Kóbor Péter
Gólbírók:
Solymosi Péter, Takács János
90 +2.Vége a mérkőzésnek, 4-0-ra győztünk! Szép volt, fiúk!
89.GÓÓÓÓÓL! Lazovics lövése egy hazai védőről Feczesin elé pattant, aki 8 méterről, jobbal a hálóba lőtt.
88.Lazovics nagyszerű csel után ballal adott középre jobbról, rövid volt a labda, így Sebők lehúzta.
87.Völgyi szögletét öklözte a mezőnybe Kovácsik.
86.Simon közeli lövése pattant le Langról.
84.Völgyi tekert kapura egy szabadrúgást jobbról, Kovácsik fölé ütötte a labdát.
83.Suljic helyett Sejben a pályán.
79.Madarász lőtt ballal, 18 méterről a kapunk mellé.
77.Feczesin került helyzetbe, 8 méterről, ballal lőtt, Sebőkről kijött a labda.
76.
75.GÓÓÓÓÓL! Géresi mentett meg egy labdát az alapvonalnál, laposan visszapasszolta, az érkező Pátkai pedig 8 méterről, ballal a jobb felsőbe bombázott!
74.Lazovics hozhatta fel a labdát, majd 24 méterről a bal alsó mellé lőtt.
73.
71.Lazovics passza után Suljic lőtt 25 méterről jócskán fölé.
70.Lazovics sorozatban három szögletet rúghatott, a harmadik után Vinícius fejelt, a labda a gólvonalon álló védőről pattant Sebőkhöz. Közel volt a harmadik Vidi-gól!
67.Az első hazai szögletet Filkor tette a kapunk elé a hosszúról, de menteni tudtunk.
66.Lazovics szöglete után Juhász próbált ollózni 14 méterről, nem találta el a labdát.
65.Géresi ment el a szélen, beadását ketten is várták középen, de egy védőről szögletre pattant a labda.
64.Gyurján váltja Csikit.
62.Völgyi rúgta fel Suljicot, sárga lap.
61.Egy kifejelt labdát Nego lőtt kapura kapásból 27 méterről, fölé ment a próbálkozás.
60.Juhász lőtt 30 méterről, Sebők fogta a labdát.
58.GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Suljic passza után Lazovics jobbal, 18 méterről hatalmas gólt lőtt a bal felsőbe!
58.Lazovics szabadrúgása után Vinícius fejelt a bal alsó mellé 11 méterről.
56.Paku helyett Madarász, Nagy helyett Tóth a pályán a hazaiaknál.
54.Csiki vitte el kézzel a labdát Vinícius mellett, szabadrúgás kifelé.
53.Géresi támadta le jól Nagyot, így nem tudtak támadást indítani a hazaiak.
51.
A gól utáni pillanat.
50.Nego labdáját Lazovics hosszan vette át, Sebők lépett közbe.
48.Géresi lapos beadását Lazovics lőtte kapura 7 méterről, belevetődtek a labda útjába! Nagy helyzet volt!
47.GÓÓÓÓL! Egy felpattanó labdát Juhász lőtt 17 méterről, kapásból a jobb alsóba!
46.Elkezdődött a második félidő.
45.Vége a félidőnek.
44.Egy hazai szabadrúgás után mi jöhetünk kirúgással.
42.
41.Lazovics labdájára Feczesin mozdult, de lesről.
39.Lazovics kapu elé ívelt labdáját húzta le Sebők.
36.Csiki lőtt 16 méterről, Kovácsik másodszorra megfogta a labdát.
35.Völgyi próbálta indítani Simont a szélen, de hosszú volt a labdája.
33.A Gyirmót eddig kétszer ikszelt az NB I-ben, egyszer pedig kikapott, ezzel a tabella 10. helyén állnak.
31.Suljicot kellett ápolni a vonalon kívül, majd engedély nélkül visszament a pályára, sárga lap.
29.
27.Csiki lőtt fölé a tizenhatosról, de az asszisztens lest jelzett.
25.Völgyi léphetett volna ki egyedül, de elcsúszott.
23.Lazovics lőtt a bal alsó mellé egy szabadrúgást 23 méterről.
20.Lazovics ívelt jobbról a hosszúra, Juhász fejelte középre a labdát, amit Sebők húzott le.
18.Csiki balról érkező beadását fogta Kovácsik.
17.
15.Csiki beadása után Simon lökte fel Viníciust, majd az ötösről a kapunkba lőtt, a gól érvénytelen, szabadrúgás kifelé.
14.A hazaiak egy jobb oldali beadással próbálkoztak, ami nem okozott gondot.
13.Lazovics második szöglete veszélytelen volt.
12.Nego passza után Suljic viharzott el a szélen, átívelt a hosszúra, Lazovics levette a labdát, majd lőtt, a blokk után Pátkai ismételt, ez a próbálkozás szögletre pattant.
11.Géresi egy kötény után 14 méterről lőtt, lepattant a labda egy védőről.
10.Pátkai lőtt a kapu elé egy labdát 40 méterről, Sebők jól mozdult ki.
7.Jól kezdtük a meccset, a Gyirmótnak még nem volt momentuma.
4.Nego beadását Géresi fejelte kapura a hosszúról, Sebők nagyot védett.
3.Lazovics szöglete után Juhász fejelt 3 méterről fölé.
2.Suljic lövését védte Sebők.
1.Elkezdődött a meccs!
-1.A két kapitány, Juhász Roland és Sebők Zsolt cserélnek zászlót.
-4.Érkeznek a csapatok.
-10.Schiller Patrik és Varga Bence első alkalommal ülnek a kispadon NB I-es mérkőzésen.
-15.Befejezték a melegítést a csapatok.
-25.
-30.Kovács István a vádlijára, Bódi Ádám a combjára kapott rúgást Dániában, így ők a mai meccset kihagyják. Ahogy azt korábban írtuk, Fejes vádliizom-húzódás, Simon és Oliveira derékproblémák miatt nincs a csapattal, míg Pölöskei korábbi sérülését követően rehabilitációs munkát végez.
-35.A mezőnyjátékosok is kijöttek melegíteni.
-40.Ez lesz a két csapat első bajnoki mérkőzése. Korábban a Ligakupában kétszer, a Magyar Kupában egyszer rendeztek Gyirmót - Vidi összecsapást. Előbbi sorozatban mindkétszer nyertünk, utóbbiban kikaptunk.
-45.A kapusok már elkezdték a bemelegítést.
-50.Győrben szeles idő van, a hőmérséklet 24 Celsius-fok.
-55.Íme a mai kezdőcsapatunk: Kovácsik - Nego, Lang, Juhász, Vinícius, Szolnoki - Suljic, Pátkai, Lazovics, Géresi - Feczesin.
-60.
-65.Köszöntjük szurkolóinkat az Alcufer Stadionból! 18.00-kor kezdődik a Gyirmót - Vidi bajnoki.
  • Kezdőcsapatok
  • Cserék
  • Szakmai stábok
Mérkőzés után

Henning Berg:

„Természetesen nagyon örülünk a győzelemnek, főleg, hogy 120 nagyon nehéz perc volt mögöttünk a héten, ahol ráadásul 60-70 percen keresztül tíz emberrel játszottunk. Ideje volt, hogy a bajnokságban is megszerezzük az első győzelmünket. Pakson volt egy hibás játékvezetői döntés, amely hozzájárult az eredményhez, a Vasas ellen „kétszáz” helyzetet hagytunk ki, ott is nyernünk kellett volna. Most három nappal a Midtyjlland ellen mérkőzés után sikerült megszerezni a három pontot, nagyon elégedett vagyok a játékosok hozzáállásával és erőnléti állapotával is. Keressük a legjobb csapatot, jó középhátvédek vannak a keretben, Európában pedig kicsit máshogy játszottunk, ekkor gondoltunk arra, hogy Juhász Roland középen szerepeljen. Szerintem illik hozzá ez a poszt, nagyon jó a párharcokban, megvan a tapasztalata a fontos passzokhoz és igazi vezér a pályán. Csak öt nap szabadsága volt a az Eb után, ahol nagyon jól szerepelt. Igaz, hogy nem játszott azóta minden meccsen, de jó látni, hogy ezen a poszton is lehet rá számítani, szerintem az előző két mérkőzésen jó teljesítményt nyújtott.”

Urbányi István:

„Gratulálok a Vidinek, nem csak a mai teljesítményhez, hanem a nemzetközi szerepléshez is. Az, hogy ma négy gólt szereztek, az nagyjából annyiban különbözik az eddigi találkozóiktól, hogy most a helyzeteik nagy részét értékesíteni tudták. Ebben persze nekünk is nagy szerepünk van. Nem tudom, mennyire jutott el a hír az emberekhez, de nagyon komoly gondjaink vannak összeállítás tekintetében, hat-hét alapemberünk sérült, ez nagyon nehézzé teszi azt, hogy versenyképesek legyünk az NB I-ben. A játékosoknak is elmondtam, hogy ez egy tanulási folyamat. Jönnek sorban a meccsek, jön az Újpest, a Fradi és a Honvéd, nincs sok esély arra, hogy felépülnek a sérültek addig. Annyit azért még hozzátennék, hogy lőttünk egy gólt a mai meccsen is, majd meg kell néznem, hogy tényleg volt-e azzal valamilyen probléma.”

Magabiztos győzelem az újonc Gyirmót otthonában

Az első játékrész még nem hozott gólt, a második viszont négyet is! Juhász, Lazovics, Pátkai és Feczesin találataival nyertünk.

A Gyirmót FC-vel korábban csak Magyar Kupa- és Ligakupa-meccseken találkoztunk, bajnokin még nem. A 2016-2017-es szezon negyedik fordulójában erre is sor került. Egyik csapat sem nyert még idén, a hazaiak két döntetlennel és egy vereséggel a 10., míg mi egy döntetlennel és két vereséggel a 11. helyen álltunk a tabellán.

Napsütéses, de szeles időben és 3 Vidi-helyzettel kezdődött a találkozó. Először Suljic lövését védte Sebők, majd Juhász fejelt fölé 3 méterről, végül Géresi fejesét hárította a hazai kapus. A 11. percben Géresi egy szép kötény után került helyzetbe, lövése lepattant a blokkról. Egy perc múlva Lazovics, majd Pátkai veszélyeztetett, egyik próbálkozásból sem lett gól. A 15 percben Simon talált a kapunkba az ötösről, de a mozdulatot már szabálytalanság előzte meg, kifelé ítélt szabadrúgást a játékvezető. A 23. percben Lazovics lőtt a bal alsó mellé egy szabadrúgást 23 méterről. 10 perccel később Csiki lövését fogta Kovácsik. A félidő hajrájában nem akadt több lehetőség egyik kapu előtt sem, 0-0-val mehettek pihenni a csapatok.

A második játékrészt remekül kezdtük, a 47. percben egy felpattanó labdát Juhász lőtt 17 méterről, kapásból a jobb alsóba! (0-1.)

Egy perc múlva újra betalálhattunk volna, Géresi lapos beadását Lazovics lőtte kapura 7 méterről, de belevetődtek a labda útjába. 10 perccel később már nem hibázott a szerb támadó, Suljic passza után jobbal, 18 méterről hatalmas gólt lőtt a bal felsőbe! (0-2.)

A következő percben Lazovics szabadrúgása után Vinícius fejelt a bal alsó mellé 11 méterről. A 60. percben Juhász 30 méterről próbálkozott Sebők azonban hárított. A 70. percben Lazovics sorozatban három szögletet is rúghatott, a harmadik után Vinícius fejelt, a labda a gólvonalon álló védőről pattant Sebőkhöz. 5 perc múlva Géresi mentett meg egy labdát az alapvonalnál, laposan visszapasszolta, az érkező Pátkai pedig 8 méterről, ballal a jobb felsőbe bombázott! (0-3.)

A 77. percben Feczesin bal lábas lövését védte Sebők, a másik oldalon Völgyi szabadrúgását ütötte fölé Kovácsik. A végeredményt Feczesin állította be a 89. percben, Lazovics lövése egy védőről pattant támadónkhoz, aki gondolkodás nélkül a hálóba lőtt 8 méterről.

Magabiztosan, 4-0-ra győztünk az újonc Gyirmót otthonában. Legközelebb szombaton, 18.00-kor lépünk pályára, a Mezőkövesdet fogadjuk Felcsúton.