Operátor:
Rúsz Márton
90 +5.Hiába Romanchuk ápolása, nincs több ráadás, nyert a Debrecen.
90 +5.Matar lövését védte Kovács.
90 +1.Öt perc hosszabbítás, de Romanchuk egyből lefekszik a gyepre, majdnem egy percet áll a játék.
90.Dzsudzsák Balázs is kap egy sárga lapot.
88.Szécsi helyén Neofyditis a pályán.
86.Serafimov le, Lednev be.
86.Baráth kap sárgát.
80.
76.Dieye lőtt oldalhálót
73.Ferenczi is kapott egy sárga lapot. Schönt buktatta.
72.Heister lépett pályára Hangya helyett.
70.Dieye és Lagator érkezett Babunski és Varga helyett.
68.Baráth lövését védte Kovács.
67.Schön, Kodro és Bumba jött be, Funsho, Dárdai és Pinto helyére.
63.Nego kapásból betette középre a labdát egy tért ölelő átadás után, de Romanchuk menteni tudott Dárdai elől.
60.
Sok szurkolóink elkísérte a csapatot ma este is.
57.Kyziridis lövését ölelte magához Kovács.
55.Kovács Dani védett ismét nagyot, ezúttal Dzsudzsák ballábas szabadrúgását ütötte szögletre.
54.Stopira ütközte le Babunskit, sárga.
53.Hangya Szilveszter visszatért a pályára.
49.Bévárdi ütése után Hangya vérzik. Lap sehol.
47.Egyébként nem volt csere a szünetben.
46.Huh, Kovács Dániel védett hatalmasat Szécsi fejese után.
45 +3.Egygólos DVSC előnnyel kezdődött a szünet.
45 +2.Babunski góljával vezetnek a hazaiak.
45.Három perc a ráadás.
44.Baráth bombázott kapu mellé.
41.Na ez szép volt! Dárdai távoli szabadrúgását Hrabina szedte ki a jobb felsőből.
40.Horváth helyett Kyziridis lép pályára, a fiatal magyar játékos szerencsére saját lábán hagyta el a pályát.
37.Funsho és Horváth Krisztofer nagyon kemény ütközése után ijesztő pillanatok a pályán - a hazai játékos biztosan nem tudja folytatni a játékot.
35.Babunski fejese volt veszélytelen.
33.
31.Babunski kapott sárga lapot.
30.Ó, mi történt a pályán?! Ferenczi egyszerűen Zivzivadzéhez passzolta a labdát, támadónk talán kicsit maga is meglepődött, de végül hálóba tartott lövése, azonban azt Romanchuk a gólvonalról szögletre fejelte.
29.Stopira mentett nagyot Ferenczi beadásánál. A szöglet után Babunski lőtt kapu fölé.
28.Hangya kapott sárgát.
26.Dzsudzsák két szögletet is elvégzehetett egymás után, mind a kétszer Kovács volt munkában. Kapusunk remek kirúgásával Funsho indult meg, átemelte a kapus felett a labdát, de a védők szögletre mentetettek.
22.Babunski igyekezett eljátszani egy büntetőt, nem járt sikerrel.
15.Nego beadása után Zivzivadze fejelt kapu mellé 8 méterről.
11.Rúben Pinto kapott sárgát.
10.Horváth K. szabadrúgása veszélytelen.
7.Hazai gól, de már a beadás előtt kint volt a labda, kirúgással jövünk.
6.Funsho csúsztatott bele szépen az előbb okosan a pontrúgásba, de résen volt a debreceni kapus, aki egyébként még cigándi hálóőrként remekelt már a Vidi ellen egy kupamérkőzésen. Akkor egyébként a kapus jó formája ellenére is nyertünk.
5.Bévárdi szabálytalankodott Dárdaival szemben, Rúben Pinto szabadrúgása után pedig Hrabina védett nagyot.
1.A hazaiak kezdtek. Hajrá, Vidi!
-1.Varga Józsefet köszöntötték a 250. NB I-es bajnokija alkalmából. A középpályás tagja volt a 2018-as bajnokcsapatunknak.
-2.A csapatok már a pályán.
-5.A második szombati NB I-es bajnokin a Vasas 1-1-es döntetlent játszott a Puskás Akadémiával.
-15.
-20.Egy Vidi-játékos egyébként már eredményes volt ma az NB I-ben: Szabó Levente remek gólt szerzett a KTE-Paks meccsen, amelyet a hazaiak 3-1-re nyertek meg.
-25.Sallói István az M4 Sport vendége volt a héten.
-30.A Vidi csapatkapitánya a mai mérkőzésen is Fiola Attila.
-35.A korábbi Vidi-játékosok közül Bévárdi Zsombor és Varga József is ott van a DVSC kezdőjében.
-40.A hazai kispadról ezúttal megbízott edzőként a debreceni klubikon, Dombi Tibor irányít majd.
-45.
-50.Kezdőcsapatunk: Kovács - Serafimov, Larsen, Stopira - Nego, Pinto, Fiola, Hangya - Funsho, Dárdai - Zivzivadze
-55.
A csapat már a stadionban.
-60.Üdvözöljük szurkolóinkat a Nagyerdei Stadionból, ahol 18:15-kor kezdődik a DVSC elleni meccsünk. Hajrá, Vidi!

Michael Boris:

“Gratulálok a Debrecennek a győzelemhez! Előzetesen is tudtuk, hogy nehéz meccs vár ránk, hiszen edzőt váltottak a hazaiak, ez pedig az ellenfél játékosainak extra motivációt jelentett. Az első félidőben megvoltak a momentumaink, gondolok itt például Palkó szabadrúgására vagy Budu emelésére, de a ráadásban nagyon rossz pillanatban kaptunk gólt. A második játékrészben mindent kitettünk a pályára, de nem sikerült gólt szereznünk. Ki kell elemeztünk a történteket. Rendkívül csalódottak vagyunk, a Kecskemét elleni győzelem után mindenképp felfelé szerettünk volna elindulni a tabellán. Dolgozunk tovább, hogy jól teljesítsünk a bajnokságban, a jövő heti meccsre való felkészülésre hosszú idő után egy teljes hét áll majd rendelkezésünkre, ahol végre már mindenkire számíthatok majd, Makarenkóra a kéztörése és Kastratira a pénteki kisebb sérülése után is.”

Dombi Tibor:

“Természetesen az alap dolgokat elmondtuk a játékosoknak, a videóelemzőnk is kielemezte a Fehérvárt, de tudtuk, hogy a legfontosabb az lesz, hogy emelt fővel játsszunk, segítsük egymást, a támadó játékosok is példát mutassanak azzal, hogy visszazárnak védekezésben, és persze kellettek nagy védések és szerencsésen is pattantak a labdák, de nagyon sokat tettünk ezért. A legjobb pillanatban rúgtuk a gólt, a cseréink is jól szálltak be, minden játékossal elégedett lehetek. Bebizonyítottuk, hogy akarattal és szívvel mindent el lehet érni.”

2022. Szeptember 03. 20:11  -  Szerző: Wéninger Ákos  -
Egygólos vereség Debrecenben

Kilenc év után szenvedtünk ismét vereséget a DVSC otthonában.

Szombaton kora este csapatunk az eddig még nyeretlen DVSC otthonában lépett pályára az OTP Bank Liga NB I 7. fordulójában. A DVSC a legutóbbi fordulót követően közös megegyezéssel szerződést bontott a portugál vezetőedzővel, João Janeiroval, ellenünk ideiglenesen Dombi Tibor irányította a Lokit. Érdekesség, hogy a debreceni legenda játékosként is a Vidi ellen debütált az NB I-ben 1993-ban. Csapatunk vezetőedzője, Michael Boris az alábbi kezdőt küldte pályára a Nagyerdei Stadionban: Kovács - Serafimov, Larsen, Stopira - Nego, Pinto, Fiola, Hangya - Funsho, Dárdai - Zivzivadze. Kezdés előtt Varga Józsefet köszöntötték a 250. NB I-es bajnokija alkalmából. A középpályás tagja volt a 2018-as bajnokcsapatunknak.

Első félidő: a DVSC az első félidő hosszabbításában szerezte meg a vezetést

Az első lehetőség előttünk adódott, az 5. percben korábbi játékosunk, Bévárdi szabálytalankodott Dárdaival szemben, Rúben Pinto szabadrúgása után pedig Hrabina védett nagyot. A 7. percben Szécsi talált közelről a kapunkba, de Ferenczi az alapvonalon túlról passzolt csapattársának, így a gól természetesen érvénytelen. Negyedóra játékot követően Nego beadását fejelte Zivzivadze kapu mellé. Bő tíz perccel később Dzsudzsák két szögletet is elvégezhetett egymás után, mind a kétszer Kovács volt munkában. A második sarokrúgás után kapusunk remek kirúgásával Funsho indult meg, átemelte a debreceni hálóőr felett a labdát, de a védők szögletre mentetettek. A 29. percben Ferenczi beadását követően Stopira mentett hatalmasat becsúszva Babunszki elől.

Egy perccel később Ferenczi hibázott hátul, Zivzivadze csapott le a labdára a Loki 16-osán belül, majd 10 méterről kapura lőtt, Hrabina még belekapott ugyan a labdába, de az így is a hazai kapuban kötött volna ki, ha a gólvonalról nem ment óriásit Romanchuk. A 37. percben Funsho és Horváth kemény ütközése után a Loki játékosa a földön maradt, nem is tudta folytatni a játékot, kórházba kellett őt szállítani - ezúton is jobbulást a hazaiak játékosának! A 41. minutumban Dárdai 27 méterről a jobb felsőt vette célba szabadrúgásból, Hrabina látványos védéssel mentett. Az első félidő ráadásában, a 45+2. percben Dzsudzsák adott be a jobb oldalról, Babunski pedig Serafimov és Nego közül a kapunkba bólintott az ötösről (1-0).

Második félidő: debreceni helyzetek, újabb gólt azonban már nem láthattak a nézők

Óriási Loki-helyzettel kezdődött a második játékrész, Bévárdi beadását Szécsi fejelte a jobb felső irányába, Kovács hatalmasat védett. Az 55. percben Dzsudzsák végezhetett el 19 méterről, veszélyes helyről egy szabadrúgást, Kovácsnak ezúttal is nagyot kellett védenie. A 67. percben három helyen változtatott vezetőedzőnk a csapaton: Funsho, Dárdai és Pinto helyére Schön, Kodro és Bumba érkeztek. Negyedórával a rendes játékidő vége előtt Dzsudzsák tekert 23 méterről kapu fölé egy szabadrúgást.

A mérkőzés utolsó húsz percében nagy gólhelyzetet már egyik oldalon sem jegyezhettünk fel, a DVSC megszerezte idei első győzelmét, amely egyben 2013 óta az első hazai győzelme volt ellenünk a Lokinak - utoljára még az Oláh Gábor utcai Stadionban sikerült Debrecenben legyőznie bennünket a piros-fehéreknek.

Csapatunk legközelebb egy hét múlva, szombaton este 20 órakor a Mezőkövesdet látja vendégül a MOL Aréna Sóstóban.