14 fok, felhős
Szommer Attila
Varga Gábor, Tinnyei Zsolt
90.Vége a mérkőzésnek!
88.Elaludtak a hazai védők, Géresi szemfülesen labdát szerzett a hazai alapvonal közelében, majd szépen passzolt a középen üresen érező Lazovicsnak, aki azonban 5 méterről kapu mellé lőtt.
85.

82.Horváth helyére Hársfalvi, Pókos helyére pedig Fazekas állt be.
81.GÓÓÓL!
Egy bal szélről érkező beadást követően Szabó nagyon szépen fejelt a hazai kapuba!

81.Ismét Lazovics rúgott kapura egy szabadrúgást, de ezúttal is védeni tudott Windischmann.
80.

75.Nagy Zsombor talált a kapunkba egy gyors támadás végén, a hazai szurkolók legnagyobb bánatára azonban a partjelző lest jelzett, így a találat érvénytelen.
74.Lazovics 30 méterről lőtt kapura egy szabadrúgást, Windischmann szépen védett.
71.Pókos beadását Horváth szerezte meg az ötösünkön belül nagyon magabiztosan.
66.

62.Lazovics lőtt távolról nem sokkal kapu mellé egy szabadrúgást.
58.Fejes és Kovács helyére Szolnoki és Tóth állak be.
57.Bódis helyére Dávid állt be.
56.Pókos Máté 15 méterről vette célba a rövid alsó sarkot, Horváth azonban vetődve szépen védett.
55.Kovács tekert kapu elé egy szabadrúgást, a labdát Strigencz kis híján a saját kapujába fejelte.
50.Nego szerzett labdát a hazai térfél közepén, szépen kényszerítőzött Géresivel, majd egyedül vezethette a labdát a kapusra, a biztos gól helyett azonban nagyon önzetlenül Lazovicsnak passzolt, ő pedig átlépte a játékszert, talán Géresit várva a hosszú oldalon, ő azonban nem érkezett.
46.Folytatódik a meccs, a hazai csapat kapust cserélt, Csobán helyére Windischmann állt be.
45.Vége az első félidőnek.
44.GÓÓÓL!
A 10. fehérvári szögletet Szabó tekerte kapu elé, Fejes pedig szépen juttatta a hazai kapuba a játékszert!
41.

36.Hazai oldalszabadrúgást követően Horváth röviden öklözte el a labdát, melyet Nagy lőtt kapásból alig kapu mellé 13 méterről.
33.Mocsi talált a hazai kapuba, de már lest jelzett a partjelző, így marad a 2-0-ás Vidi-vezetés.
31.Gyors hazai kontra végén Nagy hatalmas ziccerben léphetett ki, 10 méterről kapura is lőtt, Horváth bravúrral védett.
30.Lazovics beadását Kovács kissé hosszan vette át, majd Géresit hozta játékba, ő azonban 5 méterről kapu fölé lőtt.
28.

26.Mocsi szabálytalankodott a kapunktól 22 méterre, sárga lap. A szabadrúgás nem jelentett veszélyt a kapunkra.
24.Lazovics tekert alig kapu mellé egy távoli szabadrúgást.
21.GÓÓÓL!
Szép támadás végén Kovács adott remek labdát Tamás Krisztiánnak, aki 14 méterről, ballal higgadtan lőtte ki a hosszú alsó sarkot!

20.
A 35 évvel ezelőtti Mohács - Vidi kupameccs hazai gólszerzője, a később a Vidiben is futballozó Havasi Lajos is a helyszínen tekinti meg a mai találkozót.
17.Tamás Krisztián 25 méterről, nagy erővel lőtt kapura egy szabadrúgást, a labda a sorfalon megpattant, végül a bal kapufát érintve hagyta el a játékteret.
14.A játék többnyire a hazai térfélen zajlik, a lelkesen védekező hazai csapat ellen a gól óta azonban újabb gólhelyzetet egyelőre nem sikerült kialakítanunk.
10.

6.GÓÓÓL!
Lazovics adott remek labdát Szabónak, aki 8 méterről, senkitől sem zavartatva lőtt a hazai kapuba!

5.Nego iramodott meg a jobb szélen, majd tökéletesen adott középre, Lazovics pedig 7 méterről, szép mozdulattal lőtt alig kapu mellé.
4.Utoljára 22 éve játszott NB I-es csapat Mohácson, akkor a hazai együttes 2-1-re nyert a Kispest Honvéd ellen.
1.A hazaiak kezdték a meccset.
-3.Érkeznek a csapatok, a mieink fehérben, a hazaiak pirosban fognak futballozni.
-7.Nagyon sok nézőt vonzott az Újvárosi Stadionba csapatunk vendégszereplése. Percekkel a kezdés előtt már több mint 1000 néző van a helyszínen, és még folyamatosan érkeznek a drukkerek. Egy helyi szurkoló elmondása szerint legalább 15 éve nem voltak ennyien Mohácson labdarúgó-mérkőzésen.
-25.

-30.A két csapat játékosai elkezdték a bemelegítést.
-45.
35 éve is volt egy Mohács - Vidi a kupában. A mohácsiak gólját a későbbi Vidi-játékos, Havasi Lajos szerezte, akivel közösen felelevenítettük az 1982-es MNK-meccset, melyet ide kattintva olvashat el!
-55.

-60.
Íme a mai kezdőcsapatunk: Horváth - Nego, Mocsi, Fejes, Tamás - Barczi, Varga - Szabó, Kovács, Géresi - Lazovics
-65.Üdvözöljük szurkolóinkat Mohácsról, ahol 15-kor kezdődik csapatunk első MK-meccse a 2017/2018-as szezonban.

Bár csapatunk 4-0-ra nyert Mohácson, így is egy olyan találkozón vagyunk túl, ahol mind a hazai, mind a vendégcsapat felkészítéséért felelős szakember elégedetten nyilatkozhatott a mérkőzést a helyszínen követő újságíróknak és tv-stáboknak.

Székely István:

Idáig eljutni egy amatőr sportszervezetnek, hogy a Vidi ellen játszhasson, az mindenképpen egy pozitív dolog. Jár a játékosoknak a gratuláció. Az első félidőben is voltak lehetőségeink, úgy vettem észre, hogy a második játékrészben a ellenfelünk kicsit vissza is vett, talán ennek is köszönhető, hogy nem volt annyi helyzet. Nekünk ez több szempontból is jó mérkőzést volt, sok mindent tanultunk, szuper volt minden! Mentünk be az öltözőbe, mondták a játékosok is, hogy ez nagyon jó élmény volt, erre mindenki emlékezik majd – a város is, a srácok is, én is.

Marko Nikolics:

A továbbjutás volt a legfontosabb, ez sikerült. Nem igazán volt kérdéses az eredmény, szóval néhány játékost pihentetni tudtunk a Honvéd elleni találkozóra, valamint örülök annak, hogy három fiatal játékos – Tóth Bence, Mocsi Attila és Hársfalvi András – is bemutatkozott Vidi-mezben.

Magyar Kupa
2017. Szeptember 20. 17:30  -  Szerző: Wéninger Ákos  -
Magabiztos továbbjutás a Magyar Kupában

Szabó Bence két gólt szerzett, rajta kívül Tamás és Fejes is eredményesek voltak a Mohácsi TE ellen.

1982 után ismét Mohácson játszottunk Magyar Kupa-mérkőzést szerda délután. 35 évvel ezelőtt az NB II-ben erős csapatnak számított a Mohács, napjainkban azonban a megyei első osztályban szerepelnek, így a találkozó egyértelmű esélyesei mi voltunk. Sok nézőt vonzott az Újvárosi Stadionba csapatunk vendégszereplése, ami érthető is, hiszen utoljára 22 éve játszott Mohácson NB I-es csapat, akkor a hazaiak 2-1-re legyőzték a Kispest Honvédot.

Az 5. percben Nego iramodott meg a jobb szélen, majd tökéletesen adott középre, Lazovics pedig 7 méterről, szép mozdulattal lőtt alig kapu mellé. Egy perccel később Lazovics adott remek labdát Szabónak, aki 8 méterről, senkitől sem zavartatva lőtt a hazai kapuba (0-1). A 17. percben Tamás Krisztián 25 méterről, nagy erővel lőtt kapura egy szabadrúgást, a labda a sorfalon megpattant, végül a bal kapufát érintve hagyta el a játékteret.

A 21. percben egy szép támadás végén Kovács adott remek labdát Tamás Krisztiánnak, aki 14 méterről, ballal higgadtan lőtte ki a hosszú alsó sarkot (0-2).

A folytatásban is a mieink futballoztak aktívabban, igaz a 31. percben egy nagy hazai helyzetet is láthattunk, Nagy Zsombor lövését azonban Horváth bravúrral védte. Az első játékrész utolsó percében Szabó szögletét követően Fejes juttatta a hazai kapuba a labdát, így a félidőben 0-3 szerepelt az eredményjelzőn.

A második félidőben a játék képe nem sokat változott, mi irányítottunk, szép támadásokat vezettünk. Az 50. percben Nego szerzett labdát a hazai térfél közepén, kényszerítőzött Géresivel, majd egyedül vezethette a labdát a kapusra, a biztos gól helyett azonban nagyon önzetlenül Lazovicsnak passzolt, ő pedig átlépte a játékszert, talán Géresit várva a hosszú oldalon, ám ő nem érkezett. Az 56. percben Pókos Máté 15 méterről vette célba a rövid alsó sarkot, Horváth vetődve szépen védett.

Negyedórával a találkozó vége előtt Nagy Zsombor talált a kapunkba egy gyors hazai támadás végén, a mohácsi drukkerek legnagyobb bánatára azonban a partjelző már lest jelzett, így maradt a 0-3. Egészen a 81. percig, amikor is Szabó Bence szerezte meg második gólját miután Tamás bal szélről érkező beadását fejelte szépen a mohácsi kapuba (0-4). A vége előtt Lazovics lőtt hatalmas helyzetben az üres kapu mellé 4 méterről Géresi passza után. Végül maradt a 0-4, biztosan jutottunk a legjobb 64 közé.

Csapatunk legközelebb szombat este 20.30-kor a Bp. Honvéd ellen lép pályára Felcsúton.