90 +6.Vége a mérkőzésnek, 1-1 lett a találkozó.
90 +4.Pölöskei szabadrúgása után Vinícius emelt a tizenhatosról a keresztlécre!
90 +2.Fabio lőtt méterekkel fölé egy szabadrúgást 26 méterről.
90 +1.4 perc a ráadás.
90.Feczesin jó lövése pattant szögletre egy védőről.
89.Pátkai gurított le egy szabadot, Pölöskei 30 méterről kapura bombázott, Poleksic nagyot védett. Pár másodperc múlva Nego lövését védte a csabai portás.
87.
85.Punosevac helyett Hudák a pályán.
84.Feczesin labdájával Sejben indult meg, egy jó csel után 17-ről lőtt, blokkoltak a vendégek.
83.Pátkai kapott sárgát egy elkésett becsúszás után.
82.Vinícius jön Tischler helyett.
81.Tischler ziccerét óriási bravúrral védte Poleksic.
80.Birtalan jön Calvente helyére, utóbbi még egy sárgát is kapott miközben ment le a pályáról.
78.Punosevac passza után Laczkó lépett ki, éles szögből, ballal a bal alsó mellé lőtt.
76.Rudolfot Sejben váltja.
75.Nego letett labdáját Feczesin tekerte a bal alsóba, de Nego már lesen volt.
74.Szolnoki beadását Pátkai fejelte kapura 13 méterről, Poleksic védett.
73.Calvente ívelt a kapunk elé egy szabadot jobbról, 25 méterről, Punosevac mellé fejelt.
70.
69.Feczesin ívelte Nego elé a labdát, aki szépen átvette azt, majd nagy helyzetben, 8 méterről fölé emelt.
68.Fabio szögletét fejelte ki Tischler.
67.Nego jön Oliveira helyett.
65.Pölöskei szabadrúgása után Rudolf fejelt mellé 14 méterről.
64.Feczesint rúgta fel Damjanovic, sárga.
61.Eccleston váltja Pilánt.
60.Oliveira cselezett befelé jobbról, majd ballal a kapu fölé lőtt 20 méterről.
57.Fejes beadását rúgta a vendégek kapuja elől szögletre egy védő.
55.
54.Pölöskei szöglete után Fejes csúsztatott, veszélytelen volt, ahogy pár pillanattal később Feczesin beadása is.
52.Fejes beadása után mentettek a csabai védők.
50.Fabio szöglete után Tischlerről a kapunkba pattant a labda, közben viszont szabálytalanságot látott Szilasi, a gól érvénytelen.
48.Pölöskei szabadrúgása pont Poleksic kezébe szállt.
47.Fejes beadását Tischler fejelte kapura, de nem tudta jól helyezni a labdát.
46.Elkezdődött a második félidő.
45.Nincs hosszabbítás, vége az első félidőnek.
42.Calvente passza után Piermayr lőhetett ígéretes helyzetből, 15 méterről, de nagyon rosszul találta el a labdát.
40.
38.Feczesin vett át egy labdát 24 méterre a kaputól, fordult és lőtt is, a jobb alsó mellé ment a próbálkozás.
37.Pölöskei adta be az első szögletünket, sajnos nem volt veszélyes.
35.Nagy csata zajlik a pálya közepén, de a kapuk nem igazán forognak veszélyben.
32.
30.Rudolf került lövőhelyzetbe 20 méterre a vendégek kapujától, belevetődtek a próbálkozásba.
28.Calvente tört be a tizenhatoson belülre balról, Szolnoki nagyszerűen szerelte a lövés pillanatában.
27.Pölöskei ívelt a kapu elé egy szabadot jobbról, Poleksic lehúzta a labdát.
24.Juhász kapott sárgát reklamálásért.
22.Calvente lépett ki, balról középre passzolt, Punosevac nagy helyzetben lőhetett 11 méterről, ketten is bevetődtek elé és blokkolták a próbálkozást.
20.Calvente szögletét Punosevac fejelte fölé 10 méterről.
19.
18.GÓÓÓÓL!!! Fejes beadását Vaskó a saját kapujába lőtte.
16.Rudolf és Feczesin kényszerítőzött remekül, előbbi ziccerben törhetett kapura, ám lapos lövése Poleksicben elakadt.
14.Piermayr kapott sárgát egy szabálytalanság után.
13.Helyzet! Oliveira egy szép csel után lőtt centikkel a bal alsó mellé ballal, 13 méterről.
11.Pölöskei ívelt a kapu elé egy szabadot, Feczesin próbált fejelni, de a játékvezető lökést látott támadónknál.
9.Vezet a Békéscsaba. Laczkó a tizenhatos bal oldalán tört be a tizenhatoson belülre és 8 méterről kilőtte a bal alsót.
8.Oliveira remek csellel csapta be Fabiot a szélen, a beadása viszont nem sikerült.
6.Rudolf ment el a szélen, élesen középre lőtte a labdát, az érkező Tischler pedig 2 lépésről a hálóba passzolt, de lest jelzett az asszisztens.
4.A pálya középső harmadában zajlik a játék az elmúlt percekben.
2.Rögtön a középkezdés után szép támadást vezettünk, a végén Pátkai lőtt mellé 20 méterről.
1.Elkezdődött a meccs!
-1.
A Vidi-szurkolók rekordösszegű adománnyal támogatták a Fejér megyei gyerekotthont, összesen 864 501 forintért keltek el a stadionbúcsúztatón viselt és a csapat által dedikált, "Viszlát, Sóstó!" feliratú mezek. Juhász Roland csapatkapitány adta át jelképesen az összeget Deresné Tanárki Máriának, az intézmény vezetőjének.
-1.Lakatos Károly végezte el a kezdőrúgást, aki 90. születésnapját ünnepli! Gratulálunk!
-2.Kovács Zoltán sportigazgató köszöntötte Filipe Oliveirát, aki a Paks elleni meccsen játszotta 100. NB I-es meccsét.
-3.Érkeznek a csapatok!
-10.A mai meccsen is Juhász Roland viseli a kapitányi karszalagot.
-15.A csapatok befejezték a melegítést és visszamentek az öltözőkbe.
-25.
-30.A Békéscsaba az első tavaszi meccsen 1-0-ra kapott ki hazai pályán az FTC-től.
-35.Elkezdték a csapatok a melegítést.
-40.Horváth Ferenc masszívan védekező ellenfélre számít.
-45.A vendég Békéscsaba a tabella utolsó helyéről várja a mai összecsapást, mi ötödikek vagyunk.
-50.Felcsúton napsütéses idő van, a hőmérséklet 7 Celsius-fok, délután nem várható csapadék.
-55.Íme a mai kezdőcsapatunk: Danilovics - Szolnoki, Juhász, Lang, Fejes - Oliveira, Pölöskei, Pátkai, Rudolf - Feczesin, Tischler.
-60.
Csapatunk és a játékvezetők már megtekintették a pályát.
-65.Köszöntjük szurkolóinkat Felcsútról, a Pancho Arénából! 15.30-kor kezdődik a Vidi - Békéscsaba bajnoki!
  • Kezdőcsapatok
  • Cserék
  • Szakmai stábok

Horváth Ferenc: „Érdekes mérkőzésen vagyunk túl, el kell ismerni, nem játszottunk jól, de ilyen ellenfél ellen sosem könnyű pályára lépni. Eredményesen játszani viszont lehet, ezért is nehéz most beszélni. Két-három alkalommal a kapussal szemben állt a játékosunk, ha abból egy helyzetet sikerül kihasználnunk, nem kéne magyarázkodnom, igaz, most sem áll szándékomban. Az utolsó két meccsünkön tíz-tizenegy nagy helyzetből lőhettünk volna gólt, de nem sikerült betalálnunk. Már ezen a héten is nagy hangsúlyt fektettünk a befejezésekre, de úgy néz ki, hogy a jövőben ebbe még több energiát kell beletennünk. A múlt heti meccs nagy áldozatokkal járt, ma nagyon hiányoztak azok az emberek, akik jól egy-egyeznek, ezért mást játszottunk, mint eddig. Ettől függetlenül a lehetőségeink ma is megvoltak és mindent megtettünk azért, hogy megnyerjük ezt a bajnokit.“

Zoran Szpisljak: „Ilyen meccsre számítottunk, pontosan tudtuk, hogy a Vidi mire képes. Az első öt percben kicsit meg voltunk fogva a jobb oldalon, a fiatal Pilán nem tudta az elején felvenni a ritmust, de utána belerázódott ő is. Amit kértünk a csapattól, nagyjából sikerült megvalósítani – szervezett játékból szerveztük a gyors támadásokat. A második félidőben több helyzete volt a hazaiaknak, a meccs végén kicsit beszorultunk, de a csapat megállta a helyét és koncentráltan végigvittük, amit terveztünk. Örülök az egy pontnak, kis szerencsével lehetett volna ez több is. Rúgtunk még egy gólt, ezt majd még vissza kell néznem, mert a kispadról szabályosnak tűnt, de persze lehet, hogy a játékvezetők más szögből észrevettek valamit, amit én nem.“

2016. Február 20. 18:30  -  Szerző: Acsai N. Ferenc  -
Egy pontot szereztünk a Békéscsaba ellen

Laczkó szerzett vezetést a 9. percben, amit Vaskó öngólja egyenlített ki nem sokkal később. A második félidőben több helyzetet kialakítottunk, kapufát is lőttünk, de az eredmény nem változott.

Csapatunk első tavaszi, hazai mérkőzését Felcsúton, a Pancho Arénában játszotta a Békéscsaba ellen. A találkozó előtt előbb Kovács Zoltán sportigazgató köszöntötte Filipe Oliveirát, aki a Paks elleni bajnokin játszotta 100. NB I-es mérkőzését, majd Juhász Roland csapatkapitány adta át jelképesen a Vidi-szurkolók által összegyűjtött 864 501 forintot a Fejér megyei gyerekotthon vezetőjének, Deresné Tanárki Máriának. (Az összeg a stadionbúcsúztatón viselt és a csapat által dedikált, "Viszlát, Sóstó!" feliratú mezek árverésén folyt be.) A kezdőrúgást a 90. születésnapját ünneplő Vidi-szurkoló, Lakatos Károly végezte el.

A Békéscsaba elleni mérkőzést sérülés miatt ki kellett hagynia Kovács Istvánnak, Haraszti Zsoltnak és Asmir Suljicnak is, viszont kezdőként kapott lehetőséget Tischler Patrik a támadósorban, Feczesin Róbert mellett.

Rögtön az első percben Pátkai próbálkozott egy távoli lövéssel, ami mellé ment, majd a 6. percben Tischler talált a vendégek kapujába Rudolf passza után, de Szilasi les miatt érvénytelenítette a találatot. A vendégek az első helyzetükből vezetést szereztek: Laczkó a tizenhatoson belülről, balról lőtt nagyon pontosan a bal alsóba. (0-1.)

A 13. percben Oliveira egy szép csel után lőtt centikkel a bal alsó mellé ballal, 13 méterről. A 16. percben Rudolf és Feczesin kényszerítőzött remekül, előbbi ziccerben törhetett kapura, ám lapos lövése Poleksicben elakadt. Egy perc múlva egyenlítettünk, miután Fejes beadását Vaskó a saját kapujába lőtte. (1-1.)

A 20. percben Punosevac előbb fölé fejelt egy szöglet után, majd 10 méteres lövésébe vetődtek bele ketten is a kapunk előtt. A félidő második felében inkább a küzdelem dominált, a 38. percben aztán Feczesin vett át egy labdát 24 méterre a kaputól, fordult, lőtt is, de a jobb alsó mellé ment a próbálkozás. 1-1-s állással mentek pihenőre a csapatok.

A második játékrész elején Fabio szöglete után Tischlerről a kapunkba pattant a labda, közben viszont szabálytalanságot látott Szilasi, így nem ítélt gólt. A 60. percben Oliveira cselezett befelé jobbról, majd ballal a kapu fölé lőtt 20 méterről. Öt perccel később Rudolf fejelt mellé 14 méterről Pölöskei beadása után. A 69. percben Feczesin ívelte Nego elé a labdát, aki szépen átvette azt, majd nagy helyzetben, 8 méterről fölé emelt, maradt az 1-1.

A 74. percben az egyik oldalon Punosevac fejelt mellé, a másikon Pátkai Poleksic kezébe. Négy perccel később Punosevac passza után Laczkó lépett ki, majd éles szögből, ballal a bal alsó mellé lőtt. A 81. percben Tischler ziccerét óriási bravúrral védte Poleksic. A rendes játékidő vége előtt egy perccel Pátkai gurított le egy szabadot, Pölöskei 30 méterről kapura bombázott, Poleksic nagyot védett, pár másodperc múlva Nego lövését is védte a csabai portás. A 91. percben Feczesin fordult kapura, lövése egy védő lábáról szögletre pattant. A négyperces ráadás végén előbb Vinícius emelt a keresztlécre a tizenhatosról, majd a meccs utolsó momentumaként Laczkó kapott rögtön egymás után két sárgát, így mehetett zuhanyozni. Az eredmény viszont nem változott, egy pontot szereztünk a Békéscsaba ellen.

Legközelebb február 27-én, szombaton lépünk pályára, a Puskás Akadémia FC vendégei leszünk Felcsúton.