Szezonközi felkészülési mérkőzések - Szezonközi felkészülési mérkőzések

Esős, 14 Celsius-fok
Bognár Tamás
90 +2.Vége a mérkőzésnek.
90.Petrjak passza után Hangya bombázott fölé 12 méterről.
86.Petrjak hozta helyzetbe Hodzicot, aki cselezni próbált, de elveszítette a labdát.
85.Szabó Levente beadását húzta le Kovács Zoltán.
82.Fiola beadását Szabó Levente csúsztatta mellé.
79.Zsóri került a földre a tizenhatosnál, a játékvezető nem látott szabálytalanságot.
75.Sort cserélünk. Kovács Dániel marad a kapuban.
74.Futács lépett ki Kovács István remek labdájával, de lapos lövését megfogta Kovács Zoltán.
73.Houri szabadrúgása vágódott le a sorfalról.
71.Stopira beadása csúszott le és szállt a kapu mögé.
69.
67.Margitics beadása után Stopira tisztázott fejjel.
64.Veszelinov készült nagy lövésre, de Funsho remekül szerelte.
61.Az elmúlt percekben nem forogtak veszélyben a kapuk.
57.
55.GÓÓÓL! Kovács hozta fel a labdát, majd a hátráló védők között 17 méterről gyönyörűen tekert a kapu bal oldalába!
53.GÓÓÓL! Houri jobbról érkező beadását Stopira fejelte 5 méterről a hálóba.
51.Houri szöglete után Juhász fejelt mellé.
50.Mervó lövését ütötte szögletre Kovács Dániel.
49.Juhász a lövése után fejjel próbálkozott, pont Kovács kezébe ment a labda.
48.Stopira beadása után Juhász lőtt, Kovács Zoltán védett.
47.A Budafok tízet cserélt a szünetben, mi nem változtattunk.
46.Folytatódik a meccs.
45 +2.Vége a félidőnek.
45 +1.Skribek lapos beadásáról maradt le kevéssel Kovács Dávid.
45.Szabó Máté lőtt 24 méterről a kapunk mellé.
42.
40.Egy rossz passz után Tamás akadályozta meg a budafoki ziccert.
39.Milanov szöglete után Juhász csúsztatott mellé.
36.Gohér szabadrúgása után Tamás fejelte ki a labdát.
32.Kulcsár lövése csordogált kapu mellé.
31.Houri keresztlabdája után Funsho Futácsot kereste fejjel, de pontatlan volt az átadás.
30.Gohér szöglete után Futács tisztázott.
28.
26.Folytatódik a meccs.
24.Ivószünet.
23.Megint egy Futács-helyzet! Ezúttal jobbal lőtt támadónk 14 méterről, a kapufát találta el.
21.Egy szabadrúgás után Vaszicsku fejelt, veszélytelenül.
17.Futács lépett ki ziccerben, Póser bravúrral hárította a lapos lövést.
16.Gohér szabadrúgása után Tamás fején csúszott meg a labda, de Kovács Dániel védett.
12.Funsho és Kovács összjátéka után Futács elől mentettek a budafoki védők.
10.Houri bal lábas lövését védte Póser.
8.Houri lőtt laposan a jobb alsó mellé egy szabadrúgást 25 méterről.
5.Futács vette át hosszan Milanov passzát, így nem tudott helyzetbe kerülni.
3.Vezet a Budafok. Egy bal oldali passz után Skribek lőtt óriási gólt a léc alá 15 méterről.
1.Elkezdődött a meccs.
-10.A csapatok befejezték a melegítést, hamarosan kezdődik a meccs!
-15.
-30.Köszöntjük szurkolóinkat a MOL Aréna Sóstóból! 11.00-kor kezdődik a Budafok elleni felkészülési mérkőzés.

Joan Carrillo:

"Komplikált volt a mérkőzés abban a tekintetben, hogy tegnap későn értünk haza a zalaegerszegi meccs után, a pihenésre szánt idő nem volt olyan, mint általában a meccsek előtt szokott. Nem is sikerült jól a kezdés, gyorsan gólt kaptunk, amelynek természetesen nagyon nem örültem, de a csapatnak talán szüksége volt erre a találatra. Jól sikerült reagálni a hátrányra, sikerült korrigálni a dolgokat, összességében jó tapasztalatokkal zárhattuk a Budafok elleni találkozót is. A második félidőben sikerült két gólt szereznünk, emellett pedig kialakítottunk több lehetőséget. Most készülünk tovább a Mezőkövesd elleni kupameccsre! Egy jó csapat ellen játszunk majd, minőségi és erős játékosaik vannak, de olyan eredményt kell elérnünk az első meccsen, amely nagy lépés lehet a döntőhöz vezető úton.”

Csizmadia Csaba:

"Teljesen elégedett vagyok azzal, hogy ennyi kihagyás után ilyen teljesítményt nyújtottak a játékosok. Mindenki beleadott apait, anyait abban az egy félidőben, amit a pályán töltött. Maximálisan betartották a játékosok azt, amit kértünk tőlük. Nekünk ez egy jó teszt volt, a srácok láthatták, mire kell készülni az NB I-ben. Jól beleálltak a meccsbe, gratulálok nekik.”

A Budafok vezetőedzőjétől megkérdeztük azt is, emlékszik-e arra, hogy mi történt 14 éve május 17-én.

"Persze! Nagyon mélyen bennem él a döntő napja, rengeteg fehérvári szurkoló volt ott az Üllői úton. Az volt a klub első kupagyőzelme, hatalmas élmény volt részese lenni, csodálatos volt az a nap.”

2020. Május 17. 13:20  -  Szerző: molfehervarfc.hu  -
Győzelem a Budafok ellen

Egy korai góllal a vendégek vezettek, de a második félidőben Stopira és Kovács találataival fordítottunk.

A szombati, zalaegerszegi felkészülési mérkőzés után vasárnap 11.00-kor újabb találkozóra került sor, a Budafok csapatát láttuk vendégül. A MOL Aréna Sóstóban, zárt kapuk mögött rendezett összecsapáson a következő kezdőt küldte pályára Joan Carrillo: Kovács Dániel - Tamás, Rus, Juhász, Stopira - Houri, Elek - Funsho, Kovács István, Milanov - Futács.

A vendégek kezdték jobban a meccset, a 3. percben megszerezték a vezetést: egy bal oldalról érkező passz után Skribekhez került a labda, aki óriási gólt lőtt a léc alá 15 méterről (0-1).

A 8. és a 10. percben Houri egymás után kétszer is veszélyeztetett, először laposan lőtt kevéssel a jobb alsó mellé egy szabadrúgást 25 méterről, majd bal lábas, középre tartó próbálkozását ütötte ki Póser. A 17. percben Futács lépett ki ziccerben, a budafoki kapus bravúrral hárította a lapos lövést. Hat perccel később megint Futács került helyzetbe, ezúttal ballal a kapufát találta el. A félidő végéig nem forogtak veszélyben a kapuk, aztán a 39. percben előbb Juhász csúsztatta mellé Milanov szögletét, majd Tamás Olivér határozott belépője akadályozta meg a budafoki helyzetet, a 45. percben pedig Szabó Máté lőtt 24 méterről a kapunk mellé.

A szünetben a vendégek tíz helyen változtattak, csak Margitics Andor maradt pályán a kezdők közül, mi nem cseréltünk.

A második félidő elején Juhász először lőtt, majd fejelt, mindkét helyzetben védett Kovács Zoltán. Az 50. percben Mervó lövését hárította Kovács Dániel, a másik oldalon Houri szöglete után Juhász fejelt mellé. Az 53. percben egyenlítettünk: Houri jobbról érkező beadását Stopira fejelte 5 méterről a hálóba (1-1).

Rögtön jött a második Vidi-gól is az első után, az 55. percben Kovács hozta fel a labdát, majd a hátráló védők között, 17 méterről gyönyörűen tekert a kapu bal oldalába (2-1).

A félidő közepén megint kevesebb lett a helyzet, a sorcsere előtt aztán Houri szabadrúgása vágódott le a sorfalról, majd Kovács remek indításával Futács lépett ki, de bal lábas lövését védte Kovács Zoltán. A 75. perctől a következő csapattal folytattuk: Kovács Dániel - Fiola, Musliu, Mocsi, Hangya - Nyári, Nikolov - Zsóri, Hodzic, Petrjak - Szabó Levente. A 82. percben Fiola beadását Szabó Levente csúsztatta mellé, majd a 86. percben Petrjak hozta helyzetbe Hodzicot, aki cselezni próbált és elveszítette a labdát. A vége előtt méh Hangya bombázott fölé 12 méterről.

Második felkészülési mérkőzésünket is megnyertük, legközelebb május 23-án lépünk pályára, akkor már élesben, hiszen következik a Magyar Kupa-elődöntő első felvonása Mezőkövesden.