90 +2.Vécsei lövése pattant fel Alefen és Rockov kezébe hullott a labda.
90 +1.Hangya szöglete után Alef hátravetődve lőtt, mellé ment a labda.
90.3 perc a ráadás.
89.Funsho csúszott el a beadás pillanatában.
86.Hangya beadását fejelte ki az FTC-védelem.
85.Az imént lement Heister helyett Vécsei, Kharatin helyett pedig Civic a pályán.
84.Hangya beadását Funsho nem találta el fejjel középen.
83.A játék közben folytatódik, de Heister már nem fog visszajönni.
82.Heister ápolása miatt áll a játék.
81.
80.Uzuni és Tokmac lementek, Mak és Isael beálltak a hazaiaknál.
80.Nikolics óriási labdát adott Funshónak, aki 15 méterről fölé lőtt.
77.Funsho cselezett balról befelé, 23 méterről lőtt, Dibusz védett.
74.Pinto beadását fejelte ki Kharatin Nikolics elől.
73.Houri helyett Hangya a pályán.
71.Lovrencsics beadása ezúttal lecsúszott, így kötött ki a labda az oldalhálóban.
70.Lovrencsics beadása után Kharatin lőtt az oldalhálóba.
69.Sigért váltja Laidouni.
69.Rus mellett esett el Tokmac, sárga lap, ami a második volt védőnknek, piros lap.
67.
65.Funsho indult volna meg a bal oldalon, de lesen kapta a labdát.
64.Kharatin rúgta fel Nikolicsot, sárga lap.
61.Gól! Boli ugratta ki Tokmacot, aki ziccerben vihette a labdát Rockovra, az FTC 10-ese végül 16 méterről a jobb alsóba lőtt.
60.Bolla helyett Nikolics a pályán.
59.Lovrencsics lövése pattant meg Ruson, Rockov még elérte a vonal előtt, így nem szöglet.
58.Boli ment el Rus mellett, középre passzolt, szerencsére nem volt jó a labdája.
57.Uzuni centerezett, Boli estében lőtt 5 méterről, Rockové lett a labda.
56.Az elmúlt percekben beszorítottuk a Ferencvárost, de ez helyzetekben nem mutatkozott meg. Pinto beadása Dibusz kezébe szállt.
53.Lovrencsics beadása után Uzuni fordult volna kapura, Rockov szépen vetődött ki és megszerezte a labdát.
52.Houri szöglete után Blazic fejelte ki a labdát Rus elől.
51.
50.Heister centerezett balról, Rockov szedte fel a labdát.
49.Egyelőre mezőnyjátékot láthatunk a második félidőben.
47.Nem volt csere egyik csapatnál sem.
46.Folytatódik a meccs.
45 +2.Vége az első félidőnek.
45 +1.Houri ugratta ki Petrjakot, les miatt szabadrúgás az FTC-nek.
45.Tokmac pörgetése után Heister tört be a 16-oson belülre, lőtt 15 méterről, Rockov nagyot védett.
43.Funsho kapott jó indítást, de lelassított, majd Nego felé ívelt a másik oldalra, amit lefülelt Sigér.
42.Pinto tette középre a labdát, Funsho szabálytalankodott a játékvezető szerint a hazai kapu előtt, szabadrúgás kifelé.
41.Houri ívelt a hosszúra egy szabadrúgást, Pinto becsúszva fölé lőtt.
39.Most Pinto szerzett labdát a jobb szélen, középre ívelt, Funshónak magas volt az átadás.
38.Fiola és Funsho volt erőszakos, megszerezték a labdát a hazai térfélen, utóbbi egy csel után, 17 méterről kapu mellé lőtt.
37.Az első szögletünket Houri végezte el, Petrjakhoz passzolt, visszakapta a labdát, külsővel beadott, kifejelte egy védő.
35.Bolla beadását Lovrencsics fejelte ki a mezőnybe, majd Houri szép labdát adott Fiolának, őt azonban szerelték a 16-oson belül.
34.Nego elé pattant szerencsésen a labda, egyből lőtt is 22-ről, fölé ment sajnos.
31.Nego jutott be a 16-oson belülre, Petrjakot kereste középen, de beleléptek az átadásba.
30.Uzuni végezhetett el szabadrúgást 19 méterről, nagyon veszélyes helyről, szerencsére a sorfalat találta el.
27.Tokmac indította Heistert, lest jelzett az asszisztens.
23.Boli kapott jó indítást, éles szögből lőtt, elment a kapu előtt a labda.
22.Uzuni rúgta fel Funshót, sárga lap.
19.
17.Rus állított meg szabálytalanul egy hazai támadást, sárga lap.
14.Sigér lövése ment el a bal alsó mellett.
11.Vezet az FTC. Egy felívelt labda átszállt Musliu feje felett, Uzuni lecsapott és a tehetetlen Rockov mellett a kapuba lőtt.
9.Rockov cselezte el magát az ötösön belül, Boli megszerezte a labdát, lőtt, Rockov hatalmasat védett, amivel javította hibáját.
7.
6.Alef ugratta ki remekül Petrjakot, aki kicsit kisodródott, a lövése elment keresztben a kapu előtt.
5.A meccs első szögletét Uzuni végezte el, megint Rus tisztázott fejjel.
4.Uzuni ívelt kapu elé, Rus fejelte ki a labdát, Botka lövését blokkoltuk.
3.Fiola kapott sárgát, a becsúszó Kharatin ellen szabálytalankodott.
2.Houri ívelt a kapu elé egy szabadrúgást 40 méterről, jobbról, kifejelték a védők a labdát, és közben az asszisztens lest jelzett.
1.Elkezdődött a mérkőzés.
-3.Érkeznek a csapatok.
-10.A mai találkozón Fiola Attila viseli majd a kapitányi karszalagot.
-15.Befejezték a melegítést a csapatok, hamarosan kezdődik a mérkőzés.
-20.
-25.Az FTC-vel legutóbb októberben találkoztunk, a MOL Aréna Sóstóban 1-1-es végeredmény született.
-30.
-40.Elkezdték a melegítést a csapatok.
-45.Budapesten 2 Celsius-fok van, szemerkél az eső.
-50.Stopira kisebb sérülés miatt nem tudja ma vállalni a játékot - mondta csapatorvosunk, Dr. Kovács Tibor.
-55.A mai kezdőnk: Rockov - Bolla, Rus, Musliu, Fiola - Alef, Pinto - Nego, Houri, Funsho - Petrjak.
-65.Köszöntjük szurkolóinkat a Groupama Arénából! 18.30-kor kezdődik az FTC elleni rangadó.

Márton Gábor:

"Nem úgy alakult a mérkőzés, ahogy szerettük volna. Az elején akadozott egy kicsit a játék, mégis nekünk volt nagyobb helyzetünk, aztán kaptunk egy gólt. Utána nagyjából összeszedte magát a csapat, próbáltunk nyomni, helyzeteket kialakítani, ami többé-kevésbé sikerült is, de az újabb találat után már a Ferencváros kezében volt a mérkőzés, az emberhátrány után meg főleg. A vereség ellenére a játék jobb volt, mint az elmúlt meccseken, de a hazaiak nyertek, gratulálunk a győzelmükhöz! Tetemes az FTC előnye, a második helyért kell hajtanunk. Minden csapat életében van gödör, sajnos most mi is gödörben vagyunk, de fel kell állnunk és mennünk kell tovább, sok időnk nincs siránkozni, szerdán kupameccset játszunk, arra kell koncentrálnunk."

Szerhij Rebrov:

"Egy erős ellenfél ellen mindig jó játszani, természetesen a gyors gól sokat segített a mérkőzés elején. De jól felkészültünk, örülök, hogy a játékosok megértették, hogy mit akartam ma a pályán látni függetlenül a pontelőnyünktől. Tudtuk, hogy a Vidi le fog támadni bennünket, hiszen gyors játékosaik vannak elöl, próbáltunk dominálni a középső zónában, amikor pedig két támadóra váltottak, akkor annak megfelelően mi is váltottunk. A játék több komponensében felülkerekedtünk ma a Vidin. A szurkolóknak köszönöm a támogatásukat, ha nem is lehettek a stadionban, ma is megmutatták, hogy a csapat mellett vannak."

2021. Február 07. 20:55  -  Szerző: Wéninger Ákos  -
Kétgólos vereség a Groupama Arénában

Uzuni és Tokmac góljaival tartotta otthon a 3 pontot az FTC.

Vasárnap este csapatunk a Ferencváros otthonában lépett pályára az OTP Bank Liga NB I 20. fordulójának zárómérkőzésén. Márton Gábor vezetőedző ezúttal a Rockov - Bolla, Rus, Musliu, Fiola - Alef, Pinto - Nego, Houri, Funsho - Petrjak tizenegynek szavazott bizalmat. Dr. Kovács Tibor csapatorvostól azt is megtudtuk a meccs előtt, hogy Stopira kisebb sérülés miatt nem léphetett pályára.

Bátran kezdtük a mérkőzést a Groupama Arénában, a 6. percben Alef ugratta ki remekül Petrjakot, aki kicsit kisodródott, a lövése elment keresztben a kapu előtt.

Három perccel később Rockov cselezte el magát az ötösön belül, Boli megszerezte a labdát, lőtt, Rockov hatalmasat védett, amivel javította hibáját. A 11. percben aztán megszerezte a vezetést a hazai együttes: Sigér felívelt labdája átszállt Musliu feje felett, Uzuni lecsapott és a tehetetlen Rockov mellett a kapuba lőtt (1-0). A 14. percben Heister 28 méteres lövése ment el a kapunk mellett.

Tíz perccel később Boli kapott jó indítást, éles szögből lőtt, a labda elment a kapu előtt keresztben. A 30. percben Uzuni rendkívül veszélyes helyről, 19 méterre a kapunktól végezhetett el egy szabadrúgást, a labda azonban a sorfalban elakadt. A 34. percben Nego 22 méterről vette célba a hazai kaput, lövése pontatlan volt, akárcsak Funsho négy perccel később, nigériai támadónk 17 méterről lőtt mellé. Néhány perccel a szünet előtt Houri ívelt Pinto elé, aki bevetődve lőtt kapu fölé 3 méterről. A játékrész utolsó helyzete Heister előtt adódott, közeli lövését azonban Rockov bravúrral védte.

Szünet után, az 57. percben Boli estében lőtt 5 méterről, Rockové lett a labda. A 61. percben megduplázta előnyét a Ferencváros. Boli ugratta ki Tokmacot, aki ziccerben vihette a labdát Rockovra, az FTC 10-ese végül 16 méterről a jobb alsóba lőtt (2-0).

A 69. percben csapatunk megfogyatkozott, Rus Adrián kapta meg a második sárga lapját, így az utolsó 20 percben emberhátrányban futballoztunk. A 70. percben Lovrencsics beadása után Kharatin lőtt az oldalhálóba. Hét perccel később Funsho cselezett balról befelé, 23 méterről lőtt, Dibusz védett, majd a 80. percben ismét Funsho szerezhetett volna gólt, azonban Nikolics hiába adott pazar labdát, fiatal támadónk kapu fölé bombázta azt.

A hátralévő percekben komolyabb gólhelyzet már egyik kapu előtt sem alakult ki, csapatunk 2-0-ás vereséget szenvedett a Groupama Arénában.

Legközelebb szerda este 19:45-kor, az Illovszky Rudolf Stadionban lépünk pályára, a MOL Magyar Kupában a Vasas vendégei leszünk, a tét a legjobb 16 közé jutás.