A tabella állása
Adatok & helyszín
2020. Augusztus 09. 15:42  -  Szerző: Wéninger Ákos  -
2-1-es vereség a Puskás Akadémia FC II ellen

A félidőben még 1-0-ra vezettünk, a második játékrészben azonban fordítani tudott a PAFC II.

Zsúfolásig megtelt vasárnap délelőtt a MOL Aréna Sóstó edzőközpontjában a IV-es pálya melletti összes lelátó, körülbelül 200 néző volt kíváncsi az NB III-as megyei rangadóra. A Puskás Akadémia II-ben három rutinos játékos - Magasföldi József, Fodor Marcell és Latifi Liridon -  is helyet kapott a kezdőben, míg nálunk Kovács Dániel került a kezdőbe az NB I-es keretből.

A mieink kezdték jobban a mérkőzést, többet birtokoltuk a labdát és az első helyzetet is mi alakítottuk ki, Kojnok remek beadását Molnár fejelte kapura, Auerbach bravúrral hárított, de a partjelző már lest jelzett. A 22. percben megszereztük a vezetést: Papp Marcell 15 méterről tekert gyönyörűen a felcsútiak kapujába (1-0). Fiatal támadónk az első fordulóban is eredményes volt, azaz remekül kezdte a szezont. A folytatásban is a mi akaratunk érvényesült, a vendégek távoli átlövésekkel próbálkoztak. A félidő vége a vendégeké volt, Kovács előbb Latifi 18 méteres bombáját tornázta ki a léc alól, majd Ominger közeli lövését védte lábbal.

Az első 45 percben Tóth Bence és Illés Richárd is megsérült, előbbi játékost a második félidő elején le is kellett cserélni, ráadásul Molnár Márkót is ápolni kellett az oldalvonal mellett hosszú percekig, az emberelőnyt pedig kihasználták a felcsútiak: az 53. percben a Vidi korábbi közönségkedvence, Magasföldi József villant meg, és higgadtan helyezte a kapunkba a labdát 10 méterről (1-1).

Ebben a játékrészben a vendégek a mieink fölé kerekedtek, de így is voltak veszélyes kontratámadásaink, melyekből újabb gólt szerezhettünk volna, ha a kapu előtt pontosabbak vagyunk. A találkozót és ezzel a 3 pont sorsát a rutin döntötte el, a 83. percben ugyanis egy gyors kontra végén Latifi mattolta Kovácsot (2-1), aki a 88. percben bemutatta a meccs védését, miután a jobb felső sarok elől ütötte ki a labdát Nagy Zalán lövését követően.

Második csapatunk jövő héten két bajnokit játszik: szerdán délután a Balatonfüred otthonába látogatunk, vasárnap délelőtt pedig a BKV-t látjuk vendégül.