90 +9.Vége a mérkőzésnek, köszönjük a figyelmet.
90 +5.GÓÓÓÓÓÓL! Szabó Levente nagyot küzdött, Katonához játszotta a labdát, aki 18-ról kilőtte a jobb alsó sarkot. Az egyik hátvéden megpattant ez a labda is.
90 +4.Nagy erőkkel támadunk, de nem jutunk lövőhelyzethez.
86.Slagveer helyett Gruber, Christensen helyett Szabó Levente lépett pályára.
85.Slagveer már jól van, annyira, hogy ő került lövőhelyzetbe, de 15-ről nem talált kaput.
83.Slagveer kért ápolás.
81.Katona 18 méterről lőtt kapu fölé.
80.Hármas csere nálunk: Csongvai, Fiola és Flores helyett Karamoko, Bese és Rúben Pinto lépett pályára.
78.Levit váltja Favorov a PAFC-nál.
76.Ismét vezetnek a hazaiak, Plsek duplázott, 16-ról volt eredményes. Balszerencsénk volt, megpattant a lövés, így az irányt változtatott Tóth előtt.
75.A hazaiak szempontjából szerencsésen Colley elé pattant a labda a tizenhatosunkon belül, de lövése elakadt Tóthban és Spandlerben.
73.Kalmár Zsoltot Pető Milán váltja. Gólunknál a válogatott középpályás adta a gólpasszt Kenan Kodrónak.
71.Folytatódik a meccs.
70.Ívószünet.
68.Colley-t ma másodszor figyelmezteti Andó-Szabó, hogy ne szaladjon be a kirúgás elvégzése előtt a tizenhatoson belülre.
67.
66.Kalmár lőtt kapu fölé egy szabadrúgást 30 méterről.
65.Corbu helyére Komáromi érkezik a hazaiknál.
64.Flores szépen szerelte a tizenhatosra betörni készülő Levit.
58.A szokásos Levi-Colley összjáték után a gambiai légiós kapu fölé bombázott.
56.Serafimov késett el egy belépővel, sárga lap.
54.Levi passza után Colley tört kapura, Tóth viszont jól lépett ki a kapujából és menteni tudott.
53.Schön szép szóló után 15-ről lőtt, Plsek blokkolni tudott.
50.Levi szabadrúgása lepattant a sorfalról, így Tóth Balázs felszedte a labdát Colley elől.
47.Levi cselezgetett, leadta a labdát Slagveernek, aki 13-ról kapura gurított, Tóth Balázs lábbal védett.
47.
Várandós párjának "üzent" a gólja után Kenan Kodro.
46.Elkezdődött a második félidő. Csere egyik oldalon sem volt.
45 +4.Vége az első félidőnek.
45 +3.Ormonde-Ottewill maradt lent a földön, de végül nem kell ápolni.
45.Négy perc a hosszabbítás. Ne felejtsük el, volt ívószünet és VAR-vizsgálat is.
39.GÓÓÓL! Kalmár szabadrúgása után Kodro fejese a felsőlécről csapódott le a gólvonal mögé. A játékvezető kis gondolkodás után megadta a találatot, majd a VAR-vizsgálat is megerősítette az ítéletet. 1-1!
36.Kalmár szabadrúgása után Spandlerről ment ki kirúgásra a labda.
33.
32.Colley remek labdát kapott - talán lesen -, egyedül vitte a labdát a kapunkra, de Tóth Balázs nagyot védett.
31.Kodro 17-ről laposan vette célba a jobb alsó sarkot, Markek nagy bravúrra védett szögletre.
28.Corbu fejese nem talált kaput, egy perccel később pedig a távoli lövése nem sikerült jól a Puskás 18-asának.
27.Folytatódik a meccs.
26.Plsek kiabált nagyot Schön becsúszása után, de a cseh középpályás úgy tűnik rendben van. Közben ívószünet.
21.Kalmár szép félfordulat után lőtt kapura, de a labda középre tartott, Markek védeni tudott.
20.Schön beadását rúgta ki bedobásra Stronati.
18.Kalmár kapott sárga lapot. Andó-Szabó szerint odacsapott egyet Batiknak.
17.Colley beadását Levi tette kapura, Tóth nagyot védett, de csak középre tudta ütni a labdát, amely így Corbuhoz került, szerencsére  fiatal középpályás nagy helyzetben eltörte a labdát, így maradt az 1-0.
16.Levi távoli szabadrúgása a kapu felett szállt el.
11.Colley szólója után remek passzt adott Plseknek, aki teljesen egyedül érkezett a tizenhatoson belül és higgadtan a hosszúba passzolta a labdát.
10.Kalmár Zsolt lőtt 20-ról, de nem talált kaput.
9.Kalmár és Schön cselezgettek a hazai tizenhatoson belül, de sikerült tisztázniuk a PAFC védőinek.
9.Golla beadása Tóth Balázsé.
6.Jól néz ki a vendégszektor a Pancho Arénában is, sokan elkísérték ezúttal is a csapatot.
3.Serafimov szépen szerelte Colley-t a tizenhatoson belül.
1.Mi kezdtük a mérkőzést!
-2.A Puskás Akadémia feketében, a Vidi ezúttal fehérben lép pályára.
-5.Hamarosan érkeznek a csapatok a pályára. Hajrá, Vidi!
-10.Lirim Kastrati kisebb izomsérülés miatt nincs ma keretben.
-15.A mérkőzés előtt Tobias Christensent kérdeztük.
-20.A találkozót az M4 Sport közvetíti élőben, ahol jelenleg a Péntek Esti Foci című magazinműsorral hangolnak a meccsre.
-25.
-30.A csapatok természetesen a pályán melegítenek.
-35.Szombaton kezdődik a női élvonal, a Simple Női Liga. A Vidi a Budaörs csapatát fogadja 11:00 órakor a Sóstói Stadion 4-es pályáján. A belépés ingyenes!
-40.A találkozó játékvezetője Andó-Szabó Sándor lesz, akinek a mai a 297. NB I-es találkozója.
-45.

-50.A hazaiak kezdőcsapata: Markek - Szolnoki, Golla, Stronati, Ormonde-Ottewill - Batik, Plsek - Slagveer, Levi, Corbu - Colley
-55.Csapatkapitányunk, Fiola Attila ismét ott van a kezdőben, Tóth Balázs debütál a kapuban, Kalmár Zsolt pedig először kezdő Vidi-mezben.
-60.Kezdőcsapatunk: Tóth B. - Csongvai, Serafimov, Spandler, Fiola - Flores, Christensen - Katona, Kalmár, Schön - Kodro
-65.Üdvözöljük szurkolóinkat a felcsúti Pancho Arénából! Hajrá, Vidi!

Bartosz Grzelak:

"Nem kezdtük jól a mérkőzést, hoztunk néhány rossz döntést az elején. Jobban kell védekeznünk, nem szabad gólt kapni tíz percnyi játékot követően. Utána viszont erősek voltunk, úgy gondolom, mi voltunk a jobb csapat a pályán, kontroll alatt tartottuk a meccset, de a PAFC mindig veszélyes ellenfél. Láthattuk Colley személyében milyen veszélyes 9-ese van a felcsúti csapatnak. A második félidőben is jól játszottunk, a hazai csapat pedig szinte a semmiből szerezte meg a második találatát. A 16-oson belül kompaktabban kell védekeznünk, nem csak a védők feladata a védekezés, hanem csapatszinten kell jobban védekezni. Büszke vagyok a játékosokra, nem sok csapat tudott volna három vereséget követően ebben a helyzetben egyenlíteni a 95. percben. Ezt a nagyon jó mentalitást idén márciusban még nem láttam a játékosokon, a szurkolóink ezt várják el tőlünk, akiknek ezúton is köszönöm a lelkes buzdítást és a meccs utáni közös ünneplést. Amikor Kalmár Zsolt cserét kért, kicsit aggódtam, hiszen egyetlen edző sem örül annak, ha az egyik legjobbja lejön a pályáról, de szerencsére a kispadunkon is olyan jó játékosok vannak, mint például Pető Milán. Szerencsére a meccs után kiderült, hogy Kalmár Zsolt nem sérült meg, csak begörcsölt a lába, ezért kért cserét. Nagyon rég volt utoljára zsinórban három vereségem edzőként. Utálok veszíteni, azonban reálisan kell látni, hogy hol tartunk. Napról-napra látom a játékosok mentalitását az edzéseken és elképzelhetetlennek tartottam azt, hogy ma pont nélkül térjünk haza."

Hornyák Zsolt:

"Köszönöm a csapatomnak a mai mérkőzést! Az eredmény miatt ugyan szomorú vagyok, de a hozzáállásunk, a csapatmunka, a játék képe az extra volt a részünkről. A 8 perces hosszabbítást nem tartottam indokoltnak, de a mérkőzést az első félidőben eldönthettük volna a magunk javára. Több száz százalékos ziccert alakítottunk ki ellenfelünk kapuja előtt, ezeket értékesíteni kellett volna. Azt pedig, hogy az ellenfelünk mögénk kerüljön, hatékonyabban kellett volna megakadályoznunk. A Vidi egy erős kerettel rendelkező jó csapat, a jelenlegi helyezésük a tabellán nem tükrözi a valóságot, nagyon nehéz mérkőzést játszottunk a fehérvári csapat ellen. Még egyszer köszönöm a csapatomnak ezt a mai mérkőzést!"

2023. Augusztus 18. 20:05  -  Szerző: Wéninger Ákos  -
A 95. percben mentettünk pontot Felcsúton

Változatos, izgalmas mérkőzésen egy pontot szereztünk a listavezető otthonában.

Péntek késő délután a felcsúti Pancho Arénában léptünk pályára a listavezető PAFC ellen. Vezetőedzőnk először jelölte a kezdőcsapatba Tóth Balázst és Kalmár Zsoltot. A mieink az alábbi felállásban kezdték a találkozót: Tóth B. - Csongvai, Serafimov, Spandler, Fiola - Flores, Christensen - Katona, Kalmár, Schön - Kodro.

A 10. percben Kalmár Zsolt lőtt 20 méterről, de nem talált kaput, majd egy perccel később megszerezte a vezetést a Puskás Akadémia. Colley szólója után remek passzt adott Plseknek, aki teljesen egyedül érkezett a tizenhatoson belül és higgadtan a hosszúba passzolta a labdát (1-0).

A 16. percben Levi távoli szabadrúgása a kapu felett szállt el, majd nem sokkal később feljegyezhettük az első Tóth-bravúrt. Colley beadását Levi tette kapura, Tóth nagyot védett, de csak középre tudta ütni a labdát, amely így Corbuhoz került, szerencsére a fiatal középpályás nagy helyzetben eltörte a labdát. Félóra telt el a találkozóból, amikor Kodro tornáztatta meg a PAFC kapusát, bosnyák válogatott támadónk 17-ről laposan vette célba a jobb alsó sarkot, Markek nagy bravúrral védett szögletre. A 32. minutumban Colley remek labdát kapott - talán lesen -, egyedül vitte azt a kapunkra, de Tóth Balázs ismét nagyot védett.

A 39. percben sikerült egyenlítenünk! Kalmár szabadrúgása után Kodro fejese a felsőlécről csapódott le a gólvonal mögé. A játékvezető kis gondolkodás után megadta a találatot, majd a VAR-vizsgálat is megerősítette az ítéletet (1-1). A szünetig újabb helyzetet már nem láthattunk.

A második játékrészt ugyanaz a 22 játékos kezdte el, amelyik a meccs elején kiszaladt a Pancho Aréna zöld gyepére. Azonnal egy újabb hazai lehetőséget láthattunk, Levi cselezgetett, leadta a labdát Slagveernek, aki 13-ról kapura gurított, Tóth Balázs lábbal védett. A túloldalon is zajlott az élet, Schön szép szóló után 15-ről lőtt, Plsek blokkolni tudott.

A 76. percben a játék képe alapján váratlanul ismét vezetést szerzett a PAFC, Plsek 16 méteres lövése Serafimov lábán megpattant, ez pedig becsapta Tóth Balázst, a labda a kapunkban kötött ki (2-1). A többség elkönyvelte a felcsúti sikert, amikor a 90+5. percben Szabó Levente nagyot küzdött, Schönhöz játszotta a labdát, aki Katonához passzolt, ő pedig 18-ról kilőtte a jobb alsó sarkot - ez a labda is kicsit irányt változtatott egy hátvéden (2-2). Az utolsó percekben újabb gólt már nem láthattunk, így csapatunk egy ponttal térhet haza a listavezető otthonából.

Jövő héten a Mezőkövesd együttese látogat a Sóstói Stadionba.