Székesfehérvár, Sóstói Stadion
2500 néző
Solymosi Péter
Lémon Oszkár, Takács Gábor
90 +1.A teljesen kitámadó kaposvári védelmet megkontrázva Nikolics vihette kapura a labdát, szépen kicsalta Kovácsot és 13 méterről a bal alsóba csavarta a negyediket.
88.Nagy Dániel bepasszát Lencse a tizenhatoson belülről, a jobbösszekötő helyéről lőtte kapura, Kovács kapus nagyot védett.
86.A Kaposvárnál volt a labda, ennek ellenére Pavlovics kapott sárga lapot - beszédért. A jó helyről elvégzett szabadrúgást Nikolics tekerte a kapu fölé.
75.Az utolsó 15 percben Balázs Benjámin is játszhat, a fiatal támadó Farkas Zoltánt váltja.
68.Vaskó Tamás helyére - utolsó cserénkként - Izing Martin megy a védelem tengelyébe.
65.Lázár Pali 24 méterről küldött kapura egy sistergő laposat - alig ment mellé.
61.Sebők védte vetődve Farkas Zoltán szabadrúgását.
60.Szepessy Róbert próbálkozását Sebők védte ujjheggyel. Nem volt egetverő bravúr, de nagyon kellett...
59.Cserélünk, jön Nagy Dani, azon kevés játékosunk egyike, aki már kupagyőztes: Gosztonyit váltja.
58.Nikolics próbálta - kicsit messzebről - lemásolni Vasziljevics csavarását - alig tévedett az irányzékkal. Nikónak egyébként Vasziljevics fejelte a (majdnem gól)passzt.
56.Vasziljevics újabb góljával 3-0! Lázár emelte jobbról középre, a hosszúoldalra a labdát. Vasziljevicset találta meg, aki nem bikázta kapura a labdát, hanem első érintésből, nagyon okosan, a hosszúsarokba tekerte a harmadik gólunkat.
54.Máté Péter helyett Zsók József a Rákócziban.
53.Portulez lerántotta a megiramodó Nikolicsot - övé az első kaposvári sárga lap.
50.A Kaposvári Rákóczi is cserél, Bojan Pavlovics áll be Okuka helyére.
48.Vasziljevics három védőt is kicselezett a tizenhatoson belül, majd lőtt, Kovács Zoltán lábbal védett.
46.Folytatódik a mérkőzés, kezdődik a második félidő. A Vidiben volt csak csere, Polonkai Attila helyett Damir Milanovic a pályán.
45.Vége az első félidőnek, magabiztosan, kényelmesen vezet a Vidi, a csapat előnye összesítésben, már három gól.
43.Farkas Zoltán helyzetbe kerülhetett volna a Vidi tizenhatosán belül, de rálépett a labdára és elesett.
42.Gosztonyi lőtte rá vagy 25 méterről, ballal - az irányzék nem volt pontos, fölé ment.
35.Többet birtokolja a labdát, fölényben játszik a Videoton, bár az utóbbi percekre nem jutott "tuti" helyzet.
29.Hídvégi szabálytalanul állította meg Okukát, megakadályozva ezzel a Rákóczi támadásindítását - sárga lap.
25.Lipták ugratta ki Nikolicsot, aki nem akart ütközni a jól kifutó Kovács Zoltánnal - így viszont oda a helyzet.
25.Gosztonyi 25 méterről, jobbról lőtt, fölé ment a labda.
17.Már 2-0! Vasziljevics balról csavarta középre a labdát - kiderült, az első gólt szerző középpályás ezúttal gólpasszt adott, mert a kaputól 11 méterre, kissé balra, Vaskó megcsúsztatta a labdát, ami Kovács kezét érintve pattant a hálóba.
11.Vezetünk, összesítésben már két gól az előny! Lázár fejelte vissza a labdát a vendégvédők mögé, Polonkai területre érkezve rácsapott, majd az alapvonal elől visszatette, Nikolics még eggyel tovább tolta, majd a hosszúoldalon érkező vasziljevics közelről, akadálytalanul passzolta a hálóba a labdát.
4.Lázár jó centerezését Vasziljevics 8 méterről fejelte fölé. Talán kicsit magas volt a labda, talán Vaszke nem emelkedett elég magasra...
2.Két kaposvári szöglet után Kovács Zoltán védett kivetődéssel, ez volt a meccs első lehetősége.
1.Elkezdődött!
-10.Érdekes, hogy a Vidi legutóbb 2009 októberében, bajnoki mérkőzésen fogadta a Rákóczit, s nyert 2-0-ra. Egyébként, minden sorozatot figyelembe véve, a két csapat legutóbbi hat mérkőzése kivétel nélkül Vidi-győzelemmel ért véget.
-30.Sebők véd majd, és ő igazi "kupaspecialistának" számít. 2006-ban, a tizenegyesekkel megnyert kupadöntőben ő volt a párbaj főszereplője.
-45.Piros-kékben, azaz a hazai szerelésben lép pályára a Videoton FC. A Rákóczi a sajátjai közül a tiszta fehéret választotta.
-60.Sebők Zsolt védi majd a Videoton FC kapuját, Lázár, Lipták, Vaskó és Hídvégi a négy védő, Gosztonyi, Szakály Dénes, Polonkai és Vasziljevics alkotja a középpályássort, míg Lencse és Nikolics lesz a két csatár.