85.Szabó Bencét második sárga lappal kiállította a játékvezető.
84.Huszti tekert kapu fölé egy szabadrúgást.
82.Nikolov helyére Berecz állt be.
79.Tajti helyére Juhar állt be.
77.Nego egy lövőcsel után ballal tekert 14 méterről kapura, Karan kifejelte a labdát.
73.GÓL!

Márkvárt kapott egy labdát Szabó Bencétől a kapunktól 25 méterre, tolt egyet rajta, majd ballal kilőtte a jobb alsó sarkot!
70.Milanov helyére Huszti állt be.
68.​Szabó kapott sárga lapot.
65.Milanov kapott sárga lapot.
60.Tajti tekert kapura egy szabadrúgást, Kovácsik óriásit védett.
59.Hodzic helyére Scsepovics állt be.
54.

52.Futács passzolt Milanovnak, aki 21 méterről, ballal alig lőtt kapu mellé.
50.GÓÓÓÓL!

Hetedik szögletünket követően Stopira érkezett üresen a hosszú oldalon, és éles szögből szépen fejelt a hazai kapuba!
47.Prosser ugratta ki Tajtit, aki elől Elek mentett hatalmasat gólhelyzetben.
46.Folytatódik a meccs!
45 +2.Vége az első félidőnek.
45 +1.Shestakov helyére Bacsa állt be.
45.Kettő perc a ráadás.
39.A ötödik szögletünk nagyon veszélyes volt, Milanov tekert kapu elé, a hosszú oldalon berobbanó Stopira pedig kapu fölé fejelt.
35.Kovács vette le nagyon szépen Milanov beadását, majd Hodzicnak készítette le lövésre a labdát, a védők blokkolni tudtak, az ismétlést követően Futács 16-ról a bal kapufát találta el.
29.Mezőnyjáték zajlik a pályán, a kapuk nem forognak veszélyben.
24.

21.Hodzic került két diósgyőri védő szorításában a földre a hazai büntetőterületen belül, de a játékvezető sípja nem szólalt meg.
20.Karan kapott sárgát.
19.Stopira szerzett gólt egy szép akció végén, de közben már lest jelzett a partjelző, marad tehát az 1-0-ás hazai vezetés.
16.Tamás beadását követően Antal ütközött Pátkaival, a hazaiak kapusát ápolni kell, Vad II. sporttárs pedig szabadrúgást ítélt a DVTK javára.
12.Milanov beadása volt kissé pontatlan, így a labdát Antal könnyedén megszerezte a 16-oson belül.
8.

5.GÓL!

Stopira veszítette el a labdát a 16-osunk előterében, Hasani szerezte azt meg, kettőt tolt rajta, majd 22 méterről hatalmas gólt lőtt.
3.Juhász Roland távollétében Kovács István viseli a kapitányi karszalagot.
1.Mi kezdtük a meccset!
-4.Érkeznek a csapatok, a mieink tiszta kékben, a hazaiak pedig piros mezben.
-20.

-30.A két csapa játékosai elkezdték a bemelegítést.
-40.
-45.Vinícius sárga lapos eltiltás miatt nincs ma a MOL Vidi FC keretében, míg Juhász Roland vírusfertőzés miatt maradt ki.
-50.Íme a mai kezdőcsapatunk: Kovácsik - Nego, Stopira, Elek, Tamás - Kovács, Nikolov, Pátkai, Milanov - Futács, Hodzic
-55.

-60.Üdvözöljük szurkolóinkat Miskolcról, ahol 17-kor kezdődik a DVTK - MOL Vidi FC bajnoki.

Marko Nikolics:

„Gratulálok a hazaiaknak a győzelemhez. Valahogy mindig úgy jönnek ki mostanában a DVTK elleni meccsek, hogy ellenfelünk mellé áll a szerencse, kicsit olyan érzésem volt, mint az idei, hazai Diósgyőr elleni bajnokin, ahol szintén nekünk volt több lehetőségünk, mégsem szereztünk pontot. Az első gólt ajándékba adtuk ellenfelünknek, utána kapufát is lőttünk, majd jöttek a helyzetek, de ezekből csak egyet használtunk ki, ellenfelünk pedig két távoli lövésből kétszer betalált. A hozzáállással nem volt probléma, főleg a második félidőben ment a csapat jó mentalitással. De végső soron, a labdarúgás egy egyszerű játék, ha a másik csapat kettőből kétszer betalál, mi pedig nem vagyunk elég hatékonyak, akkor nem tudsz meccset nyerni.”

Fernando Fernandez:

„Egy remek csapat ellen léptünk ma pályára, ezért ez egy nagyszerű győzelem ez számukra. A játékosok megmutatták, hogy jó karakterek, hiszen nehéz helyzetben jól teljesítettek. Szeretném megköszönni nekik külön is a mai produkciót. Nagyon tetszett, hogy mindenki pontosan tudta, hogy mi a feladata és ezt meg is valósította. Persze volt némi szerencsénk is, ma például kevesebb lövésünk, helyzetünk volt, mint mondjuk a Paks ellen, de a lényeg, hogy ma kétszer betaláltunk és megnyertük a meccset.”

2019. Május 04. 18:45  -  Szerző: Wéninger Ákos  -
2-1-es vereség a DVTK otthonában

A hazaiak két távoli gólt szereztek, nálunk Stopira fejjel volt eredményes.

Az OTP Bank Liga NB I 31. fordulójában csapatunk a kiesés elől menekülő DVTK otthonába látogatott szombat délután. Vinícius Paulo sárga lapos eltiltás miatt, Juhász Roland pedig vírusfertőzés miatt nem lehetett ott a MOL Vidi FC keretében. Csapatkapitányunk és helyettese távollétében a kapitányi karszalagot Kovács István viselte.

Hasani távoli góljával 1-0-ra vezetett a félidőben a DVTK

Nem kezdtük jól a mérkőzést, az 5. percben Stopira veszítette el a 16-osunk előterében a labdát, melyet Hasani szerzett meg, kettőt tolt rajta, majd 22 méterről nagyon nagy gólt lőtt (1-0). A gól után viszonylag gyorsan rendezni tudtuk a sorainkat és mi birtokoltuk többet a labdát, 20 perc alatt három szögletet is elvégezhettünk, sőt Stopira be is talált a Diósgyőr kapujába egy szép támadás végén, de les miatt a játékvezető nem adta meg.

Az első játékrész derekán csökkent a hazaiakra nehezedő nyomás, kiegyenlítettebb lett a labdabirtoklási arány is, a játék pedig a játéktér közepén zajlott, a kapuk nem forogtak veszélyben. Tíz perccel a szünet előtt közel jártunk az egyenlítéshez: ​Kovács vette le nagyon szépen Milanov beadását, majd Hodzicnak készítette le lövésre a labdát, a védők blokkolni tudtak, a játékszer Futács elé pattant, aki 16 méterről a bal kapufát találta el. Három perccel később Stopira fejelte kapu fölé Milanov szögletét. Az első félidő legvégén sérülés miatt cseréltek a hazaiak, Shestakov helyére Bacsa állt be.

A második félidőben mindkét csapat szerzett egy-egy gólt

A második félidő hatalmas hazai helyzettel kezdődött, Prosser ugratta ki Tajtit, aki gólhelyzetbe került, de az utolsó pillanatban Elek nagyot mentett. Az 50. percben pedig jött az egyenlítő találatunk: hetedik sarokrúgásunkat követően Stopira fejelt éles szögből a léc alá (1-1).

Felpörögtek az események, egy perc elteltével Futács passzolt Milanovnak, aki 21 méterről, ballal alig lőtt kapu mellé, majd a másik oldalon Tajti tekert kapura egy szabadrúgást, Kovácsiknak kellett hatalmasat védenie a 60. percben. A folytatásban ismét mi birtokoltuk többet a labdát, azonban a 73. percben újra a hazaiak szereztek gólt: a MOL Vidi FC-től kölcsönben Diósgyőrben futballozó Szabó Bence passzolt Márkvártnak, aki tolt egyet a labdán, majd 20 méterről, ballal kilőtte a jobb alsó sarkot (2-1).

A 77. percben Nego egy lövőcsel után ballal tekert 14 méterről kapura, Karan azonban szögletre fejelte a labdát. A 84. percben Huszti kapu fölé tekert egy szabadrúgást, egy perccel később pedig megfogyatkoztak a hazaiak, Szabó Bencét második sárgával állította ki Vad II sporttárs. A 89. percben Huszti ismét veszélyes helyről végezhetett el egy szabadrúgást, de ezúttal is célt tévesztett, így nem változott az eredmény.

Csapatunk 2-1-es vereséget szenvedett a DVTK otthonában. Jövő héten az MTK látogat a MOL Aréna Sóstóba.