Operátor:
Káprály Mihály
90 +7.Véget ért a mérkőzés.
88.​GÓÓÓÓÓÓL!

Történelmi gól! Nikolics szépített, ez volt a 111. vidis NB I-es találata, ezzel utolérte Szabó Józsefet és immár ők ketten a legeredményesebb Vidi-játékosok!
87.Makarenko helyére Zulj állt be.
86.Croizet helyére Viana, Onovo helyére Boumal állt be.
79.Zivzivadze helyére Kádár állt be.
78.Alef kapott sárgát.
74.GÓL!

Kölcsönjátékosunk, Zivzivadze vette be a kapunkat 6 méterről.
73.Szép játék végén Hangya remek beadása suhant el a bevetődő lábak előtt, nincs gól.
69.Petrjak helyére Funsho, Dárdai helyére pedig Nikolics állt be.
64.Kodro kapott sárgát.
63.Beridze helyére Katona állt be.
60.Kodro esett el az Újpest 16-osán belül egy védő szorításában, a játékvezető sípja néma maradt és a VAR sem vizsgálta az esetet, pedig láttunk már ilyenért büntetőt.
58.Zivzivadze került hatalmas helyzetbe, 14 méteres lövését Kovácsik bravúrral védte.
56.Szendrei helyére Pinto állt be.
52.

49.Helyzet itt - helyzet ott! Ezúttal Beridze vette célba a kapunkat, Kovácsik szépen védett.
48.Makarenko rögtön egyenlíthetett volna, lövését azonban Banai bravúrral védte.
47.GÓL!

Croizet
tört be szép cselekkel a 16-osunkon belülre, majd éles szögből kapura lőtt, Kovácsik csak beleütni tudott a labdába, amely a kapunkban kötött ki.
46.Folytatódik a meccs, csere egyik oldalon sem volt.
45.Vége az első félidőnek.
43.Dárdai oldalszabadrúgása veszélyesen kanyarodott kapu felé, Banai kivetődve a labdát Kodrora ütötte, akiről az alapvonal mögé pattant a labda.
40.Többet birtokolja a labdát az Újpest és egyelőre a vendégek alakítottak ki több lehetőséget, gól azonban még nem született.
35.Ismét Zivzivadzét keresték labdával az újpesti csapattársak, Sabanov azonban becsúszva szerelt az ötösön belül.
32.

27.Antonov lőtt kapura 25 méterről, Kovácsik vetődve védett.
24.Pauljevic beadását követően Fiola mentett nagyot becsúszva a kapunk előterében.
20.Antonov tekert 15 méterről kapu mellé.
17.Ismét Zivzivadze veszélyeztetett, ezúttal becsúszva próbált közelről gólt szerezni kölcsönben lévő játékosunk, de a kivetődő Kovácsikban elakadt a labda.
15.

13.Antonov beadását Zivzivadze hat méterről lőtte alig kapu mellé.
10.Az első tíz perc mezőnyjátékkal telt el, egy fehérvári lehetőséget jegyezhettünk eddig fel.
5.Dárdai szögletét követően Fiola juttatta a labdát a kapu irányába, Banai magabiztosan védett.
1.Mi kezdtük a meccset.
-5.Stopira sérülés miatt nincs ma a keretben, Kovács Dániel a héten betegséggel bajlódott, ő ezért került a kispadra, míg Heister eltiltás miatt nem áll a vezetőedző rendelkezésére - nyilatkozta a meccs előtt az M4 Sportnak Michael Boris.
-20.

-30.A két csapat játékosai elkezdték a bemelegítést.
-35.Ha még nem láttad, nézd meg új vezetőedzőnk első vidis interjúját!
-45.Íme a mai kezdőcsapatunk: Kovácsik - Nego, Fiola, Sabanov, Hangya - Szendrei, Alef, Makarenko - Dárdai, Kodro, Petrjak
-60.Üdvözlünk benneteket a MOL Aréna Sóstóból, ahol 17:45-kor az Újpest FC ellen lépünk pályára.

Michael Boris:

"A második gól után ébredtünk fel, utána már előrefelé játszottunk, ezt talán lehetett kintről is látni. Az első félidőben 0-0 volt az állás, a játék talán “oké” volt, de nem voltunk igazán veszélyesek. A második gól előtt nekünk volt helyzetünk, majd egy ellentámadásból megkaptuk a második találatot. Mindegyik csere pozitívan hatott a játékunkra, futómennyiséget hozták, jöttek az összjátékok a támadások alatt is. Mindenki küzdött és hajtott azért, hogy legalább a 2-2 legyen a végeredmény. Azt szerettem volna látni, hogy mindenki adjon ki magából minden energiát, ezt sok játékostól visszakaptam. Minden gólért, minden pontért meg kell küzdenünk, ezt tudjuk jól, hiszen egyes csapatok Európáért küzdenek, a többiek pedig a kiesés elkerüléséért. Nyilván jelenleg a játékosoknak nincs olyan önbizalma, mint egy olyan csapatnak, akik folyamatosan nyerik a mérkőzéseket. Kemény munka vár ránk, haladni kell tovább, és építeni kell a pozitívumokra."

Vezetőedzőnket az első Vidiben eltöltött napjairól is kérdezték a sajtótájékoztatón:

"Ha a Vidiben játszol, vagy a Vidi edzője vagy, akkor a győzelem az elvárás minden meccsen. Ez nagy kihívás, de a meccs utolsó fél órája bizakodásra ad okot. Az ott látottakat kell csinálnunk az első perctől kezdve. Nagyon sokat beszélgettünk a játékosokkal a héten, itt voltunk minden nap sokáig. Tudjuk, hogy ez nem egy könnyű időszak. Láttam olyan dolgokat, amiket látni szerettem volna, a meccs végén már azt kaptam vissza, amit kértem. A szurkolók üzenetét a mérkőzés végén mindenki értette, én is, bár magyarul azért nem beszélek jól, de segítettek a fordításban. Érthető, hogy hangot adtak a véleményüknek egy újabb vereség után, Németországban is előfordul ilyesmi, nincs ebben semmi rendkívüli. Azért dolgozunk majd, hogy javítsuk a hibákat és jobban szerepeljünk."

Milos Kruscic:

“Nehéz elkezdeni beszélni egy ilyen győzelem után. Megérdemeltük a győzelmet, ellenőrzésünk alatt tartottuk a találkozót, több gólt is lőhettünk volna. A Vidi találata a semmiből jött, de a meccs összképén nem változtatott. Több gólt is szerezhettünk volna, szerintem jobban is játszottunk, megérdemelten nyertünk. Teljesen elégedett vagyok azzal, amit a csapatomtól láttam. Védekezésben nagyon szervezettek voltunk, előrefelé is jól megvalósították azt a játékosok, amit elképzeltünk. Még a bekapott gólért sem tudok hibáztatni senkit, ezen az úton kell tovább haladnunk a folytatásban is. Szerintem az első félidőben is jobban játszottunk, azt kértem a csapattól a szünetben, hogy tartsuk az intenzitást és a ritmust és jönni fognak a gólok.“

A teljes sajtótájékoztató megtekinthető ide kattintva

2022. Február 20. 18:37  -  Szerző: molfehervarfc.hu  -
2-1-re nyert az Újpest FC a MOL Aréna Sóstóban

Nikolics a mérkőzés végén történelmi gólt szerzett, de a 3 pontot a vendégek szerezték meg.

Az OTP Bank Liga 21. fordulóban csapatunk az Újpest FC-t fogadta a MOL Aréna Sóstóban. Michael Boris első mérkőzésén a Kovácsik - Nego, Fiola, Sabanov, Hangya - Szendrei, Alef, Makarenko - Dárdai, Kodro, Petrjak kezdőcsapatnak szavazott bizalmat, a lila-fehéreknél ott volt a pályán az első perctől kezdve a Vidi kölcsönjátékosa, Budu Zivzivadze.

Az 5. percben Dárdai szöglete után Fiola jól érkezett, de Banai hárítani tudott. A 13. percben Zivzivadze Antonov baloldali beadása után veszélyeztetett, de nem talált kaput, majd egy indításra sprintelt rá négy perccel később kölcsönjátékosunk, bele is ért a labdába de Kovácsik is jól vetődött ki a kapujából. 27 perce tartott a mérkőzés, amikor Antonov lövését védte kapusunk, majd a félidő utolsó emlékezetes pillanataként Banai ütötte rá Dárdai szabadrúgását Kodróra, azonban az újpesti hálóőr szerencséjére az alapvonal mögött pattogott ki a labda, gól nélkül zárult így az első játékrész.

Nem kezdődött jól csapatunk számára a második félidő, az első percben Croizet góljával megszerezte a vezetést az Újpest FC (0-1). Egy perccel később Makarenko lövését védte vetődve Banai. Újabb fél perc telt el, amikor a mi kapusunk, Kovácsik Ádám volt munkában, aki Beridze 18 méteres lövését hárította. Az 56. percben Rúben Pinto lépett pályára Szendrei helyett, két perccel később pedig Zivzivadze lövését védte nagy bravúrral Kovácsik.

A 69. percben kettőt is cserélt Michael Boris, Nikolics és Funsho érkezett Dárdai és Petjrak helyett. Négy perc múltán Hangya veszélyes beadása suhant el a középen érkező támadóink előtt. Egy perccel később Zivzivaze megszerezte a második újpesti gólt (0-2). A 83. percben Nego került a tizenhatos sarkánál lövőhelyzetbe, de kapásból kapu fölé bombázott. A 88. percben Nikolics kezelt le higgadtan el egy rontott lövést, majd laposan kilőtte a jobb alsó sarkot (1-2)! Ez volt Niko 111. NB I-es gólja Vidi-mezben, ezzel beérte legendás támadónkat, Szabó Józsefet. A játékvezető hét percet hosszabbított, az utolsó percben még Alef lőtt egyet, de Banai hárítani tudott, 2-1-re nyert az Újpest a MOL Aréna Sóstóban.