Szert Balázs
Gólbírók:
Németh Ádám, Kulcsár Katalin
90 +4.Huszti szabadrúgása nem volt jó középen senkinek, ezzel vége a meccsnek.
90 +3.Ilic adott be egy szabadrúgást balról, nem volt veszélyes, a kontra végén Scsepovics lőtt fölé 18 méterről.
90 +1.Milanov és Pico akaszkodtak össze, a játékvezetőnek kellett rendet tennie.
90.4 perc a hosszabbítás. Közben Nego is sárgát kapott.
88.Pátkai és Milevskyi is sárgát kaptak kakskodás után.
87.Ápolás miatt állt a játék egy percet.
86.Stopira beadását Scsepovics fejelte fölé az ötösről.
83.Fiola helyett Berecz a pályán. Misicet Karasiuk váltja.
82.Huszti szögletét fejelte ki egy védő.
81.Huszti adott középre egy szabadrúgást, Felipe lehúzta a labdát.
80.Sassa lőtt egy méterrel a jobb alsó mellé 17 méterről.
76.Nikolovot Huszti váltja.
76.Scsepovics nagy lövését védte bravúrral Felipe.
74.2-2. Protic beadása a hosszún érkező Ilic mellől, Stopiráról pattant a kapunkba.
73.Hodzicot Milanov váltja.
72.Pátkai beadását szedte össze Felipe Hodzic elől.
70.Hodzicot buktatták 18 méterre a kaputól, a szabadrúgást Scsepovics a sorfalba lőtte.
68.
66.Kovács szögletét Stopira fejelte fölé 6 méterről.
64.Sassa rúgott oda Juhásznak, sárga lap.
62.Nego éles beadását vágták ki az érkező Scsepovics elől.
61.Ilic váltja Gosztonyit.
59.Horváth helyett Milevskyi a pályán.
57.Kovács lőtt egy kavarodás után kapu mellé.
55.Hodzic próbálkozott 16 méterről, Felipe védett.
54.Misic kapott sárgát.
53.Protic veszélyes beadását rúgta ki Pátkai.
52.
50.Kovács szöglete után kifejelték a hazaiak a labdát.
48.Nagy helyzet a kapunk előtt, de kétszer is blokkoltuk a hazaiak lövéseit.
46.Folytatódik a meccs.
45.Vége a félidőnek.
41.
39.GÓÓÓL! Pátkai lőtt kapura kapásból egy felpattanó labdát 16 méterről, a jobb alsóba gurult a játékszer.
37.
36.Nego passza után Scsepovics szépen emelte át Felipét, de lesről tette, így a gól érvénytelen.
35.Misic szabadrúgása után Ene fejelt a kapunk fölé 8 méterről.
32.Nego szépen fordult be a tizenhatos vonalánál, de elvették tőle a labdát.
29.Hodzic labdája megcsúszott egy hazai játékos fején, így lett pont jó Negonak, aki helyzetben gyengén találta el a labdát, amit Felipe megfogott.
26.Jefferson Oliveira "Sassa" fejelte a kapunkba Protic jobbról jövő beadását. 1-1.
23.
21.Pátkai lapos lövését fogta Felipe.
18.Nego nagyon higgadtan lőtt laposan a hálóba az elmozduló Felipe mellett.
17.Ene buktatta Negot a tizenhatoson belül, büntető és sárga!
15.Az eddigi legnagyobb lehetőség! Nego 25 méterről centikkel lőtt a jobb felső mellé.
13.Vinícius indítása volt nagyon hosszú Scsepovicsnak.
10.Anderson Pico nagyon rosszul passzolt a saját kapuja előtt, Kovács megszerezte a labdát, de aztán nem tudtunk helyzetbe kerülni.
8.Kovács remek cselekkel ment el a szélen, beadását kirúgták, de aztán visszakerült hozzá a labda és egy pattanás után fölé lőtt.
6.Stopira bedobását Hodzic próbálta megcsúsztatni a tizenhatoson belül, de elment felette a labda.
4.Gosztonyi indítását fülelte le Stopira, így nem tudtak helyzetbe kerülni a hazaiak.
1.Elkezdődött a meccs!
-3.Érkeznek a csapatok.
-10.A hazaiak piros, mi fehér mezben játszunk majd.
-15.Befejezték a melegítést a csapatok.
-20.Megérkeztek az első fehérvári szurkolók is.
-25.
-30.Kisvárdán jelenleg 18 Celsius-fok van és kicsit borús az ég.
-35.Ellenfelünk kezdőjében ott van a Vidivel 2011-ben bajnoki címet nyerő Gosztonyi András is.
-40.Elkezdték a melegítést a csapatok.
-45.A Kisvárda a 10. helyről várja a mai meccset, mi hatodikak vagyunk, ha nyerünk, a harmadik helyre lépünk fel.
-50.
-58.Íme a mai kezdőnk: Kovácsik - Fiola, Juhász, Vinícius, Stopira - Nego, Pátkai, Nikolov - Kovács, Hodzic - Scsepovics.
-65.Köszöntjük szurkolóinkat Kisvárdáról! 17.00-kor kezdődik a Kisvárda - Vidi bajnoki.
Mérkőzés után

Marko Nikolics:

"Jár a gratuláció a Kisvárdának a megszerzett ponthoz, úgy érzem, mi elveszítettünk kettőt. Nem voltunk elég egységesek ma. 1-0-nál és 2-1-nél is befejezhettük volna a találkozót, de túl könnyelműek voltunk a hazai kapu előtt. Miután a Kisvárda egyenlített, túl idegessé váltunk, a bíróval és a hazai csapat játékosaival foglalkoztunk, nem pedig azzal, hogy megnyerjük a meccset. Elsősorban ezek az okok vezettek ahhoz, hogy csak egy ponttal távoztunk innen. Lehet-e arra fogni a teljesítményt, hogy túl közel volt ez a meccs a görögországi meccshez? Egyértelműen nem! Nem kell kifogásokat keresnünk. A mérkőzésen vezettünk 1-0-ra, 2-1-re is, nem volt semmi gond, be kell fejezni a meccset és kész. Nem könnyű persze ilyen sorozatban benne lenni, de most nincs összefüggés a két találkozó között.”

Dajka László:

"Egyetértek azzal a felvetéssel, hogy a mai pontszerzésért jár a gratuláció a csapatnak. Próbáltunk felkészülni becsülettel a Vidiből, és arra büszke vagyok, hogy kétszer felálltunk, valamint néha tudtunk igazi focit bemutatni egy ilyen szintű ellenféllel szemben. A kapott góloknál létszámban megvoltunk hátul, de labdát veszítettünk, ezt egy Vidi-szintű csapat megbünteti, hiszen komoly játékerőt képvisel. Nekünk a 2-2 nagyon jó eredmény. Én mindig is mondtam, győzelmek után is, hogy sosem leszünk világverő gárda. Sokat változott a nyári bajnokcsapat, néha egy-egy játékos is belehibázik a szituációkba. De a szívünk visz minket, felkészülünk mindenki ellen és most külön kiemelném a kollégáimat, akik szintén nagyon sokat dolgoztak ezért az eredményért.”

Döntetlen a Kisvárda otthonában

A haziak kétszer is egyenlíteni tudtak, Nego és Pátkai lőtték a góljainkat.

Történetünk során első alkalommal léptünk pályára a Kisvárda otthonában vasárnap délután. Marko Nikolics a csütörtök esti, PAOK elleni kezdőhöz képest három helyen változtatott: Hadzic, Huszti és Milanov helyett Nikolov, Kovács és Hodzic kezdett. Az első fordulóban, mely a Kisvárda történetének első NB I-es bajnokija volt, sima 4-0-ás Vidi-siker született Felcsúton.

A meccs első percei eseménytelenül teltek el, majd a 8. minutumban Kovács előbb egy szép szólót mutatott be, a beadását kirúgták a hazai védők, de végül visszakerült hozzá a labda, amit kapu fölé bombázott. A 15. percben Nego 25 méteres életerős lövése alig kerülte el a hazai kaput. Két perccel később büntetőt harcolt ki francia játékosunk, amit aztán nagyon higgadtan értékesített is (0-1). Ez volt Nego első NB I-es gólja ebben a szezonban.

Nem örülhettünk azonban sokáig, ugyanis a 26. percben Protic beadását Sassá 10 méterről, látványosan, előre vetődve fejelte a kapunkba (1-1).

Félóra elteltével Hodzic ívelése Vad II sporttárs hátáról pont Nego elé pattant, aki 15 méterről, laposan kapura is lőtt, Felipe vetődve védett. A 35. percben Misic beadása után Ene az ötösről a léc fölé fejelte a labdát. Egy perc elteltével Pátkai passzát követően szerzett gólt Scsepovics, de mivel a partjelző zászlaja már a magasban volt, így les miatt érvénytelen volt a találat.

Bő 5 perccel a félidő vége előtt ismét megszereztük a vezetést. Scsepovics indította Fiolát, aki jobbról adott kapu elé, Melnik kifejelte a labdát, de éppen Pátkai elé, aki 17 méterről, jobbal a bal alsó sarokba bombázott (1-2).

A félidő utolsó momentumaként Nego lőtt Kovács passzát követően a léc alá, de a hazaiak kapusa bravúrral védett.

Hazai tűzijátékkal kezdődött a második játékrész. Előbb Protic 13 méterről lőtt Juhászba, majd a kipattanót Lucas vágta Nikolovba. Az 56. percben Hodzic lövését védte magabiztosan Felipe, majd két perccel később Kovács kísérlete suhant el nem sokkal a hazai kapu mellett. A 66. minutumban Kovács beadását Stopira fejelte kapu fölé 11 méterről.

A 74. percben kissé váratlanul sikerült ismét egyenlítenie a Kisvárdának. Lucas ugratta ki Proticot, aki a bal szélről a kapunk elé ívelt, Stopiráról pedig a kapunkba pattant a labda, öngól (2-2).

Azonnal válaszolhattunk volna, de Scsepovics 17 méteres, léc alá tartó bombáját védte szépen a hazai kapus. Tíz perccel a vég előtt Sassá lövése csak centikkel kerülte el a kapunkat. Izgalmas, fordulatos volt a véghajrá, mindkét együttes győzelemre játszott. A 86. percben Stopira hajszálpontos beadását Scsepovics fejelte kapu fölé. Ezt követően már sem a rendes játékidőben, sem pedig a 4 perces hosszabbításban nem változott az állás, így egy pontot szereztünk a Kisvárda otthonában.

Csapatunk legközelebb szerda este 18 órakor a Vác ellen lép pályára a Szusza Ferenc Stadionban Magyar Kupa-mérkőzésen, míg a bajnokságban november 3-án Paksra látogatunk.