2022. Május 03. 20:50  -  molfehervarfc.hu   -   Fotó: molfehervarfc.hu
Újabb fontos győzelem: 2-0-ra győztük le a Budapest Honvédot!

Dárdai Palkó és Kenan Kodro góljai három pontot értek a kispestiek ellen.

Kovács Dániel -- Sabanov, Stopira, Rus -- Heister, Dárdai (Funsho 80), Pinto (Alef 87), Zulj, Nego (Bese 90) -- Nikolics (Petrjak 80), Kodro

Budapest Honvéd FC:
Tujvel -- Petkovic, Klemenz, Machach (Lukic 60), Batik, Doka, Tamás, Jonsson (Zsótér 60), Traoré (Drazic 82), Pantelic (Bőle 82), Nagy
2022.05.03. SzékesfehérvárMOL Aréna Sóstó20 fok, tiszta égbolt2527 nézőJátékvezetők: Berke BalázsGeorgiou TheodorosHorváth ZoltánBogár Gergő

Az OTP Bank Liga 31. fordulójára hétközben került sor, csapatunk a játéknap második mérkőzésen kedden 18:30-kor a MOL Aréna Sóstóban fogadta a Budapest Honvéd együttesét. Michael Boris sérülés miatt nem számíthatott Fiola, Makarenko és Szendrei játékára sem, így a Kovács D - Rus, Stopira, Sabanov - Nego, Zulj, Pinto, Dárdai, Heister - Kodro, Nikolics kezdőcsapatnak szavazott bizalmat. Ellenfelünk kapuját a korábbi Vidi-hálóőr, Tujvel Tomas védte, illetve egy másik bajnokunk, Tamás Krisztián is ott volt az első perctől kezdve a pályán, harmadik korábbi játékosunk, Zsótér Donát a kispadon kezdett.

Vendéghelyzettel kezdődött a találkozó, a 3. percben Traoré fejese kerülte el a kapunkat, két perccel később viszont már Kodro lövését kellett hárítania Tujvelnek. Közel negyedórája tartott a meccs, amikor Dárdai kicselezte Petkovicsot, majd 17 méterről lőtt kapu mellé, négy perccel később pedig Kovács volt munkában, aki Jonsson kísérletét védte bravúrral. A 25. percben sikerült megszereznünk a vezetést! Zulj ívelte fel a labdát Kodrónak, aki mellel lekészítette azt Dárdainak, Palkó pedig 13 méterről kapásból a hálóba lőtt, Tujvel nem védhetett (1-0).

A vezetés megszerzése után a 29. percben Nikolics maradt le Nego beadásáról, öt perccel később Jonsson fejese csattant a felső lécen, a félidő végén pedig a jött az igazi csattanó - Nego jobboldali centerezését Zulj továbbította a hosszún üresen álló Kodrónak, aki közelről nem hibázott (2-0)! Nem sokkal a gól után Berke Balázs le is fújta az első játékrészt.

A szünetben egyik vezetőedző sem változtatott, a második negyvenöt perc pedig akárcsak az első, egy Traoré fejessel kezdődött, de Kovácsnak ezúttal sem kellett védenie. Az 53. percben Traoré ezúttal lábbal veszélyeztetett, de 20 méteres, erős lövését Kovács magabiztosan ölelte magához. Tíz perccel később Zulj ballábas lövése pattogott el a Honvéd-kapu mellett, majd Batik fejelt egy szöglet után a kapunk felé, a labda végül Traoréról pattant Kovácshoz. A 68. percben jártunk, amikor Sabanov tört előre, majd lövésre is vállalkozott, távoli kísérlete nem jelentett igazi veszélyt a kispestiek kapujára. Egy perccel később ismét egy Traoré fejest írhattunk fel jegyzetfüzetünkbe, de a vendégek támadója ezúttal sem talált kaput.

A 75. percben a szokásos forgatókönyvet láthattuk, Traoré fejelt, ezúttal el is találta a kapunkat, de Kovács hárítani tudott. Az utolsó tíz percre frissített Michael Boris: Petrjak és Funsho lépett pályára Nikolics és Dárdai helyett. Ahogy beállt, pár perccel később Petrjak ügyesen ment el a jobb oldalon, beadását Tujvel kispárgázta, a labda Kodro elé került, de az egyik kispesti védő nagyot mentett. Alig egy perc telt el, amikor Pinto-Petrjak-Nego volt a labda útja, de Funsho elől szögletre vágták a labdát a vendégek. A portugál középpályásnak ez volt az utolsó megmozdulása, a hajrára Alef váltotta. A 88. percben Lukic közeli, de éles szögből leadott lapos lövése gurult el a gólvonal előtt. Ez volt a találkozó utolsó igazán izgalmas pillanata, a hosszabbításban még Bese is pályára lépett Nego helyett, majd Berke a 93. percben lefújta a meccset, 2-0-ra legyőztük hazai pályán a Budapest Honvédot!