2021. Szeptember 26. 14:00  -  Wéninger Ákos   -   Fotó: molfehervarfc.hu

A 16 esztendős Dénes Csanád Vilmos csereként beállva lőtt győztes gólt.

Dala -- Petrjak (Dénes 46), Berekali (Horváth 57), Hodzic, Csoboth Kevin, Kovács (Fodor 57), Nyári Patrik (Dékei 88), Kojnok, Tóth Tamás Vid (Rónaszéki 71), Papp, Dinnyés

Pápai Perutz FC:
Dénes -- Bence (Iványi 67), Zsirai, Szilágyi (Rátonyi 80), Oláh, Kalász, Sandal (Jurik 80), Köles (Molnár 22), Füredi (Szalai 80), Skriba, Nagy
2021.09.26. SzékesfehérvárMOL Aréna Sóstó edzőpályaJátékvezetők: Hartung Vilmos ifjúVolentics Erik JánosSzékely Gergő Ferenc

Vasárnap délelőtt a Pápai Perutz FC látogatott Székesfehérvárra az NB III-as bajnokság 9. fordulójában. Az NB I-es keretből ezúttal több labdarúgó játékára is számíthatott Szalai Tamás vezetőedző, hiszen ott volt a kezdőben Dala Martin, Kojnok Zsolt, Dinnyés Olivér, Nyári Patrik, Kovács Bence, Ivan Petrjak, Tóth Tamás Vid, Csoboth Kevin és Armin Hodzic is.

A vendégek kezdték jobban a meccset, az első 20 percben több szép akciót is vezettek, a 16. percben pedig Oláh lapos lövését védte szépen Dala. A 20. percben a mieink is veszélyeztettek, Csoboth fordult le a védőjéről, majd 11 méterről alig lőtt kapu mellé. A 32. minutumban nagyon közel járt a vendég együttes ahhoz, hogy megszerezze a vezetést, Sandal egy szép csel után 13 méterről a bal kapufára tekert, majd a félidő vége előtt nem sokkal Skriba lőtt centikkel kapu fölé 18 méterről.

A második játékrész elején ismét Skriba veszélyeztetett, egy visszagurított labdát lőtt 20 méterről kapu fölé. A 66. percben megszereztük a vezetést, a gólunkat két cserejátékos hozta össze. Fodor Péter iramodott meg a bal szélen, nagyszerűen kanyarított középre, a hosszún érkező Dénes Csanád Vilmos pedig közelről a hálóba lőtt (1-0). Ez volt 16 éves játékosunk első NB III-as találata.

A folytatásban a vendégek nagy erőket mozgósítottak az egyenlítés érdekében, szépen és jól is futballoztak a pápai játékosok, azonban lövéseik rendre célt tévesztettek. A 90. percben aztán Dala Martin a meccs legnagyobb védését mutatta be: 23 méterről elvégzett szabadrúgást követően a labda épp a kapu előtt pattant le, fiatal hálóőrünk azonban vetődve úgy fogta meg a rendkívül nehéz lövést, hogy az ki sem pattant róla, pedig több pápai támadó is gólra éhesen érkezett a második labdára.

NB III-as csapatunk öt nyeretlen találkozó után szerezte meg ismét a 3 pontot. Jövő héten a Tatabánya látogat Székesfehérvárra, miután a két csapat közösen megegyezett abban, hogy felcserélik a pályaválasztói jogot, ugyanis október 3-án az NB II-es Dorog Tatabányán fogadja az FC Ajkát.