Solymosi Péter
Berettyán Péter, Horváth Róbert
Veizer Roland
90 +4.Vége a mérkőzésnek.
90 +3.Vítor Gomest rántották le 24 méterre a kaputól, a megítélt szabadrúgás Brachi lőtte, Rajic fogta.
90 +2.Gyurcsó jobb oldali beadását fejelte ki Takács.
90 +1.3 perc a hosszabbítás.
90.Batioját William Alves váltja.
89.Bacsa lépett ki egyedül, Calatayud megint hatalmasat védett lövése után.
88.Brachi szabadrúgása szállt a diósgyőri kapu elé, az imént beállt Takács kifejelte a labdát.
87.Gohér szöglete után nem alakult ki helyzet a kapunk előtt.
86.Nikházi fejesét szenzációs mozdulattal szedte ki a léc alól Calatayud.
85.Futács helyett Takács a pályán.
84.Gohér szögletét Brachi fejelte ki.
83.Gyurcsó váltja Oliveirát.
82.Nikházi nagy bombája vágódott le Caneiráról.
80.Brachi ívelt a kapu elé egy szabadot, kifejelték, Oliveira egyből lőtt, ez a blokkban akadt el.
78.Sándor helyett Nikolics a pályán.
77.Remek összjáték után az utolsó pillanatban mentett Kádár Sándor elől. A szöglet nem volt veszélyes.
76.Zé Luis csúsztatása után Nildo lőtt jobbal a tizenhatos sarkáról, Rajic védett.
75.Vítor Gomes beadását húzta le Rajic Zé Luis elől
74.
Egyre nagyobb a köd.
73.A második után Brachi mentett nagyot a kapufánál egy fejest követően.
72.Gohér szöglete után Zé Luisról pattant újra szögletre a labda.
70.Barczi helyett Nikházi jön.
69.Oliveira csapta be védőjét szép csellel, majd a következő már szerelt.
67.Gohér ívelt középre egy szabadot, Caneira kifejelte.
66.Kleinheisler helyett Nildo a pályán.
65.Vítor Gomes 23 méteres lövését ütötte ki Rajic.
63.Kleinheisler szöglete is a kapusé lett.
62.Óriási helyzet! Zé Luis közelről pont Rajicot találta el ballal.
61.Batioja léphetett ki a jobb szélen Futács labdájával, beívelését Calatayud húzta le.
59.Kleinheisler szöglete átszállt Vinícius feje felett, a hosszú érekező Vítor Gomes már csak beleérni tudott a labdába.
58.Tomiszlav Szivicset figyelmeztette a játékvezető.
57.Vinícius kiugratása hosszú volt Zé Luisnak.
56.Kleinheisler és Rajic futottak egy felívelt labdára, a hazaiak kapusa centikkel előbb ért oda.
55.Brachi szabadrúgása után Rajic kezében kötött ki a labda.
54.Vági rúgta fel Oliveirát, sárga.
52.
Vinícius nagy harcot vív a csúszós pályán.
51.Vítor Gomes lövése ment mellé.
49.Futács reklamált az iménti eset után, sárgát kapott.
48.Futács tört kapura, Caneira szorongatta hátulról, de lőni tudott, Calatayud nagyot védett.
47.Nem cseréltünk a szünetben.
46.Elkezdődött a második félidő.
45.Solymosi lefújta az első félidőt hosszabbítás nélkül.
44.Oliveira középre tett labdája hosszú volt Zé Luisnak, Debreceni mentett.
43.Brachi mentett ballal Bacsa elől a tizenhatosnál.
41.Oliveira maradt a földön, de nem kellett végül ápolni.
40.Kleinheisler szöglete után Rajic húzta le a labdát az ötösön.
39.
Oliveira száguld a kapu felé.
38.Kleinheisler jobb lábas lövése kerülte el a hazai kaput.
37.Megint Brachi adott be, most Sándor érkezett és fejelt, fölé ment a labda.
36.Brachi beadása Rajis ölébe hullott, úgy, hogy a kapus elcsúszott, de picit magas volt a labda az érkező Oliveirának, így nem tudott fejelni.
34.Gohér szögletét Brachi fejelte ki, Barczi kapásból lőtt, mellé szállt a labda.
33.Brachi szabadrúgását kifejelték a hazai védők, a kontra után Bacsa elől mentett Tóth Balázs.
32.Sándor György jobb lábas lövése ment fölé.
30.Kleinheisler iramodott meg a bal oldalon, nem lehet eldönteni, hogy beadni akart vagy kapura emelni, mindenesetre fölé szállt a labda.
29.Batioja lépett volna ki, de Vinícius remek mozdulattal megállította.
27.Barczi ment el a jobb szélen, lapos beadását Vinícius rúgta ki a kapunk elől.
26.Gohér éles bal oldali beadását fogta Calatayud.
24.
"Scholes" akcióban.
23.Ahogy az adatokból is látszik, sokkal több helyzetünk volt eddig, gólt mégis a DVTK szerzett. Ki kell emelni, hogy a hazaiak kapusa szenzációs formában véd.
22.Sándor átvett egy labdát, majd 25 méterről jobbal lőtt, a jobb alsó mellett zúgott el a próbálkozás.
20.Kleinheisler szöglete után Zé Luis kétszer is fejelhetett, mindkétszer Rajic védett, elsőre óriásit.
19.Zé Luis bal lábas lövését megint hatalmas bravúrral hárította a hazaiak kapusa. Nincs szerencsénk eddig.
18.Brachi beadása túl magas volt Zé Luisnak, Rajic lehúzta a labdát.
16.Futács ballal a bal alsóba helyezett. 1-0 a hazaiaknak.
15.Gohér beadása után egyik védőnk kezére pattant a labda, tizenegyes!
14.Vítor Gomes labdájával Oliveira lépett ki, a tizenhatosról ballal lőtt, fölé szállt a próbálkozás.
12.Rendkívül lüktető a meccs, mindkét csapat elszántan futballozik.
11.Kleinheisler szöglete veszélytelen volt.
10.Sándor került ziccerbe, közeli lapos lövését Rajic bravúrral hárította.
9.Gohér ívelt a kapunk elé egy szabadrúgást, Futács már lőtt volna, de az asszisztens lest jelzett.
7.Oliveira ugrott ki egyedül, kicsit kisodródott helyzetből lőtt, Rajic óriásit védett.
6.Vítor Gomes osztott ki egy kötényt, majd átadása sajnos megcsúszott a nedves füvön, így pontatlan lett.
4.Caneira előzte meg Futácsot, fejese Sándoré lett, aki Oliveirát próbálta indítani, de hosszú volt a labda.
3.Kostic átadását Mamadu fülelte le a tizenhatosunknál.
2.A mi kapunknál Futács, a hazaiakénál Kleinheisler került ígéretes szituációba, de végül egyikből sem lett komolyabb helyzet.
1.Elkezdődött a meccs.
-1.Tóth Balázs és Gohér Gergő, a két kapitány cserélnek zászlót.
-4.Érkeznek a csapatok, kék mezben, fehér nadrágban és fehér sportszárban játszunk majd, a hazaiak tiszta feketében.
-7.A helyi műsorközlő tájékoztatása szerint már csak -5 Celsius-fok van Miskolcon.
-10.Befejezték a melegítést a csapatok és visszamentek az öltözőkbe.
-15.Amennyiben nem születik gól a rendes játékidőben, hosszabbítás lesz a mérkőzésen, ha ott sem, tizenegyesek döntenek a továbbjutásról.
-20.Tomiszlav Szivics szinte biztos benne, hogy lesz gól a rendes játékidőben.
-22.

-25.José Gomes azt mondta, ugyan a DVTK játszik hazai pályán, ettől függetlenül optimistán várjuk a kupameccset.
-30.A mezőnyjátékosok is megérkeztek a pályára.
-35.Megérkeztek a pályára a kapusok és elkezdték a bemelegítést, a lelátón pedig jó pár szurkoló elfoglalta a helyét a nagy hideg ellenére.
-40.A pálya talaja rendkívül csúszós, nem lesz egyszerű dolga a csapatoknak.
-43.

-45.Játékosaink már megérkeztek a DVTK Stadionba, hamarosan elkezdődik a bemelegítés.
-50.Íme a mai kezdőcsapatunk: Calatayud - Brachi, Vinícius, Caneira, Mamadu - Tóth Balázs, Vítor Gomes - Kleinheisler, Sándor, Oliveira - Zé Luis.
-55.Jelenleg elég ködös az idő Miskolcon és mindössze -3 Celsius-fok a hőmérséklet.
-60.Az első mérkőzésen 0-0-s döntetlen született Székesfehérváron múlt szerdán.
-65.Köszöntjük kedves szurkolóinkat Miskolcról! 18.00-kor kezdődik a Magyar Kupa nyolcaddöntő visszavágója.
  • Kezdőcsapatok
  • Cserék
  • Szakmai stábok

José Gomes: Nagyon nehéz pályán, elképesztő időjárási körülmények között egy nagyon jó mérkőzést játszottunk. Ha a vasárnapi meccs után azt mondtam, hogy szégyellni való volt a csapat teljesítménye, akkor ma az ellenkezőjét kell mondanom, büszke vagyok a mai teljesítményünkre, dicséretet érdemel a csapat. Öt nagyon komoly helyzetünk volt - ebből négyszer csak a kapussal álltunk szemben -, de ezek sajnos kimaradtak. Amennyiben sikerült volna továbbjutnunk, azt Caneira múlt héten elhunyt nagypapájának és Mamadu vasárnap elhunyt édesapjának ajánlottuk volna. Ez sajnos nem sikerült, de az említett játékosok hihetetlen emberségről tettek tanúbizonyságot azzal, hogy a csapattal maradtak és játszottak a mai meccsen. Megérdemeltük volna, hogy továbbjussunk.

Tomiszlav Szivics: Ez férfimunka volt! Az elmúlt két meccsből, amikor jobbak voltunk ellenfelünknél, de nem nyertünk, visszakaptunk valamit, hiszen ma nem voltunk jobbak, de végül továbbjutottunk. Változtattunk a rendszerünkön is az előzőekhez képest, és ez működött. A Vidinek volt 3-4 nagy helyzete az első félidőben, de Rajic nagyokat védett. Büszke vagyok a csapatra, gratulálok az egész őszi teljesítményükhöz, hiszen mindhárom sorozatban versenyben maradtunk tavaszra.

Magyar Kupa
2013. December 04. 21:00  -  Szerző: Acsai N. Ferenc  -
Nem sikerült a továbbjutás a Magyar Kupában

Az első félidőben eldönthettük volna a meccset, ehelyett Futács révén a hazaiak szereztek vezetést, és meg is tartották előnyüket a meccs végéig.

Mínusz 5 Celsius-fokos hidegben, ködben, csúszós pályán, szóval nem éppen ideális futballidőben kezdődött a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének visszavágója Miskolcon.

Mindkét csapat nagy elánnak indította a meccset, Oliveira és Sándor révén két hatalmas helyzet maradt kihasználatlanul részünkről, a DVTK viszont büntetőből megszerezte a vezetést. Egy bal oldali beadás után Vinícius kezét érte a labda, Solymosi Péter pedig tizenegyest ítélt, amit Futács higgadtan a bal alsóba lőtt (1-0).

Kicsit később Zé Luis egy percen belül háromszor is gólt szerezhetett volna, először lábbal, majd kétszer fejjel próbálkozott, mindháromszor Rajic védett. Továbbra is támadásban maradtunk, de az előzőekhez hasonló, nagy helyzetet már nem sikerült kialakítanunk, a hazaiak részéről egy Barczi lövést jegyezhettünk fel. A szünetre maradt az 1-0.

A második félidő egy diósgyőri helyzettel kezdődött, Futács lépett ki Caneirával a sarkában, közeli lövését Calatayud védte. Akárcsak az első játékrészben, a folytatásban is többet birtokoltuk a labdát, az 54. percben Vítor Gomes lövése szállt mellé, a 62. percben pedig Zé Luis közelről pont Rajicot találta el. Ahogy fogyott az idő, egyre nagyobb nyomást gyakoroltunk a Diósgyőrre, ugyanakkor így lehetőségük volt kontrázni a hazaiaknak, mindkét kapu előtt adódtak tehát helyzetek az utolsó 15 percben. Nildo és Sándor lehetőségénél Rajicnak volt megint dolga, Nikházi fejesénél és Bacsa ziccerénél viszont Calatayud mutatott be óriási védéseket. Brachi kapu közepébe tartó szabadrúgása - ami Rajic kezében kötött ki - volt az utolsó momentum a mérkőzésen.

A 1-0-val a DVTK jutott a Magyar Kupa legjobb nyolc együttese közé. Csapatunk a Ferencváros elleni rangadóval zárja a 2013-as évet vasárnap 16.30-tól a Sóstói Stadionban.