Belgrád, JNA Stadium
30000 néző
Napos
Franz Wöhrer
90.Vége a mérkőzésnek, a Partizanon is túljutottunk, csapatunk a legjobb 8 közé került! Szép volt fiúk!
87.Vadász sem tud betalálni ígéretes helyzetben.
85.Burcsa került helyzetbe, végül szerelték a védők.
80.Varga helyén Delmas.
77.Mance lőtt mellé 8 méterről, helyzetben.
76.Végh rúgta fel Jesicet, sárga.
75.Rojevic helyére Stevanovic jön.
69.Májer lőtte el a szabadrúgást, Omerovic hatalmasat véd!
69.Vadászt buktatták a jugoszlávok, Dimitrijevic kireklamál egy sárgát.
68.Disztl László szereli Zivkovicot a lövés pillanatában. Szép mentés!
62.Mance 17 méterről lő a sorfalba.
61.Varga szabadrúgása után Disztl Péter véd, de Mance elé kerül a labda, aki ismétel, ezt is fogja kapusunk!
59.Májer szabadrúgása után Novath elől ment Omerovic.
51.Zivkovic lő mellé egy jobb oldali szabadrúgást.
50.Klincarskit kellett ápolni.
45.GÓL! Mance Varga elé sarkalta a labdát, aki átverte Csuhayt, majd 8 méterről a jobb alsó sarokba lőtt.
43.Horváth Gábor még épp jó pillanatban ad haza Zivkovic elől.
40.Disztl László ment kétszer fejjel.
35.Csuhay ment Dimitrijevic szabadrúgása után.
30.Zivkovic 5 méterről fejel fölé egy jobb oldali beadást.
27.Burcsát a tizenhatos sarkán buktatták, Májer végezte el a szabadrúgást, Szabónak azonban egy kicsit magas!
18.Mance lövése kerüli el centikkel kapunkat.
11.GÓL! 1-0 a jugoszlávoknak. Jesic ívelt középre bal oldalról, Zivkovic 5 méterről fejelt és a bal alsóba ment a labda.
7.Zivkovic veszélyeztet, Végh ment az utolsó pillanatban.
6.Hazai közvetett szabadrúgás, mellé.
1.Csongrádit buktatják máris keményen.
  • Kezdőcsapatok
  • Cserék

Kovács Ferenc: A csapat taktikailag jól vizsgázott. Az első félidőben a megszerzett labdákat csak rövid ideig birtokoltuk, és a kínálkozó lehetőségeinkkel nem tudtunk élni. Amikor az ellenfél két gólt rúgott, akkor kezdtük tulajdonképpen azt játszani, amit az első pillanattól kellett volna. Csapatunk nagyon jó együttest vert ki a kupából, csak gratulálni tudok a játékosok teljesítményéhez.

Nenad Bjekovic: Gratulálok a Videotonnak, nem engedte behozni nagy hátrányunkat. Úgy érzem, jó mérkőzést vívtunk.

2014. December 11. 23:00  -  Szerző: Acsai N. Ferenc  -
A Partizán sem tudta megállítani a Vidit

Összesítésben 5-2-vel jutottunk a legjobb 8 közé az UEFA Kupában.

Csapatunk fantasztikus játékkal 5-0-ra ütötte ki a Partizan Belgrádot a párharc első felvonásán, Székesfehérváron. A visszavágó még így is pokoli nehéznek ígérkezett a fekete-fehérek ellen, hiszen az előző körben úgy verték ki az angol Queens Park Rangerst, hogy az első meccsen 6-2-re kikaptak.

A várakozásoknak megfelelően hatalmas nyomás alatt tartották a kapunkat már az első perctől, és az 5. percben már előnyhöz is jutottak. Jesic ívelt középre bal oldalról, Zivkovic pedig 5 méterről a bal alsóba fejelt. (1-0.)

A félidő közepén Mance veszélyes lövését és a gólszerző Zivkovic fejesét jegyezhettük fel, de a kettő között azért egy Vidi-helyzetre is futotta: Májer kanyarított be veszélyesen egy szabadrúgást, alig ment el Szabó feje fölött a labda. A játékrész végén beszorultunk, Csuhay, Disztl és Horváth is nagyokat mentett a kapunk előtt, ám a  szünet előtt így is újra betaláltak a hazaiak: Mance Varga elé sarkalta a labdát, aki átjátszotta magát Csuhayn, majd 8 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. (2-0.)

Az elsőhöz hasonlóan a második félidőt is teljes lendülettel kezdte a Partizán, de ahogy telt az idő, úgy hagytak alább a nagy rohamok. Előbb Zivkovic, majd Varga szabadrúgása járt közel a gólhoz, de előbbi mellé ment, utóbbit Disztl nagy bravúrral védte. A másik oldalon Májer pontrúgása után Dmitrovic kapus is igazolta jó hírét. A találkozó vége felé egyre többször jutottunk el a belgrádiak kapujáig, Burcsa és Vadász is ígéretes helyzetbe került, végül egyikből sem lett gól.

Hiába nyerte a visszavágót 2-0-ra a Partizán, attól messze voltak, hogy a Vidi továbbjutását veszélyeztessék. Összesítésben 5-2-vel léptünk az UEFA Kupa legjobb 8 csapata közé, és a Dukla, valamint a PSG után újabb nagy skalpot gyűjtöttünk.