Operátor:
Szőts Gergely
90 +3.Vége a meccsnek.
90 +2.​GÓL!
Mmaee került helyzetbe, első lövését még bravúrral védte Kovács, a kipattanót azonban már nem hibázta el az FTC támadója.
90.3 perc a ráadás.
88.Blazic kapott sárgát.
86.Loncar kapott sárgát.
85.Stopira helyére Nikolics, Zulj helyére MakarenkoZubkov helyére pedig Loncar állt be.
83.Zulj szép cselek után lőtt kapura 13 méterről, Dibusz nagyot védett.
80.

74.Dárdai helyére Petrjak, Bese helyére Funsho állt be.
73.Rus beadását fejelte Kodro 5 méterről kapura, Dibusz hatalmas bravúrral védett.
72.Mmaee szép csel után került helyzetbe, 14 méterről Sabanovba lőtte a labdát.
71.Marquinhos lőtt éles szögből kapura, a labda a jobb kapufa tövén csattant, onnan az alapvonal mögé pattant.
70.Zulj kapott sárgát.
68.GÓL!

A csereként pályára lévő Mmaee cselezgetett befelé, majd 16 méterről óriási gólt lőtt, Kovácsnak esélye sem volt.
67.Fiola kapott sárgát.
66.Kodro 7 méteres, nem túl erős lövését védte Dibusz.
65.Esiti helyére Vécsei, Boli helyére pedig Marquinhos állt be.
63.

58.Boli félollózós mozdulattal lőtt kapura 11 méterről, Kovács magabiztosan védett.
56.Botka helyére Wingo, Zachariassen helyére pedig Mmaee állt be.
54.Bese passzát követően Nego talált a Ferencváros kapujába, de Bese lesen kapta a labdát, szabadrúgás kifelé.
52.

48.Rövid időn belül két veszélyes Dárdai-beadást láthattunk, de az FTC védelme mindkétszer menteni tudott.
46.Csere nélkül folytatódik a meccs.
45.Vége az első félidőnek.
43.Nego passzát követően Bese lőtt 20 méterről kapu mellé.
42.Civic beadását Botka fejelte kapu fölé.
38.

35.Ahogy az várható volt, a Ferencváros támad többet, de védelmünk eddig hiba nélkül teszi a dolgát.
30.Dibusz ütötte el a labdát Dárdai elől a 16-oson belül.
29.

24.Civic tekert kapu fölé egy oldalszabadrúgást.
19.Dárdai kapott sárgát.
18.Dárdai lövését védte Dibusz.
17.Stopira nagyon szépen szerelte becsúszva Bolit, a VAR megvizsgálta az esetet, hiszen az FTC támadója elesett, de a lassítás is alátámasztotta, hogy védőnk remek ütemben csúszott be és a labdát rúgta el - mindezt a VAR is megerősítette.
15.

12.Dárdai 15 méteres lövését védte Dibusz.
11.Botka beadását Boli fejelte 5 méterről kapu fölé.
7.Zubkov éles szögből leadott lövését Kovács védte bravúrral, a kipattanó Esiti elé került, aki 18 méterről megeresztett egy nagy bombát, a labda a felső lécen csattant.
3.Boli 16 méteres lövése elakadt Rusban.
2.Kovacevic fejelt 10 méterről kapura, Kovács védett.
1.A Ferencváros kezdte a meccset.
-1.Március 15-e tiszteletére a magyar himnusz dallama csendül fel a MOL Aréna Sóstóban.
-2.Érkeznek a csapatok, hamarosan kezdődik a meccs.
-25.
-35.A két csapat játékosai elkezdték a bemelegítést.
-45.

-50.Íme a mai kezdőnk: Kovács - Bese, Rus, Stopira, Sabanov, Hangya - Fiola - Nego, Zulj - Dárdai - Kodro
-60.Üdvözlünk benneteket a MOL Aréna Sóstóból, szépen süt a nap, felhő nincs az égen, minden adott egy jó meccshez a címvédő FTC ellen. Hajrá, Vidi!
Mérkőzés után

Michael Boris:

"Szerintem lehetett látni, hogy ma agresszívan játszottunk, megszereztük például rendszeresen a második labdákat. Az első félidőben voltak ugyan problémáink, de a második félidőben jóval távolabb tudtuk tartani a Ferencvárost a kapunktól az első gólig, amelyet igyekeztünk ugyan blokkolni, de nagyon szépre sikerült - persze nekünk egyáltalán nem hiányzott. A második találat már nem volt döntő jelentőségű, támadtunk az egyenlítésért, előre cseréltünk, de megszerezte a második gólt az FTC. Dolgoznunk kell tovább!"

Vezetőedzőnket a megszokottól eltérő hadrendről is kérdezték a sajtótájékoztatón.

"Az U21-es válogatottnál már alkalmaztam ezt a formációt, itt még valóban nem. Azért döntöttünk emellett, mert így jobban ki tudtuk használni a játékosaink kvalitását, valamint az elmúlt fordulókban kapott sok gól miatt stabilabbak kívántunk lenni, mint korábban. Ez volt az első hét, amikor több időnk volt együtt dolgozni. Sokat próbálkoztunk, sokat küzdöttünk, de a jelenlegi valóság, az, hogy lefelé kell tekitenünk és a kiesés ellen küzdünk."

Sztanyiszlav Csercseszov:

"Nagyon fontos győzelmet arattunk! Nehéz meccsre számítottunk, tudtuk, hogy a Fehérvár nehéz helyzetben van, ezért nem fogják megkönnyíteni a dolgunkat. Örülök, hogy az első félidőben kontrollálni tudtuk a mérkőzést, a második félidőben kicsit talán kiengedtük a kezünkből az irányítást, de örülök, hogy Ryan végre visszatért és betalált. Voltak nehézségeink a tavasz elején, Covid miatt is hiányoztak játékosaink, hárman pedig az Afrika-kupán játszottak, de úgy látom, hogy azóta folyamatosan javulunk. Szeretnénk nagyobb kilengések nélkül játszani, ezen még dolgoznunk kell, de alapvetően meg vagyok elégedve a közös munkával."

A teljes sajtótájékoztatót megnézheted ide kattintva.

Vereség az FTC ellen

Nem volt válaszunk Ryan Mmaee két góljára.

Csapatunk az OTP Bank Liga 24. fordulójában a Ferencvárost fogadta 17:00 órakor a MOL Aréna Sóstóban. Michael Boris az FTC ellen a Kovács D. - Bese, Rus, Stopira, Sabanov, Hangya - Fiola - Nego, Zulj - Dárdai - Kodro csapatot küldte pályára kezdőként, a találkozó kezdete előtt pedig a március 15-ei forradalom tiszteletére meghallgattuk a Himnuszt is.

Az első tíz percben Kovács Dániel volt kétszer is munkában, először Kovacevic fejesét, majd Zubkov lövését védte, Esiti 18 méteres lövése pedig a kapufán csattant. A 12. és a 18. percben Dárdai veszélyeztetett, de Dibusz Dénes is a helyén volt, akárcsak korábban kollégája. A játékrész utolsó öt percére ismét megélénkült a játék, a 42. percben először Civic beadását Botka fejelte a kapu fölé, egy perccel később pedig Nego passza után Bese próbálkozott 20 méterről, de nem talált kaput, így 0-0-s döntetlen után vonultak az öltözőbe a csapatok.

A szünetben nem cseréltek a vezetőedzők, a második játékrész pedig két veszélyes baloldali Dárdai-beadással kezdődött, de mindkétszer mentettek a zöld-fehér védők. Az 54. percben Nego talált az FTC hálójába egy szép támadás után, de a beadás attól a Besétől érkezett, aki előtte lesen volt, így érvénytelen volt a gólunk. Az 58. perben Boli látványos mozdulattal, de erőtlenül lőtt a 16-osunkon belülről, Kovács védeni tudott. A 66. perben Kodro hétméteres kísérletét védte Dibusz, majd sajnos két perccel később Ryan Mmaee tekert védhetetlenül a bal felső sarokba (0-1).

A 71. percben Marquinhos lőtt kapufát, két perccel később pedig Rus remek beadására Kodro jól érkezett, közeli fejesét Dibusz bravúrral védte. A helyzet után cserékkel igyekezett frissíteni Michael Boris: Dárdait és Besét Petrjak és Funsho váltotta. A 82. percben ismét az FTC kapusának a bravúrjára volt szükség, Zulj erős, hosszú sarokba tartó lövését szedte ki Dibusz. A 85. percben Stopira és Zulj hagyta el a pályát, Nikolics és Makarenko érkeztek a hajrára. Minden energiánkat mozgósítva támadtunk az egyenlítésért, azonban egy kontra után Kovács elsőre még hatalmasat védett, azonban a kipattanót Mmaee belőtte (0-2).

Csapatunk jövő héten a Gyirmót FC Győr otthonába látogat.