90 +1.Vége a mérkőzésnek. Magabiztosan nyertünk Sopronban és továbbjutottunk.
87.Nego labdája után Nikolics fejelt, Horváth látványos vetődéssel védett.
85.Csomós rossz passzát Kovács szedte fel.
84.Jallow helyett Hodzic a pályán.
80.Ott a hatodik! Dárdai ívelt jobbról a hosszúra, Csoboth pedig kapásból a kapuba bombázott 6 méterről!
78.Hármas csere a hazaiaknál, Sipos, Holzmann, Tóth le, Harangozó, Bokán, Gere be.
77.
75.Dárdai szöglete után Makarenko fejelt, Horváth nagyot védett.
73.Kojnok jött Szendrei helyett.
71.Dárdai beadása után Baranyai fejelt majdnem a saját kapujába, de a léc mentett.
70.Dárdai majdnem helyzetbe került 10 méterre a kaputól, de szerelték.
68.Krizsonits helyett Jakab a pályán a Sopronban.
64.Nego beadása csúszott le, kirúgás.
61.Jallow indult volna meg egy jó passz után, szabálytalanságot látott támadónknál a játékvezető.
57.Krizsonits lőtt távolról fölé.
56.Jallow indította Nikolicsot, les.
55.
54.Dárdai ívelt középre egy szabadot, Horváth húzta le a labdát.
51.Gól. Kustor a kapu bal oldalába lőtte a büntetőt, Kovács a másik irányba vetődött.
50.Tizenegyes! Lüftner rántott le egy soproni játékost, sárga lap.
48.Szép támadás végén Dárdai lőtt 11 méterről, Horváth védett.
47.Nego indult volna a kapu felé jobbról, de hosszan tolta meg, Horváth megszerezte a labdát.
46.Folytatódik a mérkőzés!
45.Egy vidis szabadrúgás-variáció nem jött be, ezzel vége a félidőnek.
43.Jallow szép cselek után a blokkba lőtt, visszakerült hozzá a labda, indította Dárdait, aki középre adott, Csoboth kapásból fölé lőtt.
41.Óriási kapufa! Nikolics éles szögből találta el a hosszú oldalon lévő kapufát!
40.
39.GÓÓÓÓÓL! Megint egy remek támadás, Makarenko passza után Jallow egy csellel két védőt csapott be, majd az ötös sarkáról a hosszúba bombázott!
37.Horváth ütötte ki az ötödik szögletünket.
36.Jallow elől fejelte ki egy védő a labdát.
35.Dárdai szöglete veszélytelen volt.
34.Nikolics került helyzetbe, lapos próbálkozására leért Horváth.
33.Szépített a Sopron. Krizsonits két jó csel után kilőtte a jobb alsót 16 méterről.
32.Csoboth lépett ki a bal oldalon, jól is tette vissza a labdát, de lest jelzett az asszisztens.
28.
25.Kapufa! Nikolics fejelte le a labdát Jallownak, aki 2 méterről a felső lécet találta el!
24.GÓÓÓL! Jallow passzolt Nikolicshoz, ő Csobothnak adta tovább, Kevin pedig 16 méterről csodálatosan csavart a bal felsőbe!
23.Horváth csinált egy kockázatos cselt 3 méterre a kapujától, de bejött.
19.Újabb gól! Csoboth remek labdájával Dárdai lépett ki, elhúzta a kapus mellett, majd az ötösről, ballal a kapu közepébe lőtt.
17.Újabb szöglet után Nego lőtt 20 méterről mellé.
16.Egy szöglet után Dárdai lőtt, Horváth védett.
14.GÓÓÓÓÓÓL! Gyönyörű támadás végén Csoboth labdáját Jallow fejelte a jobb alsóba 9 méterről!
12.Nikolics próbálta távolról átemelni a soproni kapust, de fölé szállt a labda.
10.
9.GÓÓÓÓÓL! Nikolics magabiztosan, laposan a jobb alsóba lőtt!
8.Heister lábát húzták el a tizenhatoson belül, büntető!
7.Dárdai szögletét kifejelte egy hazai védő, majd Szendrei lőtt távolról mellé.
5.A szöglet veszélytelen volt.
4.Jakab lövésébe léptünk bele, szöglet.
1.Elkezdődött a meccs!
-5.Érkeznek a csapatok.
-15.Befejezték a melegítést a csapatok, hamarosan kezdődik a meccs!
-25.
-30.Mai ellenfelünk az NB III Nyugati csoportjában a 14. helyen áll.
-40.Elkezdték a melegítést a játékosok.
-45.
-50.Csapatunk már megérkezett a Soproni Városi Stadionba.
-55.A mai kezdőnk: Kovács D. - Nego, Fiola, Lüftner, Heister - Dárdai, Makarenko, Szendrei, Csoboth - Jallow, Nikolics.
-65.Köszöntünk benneteket Sopronból, ahol 18.00-kor kezdődik a Sopron - Vidi MOL Magyar Kupa-mérkőzés!

Szabics Imre:

“Úgy gondolom, hogy nem magától értetődő az, hogy egy harmadosztályú csapatot fölényesen le tud győzni egy élvonalbeli gárda. Pár percig kicsit idegesen játszottunk, de utána sikerült hatékonyan befejezni a támadásokat és el tudtuk dönteni a mérkőzést. Gratulálok ehhez a csapatnak, dolgozunk tovább, készülünk a szerdai bajnokira, ezt a mai mérkőzést pedig a helyén kell kezelni - nem szabad túlértékelni, de alulértékelni sem kell. Mindenki, aki teljesít, az meg fogja kapni a lehetőséget arra, hogy pályára lépjen, a fiatal Kovács Bence például az edzésmunkájával érdemelte ki, hogy bemutatkozzon tétmérkőzésen is az első csapatban.”

Mátyus János:

“Két út állt előttünk a mai mérkőzés előtt. Az egyik az lett volna, hogy beállunk bunkerbe, de valószínűleg akkor is kikapunk 3-0-ra. Mi ezért inkább azt választottuk, hogy bátran beleállunk a meccsbe. Nagyszerűen kezdtünk, kezdeményeztünk az első Vidi-gólig, de az megpecsételte a sorsunkat. A második félidőre büszkék lehetünk, megmutatta csapatom, hogy karakteres játékosok alkotják. Nem tettem senkinek szemrehányást az öltözőben, annyit mondtam nekik, hogy most közelről láthatták, hogy milyen szintre lehet eljutni. Tíz napja vagyok itt, nekem is jó tanulópénz volt a mai, összességében pedig ez egy nagy este volt a soproni labdarúgásnak, mert rég volt itt ilyen szintű ellenfél. A bajnokság azért fontosabb számunkra, előrébb kell mozdulnunk a tabellán.”

2021. Szeptember 18. 20:30  -  Szerző: molfehervarfc.hu  -
MOL Magyar Kupa - magabiztos továbbjutás a Sopron ellen

6-2-re nyertünk NB III-as ellenfelünk otthonában. Csoboth és Jallow duplázott, betalált Nikolics és Dárdai is.

A MOL Magyar Kupa 3. fordulójában az NB III-as SC Sopron vendégei voltunk szombat este. Ahogy azt korábban jeleztük, sérülések és betegség miatt több mint egy csapatnyi játékosra nem számíthatott Szabics Imre vezetőedző, aki így a következő kezdőt küldte pályára: Kovács D. - Nego, Fiola, Lüftner, Heister - Dárdai, Makarenko, Szendrei, Csoboth - Jallow, Nikolics.

Remekül indult a meccs, már a 9. percben megszereztük a vezetést: Heister lábát húzták el a tizenhatoson belül, a jogos büntetőt Nikolics lőtte a jobb alsóba (0-1).

Három percel később kapitányunk egy emeléssel próbálkozott távolról, de fölé ment a labda. Nem úgy a 14. percben, amikor egy gyönyörű támadás végén Csoboth adott középre, Jallow pedig a jobb alsóba fejelt 9 méterről (0-2).

Továbbra is beszorítottuk a házigazdát, aminek a 19. percben újabb találat lett az eredménye: Csoboth labdája Dárdait találta meg, aki elvitte a kapus mellett a játékszert, majd a kapu közepébe lőtt ballal (0-3).

Mindössze 5 perc telt el, amikor már a negyedik Vidi-gólnak örülhettünk - Jallow passzolt Nikolicshoz, ő Csobothnak adta tovább, Kevin pedig 16 méterről csodálatosan csavart a bal felsőbe (0-4)!

Egy perc múlva jöhetett volna az ötödik is, Nikolics fejelte le a labdát Jallownak, aki 2 méterről a felső lécet találta el. A 33. percben szépített a Sopron, Krizsonits két jó csel után kilőtte a jobb alsót 16 méterről (1-4).

A hazai gól után nem sokkal Nikolics került helyzetbe, lapos próbálkozására leért Horváth. A 39. percben már tehetetlen volt a piros-fehérek kapusa, Makarenko passza után Jallow egy csellel két védőt csapott be, majd az ötös sarkáról a hosszúba bombázott (1-5)!

A félidő vége előtt még Nikolics találta el a kapufát szép egyéni megmozdulás után, de maradt az 1-5, jelentős előnnyel mehettünk pihenni.

A második játékrész egy Dárdai-helyzettel kezdődött, szélsőnk 11 méterről lőtt, Horváth védett. Az 50. percben büntetőhöz jutottak a hazaiak, miután Lüftner szabálytalankodott a kapunk előtt. Kustor a kapu bal oldalába lőtte a tizenegyest, Kovács a másik irányba vetődött (2-5).

A mérkőzés következő szakaszában ritkultak a helyzetek, a viszonylagos csendet Baranyai törte meg, aki majdnem a saját kapujába fejelte Dárdai beívelését, de a léc mentett. A 75. percben Dárdai szöglete után Makarenko fejelt, Horváth nagyot védett.

A 80. percben megszereztük a hatodik gólunkat is, Dárdai ívelt jobbról a hosszúra, Csoboth pedig kapásból a kapuba bombázott 6 méterről (2-6)!

Az utolsó 10 percben már nem alakult ki komolyabb lehetőség egyik kapu előtt sem, magabiztosan, 6-2-re nyertünk Sopronban, így továbbjutottunk a MOL Magyar Kupa következő körébe.