88.Nikolics helyére Szabó, Petrjak helyére pedig Jallow állt be.
87.Stopira 15 méteres lövését bravúrral védte Hársfalvi.
83.Cserekapusunk, Kovács Dániel kapott sárgát a kispadon.
81.Varga helyére Simon állt be.
81.Szendrei óriási passzát Petrjak lőtte kapu mellé.
80.

79.Kojnok szép beadását Nikolics fejelte kapura, de egy hazai védő blokkolni tudott.
77.Zeke kapott sárgát.
76.Heister 20 méteres bombája suhant el a hazai kapu mellett.
73.Rus lőtt 11 méterről jócskán kapu fölé.
68.Musliu helyére Zivzivadze állt be.
67.Varga egyébként történelmi gólt szerzett, hiszen ez volt az első gyirmóti találat az NB I-ben ellenünk.
67.

63.Medgyes helyére Hasani, Radics helyére Hajdú, Nagy helyére pedig Csonka állt be.
61.GÓL!

Szögletből egyenlítettek a hazaiak, Nagy ívelt kapu elé, Varga pedig közelről a kapunkba fejelt.
59.Dárdait lerántották a 16-oson belül, meglepetésre 11-es helyett szabadrúgást ítélt a játékvezető kifelé, és ezúttal a VAR sem ítélte felül a spori döntését.
58.Ahogy az első játékrészben, úgy a másodikban is inkább a mezőnyjáték dominál, a kapuk nem igazán forognak veszélyben.
53.Stopira kapott sárgát.
51.Kojnok kapott sárga lapot.
48.Nagy helyzet maradt ki! Dárdai beadását Petrjak fejelte pár méterről kapu fölé.
46.Fiola Attila helyére klubunk saját nevelésű játékosa, Kojnok Zsolt állt be a szünetben. Kojnok a hétközi ZTE II - Vidi II NB III-as bajnokin két bombagólt is szerzett!
45 +3.Vége az első félidőnek.
45.3 perc a hosszabbítás az első játékrész végén.
42.Medgyes kapott nagyon szép labdát, kapura tört Musliu mellett, majd éles szögből, 6 méterről kapu mellé lőtt, de csak centikkel.
38.Alef helyére Szendrei állt be.
36.Alef megsérült, hamarosan Szendrei áll be a helyére.
33.

31.

30.GÓÓÓÓL!

Heister nagyon okosan, 8 méterről, éles szögből lövés helyett Petrjakot hozta játékba, aki 10 méterről, a kapuval szemben higgadtan helyezett a rövid alsóba.
27.A Gyirmót első szöglete is veszélytelen volt.
23.Heister beadása pont Nikolics és Dárdai közé érkezett a kapu előtt, egyik játékosunknak sem volt jó a labda.
20.

16.Petrjak végezhette el a meccs első szögletét, de a hazai védők kifejelték a labdát Rus elől.
11.Helyzet nélkül telnek most a percek.
6.Nikolics szerzett gólt, azonban a VAR-szobában kielemezték a történéseket és arra jutottak a sporttársak, hogy támadónk leshelyzetből talált a Gyirmót kapujába, így marad a 0-0.
4.Petrjak oldalszabadrúgása veszélyesen ment el keresztben a hazai ötösön belül, de senki nem ért hozzá a labdához, amely így kapu mellé szállt.
1.A Gyirmót kezdte a meccset.
-2.A hazaiak sárgában, mi piros-kékben lépünk pályára ma este.
-15.

-20.Javában tart már a bemelegítés.
-35.
-45.A hazai csapatban több egykori ismerőssel is találkozhatunk, ott van rögtön a vezetőedző, Csertői Aurél, akivel a Vidi éppen 15 évvel ezelőtt nyerte meg története első Magyar Kupáját, emellett pedig a bajnokságban is jól szerepeltünk, bronzérmet szereztünk 2006-ban. A kapuban helyet foglaló Hársfalvi András mellett Major Martin és Lencse László is futballoztak a Vidiben, míg Zeke Márió jelenleg is a Vidi futballistája, kölcsönben szerepel Gyirmóton ebben a szezonban.
-50.Íme a mai kezdőnk: Kovácsik - Fiola, Musliu, Rus, Stopira - Petrjak, Makarenko, Alef, Heister - Dárdai, Nikolics
-55.

-60.Üdvözlünk benneteket Gyirmótról, ahol 20:30-kor kezdődik csapatunk bajnoki mérkőzése.

Szabics Imre:

Déjá vu érzésem van, ugyanolyan mérkőzést játszottunk, mint Zalaegerszegen. Elegendő számú helyzetünk volt ahhoz, hogy lezárjuk ezt a meccset, mégsem sikerült. A második félidőben rá kellett volna rúgni a második és a harmadik gólt az elsőre, és akkor ez a koncentrációhiány nem bosszulta volna meg magát. Nagyon bosszant, hogy megint pontrúgás után veszítünk pontokat, ebben fejlődnünk kell. És abban is, hogy a kapu előtt ne legyenek görcsösek a játékosok, mert ismétlem, megfelelő számú helyzetünk volt. Domináltuk a mérkőzést, kontrolláltuk a hazaiak kontráit, de a pontrúgás után mégis pontokat veszítettünk. Meg kell tanulnunk újra győzni és a meccseket lehozni nulla kapott góllal.

Csertői Aurél:

Az első félidőben - talán az én hibámból - mást próbáltunk játszani, mint amit eddig és ez nem jött be. A másodikban változtattunk, bátrabban játszottunk és jobban működött minden. A Vidi nagyon erős ellenfél, hibára is késztettek bennünket, de óriási erőt mutat, hogy egyenlíteni tudtunk és szervezetten futballoztunk. Voltak helyzetei a Vidinek, de úgy érzem, rászolgáltunk a döntetlenre.

2021. Augusztus 14. 22:45  -  Szerző: molfehervarfc.hu  -
Döntetlen a Gyirmót otthonában

Petrjak szerzett vezetést az első félidőben, Varga egyenlített a 61. percben, egy pontot szereztünk.

Az OTP Bank Liga 3. fordulójában, szombat este az újonc Gyirmót FC Győr vendége volt csapatunk. Egykori vezetőedzőnk, Csertői Aurél tanítványai 1-1-es döntetlennel kezdték a szezont az MTK ellen hazai pályán, majd 2-1-re kikaptak Kisvárdán a 2. játéknapon. Mi szintén döntetlennel indultunk (Zalaegerszegen 1-1), az FTC elleni - eredetileg múlt hétre kiírt - bajnokink pedig szeptember 22-én kerül pótlásra.

Szabics Imre vezetőedző ezúttal a Kovácsik - Fiola, Musliu, Rus, Stopira - Petrjak, Alef, Makarenko, Heister - Dárdai, Nikolics kezdőnek szavazott bizalmat.

A 4. percben Petrjak szabadrúgásába senki nem ért bele a kapuelőtt, így nem alakult ki helyzet, két perc múlva viszont már igen, sőt gól is született, de Nikolics találatát les miatt nem adta meg a játékvezető. A következő 20 percben Petrjak szögletén és Heister beadásán kívül nem nagyon jegyezhettünk fel eseményt, aztán a 30. percben megszereztük a vezetést! Fiola ívelt jobbról a bal oldalon érkező Heisternek, aki lekészítette a labdát a középen berobbanó Petrjaknak, támadónk pedig ballal a kapu jobb oldalába lőtt (0-1).

A félidő végén előbb Alefet kellett sérülés miatt lecseréni (Szendrei állt a helyére), majd Medgyes tört kapura Musliu mellett és éles szögből, 6 méterről kapu mellé lőtt, de csak centikkel. Szünetben Fiola Attilát saját nevelésű játékosunk, Kojnok Zsolt váltotta, akinek ez volt az első NB I-es mérkőzése. (Kojnok egyébként oroszlánrészt vállalt a Vidi II hétközi, zalaegerszegi győzelmében, hiszen két gólt is szerzett a 3-2-re megnyert meccsen.)

A 48. percben nagy helyzet maradt ki: Dárdai beadását Petrjak fejelte pár méterről kapu fölé. 10 perccel később Dárdai esett el egy védő szorításában a gyirmóti tizenhatoson belül, de sem Karakó sporttárs, sem a VAR nem látott hazai szabálytalanságot. A 61. percben egyenlített a Gyirmót: egy szögletet követően Varga fejelt a kapunkba az ötösről (1-1).

Bő 10 perc múlva Rus lőtt 11 méterről jócskán fölé, majd a 76. percben Heister bombázott 20 méterről kevéssel a bal alsó mellé.

A 79. percben Nikolics közeli fejesét blokkolta lábbal egy védő, két perc múlva Petrjak hatalmas helyzetben lőtte fölé Szendrei remek passzát. A 87. percben Stopira bal lábas próbálkozását Hársfalvi ütötte ki. A végére beállt Jallow és Szabó is a támadósorba, de nem sikerült több helyzetet kialakítanunk, ahogy a hazaiaknak sem, így döntetlennel zárult a mérkőzés.

Legközelebb augusztus 21-én lépünk pályára, az eddig 100 százalékos Kisvárdát fogadjuk a MOL Aréna Sóstóban.