Berke Balázs
Szert Balázs, Márkus Tamás
Varga Zsolt
Solymosi Péter, Vad II István
90 +3.Vége a mérkőzésnek! 3-0-ra nyertünk és 5 meccsen 5 győzelemmel vezetjük a bajnokságot!
90 +2.Nego kapott tökéletes indítást, belépett a tizenhatosra és jobbról keresztbe lőtt.
90 +1.Petrjak szöglete Juhász előtt éppen elsuhant, kirúgás.
90 +1.Petrjak beadása pattant Melnykről szögletre.
90.Felipe ütötte ki a szögletet.
89.Hodzic vezette rá a védelembe és megvárta a beinduló Hadzicot, majd elé tette, középpályásunk Felipe elől elpöckölte, a kapus hozzáért, szöglet.
89.Nego beadására Hadzic érkezett és mellécsúsztatott.
87.Tsoukalas csúszott rá most hátulról Hadzicra, sárga ez is.
86.Nego verte át Enét, aki keményen alárúgott, sárga ez is.
85.Kovácsréti tört be jobbról és lőtt ballal, Kovácsik kiütötte.
83.Kovács helyén Fiola, Huszti helyén Hadzic a végére.
82.Grozav tekert rá váratlanul egy szabadrúgást, Kovácsik ütötte el.
81.Tischler is beáll, Karasyuk lejött.
80.Huszti szögletét kifejelték.
79.Petrjakot faultolták lövőpozícióban, Hodzic ugyan érkezett és ellőtte végül, de egy védőről mellépattant, Berke játékvezető szögletet ítél.
78.

77.GÓÓÓÓÓÓÓÓL!

A harmadik fejes is a helyén! Nego adott be, Hodzic pedig az egekbe felugorva fejelt a kapu jobb oldalába! 3-0!
75.Milanov helyén Elek.
75.Karasyuk rántotta vissza Kovácsot, sárga.
72.Protic rúgta fel Negót, sárga.
71.Kovácsik húzta le Grozav sarokrúgását.
71.Tsoukalas beadását fejelte ki szögletre Juhász.
66.Berios helyén Rubus a védelem közepén.
66.Husztitól Bumba szerzett labdát, majd letette Grozavnak, de les.
64.Gosztonyi helyén a debütáns Bumba.
63.Melnyk rántotta vissza Milanovot, sárga.
61.Felipe fogta Milanov lövését.
59.Nikolovot és Kovácsrétit kell ápolni.
57.

56.GÓÓÓÓÓÓL!

Huszti szögletére Milanov érkezett és a rövidről tökéletesen csúsztatott a hosszúba! 2-0!
56.Hodzic beadását Juhász csúsztatta a sarok felé, Felipe újabb emberfeletti vetődéssel tolta ki a kísérletet, szöglet.
55.Huszti szabadrúgását Juhász fejelte rá, melléhullott, szöglet jön.
54.Melnyk rúgott oda Milanovnak, szabadrúgás.
52.Csendesen kezdődik a félidő.
47.Huszti szögletéből nem alakult ki helyzet.
46.Folytatódik a mérkőzés!
45 +3.Kovácsik ütött el egy szögletet, ezzel véget ért az első játékrész, vezetünk a szünetben!
45.Felipe mentett meg szöglet elől egy hazaadást, majd észlelve, hogy elveszítette volna, gyorsan ráugrott. A játékvezető az egyértelműnek tűnő ítélet helyett szabadrúgást ítélt a kapus megtámadásáért, majd a reklamáló Hodzicnak sárgát mutatott fel.
42.

41.GÓÓÓÓÓÓL!

Musliu! Huszti szabadrúgását új igazolásunk mintegy 5 méterről bólintotta a kapuba! 1-0!
39.Hodzic verte meg Lucast és Proticot cselekkel és helyzetben tüzelt, Felipe védett. Az akciónak nem volt vége, Petrjak tört be Melnyk mellett és kissé kiszorított helyről a bal alsót vette célba, Felipe újabb hatalmas bravúrt bemutatva kiütötte.
35.Tsoukalas érkezett egy Musliu által kifejelt labdára és kissé eltörte, mellé.
34.Nego csúszott be Lucasnak, lefújta Berke.
33.Másodjára elütötte Felipe.
32.Huszti szögletére Musliu jött és fejelt volna, valaki beleért, fölé.
32.Petrjak cselezte ki Melnyket és lőtt éles szögből, Felipéről kijött, a jobbhátvéd eltakarította szögletre.
30.

29.Milanov sarkalt Hodzic elé, aki nem lőtt, hanem lepasszolta Juhásznak, ő azonnal visszalőtte középre, de a jól beinduló bosnyák támadó éppen lemaradt.
27.Grozav tette vissza Tsoukalas elé a görög felpasszát, majd vissza is került a román elé a labda, aki átvétel után lőtt volna, Nikolov és Musliu odaért.
27.Musliu csente el a labdát Grozavtól az utolsó utáni pillanatban, amikor a román már lövésre szánta volna el magát 14 méteren.
25.Kovácsréti futott versenyt Negóval és tette aztán vissza Grozavnak, aki tolt egyet, belépett a tizenhatosra és ballal tüzelt, mellé.
23.Protic faultolta Kovácsot.
22.Milanov verte meg Karasyukot és tette Hodzicnak, aki 25-ről lőtt, jócskán fölé.
21.Könnyen elfejeltük a sarokrúgást.
21.Protic kényszerítőzött és adott be, Musliuról szögletre pattant.
20.Tsoukalas passzolt volna Melnyknek, hosszúra szabta, így nem lett ziccer.
19.Lucas 23-ról lőtt fölé.
17.

16.Petrjak már-már lövésre szánta el magát, végül visszavette és legurította Hangyának, aki beadott, Nego emelkedett és Proticot megelőzve föléfejelt.
14.Gosztonyi beadását Musliu fejelte el.
10.Huszti tette Hodzic elé, aki a kifutó Felipe fölött átemelte volna, de belekapott a hálóőr.
8.Hodzic, Kovács, Nikolov kavargatott a Kisvárda tizenhatosán, de jól zártak a vendégbekkek, így nem jutottunk lövésig.
7.Kovácsréti 22 méteres lövése a kapufáról jött vissza, Lucas becsúszva nem tudta a kapuba kotorni, Nego mentett.
4.Lucas csúszott be Kovácsnak, a játékvezető nem látott szabálytalanságot.
1.Elkezdődött a mérkőzés!
-2.Tiber Lászlót 70. születésnapja alkalmából köszöntötte klubunk.
-4.Érkeznek a csapatok!
-10.A csapatok befejezték a bemelegítést.
-15.Bumba már három mérkőzés óta nem foglalt helyet a Kisvárda padján, de a háromszoros román válogatott játékos most visszatért és meccskeretben van.
-20.A Kisvárda Master Good 2019-ben a 4. legtöbb pontot gyűjtötte a bajnokság(ok)ban.
-22.

-25.Pátkai Máté kisebb sérülés miatt hagyja ki a mai találkozót.
-30.A csapatok elkezdték a bemelegítést.
-35.

-40.A Kisvárda legismertebb játékosa Gheorghe-Theodor Grozav, aki már ellenfelünktől is bekerült egyszer a román válogatottba és a szeptemberi selejtezőkre is meghívót kapott - ha pályára is lép, 30. alkalommal öltheti magára nemzeti csapata szerelését. Grozav emellett 4 meccsen 5 gólnál és 1 gólpassznál jár az OTP Bank Liga idei kiírásában.
-45.Paksi kezdőnkhöz képest Fiolát Musliu, Eleket Huszti, Futácsot Kovács helyettesíti a mai napon.
-50.Együttesünkben először léphet pályára tétmérkőzésen nyáron szerződtetett középhátvédünk, Visar Musliu.
-55.A Kisvárda kezdőcsapata a mai mérkőzésen: Felipe - Melnyk, Ene, Berios, Protic - Lucas, Karasyuk - Kovácsréti, Tsoukalas, Grozav - Gosztonyi.
-60.Mai kezdőcsapatunk az alábbi: Kovácsik - Nego, Juhász, Musliu, Hangya - Milanov, Nikolov, Huszti, Petrjak - Kovács, Hodzic.
-65.Köszöntjük szurkolóinkat a MOL Aréna Sóstóban, ahol együttesünk 19:30-as kezdettel a Kisvárdát fogadja az OTP Bank Liga 5. fordulójában!

Marko Nikolics:

„Gratulálok a csapatnak a győzelemhez és ahhoz, hogy öt mérkőzésen tizenöt pontot szereztünk. Nagyon erősen kezdtük a bajnokságot, sok gólt szerzünk, keveset kapunk, most lesz egy-két nap pihenő, utána pedig folytatjuk a csapat fejlesztését, hiszen az a célunk, hogy napról-napra jobbak legyünk. Sok sikert kívánok a magyar válogatottnak, tudom, hogy nagyon fontos meccs vár a nemzeti tizenegyre, és persze sok sikert azoknak a játékosainknak, akik hazájukat képviselik majd a következő napokban. A mai mérkőzés eleje nem tetszett, sok labdát eladtunk, ebből pedig veszélyes volt a Kisvárda. Nagyjából 25-30 perc játék után átvettük a kontrollt és jöttek a helyzetek is, a második félidő pedig remekül sikerült. A második félidei játékunkat akár annak a modelljének is tekinthetjük, ahogy játszani szeretnénk majd a jövőben. Erős a keretünk, nagy a versenyhelyzet, ezért rotálunk sokat, Futács Márkó pedig a Pakson összeszedett bokasérülése miatt nem lépett pályára. Edzett már velünk, de nem szerettünk volna kockáztatni, ezért végül nem lépett pályára.”

A sajtótájékoztatón szóba került a debütáló Musliu és az is, hogy ki lehet-e mondani azt, hogy az aranyérem az elsődleges cél számunkra.

„Most utólag könnyű lenne okosnak lenni, és azt nyilatkozni, hogy Musliu debütálása pont így volt tervezve. Egyszerűen arról van szó, hogy most láttuk úgy, hogy elérkezett az idő arra, hogy hazai pályán bemutatkozzon a csapatban. Egy védőnek mindig kicsit nehezebb beilleszkedni egy csapatba, mint egy támadónak. Utóbbi esetében nem akkora probléma akár, hogy nem velünk csinálta végig a felkészülést, egy-egy taktikai hiba nem feltétlen végzetes, egy védő esetében más a helyzet, de Visar már velünk edz néhány hete, ezért is döntöttünk a játéka mellett. Örülök a góljának és gratulálok a teljesítményéhez is. A bajnoki címről azt tudom mondani, hogy nem szeretnénk félrebeszélni, igen is, kimondjuk, hogy szeretnénk aranyérmesek lenni! De természetesen tudjuk, hogy nagyon nehéz dolgunk lesz a folytatásban is.”

Miriuta László:

"Nem lehet sok mindent elmondani a mai összecsapásról, a 3-0 önmagáért beszél. Az első félidőben még partnerei voltunk a Vidinek, volt kapufánk, ziccerünk, ha berúgjuk, talán máshogy alakul a mérkőzés, de egyébként az sem kizárt, hogy kikapunk 3-1-re vagy 4-1-re... Egész héten a pontrúgásokra készültünk, mindenki tudta, mi következik, mindenki tudta, ki az embere, mégis két ilyen szituációból kaptunk gólt. 2-0 után vége volt. A Vidi a Ferencvárossal együtt a bajnokság legerősebb csapata, két sorral is ki tudnának állni. A meccs előtt ránéztem a kispadra és olyan futballisták voltak ott, mint Futács, Elek vagy Stopira. Huszti és Juhász a Paks ellen nem játszott, most ott voltak a pályán. Mély a keret. Nálunk Rubus az NB II-ből jött, Tischler két éve nem futballozott, Bumba május óta. Idő kell nekik, de a jóslatom az, hogy ilyen szűk kerettel mi a bennmaradásért fogunk küzdeni."

2019. Augusztus 31. 21:30  -  Szerző: Wéninger Ákos  -
Ötből öt - újabb magabiztos Vidi-győzelem

Élete első NB I-es meccsén megszerezte eső gólját Musliu. Rajta kívül Milanov és Hodzic is eredményes volt a Kisvárda ellen. Száz százalékos teljesítménnyel vezetjük a tabellát.

Szombat este a tabella 4. helyén álló Kisvárda látogatott a MOL Aréna Sóstóba. Ellenfelünk az első négy fordulóban 9 pontot szerzett, nyert az Újpest, a Bp. Honvéd és a Paks ellen is, és csak a DVSC otthonában szenvedett eddig vereséget. A mieink száz százalékos teljesítménnyel a tabella éléről várhatták Berke Balázs sporttárs sípszavát. Erre azonban csak Tiber László születésnapi köszöntése után került sor, klubunk legendája pénteken ünnepelte 70. születésnapját.

Bátran kezdte a találkozót a Kisvárda, a 7. percben Kovácsréti 22 méteres lövése a kapufáról jött vissza. Három perccel később feljegyezhettük az első Vidi-helyzetet: Petrjak tette Hodzic elé a labdát, aki a kifutó Felipe fölött átemelte volna azt, de belekapott a hálóőr.

Negyedórája tartott a találkozó amikor Nego fejelt kapu fölé mintegy 7 méterről. Jó iramú volt a meccs, nem unatkozhattak a szurkolók, a túloldalon a 20. percben Lucas életerős bombája alig kerülte el a kapunkat. Tíz perccel később előbb Hodzic két szép csel után lőtt, Felipe nagyot védett, majd Petrjak éles szögből lőtte volna ki a hosszú alsó sarkot, de a Kisvárda brazil kapusa bravúrral hárított. A 41. percben aztán megszereztük a vezetést, Huszti szabadrúgását az élete első NB I-es meccsén szereplő Musliu fejelte 5 méterről a kapuba (1-0).

A második játékrész első percei eseménytelenül csordogáltak, majd az 55. percben előbb egy közeli Juhász-fejes kerülte el centikkel a vendége kapuját, majd alig fél perccel később ismét csapatkapitányunk veszélyeztetett fejjel, ez már befért volna a bal alsó sarokba, de Felipe hatalmas bravúrral szögletre mentett. A sarokrúgást Huszti tekerte Milanov fejére, aki 5 méterről a hosszú sarokba csúsztatott (2-0).

A 61. percben Milanov 15 méterről tekert kapura, Felipenek nem okozott gondot a középre tartó löket. A következő negyedórában komolyabb helyzetet egyik oldalon sem jegyezhettünk fel. A 77. minutumban Kovács szöktette a jobb szélen Negot, aki Hodzic fejére varázsolta a labdát, támadónk pedig mintaszerű gólt szerzett az ötös környékéről (3-0).

A 82. percben Grozav szabadrúgása a rövid kapufán csattant. Az utolsó percekben már nem változott az eredmény, csapatunk újabb magabiztos győzelmet szerzett.

A MOL Fehérvár FC öt győzelemmel kezdte a szezont, ez utoljára a Ferencvárosnak sikerült a 2015/2016-os idényben, de akkor a zöld-fehérek gólaránya "csupán" +10 volt, míg nekünk a ma esti 3-0-ás sikerünknek is köszönhetően immár +13. A Vidi a 2014/2015-ös szezonban szerzett utoljára 15 pontot az első öt fordulót követően. Legözelebb, szeptember 14-én a Budapest Honvéd otthonába látogatunk.