87.Nikolics büntetőjét Rybansky kivédte!
86.Gohér rúgta fel Paraibat a 16-oson belül, büntető!
84.Gosztonyi helyére Seydi állt be.
83.Fernando helyére Nagy Tamás állt be.
81.Oliveira helyére Torghelle állt be.
79.GÓÓÓL!
Paraiba startolt egy labdára Rybansky csak kiütni tudta épp Nikolics elé, aki 8 méterről nagy gólt lőtt!
77.

73.Rybansky időhúzásért kapott sárgát.
72.A hazaiak kapusa extázisban véd! Ezúttal Kovács lövését védte nagy bravúrral, és bár a kipattanót Juhász közelről a kapuba lőtte, a partjelző mivel már lest jelzett, így a gól érvénytelen.
71.Tóth helyére Álvarez állt be.
70.Nikolics fejesét hatalmas bravúrral tolta ki a léc alól Rybansky.
69.

67.Gosztonyi is besárgult.
66.Luque szabadrúgását szépen védte Bozsovics.
65.Juhász szabálytalankodott ellenfelével, sárga lap.
64.Nikolics készítette le lövésre Paraibanak a labdát, fiatal támadónk 17 méterről kapu fölé bombázott.
61.Nikolics került földre a hazai 16-oson belül egy diósgyőri játékos szorításában, a spori továbbot intett.
59.Luque és Oliveira kakaskodtak, mindketten sárgát kaptak.
58.Gyurcsó helyett Paraiba a pályán.
55.Gyurcsó is lövésre szánta el magát 17 méterről, de Rybansky ezt is védte. Nagy formában van a hazaiak kapusa!
54.Ezúttal Hector lőtt kapura jó 23 méterről, Rybansky ezt is védte.
53.Miskolcon a mai mérkőzést 4000 néző tekinti meg a helyszínen.
51.Oliveira 13 méterről, nagy erővel lőtt kapura, Rybansky ismét bravúrral védett.
48.Veszélyes hazai helyzet. Az egyik diósgyőri támadó cselezgetett majd lőtt kapura, a labdát Hector a gólvonal elől vágta ki.
47.A szünetben nem cserélt egyik vezetőedző sem.
46.A hazaiak kezdték a második játékrészt.
45.Vége az első félidőnek, a hazai csapat két szép gólt szerezve vezet 45 perc után, azonban nekünk is volt rengeteg lehetőségünk, nem lefutott még a találkozó.
42.Egy szabadrúgást követően Caneira elé került a labda, aki két szép csel után kapura lőtt 12 méterről, Rybansky ezt is védte.
38.Oliveira adott szenzációs labdát Gyurcsónak, aki 7 méterről kapura is lőtt, Rybansky hatalmas bravúrral, lábbal védte a lövést. Nagy helyzet volt!
37.Gyurcsó 18 méterről végezhetett el egy szabadrúgást, a labda nagy erővel, veszélyesen csapódott lefelé, azonban ha csak kicsit is, de elkerülte a diósgyőri kaput.
35.

32.Tisza távolról lőtt kapura, a nem túl erős lövés nem okozott gondot kapusunknak.
31.Rudolf közeli lövése Caneira lábán megpattant, Bozsovics hatalmas bravúrral védte a megpattanó lövést.
27.Mitrovics adott remek labdát Gyurcsónak, aki kissé kisodródott helyzetből is kapura tudott lőni, a hazai kapus ismét szépen védett.
24.Brachi beadását Kovács fejelte kapura, Rybanskynak azonban nem okozott gondot ez a fejes.
22.Újabb hazai gól! Egy gyors akció végén Luque passzolt Fernandonak, aki az ötösről, sarokkal továbbította kapunkba a játékszert.
19.Ezúttal Tisza lőtt hasonló helyről kapura, Bozsovics magabiztosan hárította a nagy erejű lövést. Eddig semmi panasz nem lehet a meccs iramára, sok lehetőség mindkét oldalon.
17.Oliveira cselezgetett a hazai 16-oson belül, majd 15-ről kapura lőtt, Rybansky azonban ismét védett.
15.Kovács lőtt éles szögből, nagy erővel kapura, Rybansky ismét kiöklözte. A labda újra Kovács elé került, aki Nikolics felé ívelt, közeli fejesét azonban védte a hazai kapus.
12.Ismét Luque lőtt kapura körülbelül 8 méterről, ezúttal Bozsovics védeni tudott.
11.

10.Megszerezte a vezetést a hazai csapat, Luque 14 méterről talált Bozsovics kapujába. Jobban kezdte a DVTK a mérkőzést.
6.Oliveira szépen fordult le védőjéről, majd 14 méterről jobb külsővel lőtt kapura, Rybansky csak öklözni merte a nagy erejű lövést.
5.Tóth ugratta ki a jobb szélen Oliveirat, a labda azonban kicsit hosszú volt és az alapvonalon túlra gurult.
4.Rudolf éles szögből leadott lövését védte magabiztosan Bozsovics.
3.Tisza lövését sikerült védőinknek blokkolniuk a 16-osunkon belül. Jó iramban kezdődött a mérkőzés.
2.Fernando lőtt 35 méterről kapura, a nem túl erős lövés semmilyen gondot nem okozott Bozsovicsnak.
1.Mi kezdtük a meccset.
0.

-1.Érkeznek a csapatok. A hazaiak piros-fehérben, mi pedig a régen látott tiszta kék szerelésben lépünk pályára.
-3.Perceken belül kezdődik a mérkőzés, körülbelül 2500 néző lehet jelen a helyszínen, de még mindig érkeznek a drukkerek. Székesfehérvárról kb. 60-70 szurkoló kísérte el a Vidit Miskolcra.
-10.A mai mérkőzésen lesz egy jubilálónk is. Tóth Balázs ma játssza 150. NB I-es mérkőzését. Mint ismeretes, csapatkapitányunk Magyarországon csak a Vidiben szerepelt az élvonalban. Gratulálunk Balázs, további sok szép sikert!
-20.Kezdés előtt 20 perccel körülbelül 800 néző lehet a stadionban, de folyamatosan érkeznek még a nézők.
-30.Mindkét csapat mezőnyjátékosai is elkezdték a bemelegítést. Eközben szép lassan szállingóznak a nézők a DVTK stadionjába.
-40.Kapusaink voltak a leggyorsabbak, Bozsovicsék már el is kezdték a bemelegítést.
-50.
Íme a mai kezdőcsapatunk: Bozsovics - Brachi, Caneira, Juhász, Hector - Tóth, Mitrovics - Gyurcsó, Kovács, Oliveira - Nikolics
-65.Üdvözöljük szurkolóinkat Miskolcról, ahol hamarosan csapatunk mérkőzik meg a DVTK együttesével.
1-4-4-2

José Gomes: "Aki látta a mai mérkőzést, az egy hihetetlenül látványos találkozót tekinthetett meg. Két eltérő stílusú csapat mérkőzött meg egymással, azonban minkét együttes győzelemre játszott. Ma két arcát láthattuk a Vidinek. Az első 22 percben mutatott teljesítménnyel nem vagyok elégedett. A második diósgyőri gól után sikerült uralnunk a játékot, míg a második játékrészben rengeteg helyzetet alakítottunk ki. Egy ilyen mérkőzésen, egy ilyen jó ellenfél otthonában nem adhatunk 22 perc előnyt az ellenfélnek. Ezt mindenképp át kell beszélnem a csapattal. Tegnap - a veretlenségünk és a 14 rúgott gól ellenére - sem voltunk a világ legjobb csapata, ám a mai vereséget követően sem mi vagyunk a világ legrosszabb együttese. A Diósgyőr elleni első 22 perc ellenére összességében elégedett vagyok a csapat idén eddig mutatott teljesítményével."

Szentes Lázár: "Jó mérkőzés volt, gratulálok a csapatomnak. Ribánszki nagyszerűen védett a mai találkozón, múlt héten a Győr ellen nem ment neki, de ma szenzációs volt. A második félidőben nem tudatosan álltunk be védekezni, hanem ennyire benyomott minket a Videoton FC. Óriási kapusbravúrokkal tartottuk itthon a 3 pontot. Azoknak a szurkolóknak, akik nem jöttek ki a mai meccsre, azt üzenem, hogy nagyon hiányoznak a lelátóról."

2013. Április 07. 20:25  -  Szerző: Wéninger Ákos  -
DVTK - VIDEOTON FC 2-1 (2-0)
Parázs hangulatú mérkőzésen vereség a Diósgyőr otthonában

A hazaiak kapusa végig extázisban védett, és bár számtalan gólszerzési lehetőségünk volt, végül csupán egy gólt tudtunk lőni a hajrában, ez pedig ma este nem volt elég.

Negyedik idei bajnoki mérkőzésünket a Diósgyőr otthonában játszottuk le. Ez volt csapatkapitányunk, Tóth Balázs 150. NB I-es bajnoki mérkőzése.

Nagy iramban kezdődött a találkozó, a hazaiak játszottak a kezdeti percekben veszélyesebben, olyannyira, hogy a 10. percben Luque megszerezte a vezetést a DVTK javára. Tisza adott szép labdát a diósgyőriek spanyol kedvencének, aki 14 méterről lőtt Bozsovics kapujába (1-0). A gól után nagyobb fokozatba kapcsoltunk, de Ribánszki minden lövést védett, míg a 22. percben egy gyors kontra végén Fernando növelte a hazaiak előnyét. A diósgyőri játékos Luque passzát az ötösről, kapunknak háttal állva sarkazta a gólvonal mögé (2-0). Csapatunkból főleg Oliveira, Gyurcsó és Kovács került többször is helyzetbe, a hazaiak kapusa azonban több nagy bravúrt is bemutatott, így 2-0-ás hazai vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetben egyik csapat sem cserélt, és bár az első lehetőség a hazaiak előtt adódott, ezt követően egyre nagyobb fölényben játszottunk, mely helyzetekben is megmutatkozott, azonban a szenzációs napot kifogó hazai hálóőr hatalmas védéseket mutatott be. Pedig a mérkőzés során több mint 15 alkalommal lőttünk kapura. A 70. percben például Nikolics fejesét a léc alól tornázta ki a diósgyőriek kapusa. Két perccel később Kovács cselezett szélről befelé a 16-oson belül, lövését Ribánszki a kapufára tolta, és bár a kipattanót Juhász közelről a kapuba lőtte, mindezt lesről tette, így a találatot érvénytelenítette a spori. A 79. percben Paraiba startolt egy hosszúnak tűnő labdára, ezzel kicsit sikerült megzavarnia a hazaiak kapusát, aki csak kiütni tudta a játékszert, méghozzá éppen Nikolics elé, aki 8 méterről nagy gólt lőtt (2-1). A 86. percben Paraiba harcolt ki egy büntetőt, a labda mögé Nikolics állt, Ribánszki viszont kivédte csatárunk 11-esét. A végén még Bozsovics is előrement egy szöglethez, a végeredmény azonban már nem változott. Egy kifejezetten izgalmas, jó iramú mérkőzésen 2-1-re nyert a DVTK. A hazai csapatra rá sem lehetett ismerni, ahhoz képest, hogy egy héttel ezelőtt egy langyos teljesítményt nyújtva simán kikaptak 2-0-ra az ETO otthonában.