Vidi II - 2-1-es vereség a Puskás Akadémia FC II otthonában

NB III-as együttesünk a 14. helyen tölti a téli szünetet.

Kiss -- Kicsun (Szabó 81), Fodor, Alaxai, Magasföldi (Nagy 67), Molnár, Szin, Kocsis, Posztobányi (Krpic 46), Bakti (Janyickij 67), Papp
Zsóri Dániel 19
MOL Fehérvár FC II:
Dala -- Tóth, Dénes (Hajdinger 72), Zsóri Dániel, Horváth, Singh (Dékei 63), Berekali, Hodzic (Babos Bence 46), Horváth, Papp, Elek
2021.12.05. FelcsútPancho Aréna edzőpályaJátékvezetők: Sipos KatalinDeme RajmundSáfárik Patrik

Vasárnap 11 órakor kezdődött volna NB III-as csapatunk idei utolsó bajnokija Felcsúton, azonban az éjszakai havazás miatt mintegy 5 centis hóréteg lepte el a Puskás Akadémia NB III-as pályáját, a pályamunkások pedig ugyan nagy erővel dolgoztak, de nem tudták időben befejezni a munkát, emiatt bő félórás késéssel, 11:35-kor indult útjára a labda. Az NB I-es keretünkből ezúttal Armin Hodzic, Zsóri Dániel és Dala Martin játékára számíthatott Szalai Tamás vezetőedző.

A meccs első helyzetét mi alakítottuk ki, az 5. percben Horváth Ákos nagyszerű labdával indította Zsórit, aki egy csel után kapura lőtt, Kiss Ágoston szépen védett. A 16. percben megszerezte a vezetést a hazai együttes, miután a középpályán eladtunk egy labdát, azzal megiramodott Kocsis, akit a 16-oson belül csak szabálytalanul tudtunk megállítani, a megítélt büntetőt Posztobányi higgadtan értékesítette (1-0). Nem örülhettek sokáig a felcsútiak, ugyanis három perccel később a néhány nappal ezelőtt profi szerződést kapó Horváth Barnabás tekert kapu elé remekül egy szögletet, Zsóri pedig közelről szemfüles gólt szerett (1-1).  A 35. minutumban Hodzic adott pazar labdát Zsórinak, aki a kapusra vezette azt, de a felcsúti hálóőr nagyot védett. A szünet előtt nem sokkal Dala Martin is bemutatott egy bravúrt, Kocsis közeli ziccerét hárította fiatal kapusunk.

A második játékrész elején Horváth Ákos a jobb szélről kapura lőtt, a labda a kapufáról befelé pattant, de Kiss Ágoston a gólvonalon óriási bravúrral védeni tudott. A 63. percben Elek tört előre szép cselekkel, majd Zsórit hozta játékba, aki 15 méterről a jobb alsót vette célba, ám a hazaiak kapusa ezúttal is bemutatott egy nagy védést. A 70. percben a nem sokkal korábban csereként pályára lépő Nagy Zalán Barna első labdaérintéséből a kapunkba fejelte a labdát egy sarokrúgást követően (2-1).  Az ugyancsak csereként pályára lépő Janyickij Kirilo 2 perc alatt összeszedett két sárgát, így az utolsó tíz percben emberelőnyben futballozhattunk, azonban egyenlíteni nem sikerült, így a 2021-es esztendő utolsó NB III-as bajnokiján 2-1-es vereséget szenvedtünk és a 14. helyről várjuk a februári folytatást.