90 +4.Varga Kevin lép pályára Kulcsár helyett.
90 +2.Berdó helyére Szatmári állt be.
90 +2.Maréval beadását Feczesin teljesen tisztán fejelhette kapura, de mellé ment.
90 +1.Három perc a hosszabbítás.
90.Mihelic helyére Karikás állt be.
88.Micsoda helyzet! Gyurcsó beadását Nikolics lőtte kapura, a gólba tartó labda azonban egy védőről visszapattant a mezőnybe.
87.Verpecz húzta az időt.
82.Maréval érkezett Heffler helyére.
78.Pillanatnyilag úgy állunk, hogy egy gól kell ahhoz, hogy mi harcoljuk ki a továbbjutást - ezért pedig becsülettel küzdenek is a srácok.
76.

73.GÓL!
Gyors kontra végén Kulcsár tört be a 16-osunkon belülre, majd higgadtan tekert a kapunkba hét méterről. Ezzel a DVSC áll továbbjutásra.

72.Gyurcsó szabadrúgása után Vinícius fejelt centikkel a debreceni kapu mellé.
71.Gyors akció végén Brachi beadása ment el keresztben a kapu előtt, a labda a hosszún érkező Heffler elé került, aki kapásból kapu fölé lőtt.
67.Kettős csere. Nikolics és Feczesin állnak be Ivanovszki és Kovács helyére.
62.Oliveira helyére Gyurcsó állt be.
61.A csereként pályára lépő Sós éles szögből lőtt nagy erővel kapura, a labda a felső lécen csattant.
59.Sós Bence állt be Bereczki Dániel helyére a vendégeknél.
58.

55.Sándor óriási erejű lövésébe "nézett bele" Nagy Zoltán, akit ápolni kell.
53.Ezúttal Ivanovszkinak adott forintos labdát Sándor György, macedón támadónk lövését szépen védte Verpecz.
52.Oliveira szenzációs labdát kapott Sándor Györgytől, kicselezte a vendégek kapusát, viszont eléggé kiszorított helyzetbe került a portugál játékos, kimaradt a ziccer.
50.Egyelőre helyzet nélkül telnek a percek a második félidőben.
46.Sándor György állt be a szünetben Simon Ádám helyére.
45 +7.Vége az első félidőnek, 1-0-ra vezet a Loki, de még mindig mi állunk továbbjutásra.
45 +5.Vinícius távolról lőtt kapura, de nem volt pontos a lövés.
45 +4.Még három perc van az első félidő hosszabbításából.
45 +1.Mihelic került nagy helyzetbe, Chakla becsúszva óriásit mentett.
45.Hét perc a ráadás.
43.Teljes mértékben mi irányítjuk a meccset, a vendégek térfelén zajlik a játék - erre szokták mondani, hogy érik a gól.
42.

39.KAPUFA!
Kovács gyönyörűen tört be a 16-oson belülre, majd 15 méterről, spiccel a felső lécet találta telibe.

35.Mihelic rúgta meg nagyon csúnyán Hefflert, a debreceni játékos most örülhet, hogy egy sárgával megúszta.
34.

33.Heffler 22 méterről tekerte kapura a szabadrúgást, a labda azonban pont Verpecz ölében landolt.
31.Hatodik szögletét végezhette el a DVSC, de ebből mi indíthattunk gyors kontrát melynek végén Nagy szabálytalankodott sárga lapot érően.
28.Kezezés miatt végezhettünk el jó 25 méterről egy szabadrúgást, a kapu elé érkező labdára Chakla vetődött be, de nem sikerült elérnie a labdát. Veszélyes helyzet volt ez is!
26.Ez gyönyörű volt! Brachi és Ivanovszki parádésan játszottak össze, majd védőnk középre adott, Oliveira pedig 16 méterről, kapásból kapura lőtt, de célt tévesztett.
24.Megérkezett a tartalék spori, folytatódik a meccs, Ivanovszki is a pályán már.
20.Nocsak, ilyet is ritkán látni. Megsérült a mérkőzés játékvezetője, Bognár Tamás, aki lebiceg a pályáról. Érkezik helyette a tartalék spori, Szilasi Szabolcs.
19.

18.Ivanovszkit rúgták fejbe a sarokrúgást követően, ápolni kell támadónkat.
16.Kovács lövését blokkolták a vendég védők, majd középpályásunk tört be a 16-oson belülre, végül szögletre mentettek a debreceniek.
13.Ivanovszki került nagy helyzetbe, észrevette, hogy a DVSC kapusa kint áll a kapujából, és 15 méterről gyönyörűen emelt kapura, néhány centivel ment csak fölé.
12.Oliveira beadását könnyedén húzta le a levegőből Verpecz az ötös környékén.
9.Ismét debreceni helyzet, Kulcsár lövését kellett Calatayudnak védenie.
7.Összesítésben ezzel jelenleg 3-3, de idegenben lőtt több góllal mi állunk még mindig továbbjutásra.
4.GÓL!
A harmadik szögletet követően Máté Péter került 100%-os helyzetbe és négy méterről a hosszú alsó sarokba gurított.

3.A második szöglet már sokkal veszélyesebb volt, Sidibe fejesét kellett védenie Calatayudnak.
2.A vendégek végezhették el az első szögletet, de komolyabb veszélyt nem okoztak a fehér mezes játékosok a kapunk előtt.
1.Mi kezdtük a meccset!
-2.Érkeznek a csapatok. A mieink piros-kékben, a vendégek tiszta fehérben fognak játszani.
-8.Befejezték a csapatok a bemelegítést, nemsokára kezdődik a mérkőzés.
-23.

-33.Mindkét csapat elkezdte a bemelegítést.
-40.

Íme a mai kezdőcsapatunk: Calatayud - Brachi, Vinícius, Chakla, Fejes - Simon, Trebotic - Oliveira, Kovács, Heffler - Ivanovszki

-45.Így nyertünk az első mérkőzésen 3-2-re a DVSC otthonában.
-55.

-60.Üdvözöljük szurkolóinkat a Sóstói Stadionból, ahol 17:30-kor kezdődik a Vidi - DVSC Ligakupa-mérkőzés.

Joan Carrillo: "Csalódott vagyok, hiszen minden sorozatban és minden mérkőzésen nyerni akarok. Sajnos az első 5 percben bealudtunk és nem úgy koncentráltunk, ahogy kellett volna. Ezután viszont rengeteg helyzetünk volt, azonban sehogy sem sikerült ma gólt szereznünk. A második bekapott találatnál a védelem hibázott. Akkor lennék igazán szomorú, ha úgy kaptunk volna ki, hogy helyzetünk sem volt. Amikor összeállítottam a csapatot, akkor a mai meccsen kívül figyelembe kellett vennem a szombati bajnokit és a jövő keddi Magyar Kupa meccsünket is. Ritkán fordul elő velünk, hogy bőséggel vannak helyzeteink, de nem tudunk gólt szerezni."

Kondás Elemér: "Úgy utaztunk Székesfehérvárra, hogy megpróbálunk olyan eredményt elérni, amivel kiharcolhatjuk a továbbjutást. Jól kezdtük a meccset, gyorsan gólt szereztünk, és ezt követően is voltak helyzeteink. A folytatásban a Videoton FC egyre többet birtokolta a labdát, de mi jól védekeztünk, és nem adtunk sok lehetőséget ellenfelünknek arra, hogy 100%-os helyzetet alakítson ki a kapunk előtt. A második félidőben megszereztük a második gólt is, miközben a fehérváriakhoz olyan játékosok álltak be, mint Nikolics vagy éppen Feczesin, de nem volt már komolyabb gólszerzési lehetőségük. Nálunk sok fiatal kapott lehetőséget, jól és fegyelmezetten futballoztak, szép dolgokat csináltak, elégedett vagyok velük."

A tabella állása
2015. Április 22. 17:23  -  Szerző: Wéninger Ákos  -
VIDEOTON FC - DVSC-TEVA 0-2 (0-1)
A DVSC jutott a legjobb négy közé a Ligakupában

A debreceni együttes már a 4. percben ledolgozta hátrányát - igaz ekkor még mi álltunk továbbjutásra - és bár rengeteg helyzetünk volt, ezek mind kimaradtak, végül a hajrában újabb gólt szerzett a DVSC.

A Ligakupa negyeddöntőjének visszavágóját csapatunk várhatta kedvezőbb helyzetből, ugyanis az első találkozót a debreceni Nagyerdei Stadionban 3-2-re megnyertük bő egy hónappal ezelőtt.

A vendégek kezdték jobban a találkozót, és már a 4. percben betaláltak a kapunkba. Ekkor már a harmadik szögletüket végezhették el a látogatók, végül a labda Máté Péterhez került, aki négy méterről higgadtan a hosszú sarokba gurított (0-1). A 9. percben Kulcsár ziccerét kellett védenie Calatayudnak. A 13. percben Ivanovszki remekül ismerte fel a lehetőséget, Verpecz ugyanis kint állt a kapujából, csatárunk szép mozdulattal emelt kapura, viszont a labda centikkel fölé ment. A 18. percben egy szögletet követően Ivanovszkit rúgták fejbe, ápolni kellett macedón támadónkat. Egy perccel később a mérkőzés játékvezetője sérült meg, ő nem bírta folytatni, így néhány perces kényszerpihenőt követően Szilasi Szabolcs folytatta a bíráskodást. A 26. percben Brachi és Ivanovszki parádésan játszottak össze, végül védőnk középre adott, Oliveira pedig 16 méterről, kapásból kapura lőtt, de célt tévesztett. Két perccel később kezezés miatt végezhettünk el jó 25 méterről egy szabadrúgást, a kapu elé érkező labdára Chakla vetődött be, de nem sikerült elérnie a labdát. A 39. percben jártunk legközelebb a gólhoz ebben a játékrészben, ekkor Kovács ragyogóan tört be a 16-oson belülre, majd 14 méterről, spiccel a felső lécet találta telibe.

Szünetben egy helyen változtatott Joan Carrillo a csapaton, Simon helyére Sándor állt be. Az első percekben nem láthattunk helyzetet a második félidőben, azonban az 52. minutumban Oliveira, majd egy perccel később Ivanovszki is remek labdát kapott Sándortól, azonban mindkét lehetőség kimaradt. A túloldalon a 60. percben csereként pályára lépő 20 éves Sós szerezhetett volna gólt, nagy erejű lövése a felső lécen csattant. A folytatásban is mi irányítottuk a mérkőzést, igyekeztünk minél több helyzetet kidolgozni, gólt azonban ismét a DVSC szerzett. A 73. percben Kulcsár lódult meg, kicselezte Viníciust, majd hét méterről a kapunkba tekert (0-2). Ekkor már pályán volt nálunk Feczesin és Nikolics is, mindent megtettünk azért, hogy megszerezzük a továbbjutást jelentő gólt. A 88. percben Gyurcsó beadását Nikolics lőtte kapura, a gólba tartó labda azonban egy védőről visszapattant a mezőnybe. A 92. minutumban Maréval beadását Feczesin teljesen tisztán fejelhette kapura néhány méterről, de mellé ment. Hiába küzdöttünk az utolsó percig, és hiába alakítottunk ki komoly helyzeteket, ezen az estén semmi nem jött össze nekünk.

A DVSC ledolgozta hátrányát, és a tavaly októberi bajnoki után ezúttal is győzelemmel távozott a Sóstói Stadionból. Hamarosan visszavághatunk a Lokinak, hiszen május 2-án bajnoki mérkőzést játszunk Kondás Elemér együttesével Debrecenben. Legközelebb pedig szombaton 18:30-kor a PMFC ellen lépünk pályára hazai környezetben NB I-es mérkőzésen.