Derült idő, 22 Celsius-fok
Alexis Ponnet
90.Vége a mérkőzésnek, győztünk a Bernabeuban!, Szép volt fiúk!
88.Butragueno megint csak lesről tud betalálni, Ponnet ezt sem adja meg.
86.GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Vezetünk! Wittmann adott be jobb oldalról, Sanchisról Májer elé pattant a labda, szélsőnk 18 méterről egyből lőtt, külsős lövése remekül vágódik és a felső lécről védhetetlenül csapódik a gólvonal mögé! 1-0 ide!
80.Gallego cselezte be magát tizenhatosunkra, 10 méterről lőtt, de a jobb kapufa mellett elment a labda!
77.Szabó is lesgólt szerez, ő fejjel tette ezt.
76.Santillana lesről talál be, Ponnet nem adja meg, 0-0!
69.Butragueno 18 méterről tüzel, a remek lövést Disztl szögletre üti!
66.Wittmann lőtt távolról, kevéssel mellé.
64.Wittmann ment el a jobb oldalon, Stielike becsúszva ment a beadást követően.
60.Míchel megint próbálkozik, de megtanulhatná, hogy Disztl eszén ma nem lehet túljárni...
58.Csongrádi ennyit bírt, csapatkapitányunk elhagyja a pályát, Wittmann Géza, a United elleni meccs hőse érkezik!
58.Valdano helyén Juanito.
56.Míchel lő 20 méterről, ezt is kivédi Disztl, marad a 0-0!
52.Gallego lövését is védi kapusunk!
51.Novath helyén Palkovics.
50.Butragueno lövését megint Disztl Péter hárítja!
48.Santillana lő mellé.
46.Elkezdődött a második félidő.
45.Vége az első félidőnek.
40.Míchel 20 méteres szabadrúgása megy mellé.
36.Míchel lőtt a bal oldalról, Disztl Péter kezében landol!
34.Butragueno szöglete után Santillana elől mentenek védőink.
31.Májer szöglete után Szabó fejelt fölé!
29.Butragueno cselezett a bal oldalon, de aztán közelről mellélőtt.
26.Vadász remek cselekkel veri meg védőit, 12 méterről lő, de Miguel Ángel hatalmasat véd! Kis híján vezetünk!
25.Míchel rúg szabadrúgást, Disztl védi ezt is.
17.Burcsa lőtt 16 méterről, ezt is fogja Miguel Ángel.
14.Májer szöglete után Novath elől ment Miguel Ángel.
12.Gallego lövését védi Disztl.
10.Valdano állt a labda mögé, de Disztl Péter eszén nem lehet túljárni! Bal alsó sarokra tartó lövését fantasztikus vetődéssel kiüti Disztl! Marad a 0-0!
9.Végh rántja le Butraguenot ziccerben, büntető a spanyolok javára.
8.Májer lőtt mellé ígéretes helyzetben.
6.Santillana lövését üti ki kapusunk.
4.Valdano 12 méteres fejesét védte Disztl Péter.
1.Elkezdődött a meccs!
-30.Kezdőnkben kap helyet Májer mellett Csongrádi is!
-60.Kovács Ferenc utolsó taktikai értekezletét a mérkőzés előtt fél hatkor tartotta.
-90.A stadion körül óriási a rendőri készültség, mert a napokban két rendőrt is megöltek Spanyolországban és a pálya igazgatósága is kapott fenyegető leveleket.

Kovács Ferenc: „Ma már az eredményes szereplés teljes embert követel. Tudomásul kell venni, hogy a mai labdarúgásban a csapatteljesítményen múlik a siker. Úgy érzem ezt a játékosok megértették, elfogadták és ennek jutalma volt a kupadöntő. Alighanem egy életre megtanulták, hogy érdemes becsületesen dolgozni.”

Helyszín
2015. Május 21. 23:00  -  Szerző: Acsai N. Ferenc  -
Disztl-parádé és Májer-bomba - győzött a Vidi a Bernabeuban

A Real két lesgólt lőtt, kihagyott egy büntetőt. Disztl Péter klasszis teljesítményt nyújtott, a végén pedig Májer döntött. Másodikként fejeztük be az UEFA-kupa 1984-'85-ös sorozatát!

Az UEFA-kupa döntőjének visszavágójára a Real Madrid otthonában, a legendás Santiago Bernabeu Stadionban került sor. A királyi gárda az első meccsen 3-0-ra győzött Székesfehérváron, így leginkább az lehetett a Vidi célja, hogy szépen búcsúzzon a fantasztikus sorozattól. Legjobb összeállításunkban léptünk pályára, ott volt a kezdőben Csongrádi és Májer is.

Hazai rohamokkal indult a meccs, a 4. percben Valdano fejesét, a 6. percben Santillana lövését fogta Disztl. A 8. percben Májer lőtt mellé ígéretes helyzetből, pár pillanattal később azonban úgy tűnt, folytatja az első meccsen elindított fiesztát a spanyol sztárcsapat, hiszen Végh lerántotta Butraguenot a tizenhatoson belül, büntetőhöz jutottak a madridiak. Valdano állt a labda mögé, de Disztl Péter eszén nem lehetett túljárni! A bal alsó sarokra tartó lövést fantasztikus vetődéssel kiütötte kapusunk!

A következő 10 percben mindkét kapu előtt adódtak kisebb lehetőségek, majd a 26. percben Vadász révén majdnem vezetést szereztünk: 12 méterről leadott lövését Miguel Ángel bravúrral hárította. Butragueno helyzet az egyik, Szabó fejes a másik oldalon a 30. perc körül, de maradt a 0-0. A félidőt egy Michel szabadrúgás zárta, ami mellé ment.

A második játékrész ugyanúgy folytatódott, mint az első, előbb Santillana lőtt mellé, majd Butragueno próbálkozását védte Disztl. Az 52. percben Gallego lövésénél, két minutummal később Míchel bombájánál is helyén volt kapusunk. A 66. percben a kicsit korábban Csongrádit váltó Wittmann lőtt kevésssel mellé távolról. A 69. percben Butragueno 18 méterről tüzelt, a remek lövést Disztl szögletre ütötte.

A 76. percben Santillana, a 77. percben Szabó szerzett lesgólt, továbbra is maradt a döntetlen. De már nem sokáig! A vége előtt 5 perccel Wittmann adott be jobb oldalról, Sanchisról Májer elé pattant a labda, szélsőnk pedig 17 méterről egyből a léc alá lőtt! (0-1.)

A 88. percben a Keselyű, vagyis Butragueno újra csak lesről talált be, ezt sem adta meg a belga játékvezető, az eredmény pedig ezután már nem változott. Győztünk a Bernabeuban, elsősorban Disztl fantasztikus védéseinek, no és persze Májer bombagóljának köszönhetően. Győzelemmel és a második hellyel búcsúsztunk az UEFA-kupától.