Szombathelyi Swietelsky-Haladás Végeredmény 1-1
Napos, 8 Celsius-fok
Vad II István
Szalai Balázs, Horváth Zoltán
Lémon Oszkár
90 +4.Vége a meccsnek. A végeredmény 1-1. Ezzel az eredménnyel őszi bajnok lett csapatunk, mivel a Vasas 1-0-ra kikapott Pakson! Szép volt, fiúk!
90 +3.A visszafutó Stopiráról vágódott szögletre Halmosi lapos beadása. Nagy helyzet volt! Közben Rácz helyett Kiss Bence a pályán.
90 +2.Lazovics 10. szöglete után Gyurján szerezte meg a labdát.
90 +1.Lazovics szabadrúgása után Stopira maradt le a labdáról a kaputól 2 méterre. 3 perc a hosszabbítás.
90.Jagodics borította fel Lazovicsot, sárga.
87.Szolnoki is besárgult egy szabálytalanság után.
87.Iszlai lövése centikkel ment el a bal alsó mellett.
85.Rácz nagy helyzetbe hozta Halmosit, aki 8 méterről fejelt, Kovácsik védett.
83.Lazovics szöglete után Nego lőtt mellé. Scsepovics is sárgát kapott közben.
82.Lazovics remekül csavart a kapu jobb oldala felé, Gyurján nagyot védett.
81.Lazovics végzett el gyorsan egy szabadrúgást, ami után Feczesin a hálóba lőtt, de a játékvezető visszafújta a szituációt és sárgát adott Lazovicsnak.
80.Lazovics szöglete után tisztáztak a hazaiak.
78.Géresit Feczesin váltja.
76.Hegedűs rúgta fel Juhászt, sárga lap.
74.Lazovics éles szögből a hosszúra lőtte a labdát, Pátkai még elérte a vonal előtt, de a beadása lepattant egy védőről.
72.Lazovics szöglete után Vinícius fejelt alig fölé.
70.
68.Szolnoki egy csel után, ballal lőtt 16-ról, mellé ment.
67.Géresi egy fordulás után 12 méterről, félmagasan lőtt, lepattant a labda egy védőről.
66.Lazovics két szögletet is rúghatott egymás után, mindkettőt kifejelték a hazaiak.
64.Gaál beadása után Vinícius mentett Halmosi elől.
63.Scsepovics két szép csel után laposan a jobb alsó mellé lőtt 15 méterről.
61.Kiss Tamás is sárgát kapott, miután belerúgott Szolnokiba.
59.Hadzic kapott sárgát egy szabálytalanság után. Előtte őt rúgták fel, de a kakaskodás végén középpályásunk kapott lapot.
57.Egyenlítettek a hazaiak. Gaál Bálint 17 méterről nagy erővel lőtt a bal alsóba szabadrúgásból.
56.Stopira kapott sárgát egy szabálytalanság után.
54.Rácz lőtt 13 méterről a bal felső fölé.
51.Halmosi fejese után Kovácsiké lett a labda.
50.Hadzic lapos passza után a középen érkező Lazovics lőtt 14 méterről, Gyurján lábbal védett.
49.Rácz próbálkozott távolról, a lapos lövést Kovácsik védte.
48.Gaál szabadrúgását fogta Kovácsik.
47.Scsepovics nagyszerűen ment el két védő között, Lazovicshoz passzolt, akinek közeli lövését Gyurján védte.
47.Kovács helyett Kiss állt be a szünetben.
46.Folytatódik a meccs.
45 +1.1 perc ráadás után vége az első félidőnek.
45.Kovács lőtt 20 méterről, kapásból jócskán mellé.
44.Lazovics ívelt a hosszúra jobbról, Pátkai visszafejelte a labdát, az érkező Hadzic elől azonban Gyurján mentett.
42.Folytatódhat a meccs, támadónk már jól van.
41.Lazovicsot kell ápolni, áll a játék.
39.Halmosi ívelt a kapunk elé egy szabadrúgást, amit Kovácsik magabiztosan húzott le.
37.Székesfehérvárról kb. 100 szurkoló kísérte el a csapatot.
35.A Paks - Vasas mérkőzés egyelőre 0-0-ra áll, ha ott és itt is így maradna az eredmény, átvennénk a vezetést a tabellán.
32.Scsepovics 25 méterről lőtt kevéssel a jobb alsó mellé.
31.Halmosi kapott sárgát egy szabálytalanság utáni szövegelésért.
30.Halmosi lövése után hatalmasat védett Kovácsik!
30.
28.Rácz szögletét húzta le Kovácsik.
25.Lazovics két szögletet is rúghatott, egyikből sem alakítottunk ki helyzetet.
24.Lazovics ívelt a kapu elé egy szabadrúgást jobbról, kicsúsztatta egy védő a labdát.
20.Újabb helyzet! Géresi beadása után Hadzic fejelt centikkel a kapu mellé 6 méterről!
19.Géresi lépett ki egyedül a hazai védők között, majd nagy helyzetben, ballal a bal alsó mellé lőtt.
17.
16.GÓÓÓÓÓÓL! Lazovics végzett el gyorsan egy szabadrúgást, Hadzic laposan a hosszúra lőtte a labdát, az érkező Scsepovics pedig 2 méterről a hálóba passzolt!
15.Halmosi szögletét Kovácsik öklözte ki.
13.
11.Nego adhatott középre ígéretes helyzetből, az érkező Lazovicsnak magas volt a labda.
8.Hadzic ment el a szélen, laposan középre adott, Géresi elől Schimmer tisztázott.
7.Hadzic ugratta ki remekül Scsepovicsot, aki be is lőtte a helyzetet, de az asszisztens lest jelzett, így a gól érvénytelen.
5.Gaál Bálint tekert kapura egy szabadrúgást 24 méterről, Kovácsik biztosan védett.
3.Halmosi próbálta bejátszani védőink mögé a labdát, Vinícius volt jó helyen.
1.Elkezdődött a találkozó!
-3.Érkeznek a csapatok!
-10.Utoljára több mint 10 éve játszottunk Sopronban, az FC Sopron - FC Fehérvár találkozón 2-1-re kikaptunk.
-15.A játékosok befejezték a melegítést.
-20.
-25.A Haladás a 2016-2017-es szezonban csak egyszer kapott ki hazai pályán. A Gyirmót tudta elvinni a pontokat Sopronból.
-30.Az előző fordulóban a Haladás 2-1-re kikapott Pakson, mi 1-0-ra nyertünk Debrecenben.
-35.Csapatkapitányunk, Juhász Roland a DVSC ellen játszotta 200. NB I-es meccsét az előző fordulóban. Ennek apropóján beszélgettünk vele, amit ide kattintva olvashat el!
-40.A csapatok már melegítenek.
-45.Íme a mai kezdőcsapatunk: Kovácsik - Nego, Vinícius, Stopira, Szolnoki - Pátkai, Juhász, Hadzic - Géresi, Lazovics, Scsepovics.
-50.A Haladás a hatodik, mi a második helyről várjuk a 2016-os év utolsó bajnokiját.
-55.
-60.Sopronban napsütéses, szép idő van, a hőmérséklet 8 Celsius-fok.
-65.Köszöntjük szurkolóinkat Sopronból! 15.30-kor kezdődik a Haladás - Vidi bajnoki.
  • Kezdőcsapatok
  • Cserék
  • Szakmai stábok

Henning Berg:

„Nyerni jöttünk és nyerhettünk is volna, de ez három ok miatt nem sikerült. Megszereztük a második gólt, de a játékvezető érvénytelenítette azt. Danko Lazovics meg is kérdezte a játékvezetőt, hogy elvégezheti-e a szabadrúgást és erre azt a választ kapta, hogy igen. Danko odapasszolta a labdát Feczesinhez, aki a hálóba lőtt. Nálam ez gól, ezzel nyertünk is volna 2-1-re. Miért fújta vissza mégis a bíró? Nem tudom. Aztán több gólt kellett volna szereznünk, főleg az első félidőben, amikor sok nagy helyzetünk volt – ekkor voltak kifejezetten jó támadásaink. A második félidőben pedig a csapatvédekezésünk nem volt azon a szinten, ahol kellett volna lennie. A Haladásnál többet volt a labda, mint az első félidőben, többször kerültek a kapunk elé is, egy szabadrúgással pedig sikerült kiegyenlíteniük. Szóval ez a három oka annak, hogy ma nem nyertünk – ebben a sorrendben. A mérkőzés végén valóban voltak helyzetei a hazaiaknak is, el kell ismerni, jól kontráztak. Ekkor azonban mi már kockáztattunk, hiszen nem őrizgetni akartuk az 1-1-et, hanem meg akartuk nyerni a mérkőzést. Nem hiszem, hogy bármi különbséget hozott volna a mérkőzésbe, ha előbb, vagy máshogy cserélünk. Úgy gondoltam, hogy ma azoknak a játékosoknak kell megszereznie a győztes találatot, akik a pályán vannak. Volt még cserelehetőségünk, de bíztam abban, hogy a pályán lévők betalálnak. Marko Scsepovics, Danko Lazovics, Feczesin Róbert is sok gólt szereztek már, Anel Hadzic is képes odaérni. Meg is szereztük a második gólt, de ugye a játékvezető érvénytelenítette a találatot. Természetesen örülünk, hogy az első helyen vagyunk a téli szünet előtt, de az a fontos, hogy az utolsó forduló után is mi legyünk elől. Kemény munka vár a csapatra a pihenő után, de úgy gondolom, hogy jó úton járunk."

Mészöly Géza:

„Angyal Zsolt 22 éves és a kispadon ma ő volt a rangidős, ilyesmi azért ritkán fordul elő. Örülök neki, hogy a fiatalok helytálltak a Vidi válogatott játékosaival szemben. A második félidőben talán meg is leptük őket néha, nagyon ültek a kontrák, meg is szerezhettük volna a győzelmet, de ellenfelünknek is voltak lehetőségei, szóval nem bánkódunk az eredmény miatt, szinte győzelemmel ér fel ez a pontszerzés. Ellenfelünknek gratulálok az őszi elsőséghez, mi pedig a mai második félidőre kifejezetten büszkék lehetünk.“

2016. December 10. 18:30  -  Szerző: Wéninger Ákos  -
A tabella éléről várhatjuk a tavaszi szezont

560 nap után vezetjük ismét a bajnokságot, a góllövőlista élmezőnyében pedig 3 fehérvári támadó is ott van.

Több mint tíz év elteltével játszott ismét bajnoki mérkőzést csapatunk Sopronban, a Káposztás utcai Stadionban. 2006 nyarán az FC Sopron ellen 2-1-re kikaptunk, ezúttal azonban a Haladás vendégeként látogattunk a "hűség városába". Mészöly Géza tanítványai hazai pályán kifejezetten jól szerepelnek ebben a szezonban, eddig csupán a Gyirmót együttese szerezte meg mindhárom bajnoki pontot a Haladás ideiglenes otthonában.

Henning Berg nem változtatott a debreceni győztes csapaton, ugyanazt a kezdőt küldte ezúttal is a pályára. Az első lehetőség a hazaiak előtt adódott, az 5. percben Gaál Bálint tekert kapura egy szabadrúgást 24 méterről, Kovácsik magabiztosan védett. Két perccel később Hadzic ugratta ki remekül Scsepovicsot, aki be is lőtte a helyzetet, de az asszisztens lest jelzett, így a találat érvénytelennek minősült. A 16. minutumban aztán már szabályos gólt lőtt szerb támadónk: Lazovics végzett el gyorsan egy szabadrúgást, Hadzic laposan a hosszúra lőtte a labdát, az érkező Scsepovics pedig 2 méterről a hálóba passzolt (0-1). Ez volt szerb támadónk hetedik bajnoki találata, ezzel utolérte honfitársát, Danko Lazovicsot a góllövőlista második helyén.

Néhány perccel később Géresi lépett ki egyedül a hazai védők között, majd nagy helyzetben, ballal a bal alsó mellé lőtt. Félóra elteltével Kovácsik Ádám mutatott be hihetetlen nagy védést, miután a hazaiak rutinos, 37 esztendős játékosa, Halmosi lőtt ígéretes helyzetből kapura. Két perc elteltével Scsepovics 25 méterről lőtt kevéssel a jobb alsó mellé. A félidő hátralévő részében magabiztosan őriztük egygólos vezetésünket, ráadásul Pakson Csertői Aurél csapata előnyhöz jutott a Vasas ellen, így úgy vonulhattunk a szünetre, hogy két ponttal megelőzve az addigi éllovas Vasast, mi álltunk a tabella élén.

A második félidő egy távoli Gaál-szabadrúgással kezdődött, az egyébként jól helyezett, de nem túl erős lövést Kovácsik magabiztosan hárította. Egy perc elteltével Rácz próbálkozott távolról, a lapos lövés ezúttal sem okozott gondot kapusunknak. Az 50. percben Hadzic lapos passza után a középen érkező Lazovics lőtt 14 méterről, Gyurján lábbal védett.

55 perc játékot követően Rácz egy szép kényszerítő végén lőtt alig a kapunk fölé 15 méterről. Egy perccel később, a második félidőt aktívan kezdő Haladás harcolt ki Halmosi révén szabadrúgást a kapunktól 17 méterre, a labda mögé Gaál állt, aki nagy erővel lőtt a bal alsó sarokba (1-1). Ebben a pillanatban nekünk is és a Vasasnak is 34-34 pontja volt, jobb gólkülönbségünknek köszönhetően azonban továbbra is mi álltunk az élen.

A 63. percben Scsepovics két szép csel után lőtt 18 méterről alig kapu mellé. 5 perccel később Szolnoki lőtt 16 méterről kapu mellé, majd a 72. percben Lazovics szöglete után Vinícius fejelt kicsivel fölé. Időközben a Honvéd is megszerezte a vezetést a Mezőkövesd ellen, így a 73. percben három 34 pontos csapat állt a tabella élén, de jobb gólkülönbségünknek köszönhetően továbbra is mi voltunk az élen.

A 81. percben Lazovics végzett el gyorsan egy szabadrúgást, melynek végén a nem sokkal korábban csereként pályára lépő Feczesin talált a hazai kapuba, de Vad II visszafújta az akciót - hogy pontosan miért, az nem derült ki. A megismételt szabadrúgást Lazovics tekerte kapura, a Haladás kapusa nagy bravúrral védett.

A 86. percben egy jobb oldali beadást fejelhetett teljesen üresen, közelről kapura Halmosi, Kovácsik nagyot védett. Nem sokkal később újabb nagy hazai helyzet maradt ki, ezúttal Iszlai lőtt 18 méterről alig kapu mellé. Az utolsó percekben még Pátkainak kellett a kapunk előterében tisztáznia hazai gólhelyzetben, de az eredmény már nem változott.

Összességében értékes pontot szereztünk, hiszen a Vasas paksi vereségét kihasználtuk és pontszámban utolértük az angyalföldi együttest, így hármas holtverseny alakult ki a téli szünet kezdetére, de jobb gólkülönbségünknek köszönhetően mi várhatjuk első helyről a tavaszi rajtot.