Vad II István
Berettyán Péter, dr. Varga Zsolt
Márkus Tamás
90 +3.Vége, 2-1-re nyertünk!
90 +2.Nem volt veszélyes a szöglet, és szép komótosan Király Gábor is visszaért a kapujába.
90 +1.Vendég szöglet, és előre jött Király Gábor is!
90.Három perc lesz a ráadás.
86.Pölöskei szabadrúgását fejelték ki röviden a vendég védők, a kipattanót Sejben lőtte 18 méterről kapásból kapu fölé.
82.Utolsó csere a meccsen, Suljic helyére Pölöskei állt be.
80.Williams helyére Halmosi állt be.
77.Batarelo vezetgette a labdát, majd 25 méterről óriási kapufát lőtt!
75.Gaál is besárgult!
72.Popin helyére Martínez állt be.
71.

71.GÓÓÓÓÓL!
Az imént csereként pályára lépő Feczesin magabiztosan értékesítette a büntetőt. Ősszel Király Gábor bravúrral védte Feczesin 11-esét, most azonban mozdulni sem tudott a remekül helyezett lövésre Király.

70.Stopira bedobását követően az egyik szombathelyi játékos kézzel ért a labdába a 16-oson belül, büntetőt rúghatunk!
66.Kettőt cseréltünk, Tischler és Haraszti helyére Feczesin és Sejben álltak be.
65.GÓL!
Egy eladott labdából indított gyors kontrát a Haladás, melynek végén Sasa Popin lőtt közelről a kapunkba.

64.Oliveira került gyanús körülmények között a vendégek 16-osán belül a földre, Vad II sporttárs sípja az eset után néma maradt.
63.Oliveira is besárgult.
59.A 16-os oldalvonaláról végezhetett el szabadrúgást a Haladás, az erősen kapu elé lőtt labdát Juhász fejelte ki az ötös sarkáról.
57.Továbbra sem forognak veszélyben a kapuk, a két 16-os között zajlik a játék.
53.Most valamivel többet birtokolják a vendégek a labdát, és inkább a mi térfelünkön pattog a játékszer.
50.Hasonlóan az első félidő első 5 percéhez, a második játékrész elején sem jegyezhettünk fel említésre méltó eseményt. Mezőnyjáték zajlik a pályán.
46.A szünetben egyik csapatban sem volt csere, folytatódik a meccs!
45.Vége az első félidőnek!
44.Kovács tekert 22 méterről alig a kapunk mellé.
40.Cserél a Haladás vezetőedzője, Jánvári helyére Batarelo állt be.
37.

36.Oliveira beadását a hosszún érkező Tischler fejelte vissza középre, Haraszti eszmélt a leggyorsabban, lecsapott a labdára, 7 méterről azonban kapu mellé lőtt.
33.Nego éles szögből lőtt a léc alá egy szép támadás végén, de Király Gábor óriási bravúrral a felső lécre ütötte a labdát, amely végül szögletre pattant.
29.Szélről érkező beadást követően a labda átszállt a kapujából kimozduló Kovácsik fölött, a hosszú oldalról az egyik vendég játékos visszakanalazta a játékszert, az ötösön belül pedig a Haladás támadója az üres kapuba fejelhetett volna, de Juhász az utolsó pillanatban hatalmasat mentett fejjel.
26.Simon nagyszerű becsúszó szereléssel akadályozott meg a 16-osunkon belül egy veszélyes szombathelyi támadást.
25.Kovács Lóránt is besárgult a vendégektől.
24.

19.Ugrai tekerte veszélyesen a labdát a kapunk elé, több játékos is berobbant, de mindenki lemaradt róla, a végállomás Kovácsik volt.
18.Suljic szabálytalankodott a kapunktól 23 méterre, szabadrúgással jöhet a Haladás.
14.Iszlai Bence szabálytalankodott, övé a meccs első sárgája.
13.Simon két szép csel után, ballal, 17 méterről kapu mellé lőtt.
11.

10.GÓÓÓÓÓL!
Haraszti végezte el a meccs első szögletét, a labdát Oliverának passzolta, aki meglepően üresen fordulhatott kapura a büntetőterületen belül, majd 8 méterről, nagy erővel kapura lőtt, a labdába még közelről Simon beleért, amely végül Király Gábor kapujában kötött ki.
8.Oliveira készítette le lövésre a labdát Simonnak, aki 20 méterről kapu mellé tekert.
7.Oliveira 16 méterről leadott lövését Jánvári blokkolta.
5.Az első 5 perc komolyabb említésre méltó esemény nélkül telt el. Valamivel többet birtokoljuk a labdát, de helyzetig nem sikerült még eljutnunk, ahogy a vendégeknek sem.
1.Mi kezdtük a meccset!
-1.Érkeznek a csapatok a pályára, hamarosan kezdődik a meccs.
-16.Kovács István ezúttal eltiltás miatt nem léphet pályára.
-22.

-30.A két csapat játékosai elkezdték a bemelegítést.
-35.1757
Ennyi nap után védi ismét magyar kapus bajnoki mérkőzésen csapatunk kapuját.
Utoljára 2011. május 14-én, Sebők Zsolt állt magyar kapusként a kapunkban NB I-es bajnokin. Akkor egyébként 2-1-re nyertünk a Győri ETO FC ellen.
-40.Íme a mai kezdőcsapatunk: Kovácsik - Nego, Juhász, Vinícius, Stopira - Pátkai, Simon - Haraszti, Oliveira, Suljic - Tischler
-55.

-65.Üdvözöljük szurkolóinkat Felcsútról, ahol 18-kor kezdődik csapatunk Haladás elleni bajnokija.

Horváth Ferenc: "Az első félidőben eldönthettük volna a meccset, sokkal jobban játszottunk. A második játékrészben kicsit hátrébb toltuk a védekezést, ami nem volt teljesen tudatos, így feljebb tudott jönni az ellenfél. Amikor ebből kijöttünk, már nem volt probléma. Jó meccset láthattak a nézők, de azért látszott néhány játékoson, hogy a szerdai meccs emlékeiből maradt bennük jócskán. A kupakiesés után nagyon csalódott volt mindenki, úgyhogy az edzéseken megpróbáltuk kihozni a srácokat ebből az állapotból és a mai első félidő azt mutatta, hogy sikerült is. Utána kicsit elhittük, hogy megnyertük a meccset, de a Haladás annál sokkal jobb csapat, hogy ilyen könnyen behúzzuk ezt a három pontot. Volt azonban a csapatban tartalék, ami ki is jött és ennek győzelem lett a jutalma"

Mészöly Géza: "Nagyon izgalmas, fordulatos meccset játszottunk. A második félidőben elkaptuk a fonalat, jól játszottunk, sikerült is egyenlítenünk, utána viszont óriási szerencsétlenségünkre Popin kezére pattant a labda a tizenhatoson belül és egy jogos büntetővel a Vidi megszerezte a győztes találatot. Sajnálom ezt a meccset, mert különösen a második 45 percben sokat tettünk a győzelemért. Óriási előny az aktuális ellenfeleinknek, hogy általában 11-eshez jutnak ellenünk. És ezzel nem a mai büntetőt vitatom, inkább magunkat ostorozom kicsit. Volt tartása a csapatnak, sok helyzetet kialakítottunk, de sajnos kikaptunk. Mostantól a következő mérkőzésre koncentrálunk."

2016. Március 05. 20:09  -  Szerző: Wéninger Ákos  -
VIDEOTON FC - SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 2-1 (1-0)
A Haladás elleni győzelemmel visszatértünk a dobogóra

Az első félidő elején Simon szerezte meg a vezetést, a második félidő derekán egyenlített a Haladás, de a 70. percben, a csereként pályára lépő Feczesin megszerezte a győztes találatot.

Néhány nappal a fájó kupabúcsú után immár bajnoki meccsen léptünk pályára a Pancho Arénában. Ahogy azt Filipe Oliveira pénteken honlapunknak nyilatkozta, a legfontosabb feladat a Haladás elleni meccsig az, hogy minden játékos túllépjen a kiesés okozta fájdalmon, és százszázalékig a bajnokira koncentráljon.

Nos, ez remekül sikerült csapatunknak, hiszen a mérkőzés 10. percében megszereztük a vezetést. Haraszti a meccs első szögletét Oliveirának passzolta, aki meglepően üresen vehette át a labdát a vendégek 16-osán belül, majd 8 méterről, éles szögből kapura lőtt, a labdába Simon még beletette a lábát, így az a Haladás kapujának jobb alsó sarkában kötött ki (1-0). Középpályásunk első bajnoki gólját szerezte Vidi-mezben - épp korábbi csapata ellen. A 13. percben ismét Simon volt a főszereplő, két szép csel után, ballal, 17 méterről kapu mellé lőtt. Öt perccel később Ugrai tekert a kapunk elé veszélyesen egy szabadrúgást, több játékos is berobbant, de mindenki lemaradt róla, a végállomás Kovácsik volt. A 29. percben egy szélről érkező beadás után a labda átszállt a kapujából kimozduló Kovácsik fölött, a hosszú oldalról az egyik vendégjátékos visszakanalazta a játékszert, az ötösön belül pedig a Haladás támadója az üres kapuba fejelhetett volna, de Juhász az utolsó pillanatban hatalmasat mentett fejjel. A 36. percben Oliveira beadását a hosszún érkező Tischler fejelte vissza középre, Haraszti eszmélt a leggyorsabban, lecsapott a labdára, 7 méterről azonban kapu mellé lőtt.

A második félidő elején valamivel többet birtokolta a labdát a Haladás, de komolyabb gólhelyzetet nem sikerült kialakítaniuk egészen a 65. percig. Akkor ugyanis egy eladott labdából vezethettek gyors kontrát a szombathelyiek, melynek végén Ugrai baloldali beadását követően Sasa Popin került százszázalékos helyzetbe, és nem is hibázott (1-1). A Haladás játékosa öt perc alatt a mennyből a pokolba jutott, hiszen a 70. percben Stopira bedobását követően kézzel ért a labdába a 16-oson belül, Vad II pedig határozottan a büntetőpontra mutatott. A labda mögé az öt perccel korábban csereként pályára lépő Feczesin állt. Ősszel Szombathelyen már nézett farkasszemet csatárunk Király Gáborral, és akkor a magyar válogatott kapusa bravúrral védte Fecze 11-esét, most azonban mozdulni sem tudott a kiválóan helyezett büntetőre (2-1). A 77. percben Batarelo vezetgette a labdát, majd 25 méterről óriási kapufát lőtt.

Az utolsó tíz percben már nem változott az eredmény, és igazán komoly helyzetet sem láthattunk egyik oldalon sem. Csapatunk győzelmének köszönhetően ismét ott van a dobogón, legközelebb pedig szerda este 18-kor a DVTK otthonában lépünk pályára.