2021. Március 10. 15:30  -  Wéninger Ákos   -   mlsz.hu   -   Fotó: mlsz.hu
Dala Martinnal a kapuban nyert a magyar U17-es válogatott Szerbia ellen

A hétgólos meccsen Tóth Tamás Vid és Gulyás András is pályára lépett a magyar csapatban.

A Szélesi Zoltán vezette együttes februárban játszotta le első idei felkészülési meccsét, akkor a gyengébb helyzetkihasználásunkat kihasználva a románok 2-1-es nyerni tudtak Gyulán.

Magyarország-Szerbia 4-3 (3-2)
Magyarország: Dala Martin - Farkas Bendegúz (Kaján Norbert, 46.), Dragóner Áron, Szabó Bence (Gincsai Zoltán, 46.), Kovács Patrik (Kovács Dominik, 60.) - Nagy-Kolozsvári Dániel (Gulyás András, 77.), Kocsis Dominik - Csóka Dominik (Tuboly Máté, 46.), Gyuris Aurél (Tóth Tamás Vid, 77.), Vancsa Zalán (Földi Dominik, 88.) - Gruber Zsombor
Gólszerzők: Vancsa 17., 20., Gruber 29., Kocsis 63., ill. Spasojevic 5., Abidzija 34., Kabic 46.

Ezúttal a szerb együttes volt az ellenfél, a találkozót Szegeden rendezték meg. Nem kezdtük jól a mérkőzést, az 5. percben egy kirúgás után gyors akciót vezettek a szerbek, melynek végén Spasojevic került ziccerbe, és lőtt a magyar kapuba (0-1). Gyorsan rendeztük a sorainkat, onnantól kezdve fölénybe kerültünk, és hamar sikerült megfordítani az eredményt - olvasható az mlsz.hu beszámolójában

A 17. percben Vancsa Zalán szerzett labdát a bal oldalon a szerb térfélen, egy csel után betört a 16-oson belülre, majd a balösszekötő helyéről a jobb alsó sarokba lőtt (1-1). A 20. percben már a magyar válogatottnál volt az előny, ezúttal a saját térfelünkön szereztünk labdát, majd egy gyors ellentámadás végén Vancsa kapott remek indítást, egyedül vezette a kapusra a labdát, és ismét a jobb sarokba helyezett. A 29. percben megdupláztuk az előnyt, Vancsa cselezte át magát védőjén a bal oldalon, az alapvonal közelében, majd éles szögből kapura lőtt, a labda túljutott a kapuson, a gólvonal előtt gurult végig, Gruber Zsombor pedig centikről a hálóba passzolt (3-1). A 34. percben egy bal oldali támadást követően Abadzija fejesével 3-2-re feljöttek a szerbek, ez maradt a félidei eredmény.

A második félidőt a szerbek kezdték jobban. Kabic okos góljával 3-3-ra alakult az állás. A folytatásban a mieink tettek többet a gólszerzés érdekében, és próbálkozásainkat a 63. percben siker koronázta, amikor Kocsis Dominik 24 méterről kilőtte a szerb kapu jobb alsó sarkát (4-3). A folytatásban a mieink magabiztosan őrizték az előnyét, így még az is belefért, hogy a hajrában elhibázzunk egy tizenegyest. A magyar válogatott egy fordulatos, jó iramú, küzdelmes mérkőzésen győzött 4-3-ra.