Szilasi Szabolcs
90.Vége a meccsnek!
88.Kalmár rúgta fel Petrjakot, sárga lap!
84.GÓÓÓÓL!

Nagyon szépen játszott össze a bal szélen Stopira Petrjakkal, végül védőnk az alapvonal közeléből átrúgta a labdát a másik oldalra, ahol érkezett Nego, és közelről nagy gólt lőtt.
80.Egy dunaszerdahelyi játékos ápolása miatt áll most a játék.
75.

72.GÓÓÓÓÓL!

Nikolov hajszálpontos szögletét követően Juhász bombaerős fejese a léc alá vágódott!
71.

70.Milanov helyére Petrjak állt be.
65.Az utolsó 30 percet az alábbi csapattal játssza le a DAC: Száraz - Kostrna, Simcak, Satka, Kun, Bilenky, Cmelík, Veselovsky, Kalmár, Svec
63.Bilenkyi sarokra tartó lövését védte Kovácsik bravúrral.
61.Kun Bertalan távoli lövését védte nagyon szépen Kovácsik.
60.A DAC sort cserélt.
58.Scsepovics tekert 21 méterről kapura, Jedlicka vetődve védett.
55.Vida két szép csel után éles szögből emelte át a labdát Kovácsik fölött, Fiola a gólvonal elől ollózta ki a játékszert.
50.GÓL!

Egy védelmi hibát kihasználva Bilenkyi egyenlített.
46.Folytatódik a meccs!
45.A félidő Blackman távoli bombájával és Kovácsik szép védésével fejeződött be!
40.

38.GÓÓÓÓL!

Mezőnyfölényünk ebben a percben érett góllá, ugyanis egy mintaszerű támadás végén Hadzic laposan passzolta kapu elé a labdát a bal szélről, Nego pedig közelről a kapuba lőtt!
34.

31.A meccs eddigi legnagyobb helyzete maradt ki! Gyors kontra végén Nego adott középre a jobb szélről, Scsepovics átvette, majd egyből kapura lőtte a labdát, az azonban néhány centivel elkerülte a DAC kapuját.
29.Stopira beadását követően a vendégek kapusa látványosan vetődött ki, és öklözte el a labdát a kapu előteréből.
24.Divkovic kapott egy szép lyukpasszt, amellyel ziccerbe is került, de a partjelző zászlaja már a magasban volt, ezzel jelezte a sporinak, hogy a DAC támadója leshelyzetben kapta meg a játékszert.
22.

17.Nego 17 méteres lökete suhant el a DAC kapuja mellett.
13.Simcak lövése Fioláról szögletre pattant. A DAC sarokrúgása nem volt veszélyes.
7.Egyelőre jóval többet van nálunk a labda, de gólhelyzetbe még nem kerültek a fehérvári támadók.
2.Scsepovics beadása volt kissé pontatlan a középen érkező Nego számára.
1.Felvidéki vendégeink kezdték a meccset!
-1.Érkeznek a csapatok, a DAC kék-sárgában, mi pedig tiszta fehérben játszunk ma este.
-5.Vége a bemelegítésnek, hamarosan kezdődik a meccs!
-20.Mai ellenfelünkről, a szlovák ezüstérmes DAC-ról minden lényeges információt megtalál ide kattintva!
-35.

-45.Íme a mai kezdőcsapatunk: Kovácsik - Fiola, Juhász, Vinícius, Stopira - Pátkai, Nikolov, Hadzic -  Nego, Scsepovics, Milanov
-55.Az imént fejeződött be a Sepsi OSK - Topolyai SC edzőmeccs, melyet a székely együttes 3-1-re megnyert.
-60.Szép jó estét kívánunk minden kedves fehérvári és dunaszerdahelyi futball-barátnak! 20:15-től nemzetközi felkészülési mérkőzést játszik egymás ellen a MOL Fehérvár FC és az FC DAC 1904 Felcsúton, a Pancho Arénában.
  • Kezdőcsapatok
  • Cserék
Mérkőzés után

„Ahogyan megszokhatták már, a felkészülési mérkőzések után az eredménytől függetlenül nem szoktam bővebb elemzésekbe bonyolódni. Mindig jó érzés nyerni, de a mai kilencven perc során sem ez volt a legfontosabb. Ismét szinte mindenki teljes meccsterhelést kapott, és ismét voltak biztató dolgok a jövőre nézve, ahogyan természetesen a DAC ellen is akadtak olyan elemek, amelyeket javítanunk kell a tétmérkőzésekre. Jövő héten már élesben mutathatjuk meg, hogy mit tudunk, egy nagyon rövid pihenőt követően már természetesen az FK Zeta elleni, idegenbeli EL-selejtezőre készül majd a csapat" - mondta a lefújást követően vezetőedzőnk, Marko Nikolics.

3-1-es győzelem a DAC ellen

A szerda esti találkozó volt a csapat utolsó felkészülési meccse az Európa Liga előtt. Nego Loic kétszer, Juhász Roland egyszer vette be a sárga-kékek kapuját.

A keddi, Topolya elleni döntetlen után szerdán a felvidéki DAC ellen lépett pályára csapatunk a Pancho Arénában. Vidi-mezben ezúttal a Kovácsik – Fiola, Juhász, Vinícius, Stopira – Pátkai, Nikolov, Hadzic – Nego, Scsepovics, Milanov tizenegy futott ki a pályára.

Először Nego lövésénél veszélyeztettük a dunaszerdahelyiek kapuját, de a 16 méteres lapos próbálkozás elgurult a jobb oldali kapufa mellett a 18. percben. A 31. percben hatalmas helyzet maradt ki – Fiola blokkolt egy lövést, majd egy Nego-Milanov összejáték következett, amelynek végén szélsőnk Scsepovicshoz centerezett. Támadónk jól vette át a labdát, de estében az ötösön belülről centikkel a kapu mellé gurított.

Alaposan megélénkült ekkorra a mérkőzés, a 34. percben Divkovic lövése pattant Juhászról szögletre, majd a sarokrúgás után Bednár nem tudott mit kezdeni a labdával Kovácsik kapujától néhány lépésre. Szinte az ellentámadásból Scsepovics előtt adódott újabb sansz, de az előző három szezon házi gólkirálya jó lefordulás után 15 méterről a kapu fölé durrantott.

A 38. percben viszont már sikerült megszereznünk a vezetést! Stopira tette le a labdát Hadzicnak, aki remekül passzolt középre, a védők közül kibújó Nego pedig közelről nem hibázott (1-0)!

A játékrészt egy távoli Blackman lövés zárta, de Kovácsik magabiztosan ölelte magához a földön a labdát.

A szünetben egyik csapat sem cserélt, de az eredmény gyorsan változott - az 50. percben Kovácsik passzát fülelte le Bilenkyi és az üres kapuba lőtte a labdát. Nyolc perccel később Scsepovics igyekezett visszavenni a vezetést, de próbálkozását hárította Jedlicka. A 61. percben az Eindhovenben nevelkedő magyar utánpótlás-válogatott, Kun Bertalan vette célba 25 méterről a kaput, Kovácsik azonban bravúrral hárított. Két perccel később ismét kapusunk volt munkában, ekkor Bilenkiy 19 méteres, ballábas lövését tolta ki a jobb alsó kapufa mellől. A 66. percben Cmelik lőtt majdnem öngólt Nikolov szöglete után, de végül tisztáztak a vendégek.

Hat perccel később ismét nálunk volt az előny! Nikolov újabb veszélyes sarokrúgását nagy erővel Juhász Roland fejelte a hálóba (2-1)!

A 84. percben ismét egy remek baloldali akció után szereztünk gólt - Nego ezúttal Stopira beadását vágta közelről a hálóba (3-1)!

Több érdekesség nem történt, így 3-1-es győzelemmel zártuk a nyári felkészülést. Legközelebb már tétmeccs következik, az Európa Liga első selejtezőkörének első mérkőzése, Montenegróban.