90 +3.Vége a meccsnek!
90.Három perc a hosszabbítás!
86.Suljic helyére Géresi, Hadzic helyére Kovács állt be!
85.GÓÓÓÓÓÓL!
Maric első megmozdulásából egyből gólpasszt adott Stopiranak, aki 8 méterről vágta kapuba a labdát.

84.

84.Lazovics helyére Maric állt be.
83.GÓÓÓÓÓÓL!
Lazovics álompasszát követően - tudniillik sarokkal továbbította a játékszert - Scsepovics talált ismét Balajcza kapujába!

80.Lázok került nagy helyzetbe, közelről, éles szögből azonban kapu mellé lőtt.
78.Windecker váltotta Andricot.
77.Nego passzát követően Hadzic fordult kapura, és 13 méterről eleresztett lövése nem sokkal ment mellé.
74.Az utóbbi percekben egyik kapu sem forgott veszélyben, mezőnyjátékkal telik most az idő.
69.Kettőt cserélt az Újpest. Perovic és Bardhi hagyták el a pályát, helyükre Cseke és Lázok álltak be.
67.Piros lap! Diarra reklamálásért kapott egy sárgát, majd mivel nem hagyta abba, a játékvezető kiállította az Újpest futballistáját, aki dühében hatalmasat rúgott a labdába!
63.

62.GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!
Ott a harmadik! Scsepovics hozta játékba Lazovicsot, aki visszaadta a labdát Scsepovicsnak, ő pedig egyből tovább passzolt Suljicnak, aki 13 méterről higgadtan a kapuba lőtt!

60.

58.GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!
Lazovics parádés labdával ugratta ki Scsepovicsot, aki egyedül nyargalhatott kapura a labdával, majd 17 méterről nagyon higgadtan lőtt Balajcza lábai között a kapuba!
55.

54.Nego jobboldali beadását fejelték ki az újpesti védők a kapu előteréből.
49.Scsepovics készítette le lövésre a labdát Hadzicnak, aki 19 méterről kapu mellé lőtt.
46.Csere nélkül folytatódik a meccs!
45 +2.Vége az első félidőnek!
43.Kovácsik védett hatalmas bravúrral egy távoli, nagy erejű lövést!
39.Az egyenlítő gólunk óta egyértelmű fölényben futballozunk, és a helyzetek alapján - kis szerencsével - már vezethetnénk.
34.Scsepovics lépett ki egy remek labdával, 12 méterről, ballal azonban kapu mellé tekert.
33.

32.GÓÓÓÓL!
Scsepovics cselezgetett az újpesti alapvonal közelében, majd szépen hozta játékba a középen érkező Hadzicot, aki 7 méterről higgadtan lőtt a kapuba!
30.

28.Diarra tekert 23 méterről nem sokkal kapu fölé.
26.Lazovics lőtt 25-ről kapura egy szabadrúgást, Balajcza nagyot védett.
24.SULJIC!
Óriási labdát kapott Scsepovicstól, elfektette Balajczát, majd 6 méterről az üres kapu mellé gurított, hihetetlen mi maradt ki!

22.Stopira nagy bedobását követően az egyik hazai védő csúsztatta meg a labdát fejjel 5 méterről, melyet Balajcza kaparintott végül meg.
20.Az első 20 percben inkább az Újpest akarata érvényesült, egyelőre nekünk nem sikerült helyzetet kialakítanunk.
17.Kálnoki Kis Dávid találta el könyökével Scsepovics arcát, az Újpest játékosa sárgával megúszta!
15.

12.Varga adott jó labdát Pátkainak, de a játékvezető már lefújta a támadást, szabadrúgással jöhet az Újpest kifelé, Pátkai volt szabálytalan védőjével.
8.GÓL!
Megszerezte a vezetést az Újpest FC! Andric bal szélről tekert a 16-osunkon belülre, Perovic pedig 10 méterről nagyon nagy gólt fejelt!

6.Balogh ment el szép cselekkel a jobb szélen, majd középre adta a labdát, amelyről két újpesti játékos is lemaradt a kapunk előterében.
5.Pávkovics beadását húzta le senkitől sem zavartatva az ötösön belül Kovácsik.
3.Pátkai lőtt 23 méterről kapura egy pattogós labdát, amely egy fehér mezes védőn megpattant és ezáltal le is lassult, így Balajczának ez csemege volt!
1.Lazovics indította útjára a játékszert.
0.

0.Kezdés előtt Juhász Rolandot köszöntötte Kovács Zoltán sportigazgató, aki tavaly a DVSC ellen játszotta 200. NB I-es bajnokiját!
-2.Érkeznek a csapatok, a vendég fővárosiak tiszta fehérben, mi pedig piros-kékben lépünk pályára!
-10.A Vidi-Újpest bajnoki kapcsán Terjék Lajossal beszélgettünk, aki korábban mindkét együttes meghatározó labdarúgója volt a 90-es évek végén, valamint a 2000-es évek elején.
-20.
50. alkalommal fogadjuk az Újpestet élvonalbeli mérkőzésen.
A fővárosi lila-fehérek ellen játszottuk a legtöbb NB I-es mérkőzésünket, szombaton pedig egy 21 éves rekordot állíthatunk be! További érdekességeket ide kattintva olvashat!
-30.

-35.A két csapat játékosai elkezdték a bemelegítést.
-45.Felcsúton napos az idő, 7 Celsius-fok a hőmérséklet.
-50.
-55.Íme a mai kezdőcsapatunk: Kovácsik - Nego, Juhász, Vinícius, Stopira - Hadzic, Pátkai, Varga, Suljic - Lazovics, Scsepovics.
-60.Köszöntjük szurkolóinkat a Pancho Arénából! A télis zünet után folytatódnak az OTP Bank Liga küzdelmei, 15.30-tól az Újpestet fogadjuk.
Mérkőzés után

Henning Berg: Nagyon jó kezdése volt a szezonnak a mai meccs, szuper eredményt értünk el. A támadójátékunkkal nagyon elégedett vagyok, a második félidő pedig végig rendben volt. Az első félidő első 10-15 perce sajnos nem olyan volt, amit vártam, egyáltalán nem úgy játszottunk, ahogy elterveztük, viszont minden dicséretet megérdemelnek a játékosok azért, mert 0-1 után visszajöttek a meccsbe és utána már jól teljesítettek. Hogy Suljic cseréjén gondolkodtam-e a kihagyott helyzet és az első félidő miatt? Nem. Úgy gondolom, hogy jó elmozgásai voltak már az első játékrészben is, keményen dolgozott. A szünetben mondtam neki, hogy menjen tovább előre, jön majd a gól. Fontos volt, hogy ne a fejét lógatva folytassa, hanem a feladataira tudjon fókuszálni. Marko is remekül játszott ma. Már jó formában volt a felkészülési meccsek alatt is, de akkor nem talált be. Ezzel viccelődött is a héten, hogy mindenki nyugodjon meg, majd a tétmérkőzéseken..., igaza is lett. De nem csak ő játszott jól, Danko is nagyon fontos szerepet játszott a mai mérkőzésen, kellettek a jó passzai és a kombinációs készsége. Mirko is jól szállt be, okos futballistának tartom, persze kell egy kis idő, hogy beilleszkedjen, de rövid idő alatt is látszott, hogy minőségi labdarúgó. Kokó és Géresi Krisztián is beszállt a meccs végére, tehát sok jó támadónk van, és akkor még olyan remek futballisták maradtak a kispadon, mint Szoszó, Fiola Attila és a Haladás elleni meccsen gólt szerző Bódi Ádám. Mindenki egészséges és jó formában van, kellemes feladata ez egy vezetőedzőnek, hogy ilyenkor összeállítsa a csapatot.

Nebojsa Vignjevic: Két külön részre bontanám a meccset. Az első 60 percben attraktívan játszottunk, gólt is szereztünk. Az utolsó 30 percre megfogyatkoztunk, innentől már csak a Vidi volt a pályán, a lényegi kérdések eldőltek. Sajnálom, hogy így alakult. Talán a második gólnál túl könnyelműek voltunk, 10 emberünk volt a hazai térfélen, és ahelyett, hogy befejeztük volna a támadást, elveszítettük a labdát és gólt kaptunk. A piros lapig mutatott játékunkhoz gratulálok a csapatnak, bízom benne, hogy a következő meccsek sokkal jobban sikerülnek.

Hátrányból fordítva, 5-1-re nyertünk az Újpest ellen

Győzelmünknek köszönhetően 21 éves rekordot állítottunk be. Scsepovics már 9 gólnál jár, Maric pedig első labdaérintéséből gólpasszt adott.

Szombaton délután 50. alkalommal láttuk vendégül élvonalbeli bajnoki mérkőzésen az Újpestet. A két csapat rendre gólgazdag meccseket szokott egymás ellen játszani, ősszel például 7 találat született az Újpest-Vidi bajnokin. 1987 és 1996 között zsinórban 9 bajnokit játszottunk saját pályánkon az Újpesttel veretlenül, ezeken a meccseken 6 győzelem és 3 döntetlen volt a mérleg. Ezt a 21 évvel ezelőtt felállított rekordot mai győzelmünknek köszönhetően sikerült beállítanunk, hiszen 2007 óta kilencedik alkalommal maradtunk veretlenek hazai pályán a lilák ellen. Kezdés előtt Juhász Rolandot köszöntötte Kovács Zoltán sportigazgató, csapatkapitányunk ugyanis tavaly a DVSC ellen játszotta 200. NB I-es bajnokiját!

Nem úgy kezdődött a mérkőzés, ahogy elterveztük, hiszen a vendég lila-fehérek már a 8. percben megszerezték a vezetést. Andric bal szélről tekert a 16-osunkon belülre, Perovic pedig 10 méterről fejelt, a labda pedig Kovácsik fölött a hálóba hullott (0-1). A folytatásban is aktívabbak maradtak a vendégek, a 24. percig kellett várnunk az első komolyabb helyzetünkre. Suljic kapott óriási labdát Scsepovicstól, elfektette Balajczát, majd 6 méterről az üres kapu mellé gurított - hatalmas helyzet volt! Két perccel később Lazovics lőtt 25-ről kapura egy szabadrúgást, Balajcza nagyot védett.

A találkozó 32. percében Scsepovics cselezgetett az újpesti alapvonal közelében, majd szépen hozta játékba a középen érkező Hadzicot, aki 7 méterről higgadtan lőtt a kapuba (1-1). Két perccel később Scsepovics a vezetést is megszerezhette volna csapatunknak, de 13 méterről, bal lábbal kapu mellé tekert. A félidő vége előtt nem sokkal Andric távoli bombáját kellett bravúrral védenie Kovácsiknak.

A második játékrész 58. percében Lazovics parádés labdával ugratta ki Scsepovicsot, aki egyedül nyargalhatott, majd 17 méterről nagyon higgadtan lőtt Balajcza lábai között a kapuba (2-1)! Nem telt el öt perc és újabb Vidi-gólnak örülhetett a lelkes fehérvári publikum. Scsepovics-Lazovics-Scsepovics-Suljic volt a labda útja az újpesti 16-oson belül, végül Suljic higgadtan lőtt 11 méterről a hálóba (3-1).

A gól után Diarra reklamálásért kapott egy sárgát, majd mivel nem hagyta abba, a játékvezető kiállította az Újpest futballistáját. A 80. percben a csereként pályára lépő Lázok került nagy helyzetbe, közelről, éles szögből azonban kapu mellé lőtt.

A 83. minutumban Lazovics álompasszát követően Scsepovics talált ismét Balajcza kapujába (4-1). Ez volt támadónk 9. szezonbeli találata, és ezzel immár egyedül vezeti az NB I-es góllövőlistát. Itt azonban még nem volt vége a fehérvári fiesztának, a 84. percben ugyanis pályára lépett csapatunk új téli igazolása, a 21 esztendős Mirko Maric, aki fél perccel később, első labdaérintéséből gólpasszt adott Stopirának (5-1).

Az utolsó percekben még Géresi is bevehette volna Balajcza kapuját, a helyzet azonban kimaradt, így végül 5-1-re nyertünk az Újpest ellen. Csapatunk jövő héten a Ferencváros otthonába látogat.