A tabella állása
Adatok & helyszín
2022. Augusztus 04. 00:10  -  Szerző: Wéninger Ákos  -
Vidi II - Magabiztos győzelem a Móri SE elleni megyei rangadón

A félidei 1-1-es állást követően a Vidi II cserejátékosai szállították a gólokat, végül magabiztosan nyertünk Móron.

NB III-as csapatunk szerda délután az újonc Móri SE otthonába látogatott. A hazaiak hosszú idő után szerepelnek ismét az NB III-ban, múlt héten egy Bicske elleni 4-4-es idegenbeli döntetlennel kezdték a szezont. A hazai együttesben több fehérvári ismerőst is felfedezhettünk, a csapat vezetőedzője a Vidi egykori legendás játékosa, Csucsánszky Zoltán, míg a keretben több korábbi Vidi-játékos is szerepel: Lattenstein Norbert, Zsédely Zalán, Kuczi Zsombor, Varga Balázs, Varga Huba, Végvári Ádám, Szöllősi Máté, Sötét Dávid és Bozai Bence.

Pető Milán 16 méteres lövésével és Meszlényi védésével kezdődött a megyei rangadó, melyre körülbelül 200 néző látogatott ki. A 15. percben Horváth szerzett labdát a saját térfelünk közepén, majd szépen ugratta ki Faruk Hodzicot, aki egy 20 méteres szóló után pazar labdával szolgálta ki Hajdinger Raul Zoltánt, támadónk pedig gólra váltotta a ziccert (0-1). Két perccel később az a Zsédely Zalán veszélyeztetett, aki a nyári felkészülést még a Vidi II-vel kezdte el, júliusban azonban a Móri SE együtteséhez igazolt - 19 méterről leadott lövése nem sokkal kerülte el a kapunkat. A 33. minutumban Batizi-Pócsi került ziccerbe, éles szögből okosan tekerte el a labdát a kifutó kapus mellett, a gólvonalról azonban az egyik hazai védő nagy bravúrral tisztázni tudott. Néhány perccel a szünet előtt Varga Balázs egyenlített (1-1).

A második félidőre Györök Tamás három új embert küldött a pályára, közülük Tóth Tamás Vidnek mindössze 2 perc 38 másodpercre volt szüksége ahhoz, hogy Berekali beadását követően 6 méterről a hazai kapuba fejelje a labdát (1-2). Az 50. percben a gólpasszt jegyző Berekali megpróbálkozott a gólszerzéssel is, 13 méterről azonban kapu fölé bombázott. A 66. percben egy szélről érkező beadást fejelt Balogh közelről a kapunkra, Gergely Roland nagyot védett. A 72. percben a nem sokkal korábban csereként pályára lépő Csepregi Barnabás vette be a hazai kaput, miután Forgótól remek ütemű kiugratást kapott, szélsőnk pedig higgadtan fejezte be góllal az akciót (1-3). A pontot az i-re Tóth Tamás Vid a 85. percben tette fel, Berekali ismét csatárunk fejére varázsolta a labdát, a közeli fejessel szemben esélye sem volt a hazaiak kapusának.

NB III-as csapatunk legközelebb jövő héten vasárnap, augusztus 14-én lép pályára, ismét megyei rangadó következik, ugyanis a Bicskei TC látogat Székesfehérvárra.