90 +3.Véget ért a mérkőzés! 2-0-ra nyertünk és maradtunk hibátlan mérlegűek!
90 +2.Van Nieff szögletét Juhász kifejelte.
90 +2.Nego szerelte Henty-t, szöglet.
90 +1.Kovács az alapvonalról adott be, Meissner mellel levette, oda a helyzet.
90 +1.4 a ráadás.
87.Van Nieff végezte el, de Kassai szabálytalanságot észlelt, szabadrúgás kifelé.
87.Nagy Zsolt lövésébe Kovács csúszott bele, szöglet.
85.Nikolov szabadrúgása zúgott el a felső léc fölött.
84.Van Nieff döntötte fel Milanovot, szabadrúgás 25-ről.
81.

80.GÓÓÓÓÓL!

2-0! Van Nieff passzát csípte el Petrjak és elindult a kapu felé, majd kiugratta a védelem mögött Futácsot, aki elhúzta Hegedüs mellett és éles szögből, becsúszva a kapuba talált!
79.Mindkét csapat cserélt. Radics helyére Tamás Nándor állt be, nálunk Hadzic jött le és Petrjak be.
77.

76.Milanov tolta meg a jobb oldalon, Hadzhiev feldöntötte, sárga.
75.Vanecek került ziccerbe, Kovácsik megint nagyot védett. A labda a cseh elé került, de reflexből nem tudta kapura irányítani.
74.Ziccer maradt ki: Radics letette Knezevicnek és befutott a kapu elé. A horvát támadó azonnal tüzelt, Kovácsik óriásit védett, a középpályás pedig érkezett a kipattanóra, de helyzetben az ötös közeléből lyukat rúgott és elesett. Felszabadítottunk.
72.Nego lódult meg és Milanov elé tette területbe, szélsőnk jobbal bepasszolt volna Futács irányába, Szolnoki hatalmasat mentett, bár támadónk lesen helyezkedett.
71.Futács tűnt el van Nieff szögleténél, szabadrúgás.
70.Szolnoki nagy bedobását Juhász kifejelte, Kovács kijjebb tessékelte, majd Kiss tört volna be, Pátkai mellett szögletet harcolt ki.
69.A csere után Henty vezette védelmünk jobb oldalára és tört be a tizenhatosra, elhúzta a védők mellett és éles szögből hanyagul átemelte volna Kovácsikot, ez is elment keresztbe.
68.Huszti be is fejezte mára, Nikolov állt be.
68.Huszti szabadrúgása a hosszún elment kirúgásra.
65.Hodzic helyén Milanov.
64.Sós helyén Kiss Tamás.
64.Szolnoki beadása Vanecek felé irányult, ő nem tudott hozzáérni, a hosszún Sós éles szögből kotorta mellé.
63.Henty kevergetett a jobb oldalt, bepasszolt Vanecekhez, aki egyből lőtt 17-ről, Kovácsik magabiztosan fogta.
61.

60.Knezevic balról ballal erősen belőtte középre, Kovácsik magabiztosan fogta.
57.A szögletet tisztázták.
57.Futács tett le egy Kovács-passzt Hodzic-nak, aki egy érintés után lőtt, telibetalálta Hadzhievet, róla mellépattant a labda.
56.Hadzic hazaadására csapott le Henty, de közelről nem tudta ellőni Kovácsik mellett, nagyot védett kapusunk!
56.Egy labdaszerzés után Henty laposan passzolt balra Knezevicnek, aki ziccerben ellőtte a kifutó Kovácsik mellett, de elment a kapufa előtt.
55.Hangya, majd Kovács beadása sem pontos támadóink felé.
53.Henty futott el a bal oldalon egy kontrával, beadásába előbb Kovácsik ért bele, majd a gólvonalról Hangya szabadított fel!
51.Huszti erős beadása találta el Hodzic fejét, aki jócskán fölébólintott.
50.

49.Kovács a tizenegyes előtt kisebb ápolásban részesült, de most ismét faultolták: Szolnoki lépett oda neki sárgát érően.
48.GÓÓÓÓÓL!

Megvan a vezetés! Huszti higgadtan a bal alsóba gurított!
46.Büntető!

Kovácsot rúgta fel Nagy Zsolt!
46.Hegedüs felszabadítása ment szögletre.
46.Kezdődik a második félidő.
45 +5.Véget ért az első félidő, 0-0 az állás a szünetben.
45 +4.Kovács engedte el Nego passzát, Hodzic megkerülte volna Hadzhievet, de menteni tudott a hátvéd.
45 +2.Kovács csúszott össze Nagy Zsolttal, végül kirúgásra pattant a labda. Nego közben lentmaradt, miután beleszaladt egy könyökbe.
42.Hadzhiev tört előre és lőtt mellé alaposan.
42.Elszállt a hosszúra a szöglet.
41.Kovács életerős beadását Szolnoki szögletre mentette.
40.A második szögletet kifejelték.
40.Huszti szöglete előbb felpattant, majd Hadzhiev combjáról került szögletre.
39.Huszti emelt a kontrával Hodzic elé, aki Hangyával váltott. Balhátvédünk beadott, de Huszti elől elsodorták a labdát, szöglet.
37.

35.Nagy helyzet! Hadzic fejelt Hodzic elé, aki kapura tört, eltolta a kifutó Hegedüs mellett, de éles szögből leadott kísérletére már visszaértek a bekkek. A labda visszapattant elé, ő azonnal középre adott, Futács fejelt, majd Pátkai tette ki jobbra. Nego elvitte Nagyot, így Kovács befelé húzhatott, majd élesen középre adott, Futács hozzáért, de a kapuba nem sikerült továbbítania, ráadásul les is volt.
34.Kovács szabadrúgása Juhász felé szállt, de csapatkapitányunk ütközött egy védővel, sárgát kap.
33.Van Nieff rántotta vissza Hodzic-ot, sárga.
32.Hodzic és Futács is kapura tört volna egy szabad labdára lecsapva, kissé összeütköztek és végül Futács vitte el a játékszert, ám ő lesről érkezett.
31.Henty balról passzolt középre, Vanecek visszapörgette Knezevichez, aki kapásból lőtt, 7 méterről fölé.
28.Henty kényszerítőzött villámgyorsan Sóssal, majd az ötös közelébe érve mellélőtt Fiola szorításában.
25.Knezevic lövésre lendülő lábáról hátrafelé pörgött a labda 17 méteren, a labda Sós elé került, aki 20 méterről azonnal lőtt. A játékszer jócskán elkerülte volna a kaput, de Juhász épp az útban állt, így róla pattant ki mezőnybe.
25.

23.Henty lőtt mellé 20 méterről, jobbal.
20.Vanecek ugratta ki Knezevicet, aki a tizenhatosra érve lövés helyett váratlanul passzolt, Sós a balon érkezett, Kovácsik is futott a labda felé, amit végül a támadó ért el, de 12 méterről ballal fölé tüzelt.
15.Henty tolta el Fiola mellett és ugratta volna ki Sóst, Kovácsik jól jött ki és felszedte.
13.

11.Henty-t kellett lekísérni, vérzik.
10.Nagy sárgult be, Hodziccsal szabálytalankodott.
10.A szögletet Kovácsik ütötte el, majd Radics rúgott luftot.
9.Nego maradt lent a földön, de továbbment az akció, Henty tette le az alapvonalhoz Nagynak. Kovácsik szaladt ki, Nagy éles szögből belerúgta a labdát, kapusunkon felpattant és a háló tetejére esett.
8.Pátkai labdaszerzése után Hodzic indult meg és vezette a tizenhatos irányába. Odaérve visszahúzta a bal lábára és lőtt 18-ról, mellé!
8.Futácsot csípte el lesen megint az asszisztens.
5.Huszti ívelt előre, Futács lesen most.
3.Vanecek pörgetett egy bedobást maga mögé Henty-nek, aki lesről érkezett.
2.Huszti tette be a védelem mögé Hangyának, Hodzic a hosszún emelkedett balhátvédünk beadására és visszafejelt volna a túloldalra, de lest jelez az asszisztens.
1.Kovács kerülte volna meg Nagyot, ami sikerült is, de egykori hátvédünk szabálytalansággal megállította középpályásunkat.
1.Elkezdődött a mérkőzés! Hajrá Vidi!
-4.Érkeznek a csapatok!
-10.A játékosok befejezték a bemelegítést.
-15.A nyáron szerződtetett Gol-Gol Mebrahtu ezúttal nincs a PAFC keretében.
-20.

-25.Fiola Attila a mai mérkőzést középhátvédként kezdi.
-30.A Puskás Akadémia FC kezdőjében több egykori Vidi-játékos is található: Szolnoki, Nagy Zsolt, Sós Bence és Henty.
-35.Együttesünk kezdőjében a múlt héthez képest Rus helyett Fiola szerepel, Petrjak helyett pedig Huszti.
-40.Marko Scsepovics a mai mérkőzést kisebb izomsérülés miatt kihagyja, míg Petrjak rúgást kapott, ezért került a kispadra - mondta Marko Nikolics a televíziónak adott interjúban.
-45.A PAFC kezdője változatlan a múlt héthez képest.
-50.A PAFC kezdője a következő: Hegedüs - Szolnoki, Meissner, Hadzhiev, Nagy Zs. - van Nieff, Radics - Sós, Knezevic, Henty - Vanecek.
-55.A MOL Fehérvár FC kezdőcsapata az alábbi: Kovácsik - Nego, Juhász, Fiola, Hangya - Kovács I., Hadzic, Pátkai, Huszti - Hodzic, Futács.
-60.

-65.Köszöntjük szurkolóinkat a Pancho Arénából, ahol együttesünk 18 órai kezdettel a Puskás Akadémia FC vendége lesz!

Marko Nikolics:

„Gratulálok mindkét csapatnak, mert a hőség ellenére szerintem jó meccset játszottunk. Természetesen a saját csapatomnak külön is gratulálok a győzelemhez. Fontos volt számunkra, hogy két győzelemmel kezdjük a bajnokságot és ott legyünk az első helyen, most azért kell dolgoznunk, hogy ez így is maradjon. Emeli a győzelem értékét, hogy egy nagyon erős ellenfelet győztünk le, az az én jóslatom, hogy a Puskás Akadémia ott lesz az első három-négy csapat között, ugyanis remek erőállapotban vannak, gyors és erős játékosaikat pedig jól kiegészítik a labdaügyes focisták is a keretben. Nagy energiákat mozgósítottunk, Kovácsik Ádám briliáns volt ma, de a többiek is mindent megtettek a pályán a sikerért. A futball néha ilyen, nekünk is sok mérkőzésünk volt már, ahol rengeteg helyzetünk kimaradt – emlékezhetünk akár az előző szezonból éppen a Puskás Akadémia elleni mérkőzésre, vagy a vaduzi visszavágóra -, majd mi kaptuk a gólokat, de most a futball valamit visszaadott nekünk. Köszönjük a szurkolóknak a biztatást, készülünk mostantól a DVTK ellen. A vendéglátóinknak sok sikert kívánok a folytatásra."

Hornyák Zsolt:

„Mindent megtettünk annak érdekében, hogy a győztes csapat ma ne mi legyünk, hanem a Fehérvár. Szomorú vagyok, hogy nem szereztünk pontot, egyértelműen mi vagyunk érte a felelősök. Nem is emlékszem olyan mérkőzésre a pályafutásomból, amikor legalább 6-7 ziccert kihagyott volna a csapatom. Ez a mi tehetetlenségünk, ezen dolgozni fogunk. A Vidi minőségi csapat, a minimumból kihozták a maximumot. Pocsékul kezdtük a második félidőt, elkerülhető szöglethez jutott az ellenfél, aztán jött a tizenegyes...Amikor pedig úgy tűnt, hogy visszajöttünk a meccsbe, akár meg is fordíthatjuk az eredményt, jött egy rossz indítás Kiss Tamástól. Azt hiszem, 7 ziccert egy csapat se tud kialakítani a Vidi ellen, hogy nekünk mégis sikerült, az mindenképpen pozitívum, de hogy ezekből egy gólt se érjünk el, az hihetetlen. Minden csapatnak van néhány rossz napja minden szezonban, mi remélhetőleg ezzel a meccsel ezen túlestünk."

2019. Augusztus 11. 20:30  -  Szerző: Guber Péter  -
Huszti és Futács góljaival győztük le a Puskás Akadémiát

A jó helyzetkihasználás jelentette a különbséget Felcsúton.

Az OTP Bank Liga 2. fordulójában a MOL Fehérvár FC a Puskás Akadémia FC otthonába látogatott. Együttesünk és ellenfelünk is jó rajtott vett a bajnokságban: a Vidi a Kaposvárt 4-2-re, a PAFC az Újpestet idegenben 3-1-re győzte le.

Marko Nikolics vezetőedző kezdőcsapatában ezúttal az egy héttel korábbihoz képest Petrjak helyén Huszti, Rus helyén Fiola kapott helyet, így a névsor az alábbi lett: Kovácsik - Nego, Juhász, Fiola, Hangya - Kovács, Hadzic, Pátkai, Huszti - Hodzic, Futács. A PAFC részéről a kezdő tizenegy megegyezett az Újpest ellenivel: Hegedüs - Szolnoki, Meissner, Hadzhiev, Nagy Zs. - van Nieff, Radics - Sós, Knezevic, Henty - Vanecek.

Az első ígéretes támadásra mindössze két percet kellett várni, Hangya beadása után Hodzic azonban már lesről fejelt a kapu irányába. A 8. percben ismét Hodzic volt aktív, húsz méterről leadott ballábas lövése azonban elkerülte a kaput. Egy perccel később Kovácsik védett lábbal nagyot Nagy Zsolt próbálkozásánál. Negyed órája tartott a mérkőzés, amikor Henty ugratta volna ki a középhátvédek közül kibújó Sóst, de Kovácsik jól jött ki a kapujából. A 20. percben Knezevic húzott el a jobbszélen, lapos beadására Sós érkezett, de korábbi támadónk a kapu fölé bombázott.

Közel fél órája gyűrték egymást a csapatok, amikor Fiola szorításában Henty lőtt kapu mellé az ötös sarkáról. Két perc elteltével a nigériai csatár beadása után Vanecek sarokkal készítette le a labdát lövésre, Knezevic ballal azonban nem talált kaput. A 34. percben két nagy lehetőségünk is adódott: először Hodzic szólója után a bosnyák csatár beadását kirúgták a védők, de a labda Kovács Istvánhoz került, akinek az ívelését Futács fejelte nem sokkal kapu mellé.

A 38. percben Huszti labdájával Hodzic iramodott meg, majd Hangya baloldali beadása következett, a kapu elé érkező Huszti elől azonban szögletre mentettek a hátvédek. Több helyzet az első játékrészben nem alakult ki, 0-0-val vonultak be a csapatok az öltözőbe.

Remekül kezdődött számunkra a második félidő! Nagy Zsolt szabálytalankodott Kovács Istvánnal szemben a tizenhatoson belül, a büntetőt pedig Huszti Szabolcs magabiztosan gólra váltotta (0-1)!

Az 53. percben Henty baloldali beadása Kovácsikon túljutott de Hangya menteni tudott a kapu előteréből. Az 55. percben Hadzic rövid hazaadására Henty csapott le, de Kovácsik hatalmas bravúrra védte a hazai próbálkozást. Egy perccel később Knezevic helyzeténél már kapusunk sem tudott hárítani, de a labda elgurult a baloldali kapufa mellett.

A 62. percben Vanecek 16 méteres lövése éppen Kovácsik kezében landolt. A 64. perc elején egy jobboldali beadás pattogott el Sós elé, de a szélső éles szögből, estében az oldalhálót zörgette meg. Ez volt Sós Bence utolsó megmozdulása, hiszen Kiss Tamás váltotta, majd Marko Nikolics is cserélt kettőt – néhány percen belül Georgi Milanov és Boban Nikolov is pályára lépett Armin Hodzic és Huszti Szabolcs helyett.

A cseréket követően Ezekiel Henty váltott ritmust, szép szólója után finom mozdulattal szeretett volna betalálni, de kapu mellé emelt. A 74. percben ismét egy Kovácsik-bravúrt jegyezhettünk fel – Vanecek bal alsóba tartó lövését piszkálta ki kapusunk, a kipattanót pedig Radics és Knezevic sem találta el jól. Néhány pillanattal később ismét Vanecek lőtt, de Kovácsik ismét hárítani tudott.

A 79. percben pályára lépett Anel Hadzic helyett Ivan Petrjak. Nyári igazolásunk nem sokáig tétlenkedett, fél perccel később labdát szerzett a középpályán, remekül szöktette Futácsot, aki Hegedűst becsapva éles szögből a hálóba gurított (0-2).

A második gól kissé letörte a hazaiak támadó kedvét, akik több helyzetet a hátra lévő időben már nem is tudtak kialakítani. A 85. percben Nikolov 25 méteres szabadrúgása zúgott el a felső léc fölött, de más említésre méltó esemény már nem történt, így a MOL Fehérvár FC két forduló után 6 ponttal áll és továbbra is éllovas az OTP Bank Ligában.