Kóbor Péter, Garai Péter
Medovarszki János
Oláh Gábor, Lovas László
90 +3.Vége a mérkőzésnek.
90 +2.Houri szöglete után Stopira fejelt a blokkba, Musliu reklamálásért sárgát kap.
90 +1.Mance és Houri is sárgát kaptak.
90.3 perc a ráadás.
89.Kiss helyett Deutsch a pályán.
88.Mance lőtt kevéssel a bal alsó mellé 17 méterről.
87.Szabó váltja Nikolicsot.
86.Nego adott középre jobbról, felpattant a labda, Funsho kapásból fölé lőtt 11 méterről.
84.Hangya és Houri szabadrúgás-variációja nem sült el jól, kirúgás.
83.Slagveer csavart kapu fölé/mellé 15 méterről.
81.Mance, Baluta be, Knezevic, Géresi le.
81.Knezevic cselezte magát majdnem az alapvonalig, a kapufáról pattant ki a lövése.
80.Bolla beadását fejelték ki a védők.
79.Kiss passza után Géresi került helyzetbe, Stopira mentett.
77.Funsho ment be a "darálóba", el is esett a két Puskás-játékos között a hazai ötösnél, ezúttal sincs tizenegyes.
76.Houri jön Pinto helyett.
75.
74.Corbu helyett Plsek a pályán.
72.Petrjak és Dárdai lementek, Bolla és Funsho bejöttek.
71.Petrjak esett el a hazai tizenhatoson belül egy védő mellett, Solymosi nem látott szabálytalanságot, pedig inkább annak tűnt.
70.Szolnoki rúgta meg Petrjakot, sárga lap.
68.Vezet a PAFC. Géresi tekert a kapu elé balról, Slagveer érkezett és a hosszúba csúsztatott.
67.Knezevic szögletét Spandler fejelte vissza a hosszúról, megint Stopira volt jó helyen.
66.Dárdai fölé lőtte a szabadot 18 méterről.
65.Dárdai ellen szabálytalankodott Van Nieff, szabadrúgás jó helyről!
61.
60.Pinto beadása csúszott le, kirúgás.
58.Zivzivadze szerzett labdát, indította Nikolicsot, akitől visszakapta, csinált egy cselt 12 méterre a kaputól, majd erőtlenül a blokkba lőtt. Nagy lehetőség volt!
54.Knezevic egy szögletet is rúghatott, Spandler fejelt, Stopira mentett.
53.Knezevic lőtt kapura 30 méterről egy szabadrúgást, Kovács védett.
51.
48.Helyzet! Petrjak szabadrúgása után Zivzivadze fejelte le a labdát, Fiola az ötösről estében lőtt, egy védőről kipattant a labda a kapu torkából!
47.Kovács Dani! Géresi fordult kapura és az ötös saráról lőtt, hatalmasat védett kapusunk!
46.Folytatódik a meccs!
45 +1.Vége a félidőnek.
45.Dárdai szabadrúgása után Musliu fejelt, de már lest jelzett az asszisztens.
43.Fiolát szerelték a félpályánál, a kontra végén Knezevic beadása pont Musliut találta el, nem lett helyzet.
42.Dárdai szabadrúgása után Tóth húzta le a labdát Stopira elől.
40.Knezevic ugratta volna ki Géresit, Stopira remekül lépett közbe.
38.Dárdai indított vona támadást, de kezezés miatt a hazaiak jöhetnek.
35.Petrjak centerezett balról, az érkező Zivzivadze lőtt nagy helyzetben, Tóth védett.
34.Pinto szép labdája után Nego nem találta el a labdát a Puskás tizenhatosán belül.
31.
31.Nego passza után Dárdai lőtt az oldalhálóba 7 méterről. Szép támadás volt.
29.Knezevic jó helyzetből cselezte ki magát, majd kapu mellé lőtt 15 méterről.
28.Knezevic szöglete után Nego fejelte ki a labdát az ötösünkről.
25.Nego és Zivzivadze indultak meg, utóbbi Petrjakot próbálta kiugratni, Nunes lefülelte az átadást.
22.Knezevic egy szép csel után középre ívelt, senkinek nem volt jó a labda szerencsére.
21.Dárdai cselezte magát lövőhelyzetig a hazai tizenhatoson belül, végül szélsőnket látta szabálytalannak a játékvezető.
18.Nunes állította meg szabálytalanul Petrjakot az oldalvonalnál, de nincs lap.
17.Knezevic tett középre egy labdát, Kiss egyből lőtt, Kovács nagyot védett!
15.Jó iramú mérkőzést láthatunk, mindkét oldalon volt már helyzet is, gól egyelőre nem.
13.
12.Zivzivadze indult meg ígéretes helyzetben, de rossz megoldást választott a hazai tizenhatos előtt.
11.Géresi került a földre Musliu mellett a tizenhatoson belül, Solymosi nem látott szabálytalanságot.
10.Kiss Tamás beadásába Knezevic próbált belecsúsztatni, de nem érte el a labdát.
7.Knezevic szögletét Géresi csúsztatta kapu mellé.
6.Kovács fogott egy távoli próbálkozást biztosan.
5.Dárdai szöglete Stopirának magas volt, Hangya adott középre balról, Nikolics nagy helyzetben nem találta el jól a labdát.
4.Nego tört be a tizenhatoson belülre, az alapvonalról beadott, Nunes mentett nagyot.
3.Hangya beadása volt magas az érkező Dárdainak.
2.Pinto kapott egy nagyot rögtön az elején, Corbu pedig máris begyűjt egy sárgát.
1.Elkezdődött a mérkőzés.
-2.Érkeznek a csapatok.
-10.Emil Rockov enyhe íngyulladás miatt nincs ma keretben - mondta honlapunknak Dr. Kovács Tibor csapatorvos.
-15.Befejeződött a melegítés, hamarosan kezdődik a találkozó.
-25.
-30.A PAFC pályaválasztása mellett a mai lesz a 10. összecsapása a két együttesnek, 5-ször nyertünk, 3 döntetlen született és mindössze egyszer kaptunk ki.
-35.A két csapat játékosai már melegítenek.
-40.A szezonban kétszer már találkoztunk a Puskással, szeptemberben 3-1-re nyertünk, decemberben 1-1-re végeztünk - mindkét találkozót a MOL Aréna Sóstóban rendezték.
-45.A Puskás Akadémia jelenleg 5 ponttal előz meg bennünket a tabellán, a második helyért való harcban nagyon fontos lenne a mai győzelem.
-50.
-55.A mai kezdőnk: Kovács D. - Nego, Musliu, Stopira, Hangya - Fiola, R. Pinto - Petrjak, Nikolics, Dárdai - Zivzivadze.
-65.Köszöntünk benneteket a Pancho Arénából! 19.15-kor kezdődik a PAFC - Vidi bajnoki.

Szalai Tamás:

"Jól kezdtük mérkőzést, sokkal többet volt nálunk a labda az első félidőben, kezdeményezőbbek voltunk, a hazaiak inkább kontrára játszottak. Két-három lehetőségünk is volt 45 perc alatt, csak a gól hiányzott a játékunkból. Az első félidőben nagyon sok minden viszontláttam abból, amit gyakoroltunk. Sajnos a második félidőben egy beadás után eltolódtunk és gólt kaptunk. Sajnálom nagyon, mert mindenki küzdött, mert előre, sok munkát beletett ebbe a meccsbe a csapat, mégsem járt érte pont. Ilyenkor kicsit igazságtalan a futball, mert összességében szerintem közelebb álltunk a győzelemhez. Természetesen nem adjuk fel az ezüstért folytatott harcot, hét bajnoki meccs van még a szezonban, bármi megtörténhet. Itt is szeretném megragadni az alkalmat, hogy megköszönjem a srácoknak ezt az elmúlt egy hónapot, amíg megbízott edzőként vezethettem a csapatot. Nagy élmény volt velük dolgozni, partnerek voltak, úgy érzem, sikerült is kicsit felrázni őket egy nagyon rossz sorozat után, aminek eredményeképp a MOL Magyar Kupában elődöntősök vagyunk, és amit természetesen szeretnénk megnyerni."

Hornyák Zsolt:

“Nagyon szépen köszönöm a csapatomnak a hozzáállást és az eredményt. Olyan nehéz lett a meccs, amilyenre számítottam, hiszen minőségi csapat a MOL Fehérvár FC. Kitámadtak, nagy motivációval léptek pályára, de a pálya középső harmadában igyekeztünk jól levédekezni a támadásaikat. Meccs elején sok pontatlanság volt a játékunkban, ezt is el kell ismerni. Jó csapatot mindig nagy érték legyőzni, ezért külön is örülök a győzelemnek. Egy szép momentum döntötte el a három pont sorsát végül, szép gólt tudtunk szerezni. Nem szeretnék előre számolgatni a második hely miatt, meccsről-meccsre kell haladnunk, a szezon végén húzunk majd egy vonalat. Nem szeretnék elkiabálni semmit, de azt megígérhetem, hogy mindent megteszünk azért, hogy megtartsuk a második helyet.”

2021. Március 14. 21:20  -  Szerző: Wéninger Ákos  -
1-0-ás vereség a Puskás Akadémia FC otthonában

Sok helyzetet dolgoztak ki a csapatok mindkét kapu előtt, de gólt csak a hazai együttes tudott szerezni.

Az OTP Bank Liga NB I 26. fordulójában vasárnap este Felcsútra látogattunk. A mérkőzés előtt a PAFC előnye 5 pont volt velünk szemben, a felcsúti csapat a 2. helyről várhatta a találkozót, míg a mieink a harmadik helyről. Szalai Tamás megbízott edző az alábbi kezdőnek szavazott bizalmat: Kovács D. - Nego, Musliu, Stopira, Hangya - Fiola, R. Pinto - Petrjak, Nikolics, Dárdai - Zivzivadze. Emil Rockov enyhe íngyulladás miatt nem lehetett ott a mai keretben, ott volt viszont a cserepadon Evandro és Kovács István is, akik hosszabb ideje bajlódtak sérüléssel.

Kemény összecsapásra lehetett számítani, ez pedig már a 20. másodpercben beigazolódott, amikor Corbu lépett oda Pintonak. Az első lehetőséget mi dolgoztuk ki, az 5. percben Nikolics adott középre balról, Zivzivadze nagy helyzetben nem találta el jól a labdát. A túloldalon Kovács fogott meg magabiztosan egy távoli lövést, majd a 7. percben Knezevic szögletét Géresi csúsztatta kapu mellé. Tíz perccel később Knezevic tett középre egy labdát, Kiss egyből lőtt, Kovács nagyot védett!

A 31. percben egy szép támadás végén Nego passzolt Dárdainak, aki 7 méterről kapura lőtt, a labda az oldalhálóba vágódott. Tíz perccel a szünet előtt Petrjak centerezett balról, az érkező Zivzivadze lőtt nagy helyzetben, Tóth védett. Ez volt a félidő utolsó érdekes momentuma, jó iramot és helyzeteket hozott az első 45 perc, gól azonban nem született.

Óriási hazai lehetőséggel kezdődött a második félidő: Géresi fordult kapura és az ötös sarkáról lőtt kapura, Kovács hatalmasat védett. Egy perccel később mi is gólt szerezhettünk volna, Petrjak szabadrúgása után Zivzivadze fejelte le a labdát, Fiola az ötösről estében lőtt, egy védőről kipattant a labda a kapu torkából! Az 53. percben Knezevic lőtt kapura 30 méterről egy szabadrúgást, Kovács védett. Az 58. percben nagyon közel jártunk a vezetés megszerzéséhez, Zivzivadze szerzett labdát, indította Nikolicsot, akitől visszakapta a játékszert, csinált egy cselt 12 méterre a kaputól, majd erőtlenül a blokkba lőtt.

A kimaradt helyzet ezúttal is megbosszulta magát, a 68. percben ugyanis Géresi tekert a kapu elé balról, Slagveer érkezett és a hosszúba csúsztatott, ezzel megszerezte a vezetést a PAFC (1-0).

A 71. percben Petrjak esett el a 16-oson belül Szolnoki mellett, Solymosi sporttárs nem látott szabálytalanságot, pedig annak tünt, ráadásul Szolnokinak ekkor már volt egy sárga lapja. A 77. percben Funsho is gyanús körülmények között került a földre a hazai 16-oson belül, Solymosi ezúttal sem ítélt 11-est, sőt támadónk kapott sárgát az eset után.

A 81. percben Knezevic lőtt éles szögből kapura, a labda a kapufáról pattant az alapvonal mögé. Két perccel a vége előtt Mance lőtt kevéssel a bal alsó mellé 17 méterről. A hátralévő időben az eredmény már nem változott, a PAFC győzelmének köszönhetően 8 pont előnnyel áll előttünk a tabella második helyén.

Két hét válogatott szünet következik, csapatunk legközelebb április elején, immár Szabics Imre irányításával a Kisvárda otthonában lép pályára.