Szilasi Szabolcs, Solymosi Péter
90 +3.Vége a mérkőzésnek!
90 +2.Funsho lövése száll fölé.
90 +1.Nikolicsot Alef váltja.
90.GÓÓÓÓÓÓL! Egy gyors kontra végén Nikolics lövését Tujvel védte, de pont Nego elé pattant a labda, aki közelről nem hibázott!
89.Hatalmas Kovács-védés! Balogh próbálkozott az ötösről.
89.Bőle szögletét Rus fejelte ki.
87.Funsho ugratta volna ki Zivzivadzét, Tujvel érkezett.
86.Houri szabadrúgása után alakult ki kavarodás a hazai kapu előtt, senki nem tudott ráfordulni, végül Rus lőtt fölé 21 méterről.
85.Balogh rúgja fel Funshót, sárga lap.
83.Houri lőtt 25 méterről a bal alsó mellé.
81.Houri labdája után Nego lőtt kapásból a hosszúról, Tujvel nagyot védett!
79.Balogh hozta volna helyzetbe Eppelt, Kovács jól mozdult ki.
78.GÓÓÓÓÓÓL! Ezúttal Houri állt oda és laposan a kapu jobb oldalába lőtt!
77.Mezghrani csúszott be Petrjaknak a tizenhatoson belül, büntető!
76.Houri ezúttal balról adott középre egy szabadot, Nego lőtt, háttal blokkolt egy védő.
75.Houri szabadrúgása után mentettek a hazaiak.
74.Nikolics emelése után Zivzivadze lépett volna ki, Tujvel előbb ért oda és felszedte a labdát.
72.Nagy Dominikot Bőle, Hidit Kamber váltja.
70.Petrjak szöglete után nem tudtunk helyzetet kialakítani.
69.Fiola helyett Houri, Dárdai helyett Funsho a pályán.
68.Horváth Ferenc, a Honvéd vezetőedzője kap sárgát.
67.Helyzet! Nego passza után Nikolics emelt centikkel a léc fölé 15 méterről.
65.
63.Eppel váltja Zsótért.
62.Dárdai szöglete veszélytelen volt.
59.Petrjak Negonak passzolt vissza egy szögletet, ő megpróbált beadni, Dárdaihoz került a labda, aki lőtt 17 méterről, jó volt a blokk.
57.Szabó helyett Zivzivadze a pályán.
57.Stopira fejelt vissza egy átadást, Szabó levette, majd egy pattanás után, 12 méterről fölé bombázott.
56.
54.Aliji beadása után Zsótér került gólhelyzetbe, de rosszul vette át a labdát szerencsére.
53.Petrjak szöglete után Stopira fejelt, Tujvelé lett a labda.
52.Szabó lőtt 14 méterről, szögletre pattant a labda.
51.Bolla egy átemelős csel után ballal fölé lőtt a tizenhatos sarkáról.
49.Zsótér centerezését vágta ki Musliu a kapunk elől.
48.Nego felpassza volt egy picit hosszú a beinduló Bollának.
47.Nem cseréltünk a szünetben.
46.Folytatódik a meccs.
45 +2.Vége a félidőnek.
45 +1.Zsótér emelt fölé 15 méterről.
45.1 perc a ráadás. Közben Nego indítása után Batik szerelte Petrjakot.
44.Mezghrani beadásába lépett bele jól Musliu.
41.Vezet a Honvéd. Nagy Dominik végezhetett el szabadrúgást a tizenhatosunk sarkáról, és a rövid alsóba tekert.
38.Hidi szögletét Kovács ütötte ki a kapu elől.
36.Dárdai szöglete után Petrjak lőtt, Nikolics átvette a lövést, majd ő is próbálkozott 12 méterről, megpattant a labda, megint szöglet, ami már sajnos veszélytelen volt.
35.Petrjak szöglete után Nikolicsról egy védőhöz került a labda, onnan pedig az alapvonalon kívülre, újabb szöglet.
33.
30.Újabb lehetőség! Dárdai ment el remekül, az alapvonalról visszapasszolt Szabónak, aki lőtt is, de blokkolták a próbálkozást.
28.Helyzet! Petrjak ívelt a kapu elé egy szabadrúgást 35 méterről, Szabóról Stopira elé került a labda, aki 6 méterről a jobb alsó mellé lőtt.
25.Egyenlített a Honvéd. Gazdag szöglete és Batik fejese után a gólvonalról mentett Nego, majd ugyanígy tett Nagy lövése után is, végül Balogh az ötösről a kapu jobb oldalába emelt.
23.
22.GÓÓÓÓL! A tizenegyest Nikolics nagyon magabiztosan lőtte félmagasan a kapu bal oldalába, Tujvel jobbra vetődött.
20.Dárdai szöglete után Nikolics lövését védte bravúrral Tujvel, majd Musliu ellen szabálytalankodott Gazdag a tizenhatoson belül, büntető!
19.Nagy Dominik szabálytalan, sárga lap.
19.Nikolics passza után Bolla lőtt 25 méterről, a labda megpattant egy védőn, de Tujvel így is védett.
15.Petrjak szerzett labdát határozottan, majd Nego fordított át Bollához, akinek beadása után Hidi tisztázott.
13.Dárdai szabadrúgása után Szabó mellett Nagy esett el, így Vidi-helyzet helyett kifelé járt szabadrúgás.
11.
10.Rus indítása után Stopira centerezett balról, Tujvel szedte fel a labdát.
8.Fiola próbálta egy hosszú keresztlabdával indítani Bollát, nem volt pontos az átadás.
7.Aliji bal oldali beadása után Gazdag csúsztatott mellé, de lesről tette.
5.A Honvédnál van többet egyelőre a labda, de a tizenhatosunkig még nem jutottak el.
3.Nego indult meg egy labdaszerzés után, majd hosszan passzolt Nikolicshoz.
1.Elkezdődött a mérkőzés.
-3.Érkeznek a csapatok.
-10.Szabó Levente először kezd NB I-es mérkőzésen.
-15.Befejezték a melegítést a csapatok, hamarosan kezdődik a meccs.
-20.Ebben a szezonban még nem tudtuk megverni a Honvédot, idegenben 2-2-t játszottunk ősszel, hazai pályán pedig 2-1-re kikaptunk januárban.
-25.
-35.Négy napon belül másodszor játszunk az Új Hidegkuti Nándor Stadionban. Mint ismert, csütörtökön itt győztük le 2-1-re az MTK-t a MOL Magyar Kupa elődöntőjében.
-40.Elkezdték a melegítést a csapatok.
-45.Rúben Pinto az MTK elleni kupameccsen kapott rúgást a lábára, emiatt nincs ma meccskeretben - tudtuk meg Dr. Kovács Tibor csapatorvostól.
-50.
-55.A mai kezdőnk: Kovács D. - Bolla, Rus, Musliu, Stopira - Dárdai, Nego, Fiola, Petrjak - Nikolics, Szabó L.
-60.Az MTVA tájékoztatása szerint a mérkőzést mégsem az M4 Sporton, hanem az M4 Sport+ csatornán láthatjátok élőben.
-65.Köszöntjük szurkolóinkat az Új Hidegkuti Nándor Stadionból! 17.30-kor kezdődik a Honvéd elleni bajnokink.
Mérkőzés után

Szabics Imre:

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, de úgy érzem, akkor is nekünk voltak nagyobb lehetőségeink. A második félidő alapján viszont teljesen megérdemelten fordítottuk meg a mérkőzést, hiszen többet tettünk annak érdekében, hogy megszerezzük a három pontot. Minőségi labdabirtoklásunk volt, sokkal jobban tudtuk járatni a labdát, sokkal jobbak voltak a pozícióink és jobban tetszett a támadójátékunk is. A második játékrészben az ellenfél kicsit passzívabb volt - hogy ez tervezett volt-e részükről, vagy egyszerűen nem tudtak velünk mit kezdeni, ezt nem tudom megítélni, azonban az, hogy egy hétközi kupameccs után, ahol nagyon komoly energiákat mozgósítottunk, egy ilyen minőségű második félidőt tudtunk produkálni, komoly fegyvertény. Úgy éreztem, segíteni fogja a csapatot, ha Houri játékszervezésben, a két hatos egyikeként tudja támogatni az előrejátékunkat, meg is lett az eredménye, jól szállt be, de ezt elmondhatom Funshóról és Zivzivadzéról is. Minden játékos teljesítményével elégedett voltam egyébként, a cserék azért történtek, mert a mérkőzés menete megkívánta a változtatásokat. Nagyon fontos, hogy azok a játékosok hozzá tudjanak tenni a játékunkhoz, akik a 60. perc környékén állnak be, hiszen ilyenkor szoktak eldőlni a mérkőzések. Így lehetünk igazán egy csapat, ha a padról is minőségi labdarúgók szállnak be és meg akarják nyerni a mérkőzést. Ha a döntetlent bármikor is elfogadtam volna, akkor hamarabb lépem meg az utolsó cserét (Nikolicsot Alef váltotta a ráadásban - a szerk.).

Horváth Ferenc:

Szokásos módon, hátrányból kezdtük a mérkőzést, a bekapott gól után kezdtünk el futballozni. Nem játszottunk rosszul, de sajnos jól sem az első félidőben. A másodikban nagyon mélyen védekeztünk, lehetett rá számítani, hogy ezt egy ilyen jó ellenfél kihasználja. Nem tudtuk megtartani a labdát, az elöl lévő játékosok nem tudtak ezúttal extrát hozzátenni. Ettől függetlenül sokáig stabilak voltunk hátul és volt néhány kontránk is. Nem mondom, hogy győzelmet érdemeltünk volna, de a futballnak vannak szabályai, ami szerint játsszák ezt a játékot, ma nem sikerült ezek szerint a szabályok szerint játszani. Nem csak két csapat van a pályán, van egy harmadik is, akiknek nagyon jól kellene működniük, ma ezt profin elintézték. Abban bízom, hogy mindenkinek, aki részt vett ebben a mai mérkőzésben, ugyanolyan éjszakája lesz, mint nekem.

Az utolsó percben nyertük meg a Budapest Honvéd elleni bajnokit

Nikolics szerzett vezetést büntetőből, a hazaiak Balogh és Nagy góljaival fordítottak még az első félidőben. A másodikban Houri is tizenegyesből talált be, a végén pedig Nego volt eredményes.

Vasárnap délután a kiesés ellen küzdő Budapest Honvéd ideiglenes otthonába, az MTK stadionjába látogattunk. Szabics Imre vezetőedző ezúttal a Kovács D. - Bolla, Rus, Musliu, Stopira - Dárdai, Nego, Fiola, Petrjak - Nikolics, Szabó L. tizenegynek szavazott bizalmat.

Sokáig egyik kapu előtt sem alakult ki gólszerzési lehetőség, az első helyzetet a 19. percben jegyezhettük fel, ekkor Nikolics passza után Bolla lőtt 25 méterről, a labda megpattant egy védőn, de Tujvel így is védett. Egy perccel később Dárdai szöglete után Nikolics lövését védte bravúrral Tujvel, majd Musliuval szemben szabálytalankodott Gazdag a tizenhatoson belül, büntető következett, amit Nikolics nagyon magabiztosan lőtt félmagasan a kapu bal oldalába, Tujvel jobbra vetődött (0-1).

Nem örülhettünk sokáig, a 25. percben Gazdag szöglete és Batik fejese után a gólvonalról mentett Nego, majd ugyanígy tett Nagy lövése után is, végül Balogh az ötösről a kapu jobb oldalába emelt (1-1).

Néhány pillanat múlva ismét megszerezhettük volna a vezetést, Petrjak ívelt a kapu elé egy szabadrúgást 35 méterről, Szabóról Stopira elé került a labda, aki 6 méterről a jobb alsó mellé lőtt. A 41. minutumban Nagy Dominik végezhetett el szabadrúgást a tizenhatosunk sarkáról, és a rövid alsóba tekert, így hazai előnnyel vonulhattak szünetre a csapatok.

A második játékrész elején Bolla egy átemelős csel után ballal fölé lőtt a tizenhatos sarkáról. Az 54. percben Aliji beadása után Zsótér került gólhelyzetbe, egykori játékosunk azonban rosszul vette át a labdát. Három perccel később Stopira fejelt vissza egy átadást, Szabó levette, majd egy pattanás után, 12 méterről fölé bombázott. A 67. percben Nego passza után Niko emelt 15 méterről alig kapu fölé. Tíz perccel később újabb büntetőt végezhettünk el, mivel Mezghrani csúszott be Petrjaknak a tizenhatoson belül szabálytalanul. Ezúttal Houri állt oda és laposan a kapu jobb oldalába lőtt (2-2).

A 89. percben Balogh került ziccerbe, közeli lövését Kovács óriási bravúrral védte, az ellentámadás végén Nikolics 13 méteres lövését Tujvel bravúrral védte, a kipattanóra azonban Nego jó ütemben érkezett és közelről az üres kapuba lőtt (2-3).

Izgalmas és fordulatos mérkőzésen szereztük meg a három pontot a Budapest Honvéd ellen, legközelebb szerdán, a Mezőkövesd otthonában lépünk pályára.