88.

83.Kovács helyére Alef, Petrjak helyére Szabó állt be.
80.Jurina helyére Vojtus állt be.
78.Fél percen belül sárgát kapott Vadnai és Funsho is.
77.Vutov szögletét Jurina fejelte 6 méterről kapura, Bolla a gólvonalról mentett hatalmasat.
72.

69.Petrjak lőtt 15 méterről jócskán kapu fölé kapásból.
67.Fiola kapott sárgát.
66.Dárdai helyére Houri, Zivzivadze helyére pedig Funsho állt be.
64.Besirovic fejelt 7 méterről kapu fölé egy mezőkövesdi szögletet követően.
58.

53.Márton Gábor vezetőedző kapott sárgát.
51.Vadnai beadását Vutov fejelte alig kapu fölé 7 méterről.
50.Jurina szélről érkező beadásáról éppen csak lemaradt a kapunk előterében érkező Vajda.
46.Folytatódik a meccs, a szünetben Vajda és Vutov álltak be, Chrien és Nagy helyére.
45 +1.Vége az első félidőnek.
45.Chrien kapott sárgát.
43.

39.Dárdai kapott sárgát.
35.Egyre nagyobb köd ereszkedik le a MOL Aréna Sóstó centerpályájára.
30.Az első félóra mezőnyben kiegyenlített játékot hozott, ám a nagyobb helyzeteket eddig a vendégek alakították ki.
25.Jurina nagy erejű lövését óriási bravúrral védte Rockov!
24.Jurina készítette le a labdát lövésre Chriennek, a vendégek játékosa kapura is lőtt 10 méterről, Stopira lábáról szögletre pattant a játékszer.
22.Hangyát kell ápolni.
21.Nagy kapott sárgát.
18.

14.Fiola passzát követően Zivzivadze lövése pattant egy védőről kapu mellé.
13.Chrien csapta be Fiolát, majd középre passzolt, Jurina lefordult a védőjéről és 12 méterről alig lőtt kapu fölé.
10.Zivzivadze egy szép csel után, laposan, nagy erővel adott középre, a sárga mezes védők az ötösön belül tisztázni tudtak.
5.Helyzet nélkül, mezőnyjátékkal teltek el az első percek.
1.Mi kezdtük a meccset.
-1.Érkeznek a csapatok, a mieink piros-kékben, a vendégek tiszta sárgában.
-15.

-20.A mai lesz a 8. NB I-es bajnokink pályaválasztóként a Mezőkövesd ellen. Az eddigi hét meccsből hatot megnyertünk, egyszer pedig döntetlent játszottunk a kék-sárgák ellen, a gólkülönbség 14-3 a javunkra.
-30.A két csapat játékosai elkezdték a bemelegítést.
-40.Ahogy azt bizonyára észrevettétek, észak-macedón válogatott védőnk ezúttal nincs a keretben, ennek az oka pedig az, hogy a legutóbbi fordulóban, a Bp. Honvéd ellen begyűjtötte Musliu az ötödik sárga lapját.
-45.Íme a mai kezdőnk: Rockov - Bolla, Rus, Stopira, Fiola, Hangya - Kovács, Pinto, Dárdai - Petrjak, Zivzivadze
-60.Üdvözöljük szurkolóinkat a MOL Aréna Sóstóból, ahol 20-kor kezdődik a Vidi - Mezőkövesd bajnoki.

Márton Gábor:

"Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, megvoltak a lehetőségek mindkét oldalon. A második játékrészben már sokkal jobban rá tudtuk erőltetni az akaratunkat a Mezőkövesdre, voltak olyan szituációk, amelyekből gólokat szerezhettünk volna, sajnos a gól most nem jött össze. A második félidőben nyújtott teljesítményünk alapján, talán egy kicsivel közelebb álltunk a győzelemhez, mint az ellenfelünk, de gól nélkül nem lehet mérkőzést nyerni. Az eredmény tekintetében hiányérzet van bennem, azonban a játékosok mindent megtettek, amit előzetesen kértem tőlük. Nagyon magasan védekeztünk és támadtunk le, azonban a lehetőségeinket elidegeskedtük. A sikerért és a szerencséért meg kell dolgoznunk az elmúlt két mérkőzés után, és ezt is fogjuk tenni" - fogalmazott Márton Gábor a találkozó után.

Pintér Attila:

"Tudtuk, hogy hova jövünk, tudtuk, hogy a Vidi milyen erős játékoskerettel rendelkezik, a bajnoki címért küzdenek, válogatott labdarúgóik vannak. Azt gondolom, hogy közelebb álltunk a három pont megszerzéséhez, mint a hazai csapat, mind az első, mind pedig a második félidőben. A második félidőben talán egy veszélyesebb lehetősége volt az ellenfélnek, nekünk pedig volt egy szituációnk, amikor a gólvonalról tudták kivágni a kapuba tartó lövést. Sajnos ma este nem tudtunk élni a lehetőségeinkkel. Hogyha megnézzük a két klub költségvetését, azt gondolom, nem lehetett látni a különbséget a pályán. Büszke vagyok a srácokra, okosan és fegyelmezetten játszottak. Nincs olyan hosszú kispadunk, mint az ellenfélnek, de a cseréink is maximálisan hozzá tudtak tenni a játékunkhoz. Örülni kell az egy pontnak, nem szabad telhetetlennek lenni, ezen az úton kell tovább mennünk" - mondta Pintér Attila mérkőzést követően.

2021. Február 02. 22:30  -  Szerző: molfehervarfc.hu  -
Gól nélküli döntetlen a Mezőkövesd ellen

Csak helyzetekig jutottak a csapatok a MOL Aréna Sóstóban.

Az OTP Bank Liga 19. fordulójában a Mezőkövesd Zsóry csapatát fogadtuk. Pintér Attila együttese a forduló előtt a tabella hetedik helyén állt. Márton Gábor vezetőedző ezúttal a Rockov - Bolla, Rus, Stopira, Fiola, Hangya - Rúben Pinto - Dárdai, Kovács I. - Petrjak, Zivzivadze kezdőt küldte pályára.

Nem forogtak veszélyben a kapuk az első 10 percben, a csendet a vendégek törték meg, Chrien passzolt középre, Jurina lefordult és 12 méterről alig lőtt kapu fölé. Egy perccel később, Fiola passzát követően Zivzivadze lövése pattant egy védőről kapu mellé. A 24. percben Jurina készítette le a labdát lövésre Chriennek, a vendégek játékosa kapura is lőtt 10 méterről, Stopira lábáról szögletre pattant a játékszer. A következő minutumban Jurina nagy erejű lövését óriási bravúrral védte Rockov! A félidő második felében nem alakult ki gólhelyzet egyik kapu előtt sem, 0-0-val mentek pihenni a csapatok.

A második játékrész elején Vadnai beadását Vutov fejelte alig kapu fölé 7 méterről. A 64. percben Besirovic fejese szállt kapu fölé egy szögletet követően. 5 perccel később Petrjak előtt is adódott lehetőség, 15 méterről lőtt kapu fölé kapásból. A 77. percben hatalmasat mentett Bolla a gólvonalról, Vutov szögletét Jurina fejelte 6 méterről kapura, védőnk szerencsére kirúgta a labdát. Az utolsó 10 percben - bár mindkét csapat próbálta megnyerni a meccset - egy helyzetet láthattunk, Fiola 23 méterről lőtt kapura egy lecsorgó labdát, Szappanos védett.

Nem született gól tehát mérkőzésen, egy pontot szereztünk a Mezőkövesd ellen. Legközelebb vasárnap lépünk pályára, az FTC vendégei leszünk Budapesten.