Tartalék játékvezető:
Berettyán Péter
Gólbírók:
Andó-Szabó Sándor, Molnár Attila
90 +4.Másodpercekkel a cserét követően Vad II játékvezető véget vet az összecsapásnak, a végeredmény 4-1!
90 +4.A végére még egy debütálás is: a gólpasszt adó Nikolov helyére Réti áll be, akinek ez karrierje első NB I-es meccse!
90 +2.GÓÓÓÓÓÓL!

Bent a negyedik is! Kovács István ugratta ki gyönyörűen Nikolovot, aki felnézett, majd a jobb oldalon érkező Negóhoz játszott, aki közelről a kapuba passzolt.
90 +2.Hátrajátszottuk a sarokrúgást.
90 +2.3 perc lesz a ráadás.
90 +1.Kovács István harcolt ki szögletet.
90.Átszállt a fejek felett, Ioannidis nehezen tudta levenni, oda a vendéglehetőség.
89.Diósgyőri szöglet következik.
88.Marko Scsepovicsot kell ápolni, vezetőedzőnk pedig csere mellett dönt, Vinícius áll be a helyére.
83.Stopira harcolt ki szabadrúgást oldalt, a tizenhatos mellett, de Kovács István beadását Antal lehúzta.
82.Ioannidis a félpályán kőkeményen buktatta Kovács Istvánt, sárga lapot kapott érte.
80.Lazovics helyén Kovács István fejezi be az első cserénkkel.
78.GÓL!

Hiába a kihagyott büntető, szépített a DVTK. Bacsa tört be a büntetőterületre, továbbtette Ioannidisnek, aki az alapvonalról beadott. Stopira kirúgta a labdát, de balszerencséjére éppen a vele együtt futó Óvárit találta el, akiről Kovácsikra pattant, majd megint Óvári elé, aki 1 méterről már nem hibázott.
76.Kovácsik Ádám kivédte! Ioannidis futott neki és a bal alsót vette célba, de kapusunk érezte és magabiztosan hárított!
75.Büntető!

Fiola Attila esett el egy felívelésnél Szarka Ákos mellett a tizenhatosunkon belül, a játékvezető váratlanul tizenegyest ítélt, Fiola sárga lapot kapott.
75.

74.Stefant állította meg lesen a játékvezető.
73.Nagy Tibor faultolta Stefant térfelünk közepén, ez az első diósgyőri sárga lap.
71.Pátkai indította Markót, aki a tizenhatos sarkáról lőtt, mellé.
69.Újabb mintaszerű kontra végén Lazovics indította volna Stefant, ez kissé pontatlan volt.
68.Utolsó cserelehetőségét is kihasználja Bódog Tamás. Diego Vela helyén Tóth Barnabás.
67.Lazovics kapott sárga lapot reklamálásért.
66.Ioannidis lőtt 21 méterről, Kovácsik magabiztosan hárított.
66.A hatástalanított sarokrúgás után a DVTK csak faulttal tudta megakadályozni a kontrát.
65.Diósgyőri szöglet következik.
61.Kis híján bent a negyedik. Marko adott középre éles szögből, Stefan érkezett, de ezúttal nem találta meg a labda.
58.GÓÓÓÓL!

Lazovics szerzett labdát térfelünkön, majd gyönyörű labdával szöktette a fellazuló diósgyőri védelem jobb oldalán Marko Scsepovicsot. Támadónk betolta a tizenhatosra, majd jobb oldalt érkező testvéréhez, Stefanhoz játszott, aki közelről a kapuba passzolt - fivérek koprodukciója!
57.Óvári lőtt fölé.
55.A félidőben klubunk videóval emlékezett meg UEFA Kupa-döntős csapatunk alapemberéről, sokak korábbi nagy kedvencéről, Májer Lajosról. Vasárnap lesz 20 esztendeje, hogy "Matyi" elhunyt.
54.Egy diósgyőri bedobás után Bacsa ollózott egy lágyan hulló labdát jócskán mellé.
53.

52.Tisztáztak a védők.
51.Nego harcolt ki szögletet az alapvonalon.
49.Lazovics passzából Stefan indult el ziccerben a védők mögött, az asszisztens lest jelzett.
48.A szögletet ezúttal sem sikerült könnyen felszabadítania a DVTK-nak, de végül nem alakult ki gólhelyzet, a kontrából pedig Pátkai szabálytalankodott sárga lapot érően.
47.Óriási ziccer maardt ki!

Pátkai fejjel indította Lazovicsot a tizenhatoson belülre, támadónk azonban közelről Antalba bikázta a játékszert!
46.Folytatódik a mérkőzés, Bódog Tamás pedig két cserére szánta el magát a szünetben: a középhátvéd Dejan Karan helyett a továbbiakban a támadó Nikolaos Ioannidis szerepel, míg a középpályás Busai Attilát a szintén támadó Szarka Ákos váltotta.
45 +2.Szép diósgyőri összjáték végén Shestakov passzolt Ugrainak, aki 22 méterről lőtt, de mellédurrantott.
45 +1.1 perc lesz a ráadás.
43.Lazovics ugratta ki Scsepovicsot, aki 17 méterről, középről lőtt, de Karannak sikerült belelépnie.
42.Nego és Lazovics újabb fenomenális összejátéka után utóbbi harcolt ki szögletet.
40.

39.Ugrai lőtt fölé, miközben az egyik szögletnél megsérülő Juhász kötéssel a fején tér vissza a pályára.
38.Ezt a szögletet sem könnyen tisztázta a DVTK, a kifejelt labda visszakerült Lazovicshoz, de ebből már nem következett újabb lehetőség.
37.Ez a sarokrúgás is gólveszélyes volt: megint Stopira robbant be elemi erővel, fejese egy védőről pattant ismét sarokrúgásra.
36.Lazovics szöglete hosszú másodpercekig pattogott az ötösön, Juhász és Stopira is megpróbálta közelről a kapuba kanalazni, de minduntalan blokkoltak, végül Nikolov harcolt ki újabb szögletet.
35.Lazovics szabadrúgása kis híján érintés nélkül csavarodott a kapuba, de Antal figyelt és kipaskolta.
34.Scsepovics beadása pattant le egy védőről, szöglet.
33.

27.A harmadik találatot is bevihettük volna, egy felívelt labdánál Scsepovics csúsztatta tovább Lazovics felé az alacsonyabb Nagy Tibor mellett, de Vad II játékvezető szabadrúgást ítélt a DVTK javára. Lazovics egyenesen a kapussal találta volna szemben magát.
26.GÓÓÓÓL!

Máris kettő az előnyünk! Loic Nego szépen szerzett labdát, majd gyönyörűen Lazovicshoz passzolt, aki tovább akarta tenni Marko Scsepovics felé, de egy védőről visszapattant elé - többször is, mígnem támadónk 12 méterről, bal lábbal a kapuba továbbította a játékszert! 2-0!
24.Nikolov térdelt bele Shestakovba, sárga lapot kapott.
23.Karan elé pattant a labda az ötösünktől nem messze, éles szögből, lövése elment keresztbe.
21.GÓÓÓÓÓL!

Vezetünk! Marko Scsepovics adta be az alapvonal közeléből, a tizenhatoson kívülről, Stefan mögött elment a labda, Lazovics viszont üresen érkezett középen és magabiztosan Antal kapujába lőtt! 1-0!
19.Shestakov tört be a tizenhatosunkra, éles beadását Juhász fejelte ki lehajolva.
19.

16.Óvári adta el a labdát térfelünkön, amikor rajta kívül csak egy diósgyőri volt hátul. A kontrából Scsepovics passzolt pontatlanul Pátkai elé.
13.Lazovics ívelt fel egy pontrúgást a tizenhatos jobb oldalára Stopira felé, balhátvédünk kapásból lőtt és nem is sokkal tévesztett célt.
10.Stefan léphetett el egy felszabadítással, Tamás Márk azonban utolérte és blokkolta a lövést.
9.Lazovics indította Scsepovicsot lesen, de mivel közben faultolták, szabadrúgással jöhetünk. A pontrúgást követően Lazovics ívelt Stopira fejére, hátvédünk felhőfejessel célozta Antal kapuját, de a hálóőr a helyén volt.
7.Shestakov beadását Bacsa fejelte el, veszélyesen tartott kapunk felé, de fölé ment.
6.A Diósgyőr tizenhatosán pattogott a labda, Stefan lőtt, de beleléptek. Lazovics háttal kanalazta vissza középre, ám lökést látott a játékvezető.
4.Helyzet! Stopira beadását Antal öleli magához, centikkel ment csak el a berobbanó Marko előtt!
2.Marko Scsepovics máris lesen.
1.Elkezdődött a mérkőzés!
-2.A játékosok már kivonultak a pályára, sőt a Palotai Károlyra való egyperces megemlékezésnek is vége.
-13.A DVTK vezetőedzője, Bódog Tamás első bajnokcsapatunk másodedzője; a Diósgyőr jelenleg eltiltott középpályása, Kocsis Gergő második bajnokcsapatunk tagja; a miskolciak középhátvédje, Tamás Márk a Vidi nevelése.
-20.A DVTK középpályáján szereplő Hasani az NB I történetének első koszovói légiósa.
-24.

-28.A DVTK kezdője a következő: Antal - Nagy T., Karan, Tamás, Shestakov - Óvári, Vela, Hasani, Busai, Ugrai - Bacsa.
-34.A DVTK-val szemben pozitív a Vidi örökmérlege az NB I-ben: 36 győzelemünkre csak 20 vereség jut, valamint mindössze 9 döntetlen.
-40.A DVTK keretében ezúttal nincs ott az eltiltott trió: Lipták Zoltán és Kocsis Gergő egyaránt begyűjtötték 5. sárga lapjukat a Ferencváros ellen, míg Dusan Brkovicsot a lefújást követően állította ki a játékvezető múlt héten.
-45.50 évvel ezelőtt Karsai László góljával nyert a Vidi először NB I-es bajnokit, az ellenfél a DVTK volt.
-50.Huszti Szabolcs kisebb vírusfertőzés, Varga József kisebb izomprobléma miatt nincs ma keretben.
-55.A mai kezdő: Kovácsik - Nego, Juhász, Fiola, Stopira - Nikolov, Hadzic, Pátkai - Lazovics - Stefan, Scsepovics.
-57.

-65.Köszöntjük szurkolóinkat a Pancho Arénából, ahol együttesünk 19:30-as kezdettel a DVTK-t fogadja.
Mérkőzés után

Marko Nikolics:

"Gratulálok a játékosoknak, jó teljesítményt nyújtottak. Fontos három pontot szereztünk egy erős ellenféllel szemben, egyáltalán nem könnyű a DVTK ellen játszani. Gratulálok a szurkolóinknak is, végig a csapat mögött voltak a mai meccsen is. Úgy érzem, sikerült jól felkészülnünk a Diósgyőrből, most egy nap pihenő következik, majd megyünk tovább és jöhet a Balmazújváros elleni mérkőzés. Szeretném, ha háromból három győzelemmel kezdenénk a bajnokságot, és úgy tudnánk elmenni a válogatott-szünetre. De tisztelnünk kell ellenfelünket, hiszen hiába állnak kiesőhelyen, tőlünk már négy pontot elvettek. Meccsről-meccsre jobb teljesítményt nyújt a csapat, jobb az atmoszféra is, szóval jó úton járunk, de természetesen a földön kell maradnunk.”

Vezetőedzőnk újságírói kérdésre kitért Danko Lazovics mai teljesítményére és sárga lapjára is.

„Danko ma remekül játszott, a játékvezetőt pedig sem most, sem máskor nem minősítem. Tiszteljük őket is, ahogy ellenfeleinket, de ez egy kétirányú utca. Danko közel 35 éves, jó teljesítményt nyújtott, remek mentalitással játszott, tele van energiával. Az olyan játékosok mint ő, Huszti Szabolcs, Juhász Roland, vagy éppen Gera Zoltán tiszteletet érdemelnek, néha meg kell védeni őket. Nem különleges bánásmódra gondolok, hanem tiszteletre."

Bódog Tamás:

"Gratulálok a Vidinek, a meccs képe alapján jobbak voltak és megérdemelten nyertek, sok sikert nekik a továbbiakban. Az első félidő nem úgy sikerült, ahogy elterveztük, nem mertük felvállalni a bátrabb támadásokat, váltásokat. A másodikban már jobban működtek a dolgok. Büszke vagyok a játékosokra, mert a hátrány ellenére mindent megtettek. A Vidi ellen nem könnyű idegenben játszani, más csapatok is ki fognak itt még kapni. A tanulság, hogy a második játékrészben mutatott játékot kell állandósítanunk. Természetesen számított, hogy voltak hiányzóink, de akik játszottak, megtettek mindent. Ugyanúgy előfordulhatott volna komplett csapattal is, hogy veszítünk. Nem örülünk neki, de nem szégyen a Viditől kikapni. Ha legközelebb jövünk, azon leszünk, hogy jobb eredményt érjünk el."

Magabiztos győzelem - négyet lőttünk a Diósgyőrnek

Félidőben 2-0-ra vezettünk Lazovics duplájával, a második játékrészben Kovácsik tizenegyest védett és betalált Stefan, valamint Nego is.

A tabellán 6. helyezett DVTK együttesét fogadta csapatunk a Pancho Arénában az OTP Bank Liga 22. fordulójában. Mivel a Vidi mérkőzése volt az utolsó a körben, azt már tudtuk, hogy a Ferencváros 5-0-s sikerét követően tartanunk kell a lépést a zöld-fehérekkel.

A Diósgyőr csapatának három nagy hiányzója is akadt: Lipták Zoltán és Kocsis Gergő 5-5 sárga lap miatt kapott eltiltást, míg Brkovicsot az előző fordulóban, a mérkőzést követően állította ki a játékvezető. Együttesünk kisebb betegség miatt Huszti Szabolcsot, kisebb sérülés miatt Varga Józsefet nélkülözte, kezdőnk pedig változatlan volt a Vasas elleni találkozóhoz képest.

A meccs elején Stopira éles beadása jutott Antal kapus kezébe, majd a másik oldalon Bacsa fejese szállt fölé. A 9. percben Lazovics szabadrúgása után Stopira próbálkozott, de nem járt sikerrel. Négy perccel később megint a Danko-Stopira páros volt főszerepben, előbbi passza után utóbbi bombázott kapu mellé. A 21. percben megszereztük a vezetést: Marko Scsepovics adott be az alapvonal közeléből, a tizenhatoson kívülről, Stefan Scsepovics mögött elment a labda, Lazovics viszont üresen érkezett középen és magabiztosan Antal kapujába lőtt (1-0)!

Két perccel később Karan lövése ment el a kapunk előtt. A 26. percben már 2-0 volt az eredményjelzőn: Loic Nego szépen szerzett labdát, majd gyönyörűen Lazovicshoz passzolt, aki tovább akarta tenni Marko Scsepovics felé, de egy védőről visszapattant elé - többször is, mígnem támadónk 12 méterről, bal lábbal a kapuba továbbította a játékszert (2-0)!

A 35. percben Lazovics szöglete kis híján érintés nélkül csavarodott a kapuba, de Antal figyelt és kipaskolta. A következő percekben több szögletet is rúghattunk egymás után, mindegyik veszélyes volt, de a kapuba nem sikerült betalálnunk. Szünet előtt még egy Ugrai és egy Scsepovics lövést láthattunk, egyik sem volt túlzottan veszélyes.

Szünetben videóval emlékezett meg klubunk UEFA Kupa-döntős csapatunk alapemberéről, sokak korábbi nagy kedvencéről, Májer Lajosról. Vasárnap lesz 20 esztendeje, hogy "Matyi" elhunyt.

A 47. percben Pátkai labdájával Lazovics lépett ki, de Antalt találta el. Pár perccel később Bacsa ollózott a bal alsó mellé egy beadást 10 méterről. Az 58. percben Lazovics szerzett labdát térfelünkön, majd gyönyörűen szöktette a fellazuló diósgyőri védelem jobb oldalán Marko Scsepovicsot. Támadónk betolta a tizenhatosra, majd jobb oldalt érkező testvéréhez, Stefanhoz játszott, aki közelről a kapuba passzolt (3-0)!

A 66. percben Ioannidis próbálkozását védte magabiztosan Kovácsik. Öt perccel később Marko Scsepovics lövése ment mellé. A 75. percben Fiola Attilát látta szabálytalannak a játékvezető a tizenhatoson belül és büntetőt ítélt. Kovácsik Ádám azonban remek vetődéssel kiütötte a bal alsóba tartó labdát. Ez volt a szezonban a negyedik (!) büntető, amit védett kapusunk.

Két perccel később sajnos ő is tehetetlen volt, egy diósgyőri kontra végén Óvári talált a kapunkba (3-1).

A vendégek mindent megtettek, de nem forgott veszélyben a vezetésünk, sőt a legvégén a negyedik gólunkat is megszereztük: Kovács István ugratta ki Nikolovot, aki felnézett, majd a jobb oldalon érkező Negóhoz játszott, ő pedig közelről a kapuba passzolt (4-1)!

A lefújás előtt még egy örömteli esemény történt, Réti Patrik debütált az NB I-ben, majd pályára lépését követően fél perccel Vad II le is fújta a találkozót.

Magabiztosan győztünk és továbbra is a Ferencváros nyomában vagyunk. A következő fordulóban újra hazai meccs következik, a Balmazújvárost fogadjuk Felcsúton.