90 +4.​Máté reklamált, sárga ez is.
90 +3.Brkovic is besárgult.
90 +1.Négy perc a hosszabbítás.
88.Tisza cselezett befelé, majd 15-ről alig lőtt kapu mellé.
85.Oliveira került nagy helyzetbe, de végül hárman szerelni tudták 8 méterre a vendég kaputól.
82.Kulcsár helyére Tisza állt be.
79.Caneira fejelt kapu fölé egy sarokrúgást követően.
74.Stopira fejelt Kovácsnak le egy labdát, Kokó éles szögből rá is lőtte, Novakovic védett.
73.Oliveira beadását Nikolics lőtte kapásból kapu fölé 8 méterről.
72.Haraszti helyére Gyurcsó állt be.
69.​Álvarez helyére Oliveira állt be.
68.Mihelic helyére Bódi állt be.
66.Álvarez távoli kísérlete messze elkerülte a Loki kapuját.
65.A hetedik szögletünk után Juhász fejelt kapura, Novakovic biztosan védett.
63.

62.Kovács passzolt Harasztinak, aki 21 méterről kapu fölé lőtt.
60.Nikolics ismét a pályán van!
58.Haraszti lódult meg a bal szélen, középre adott, Nikolics lőtt kapura, Novakovic azonban bravúrral védett. Sajnos védés közben Nikolics lábát is megrúgta a debreceniek kapusa, csatárunkat ápolni kell.
57.A sárga lapos Zsidai keményen rácsúszott Sándorra, ezúttal azonban nem kapott lapot a DVSC játékosa.
56.

53.Morozov nem tudja folytatni, helyére Brkovic állt be.
51.Morozov ápolása miatt áll a játék.
48.5232 a hivatalos nézőszám.
46.Folytatódik a mérkőzés, Nildo helyére Zé Luis állt be.
45.Vége az első félidőnek.
44.Újabb veszélyes szöglet! A sarokrúgás után Caneira elé került a labda, aki alig lőtt kapu mellé 6 méterről.
42.Kulcsár adott nagy labdát Szakálynak, aki 13 méterről, senkitől sem zavartatva lőtt kapura, Calatayud bravúrosan védett.
41.​Zsidai rúgta fel Sándort 24 méterre a DVSC kapujától, sárga lap.
37.GÓL!
Gyors vendég támadás végén Morozov rosszul talált el egy labdát, ami pont Máté elé került, ő pedig közelről a kapunkba lőtt.
34.Nildo tekert alig kapu mellé 25 méterről.
33.Lázár rúgta fel Kovácsot, sárga lap, és szabadrúgás jó helyről.
30.Caneira fejelt kapura egy szögletet követően, Novakovic óriási bravúrral tornázta ki a jobb alsó sarok elől a labdát.
27.GÓL!
Roppant szerencsés (számunkra balszerencsés) góllal egyenlített a DVSC. Szakály közeli lövését bravúrral védte Calatayud, de a labda a kapusról Caneirara, onnan pedig a kapunkba pattant, öngól.

26.Egy szögletet követően Caneirat rántották le a DVSC kapuja előtt, a spori sípja azonban néma maradt.
24.

22.Szolnoki is besárgult.
18.Szakály szabadrúgását védte nagy bravúrral Calatayud.
16.

15.​GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!
Szakály vezette bele a labdát a játékvezetőbe, így az csapatunkhoz került és Nikolics kapott azonnal parádés labdát, egyedül vezette kapura, kicselezte Novakovicot is, és az üres kapuba lőtt.
14.Vadnai rúgta fel Nildot, sárga lap.
12.Sidibe bólintott a kapunkba, de mindezt lesről tette, szabadrúgással jövünk kifelé.
10.Zsidai rántotta le Harasztit, a DVSC játékosa megúszta sárga lap nélkül.
6.Haraszti tekert 21 méterről kapura egy szabadrúgást, Novakovic magabiztosan védett.
5.Morozov szabálytalankodott Nikoliccsal, sárga lap!
2."Lengyel, magyarkét barát"  olvasható lengyelül, az RBD szektorában kifeszített molinón. Pont egy héttel ezelőtt, március 23-án volt a magyar-lengyel barátság napja.
1.Mi kezdtük a meccset!
-2.Érkeznek a csapatok. A mieink piros-kékben a vendégek fehér mezben lépnek pályára.
-5.Már csak percek kérdése, és kezdődik a rangadó!
-15.
Hamarosan befejeződik a bemelegítés, és alig negyedóra múlva kezdődik a rangadó!
-23.

-30.A két csapat játékosai elkezdték a bemelegítést.
-35.
-40.
Nagyszerű idő van, a gyerekek pedig a mérkőzés előtt Stoplival is találkozhattak.
-45.Kondás Elemér nem ért egyet azzal, hogy a mai mérkőzés lenne a bajnoki döntő. Véleménye szerint ez a 22. forduló egyik mérkőzése, egy rangadó lesz.
-55.
-60.Üdvözöljük szurkolóinkat a Sóstói Stadionból, ahol 16:30-kor kezdődik a Vidi - Loki rangadó.

José Gomes: "Nem ilyen mérkőzésre számítottam. Sosem úgy készülünk, hogy ilyen nagy hibákat követünk el, mint ma a DVSC ellen. A srácok egész héten nagyon tisztességesen, becsületesen készültek, de ilyen erős ellenféllel szemben háromszor nem lehet ilyen nagyot hibázni. A három nagy hibánkból két gólt kaptunk. Ugyanakkor úgy gondolom, a mostani sikertelenségünk nem edző kérdése. Nem azzal van a probléma, hogy hogyan készül fel a csapat, hogy milyenek az edzések, vagy kik lépnek pályára. Tisztelem a szurkolókat, nélkülük nincs foci, és soha nem tudnék rájuk semmi rosszat mondani. Ilyen a foci, nem mindig sikerül azt az eredményt elérni, amit az ember szeretne. Nagyon nehéz a helyzetünk, hiszen tíz pont a különbség, és a hátralévő nyolc fordulóban maximum 24 pontot lehet szerezni. Nem valószínű, hogy a DVSC tíz pontot fog veszíteni a szezon végéig. De nem adjuk fel. Sosem adom fel! Az én vezetésemmel ugyanez a keret ősszel a klub történetének legsikeresebb bajnoki rajtját vette. Erre kell fókuszálnunk, és arra, hogy az utolsó nyolc meccsen a Vidi történetének legjobb szezonzárását produkáljuk. Amennyiben nem nyerjük meg a bajnokságot, akkor egy siker nélküli idénynek fogom tekinteni ezt a szezont. De nyolc forduló még hátra van, nehéz a helyzetünk, de nem adom fel!"

Kondás Elemér: "Bejött, amire számítottunk, nagyon nehéz meccs volt. Tudtuk, hogy a hazaiak minden mindegy alapon fognak futballozni és ez be is igazolódott. Korán kaptuk a gólt, de utána két szép találattal sikerült fordítanunk. Második félidőben két csatárral próbált bennünket benyomni a kapunk elé a Vidi, de úgy érzem, a csapat jól helyt állt. Nekünk ma nem szépen, hanem eredményesen kellett futballoznunk. Most ugyan tíz pont a különbség a tabellán a két csapat között, de nem érzem úgy, hogy ez reális lenne, nincs tíz pont különbség a DVSC és a Videoton FC között."

2014. Március 30. 19:17  -  Szerző: Wéninger Ákos  -
VIDEOTON FC - DVSC 1-2 (1-2)
A DVSC nyerte meg a rangadót

Nikolics a 15. percben megszerezte a vezetést csapatunknak, azonban a DVSC még az első félidőben megfordította a meccs állását, és az előnyüket sikerült a meccs végéig megőrizniük.

Fontos mérkőzés várt csapatunkra vasárnap délután, hiszen a Győr szombati győzelmének köszönhetően megelőzött bennünket a tabellán, így a harmadik helyről vártuk a DVSC elleni összecsapást.

Remek időben, több mint 5000 néző előtt kezdődött el a rangadó. Az első percekben mindkét csapat óvatosan futballozott, kevés helyzetet láthattunk. A hatodik percben Haraszti tekert kapura egy szabadrúgást, ez azonban nem okozott gondot Novakovicnak. A 15. percben Szakály vezette a labdát Iványi játékvezetőbe, akiről Sándor elé pattant a játékszer, középpályásunk pedig remekül ugratta ki Nikolicsot, aki Máté mellett elvitte a labdát, kicselezte Novakovicot és az ötös sarkáról az üres kapuba gurított (1-0). Tíz perccel később egy hazai szöglet után úgy tűnt, hogy a 16-oson belül Caneirat lerántották, a játékvezető sípja azonban néma maradt. Az ellentámadásból pedig egyenlített a Loki. Novakovic rúgta ki a labdát, védőink rosszul helyezkedtek, így a játékszer Szakályhoz került, aki rávezette Calatayudra, közeli lövését azonban óriási bravúrral védte kapusunk, pechünkre a kipattanó labda pont Caneira lábára pattant, onnan pedig a kapunkba, öngól (1-1)! A találkozó 30. percében Caneira közel járt ahhoz, hogy a DVSC kapujába is betaláljon, de közeli fejesét hatalmas bravúrral védte Novakovic. A 37. percben egy gyors debreceni támadás végén Morozov nagyon rosszul találta el kapásból a labdát, szerencséjére az pont Máté elé került, aki közelről a kapunkba tekert (1-2). A 42. percben Kulcsár adott szép labdát Szakálynak, a Loki csapatkapitánya azonban túlságosan könnyelmű volt, és kihagyta a helyzetet.

A szünetben Nildo helyére Zé Luis állt be, így átálltunk a kétcsatáros játékra. Ebben a játékrészben főleg a DVSC térfelén zajlott a játék. Az 51. percben Haraszti lódult meg a bal szélen, középre adott, Nikolics lőtt kapura, Novakovic azonban bravúrral védett. A 62. percben Haraszti 21 méterről lőtt kapu fölé. Az utolsó 20 percre pályára lépett Oliveira is, aki színt vitt csapatunk játékába, több jó megoldása is volt. A 74. percben Stopira fejelt Kovácsnak le egy labdát, Kokó éles szögből rá is lőtte, Novakovic védett. Öt perccel a vége előtt Oliveira került nagy helyzetbe, de végül hárman szerelni tudták 8 méterre a vendég kaputól. A mérkőzés utolsó helyzete Tisza előtt adódott, aki 15 méterről lőtt kapu mellé.

A DVSC-nek sikerült elvinni a három bajnoki pontot a Sóstói Stadionból. Csapatunk legközelebb szerdán lép pályára, a Ligakupa visszavágóján a PMFC-t fogadjuk.