Huszár Balázs
Iványi Zoltán, Pintér Csaba
90 +3.Véget ért a mérkőzés, 4-2-es sikerrel kezdtük a bajnokságot.
90 +1.3 perc a ráadás.
90.Nikolovról pattant le Vojnovic, középpályásunk hátratette a helyzetben érkező Husztinak, aki jobbal lőtt, Pogacsics kezébe.
88.Kovács ütközött óriásit Hadaróval, kis ápolás.
84.Szakály beadását Bíró visszatette középre, Nagy Krisztián ziccerben, ballal rábombázta, fölé.
82.Nagy Richárd 28 méteres szabadrúgását Kovácsik magabiztosan fogta.
79.Petrjak fejezi be, Fiola áll be.
77.Pátkai jobb külsővel tökéletesen pörgetett Petrjak elé, aki ziccerben ballal tüzelt, Pogacsics kitolta!
76.Egy kaposvári szabadrúgást kifejeltünk, majd Petrjakot visszarántotta Szakály, sárga.
72.Gyorsan végzett el Nego egy Kovács felrúgásáért ítélt szabadrúgást, a sértett befutott a védők mögé és mire betört volna a tizenhatosra, Nagy Krisztián hátulról buktatta, sárga.
69.Futács csípett el egy magas keresztpasszt és vezethette kapusra teljesen zavartalanul, de nem tudta elpasszolni Pogacsics mellett.
65.Ádám rúgott oda Kovácsnak, sárga.
64.Csiki fejezi be a meccset, Bíró Dominik állt be.
63.

62.GÓÓÓÓL!

Nego adott be, Petrjak a hosszún kapura fejelt volna, de középre ment a játékszer, ahol Futács gyorsan reagált és a hálóba fejelt! 4-2!
61.Nagy Richárd lőtte be a védelem mögé, Csiki kevéssel maradt le róla.
60.Nikolov szöglete a hosszúra szállt.
59.Hodzic cselezte ki Hadarót, majd ballal csavart, 11 méterről, Pogacsics hatalmas bravúrral kitornázta szögletre!
55.Pátkai játszotta ki jobbra, Nego beadott, Futács éppen lemaradt róla fejjel, Nagy kibólintotta, Hangya azonnal tüzelt a tizenhatos sarkától, életerősen bombázott, de mellészállt.
54.

53.Csiki szaladt el a szélen és harcolt nagyot Negóval, aki jól állta a sarat. Ezután Nagy J. elé került a labda, aki finoman Ádám elé bökte volna, de pár centivel hosszú lett a csatárnak.
53.Kovács tört be jobbról, Petrjaknak visszatette, ő másodikra lőtt volna, de már elé álltak a védők.
49.Petrjak szöktette a Nagy J. mögé befutó Hangyát, aki ígéretes helyzetbe visszapasszolta Kovácsnak. Ő átvette és lőtt, de blokkolták.
48.Juhász fejelte el a szögletet.
48.Pátkai tisztázott szögletre.
46.Vachtler helyén Nagy Richárd, Nagy János ment hátra jobbhátvédnek.
46.Folytatódik a mérkőzés!
45 +3.Vége az első játékrésznek, 3-2.
45 +2.GÓL!

Egy Vachtler-beadást kivágtunk, Yakymiv reménytelen távolságból, gyengén lőtt, de a labda éppen a Negóval egyvonalban helyezkedő Ádámot találta meg, aki átvétel után közelről a jobb alsóba lőtt.
45 +1.Futács tett vissza egy labdát a tizenhatos előterébe Hodzicnak, aki jobbal a bal felső felé tekert, Pogacsics másodjára fogta.
45 +1.3 perc a ráadás.
44.Hodzic passzát Futács pörgette volna el Pogacsics mellett, de mellécsorgott a labda!
43.Újabb ziccer! Hangya beadását Juhász bevetődve fejelte rá, a labda centikkel elkerülte a kaput!
41.

40.GÓÓÓÓL!

Kovács beadása elszállt keresztbe, a hosszún Hodzic befutott és bevetődve a kapuba talált.
39.Nikolov emelt tökéletesen 35 méterről a védelem mögé, Nego befutotta és jól be is adta a levegőből, de középütt nem érkezett senki.
38.Hadzic helyén Nikolov.
37.Pátkai-Hangya-Petrjak volt a labda útja, utóbbi biciklicselekkel tört be a tizenhatosra és az alapvonalról beadott, Pogacsics fogta.
36.Hadzic feküdt le a földre, alighanem csere következik.
35.Kifejelték, Pátkai begyűjtötte, majd élesen passzolt volna jobbra, nem érte el senki.
35.Nego harcolt ki szögletet.
32.Kovácsik húzta le a szögletet.
32.Csiki taszajtott Negón, szöglet a vége mégis.
30.Hadaró adott volna be, de nem igazán találta el, kirúgás.
28.Pátkai adott be, ezt is tisztázták.
28.Ádám Martin fejelte ki az újabb kísérletet.
27.A kis szögletet Hangya Petrjaknak gurította, aki beadott, Hegedűs kicsúsztatta szögletre.
27.Hangya szögletét Rus csúsztatta volna meg, de egy védőről megint sarokrúgásra pattant.
25.Futács szöktette volna a jobbszélt, elakadt egy védőben, így lett Hodzicé, majd Petrjaké, aki kitette jobbra Negónak. Francia-magyar játékosunk visszagurított, Kovács pedig első érintésre lőtt. A labda elpattogott a jobb kapufa előtt, de valaki hozzáért, szöglet.
23.Petrjak tekert középre, Pogacsics fogta.
20.Hangya szögletét Rus fejelte el, a kapus letarolta, de kirúgás jön.
19.Futács jobbal passzolt középre, Vachtler hatalmasat mentett szögletre.
18.Hangya a sorfalba emelt, de aztán bedobást harcolt ki.
18.Futács harcolt ki szabadrúgást a tizenhatos oldalvonalánál.
17.

16.GÓÓÓÓÓL!

Hangya játszott a védelem mögé, Hadzic középre passzolt, ahol Hodzic berobbant és két lépésről a kapuba bombázott!
15.Hodzic cselezte be magát a tizenhatosig, majd ballal lőtt, Pogacsics hozzáért, így is kevéssel ment fölé, szöglet!
14.Hangya szabadrúgása jól vágódott középre, Juhász az égbe fejelt, Pogacsics lehúzta a gólvonal előtt.
13.Ádám Martin csavarta rá a szabadrúgást, elkerülte a rövid sarkot.
12.Rus Adrián sárgult be, Ádámot borította fel a tizenhatos sarkától nem messze.
9.Lehúzta a kapus a sarokrúgást.
9.Hangya beadása pattant szögletre.
7.GÓL!

Szakály szögletét Vachtler 17 méterről kissé eltörte, de a kapu mellé tartó lövésbe Ádám Martin beletette a fejét, a labda a bal alsóban kötött ki.
6.

6.Nego mellett Csiki harcolt ki szögletet.
5.GÓÓÓÓÓÓL!

Petrjak lőtt 17 méterről, Ur beleért, de Futács befutott és lőtt, a labda a felső lécről a földre, majd a hálóba vágódott.
4.Kovácstól vette el erőszakkal Hadaró.
2.Egy bal oldali, kaposvári szabadrúgásba Ur ért bele, kirúgás.
1.Elkezdődött a mérkőzés!
-4.Érkeznek a csapatok!
-10.A csapatok az öltözőben.
-15.

-20.A Kaposvár két éve még az NB III-ban szerepelt.
-25.A játékosok már hosszabb ideje melegítenek.
-30.A Kaposvárral utoljára 2014 májusában találkoztunk, akkor Nikolics és Zé Luís góljaival győztünk. Mostani keretünkből Juhász, Stopira, Kovács és Vinícius akkor is nevezve lettek, míg vendégrészről Hadaró Valentin csereként állt be.
-35.Marko Nikolics vezetőedző 7 helyen változtatott a Vaduz elleni kezdőn.
-40.A Kaposvár kezdőjéből Vachtler korábban a Vidi II-ben futballozott, csakúgy, mint Nagy Tamás, míg Fodor Marcell egy alkalommal a felnőttek között is játszott csapatunkban.
-45.A Kaposvár kezdője az alábbi: Pogacsics - Vachtler, Csiki, Nagy J., Hadaró, Szakály A., Ur, Hegdűs D., Nagy K., Ádám, Yakymiv.
-50.Együttesünk kezdőcsapata az alábbi: Kovácsik - Nego, Juhász, Rus, Hangya - Petrjak, Pátkai, Hadzic, Kovács - Hodzic, Futács.
-60.

-65.Köszöntjük szurkolóinkat a MOL Aréna Sóstóból, ahol együttesünk 18 órai kezdettel a Kaposvári Rákóczi FC gárdáját fogadja az OTP Bank Liga nyitófordulójában!

Marko Nikolics:

„Gratulálok a csapatnak a győzelemhez. A padlón voltunk pár napja, de akárcsak az életben, a sportban sem lehet a padlón maradni, hanem fel kell állni onnan. Tavaly és tavalyelőtt is mi álltunk a legtovább versenyben Európában, idén sajnos ez máshogy alakult, így a hazai küzdelmekre kell koncentrálnunk. A Kaposvár ellen jó mentalitással, jó játékot mutattunk be, ezzel elégedett vagyok. Fontos volt, hogy három ponttal kezdjük a bajnokságot. A gólokon kívül még rengeteg nagy helyzet kimaradt, ebben fejlődnünk kell, mert lesznek olyan találkozót, amelyeken egy gól dönthet. Az kevésbé örömteli, hogy gyakorlatilag kétszer volt a tizenhatosunkon belül ellenfelünk és mindkétszer gólt kaptunk, ilyen könnyű gólokat nem engedhetünk meg magunknak senki ellen. Köszönöm a szurkolóknak, hogy a csapat mellett álltak ma este is.”

Disztl László:

"Gratulálok a Vidinek a győzelemhez, nehéz hét után tudták a szezon első bajnokiját megnyerni. Ugyanakkor a saját csapatomnak is gratulálok, mert helyt álltunk, felvettük a versenyt a hazaiakkal. Az NB I más mint az NB II, ezt ma megtapasztalhattuk, de úgy érzem, a meccs nagy részében kiegyenlített játék volt a pályán. Ha az első félidőben védekezésben agresszívebbek vagyunk, elkerülhettük volna a gólokat, de közben mi is szereztünk két találatot, ami mutatta a csapat erejét. A Vidi egy gyors csapat, ezt megmutatták ezúttal is, főleg a kontráik voltak veszélyesek. Nem szabad ilyen sok labdát veszítenünk, ebben mindenképp fejlődnünk kell. Két-három mérkőzésnek azért el kell telnie, hogy felvegyük az első osztály ritmusát, de még egyszer mondom, jól játszottunk, amiért - a vereség ellenére is - jár a gratuláció a fiúknak."

2019. Augusztus 04. 20:30  -  Szerző: molfehervarfc.hu  -
Magabiztos győzelem a bajnoki nyitányon

Futács és Hodzic is duplázott, 4-2-re győztünk az újonc Kaposvár ellen.

Az OTP Bank Liga 1. fordulójában az újonc Kaposvár látogatott a MOL Aréna Sóstóba. A csütörtöki EL-mérkőzéshez képest hét helyen változtatott a kezdőn Marko Nikolics vezetőedző, kikerült Fiola, Elek, Huszti, Nikolov, Stopira, Scsepovics és Milanov, lehetőséget kapott Rus, Petrjak, Hadzic, Kovács, Hodzic, Futács és Hangya.

Remekül kezdtük a találkozót, az 5. percben már 1-0 volt az eredményjelzőn: Petrjak lövése megpattant egy védőn, pont Futács elé, aki ballal lőtt, a labda a felső lécről vágódott a hálóba (1-0).

Sajnos nem kellett sokat várni a válaszra, két perccel később Vachtler gyenge lövése ment volna mellé, de Ádám beletette a fejét a labda útjába, ami így a bal alsóban kötött ki (1-1).

A 13. percben Ádám szabadrúgásból veszélyeztetett, lövése azonban elment a bal felső mellett. A 15. percben Hodzic akciója után még védett Pogacsics, egy perccel később viszont már tehetetlen volt, Hangya játszott a védelem mögé, Hadzic középre passzolt, ahol Hodzic berobbant és két lépésről a kapuba bombázott (2-1)!

Az ismét megszerzett vezetés után is támadásban maradtunk, Futács éles beadása, majd Kovács lapos lövése is veszélyes volt. A 36. percben Hadzicot egy sérülés miatt le kellett cserélni, Nikolov érkezett helyette. Öt perccel a szünet előtt Kovács remek beadása ment el keresztben, a hosszún érkezett Hodzic és bevetődve a kapuba talált (3-1).

A maradék pár percben két újabb gólt is szerezhettünk volna, előbb Juhász fejese kerülte el kevéssel a kaput, majd Futács pörgetett nagy helyzetben a bal alsó mellé. A hosszabbítás perceiben teljesen váratlanul szépítettek a vendégek: egy Vachtler-beadást kivágtunk, Yakymiv nem túl erősen lőtt, de a labda éppen a Negóval egyvonalban helyezkedő Ádámot találta meg, aki átvétel után közelről a jobb alsóba passzolt (3-2).

3-2-es Vidi-vezetéssel mentek pihenni a csapatok.

A második félidő elején Kovács és Petrjak lövését is blokkolták a kaposvári védők, majd Hangya bombája szállt kapu mellé. Az 59. percben Hodzic cselezte ki Hadarót, ballal csavart 11 méterről, Pogacsics hatalmas bravúrral kitornázta szögletre a labdát. A 62. percben tovább növeltük előnyünket: Nego adott be, Petrjak a hosszún kapura fejelt volna, de középre ment a játékszer, ahol Futács gyorsan reagált és a hálóba bólintott (4-2)!

A 69. percben Futács csípett el egy magas keresztpasszt és teljesen zavartalanul vezethette a kapusra a labdát, de nem tudta ellőni Pogacsics mellett. Nyolc perccel később Pátkai jobb külsővel tökéletesen pörgetett Petrjak elé, aki ziccerben ballal tüzelt, Pogacsics kitolta!

A 82. percben Nagy szabadrúgását fogta biztosan Kovácsik, majd két perc múlva újra Nagy került helyzetbe, ezúttal fölé lőtt. A meccs utolsó említésre méltó momentumaként Huszti lőtt a 90. percben, pont Pogacsics kezébe.

4-2-re győztünk a bajnoki nyitányon, a 2. fordulóban a Puskás Akadémia vendégei leszünk.