentünk előre az egyenlítésért, de a vendégek jól védekeztek, alig tudtunk helyzetet kialakítani. Houri távolról kapu mellé lőtt a 75. percben, Szabó próbálkozását egy védő blokkolta a 88. minutumban, a kettő között a - másik oldalon - Ivanovszki a kapufát találta el az alapvonalról.

Az egyenlítés helyett a vendégek szereztek újabb találatot, amivel végleg eldöntötték a 3 pont sorsát: gyors kontra végén Grozav vette be a kapunkat a 89. percben.

Győzött tehát a Diósgyőr a MOL Aréna Sóstóban. Legközelebb szerdán lépünk pályára, az FTC vendégei leszünk a MOL Magyar Kupában.