Nyári felkészülési mérkőzések - Nyári felkészülés
Rohrbach, Stadion Rohrbach

Semler Jakob
Duschek Philipp, Grasser Dominik
90 +1.Vége a meccsnek.
90.Az utolsó percben még Grasser került helyzetbe, közeli lövését Kovács szépen védte.
82.Zeke helyére Gulyás állt be.
77.Zivzivadze szép cselek után gurított 6 méterről alig kapu mellé.
76.Petrjak szögletét követően a labda a hosszún érkező Vágó elé került, közeli lövését nagy bravúrral védte a hazai kapus.
69.Gyors hazai támadást követően balról kapu elé íveltek az osztrákok, Hermann pedig az ötösről a bal kapufára fejelte a labdát.
66.Pinto 28 méteres, középre tartó lövése nem okozott gondot az osztrák kapusnak.
65.A második félidőben eddig inkább a hazaiak birtokolják többet a labdát, fehérvári helyzet még nem alakult ki.
55.Szélről érkező beadást Grasser az ötösről lőtte alig kapu mellé.
52.Gremsl lőtt 12 méterről kapura, Kovács vetődve szépen védett.
46.Folytatódik a meccs. Íme a második félidei csapatunk: Kovács - Kövesdi, Rus, Vágó, Zeke - Funsho, Bourard, Pinto, Petrjak - Tóth, Zivzivadze
45.Vége az első félidőnek.
38.GÓÓÓÓL!

Houri iramodott meg a labdával, majd szépen hozta játékba a mellette üresen érkező Kovácsot, aki 12 méterről higgadtan lőtt a kapuba.
35.

30.GÓL!

Egyenlített a hazai csapat, egy szélről érkező beadást lőtt 9 méterről a kapunkba Mario Kröpfl, aki egyébként az előző szezonban 16 találattal házi gólkirály volt.
28.Horváth Barnabás nem tudja folytatni sérülés miatt a játékot, helyére Zeke Márió állt be.
26.Fadinger ezúttal 13 méterről lőtt laposan a jobb alsó irányába, Kovácsik óriási bravúrral védett.
23.Ivószünet és ápolás.

Horváth Barnabás ütközött össze az egyik hazai játékossal, mindkét labdarúgót a partvonal mellett ápolják.
21.Szabó ezúttal a 16-os sarkáról a bal alsót vette célba, az osztrákok kapusa szépen védte a lövést.
18.Ismét Fadinger veszélyeztetett hazai részről, bal lábas bombája azonban jócskán kapu fölé szállt.
15.

10.GÓÓÓÓÓL!

Kovács adott szép labdát Szabónak, aki 10 méterről, éles szögből kilőtte a jobb alsót.
7.Alef adott remek labdát Evandronak, aki egy csel után 8 méterről kapura lőtt, a labda egy védőről szögletre pattant.
5.Dárdai lőtt 16 méterről nagy gólt, de a gólpasszt jegyző Szabó Levente leshelyzetben kapta meg a labdát, így a gól érvénytelen.
2.Fadinger lőtt 20 méterről gyengén kapu mellé.
1.Mi kezdtük a meccset!
-15.

-30.A két csapat játékosai elkezdték a bemelegítést.
-33.

-35.Kovácsik Ádám 232 nap után áll ismét a Vidi kapujában és a kapitányi karszalagot is ő fogja viselni a meccsen.
-40.Íme a mai kezdőnk: Kovácsik - Kojnok, Lüftner, Dinnyés, Horváth - Dárdai, Alef, Houri, Evandro - Szabó, Kovács I.
-60.Üdvözlünk mindenkit Ausztriából, a Rohrbach Stadionból, ahol 17:30-kor kezdődik csapatunk első ausztriai edzőmeccse.

Szabics Imre:

“Jó erősségű csapat ellen játszottunk, hiszen a Lafnitz versenyben volt a feljutásért az osztrák másodosztályban. Hat nagyon komoly edzésen van túl a keret, amióta itt vagyunk az edzőtáborban - én ide számolom ezt a felkészülési találkozót is. Három ilyen kemény nap után annyit megérdemelnek a játékosok, hogy holnap a regeneráló edzés után a délután szabad legyen, de szombattól újra gőzerővel dolgozunk tovább, igen komoly terhelésnek lesz kitéve a csapat, hiszen komoly céljaink vannak a szezonban, ehhez pedig most kell megszerezni az alapokat.”

Philipp Semlic:

“Számunkra ez egy jó erőfelmérő volt, hiszen egy jó csapat ellen léptünk pályára. Tudtuk, hogy a Fehérvár a magyar topcsapatok közé tartozik és láthattuk a pályán is. Ennek ellenére ugyanazt a támadószellemű labdarúgást igyekeztünk bemutatni a meccsen, amelyet az osztrák másodosztályban is láthatnak tőlünk a szurkolók. Csak néhány edzésen vagyunk túl, ez volt az első mérkőzésünk a szezonban, ehhez mérten a teljesítmény egészen jó volt. Egyedül az első félidőben történt súlyosnak tűnő sérülés bánt, amely egy ártalmatlan szituáció után történt. De maga a mérkőzés és annak intenzitása rendben volt. A legfőbb célunk a következő szezonra az, hogy a fiatal játékosokat minél magasabb szintre fejlesszük, miközben megtanulják azt, hogy hogyan kell játszani egy offenzív felfogást megkövetelő csapatban.”

2021. Június 17. 19:45  -  Szerző: molfehervarfc.hu  -
Győzelem az ausztriai edzőtábor első meccsén

Szabó Levente és Kovács István góljával nyertünk az SV Lafnitz ellen.

Az ausztriai edzőtábor első mérkőzésére június 17-én, 17:30 órakor került sor Rohrbach an der Lafnitzban, zárt kapuk mögött. Ellenfelünk az osztrák másodosztályban szereplő SV Lafnitz volt. Szabics Imre ezúttal a Kovácsik - Kojnok, Lüftner, Dinnyés, Horváth Barnabás - Dárdai, Alef, Houri, Evandro - Kovács István, Szabó Levente tizenegynek szavazott bizalmat a kezdőcsapatban.

Az első nagy lehetőségünkre a 6. percig kellett várni, ekkor Alef fordult kapura az ötös sarkáról, de életerős lövése az egyik osztrák hátvédről szögletre vágódott. Tíz perc után már nem tudtak tisztázni a házigazdák, a térfél jobb oldalán Konjok Kovács Istvánhoz játszott, aki remek ütemben ugratta ki Szabó Leventét, támadónk pedig éles szögből, mintegy tíz méterről laposan kilőtte a hosszú alsót (0-1).

Újabb tíz perccel később ismét Szabó Levente próbálkozott, ezúttal a tizenhatos bal oldali csücskéről célozta meg laposan a hosszú sarkot, de Zingl leért a labdára. A 26. percben hosszú idő után Kovácsik bravúrt is láthattunk - kapusunk 232 nap után tért vissza mérkőzésen is a pályára, első komolyabb próba elé pedig Fadinger állította, de egy gyors vetődéssel szépen szögletre ütötte a 13 méteres lapos lövést. A 30. percben azonban már Ádám is tehetetlen volt, Siegl beadása után Kröpl simázta le a labdát nagyjából 11 méterről a bal alsóba (1-1).

Két perccel később Evandro kényszerítőzött Kovács Istvánnal, majd a játékvezető szerint szabályosan szerelték, mielőtt lövésre lendült a lába. Rövid ápolás után brazil támadónk folytatni tudta a játékot. A 38. percben ismét magunkhoz vettük a vezetést! Houri tört előre középen, Kovács István elé talált aki nyolc méterről higgadtan a hálóba helyzet a labdát az időközben csereként beálló Lucas Wabnig mellett (1-2).

A szünetben mindkét szakmai stáb sort cserélt (jobban mondva, a Horváth Barnabás helyett csereként beálló Zeke Márió pályán maradt), Vidi-mezben Kovács Dániel - Kövesdi Péter, Rus, Vágó, Zeke - Funsho, Bourard, Ruben Pinto, Petrjak - Tóth Tamás, Zivzivadze csapat folytatta a mérkőzést.

A második játékrész első lehetősége a Lafnitz előtt adódott az 56. percben, de Gremsl lőtt kapu mellé kapásból egy jobb oldali beadást. Nagyjából tíz percig ezt követően mezőnyben folyt a játék, majd Ruben Pinto jelentkezett be egy távoli próbálkozással, amelyet védett a kapus, nem sokkal később pedig a sárgák cserecsatára, Hermann fejelt kapufát az ötösről. A 76. percben Vágó került nagy helyzetbe, de 12 méteres lövését védte a hazai kapus. Egy perccel később Budu cselezte el magát majdnem a kapuig, a hálóőr verve volt, de a közeli gurítás elment a kapufa mellett. A hajrában még Gremsl került helyzetbe, de Kovács Dani is bemutatott egy szép védést, így 2-1-re nyertünk az osztrák másodosztályban vitézkedő Lafnitz ellen.