90 +3.Véget ért a mérkőzés, 1-1-gyel zártunk.
90 +2.Újabb veszélyes kontra indult, Juhász nem tudott tisztán szerelni, továbbcsorgott a labda, végül Vinícius rúgott oda Kissnek, sárga.
90 +1.Szolnoki volt szabálytalan Pátkaival, a meccs első sárgáját kapta.
90 +1.2 perc a ráadás.
90.Kissé kitámadtunk, kontrázott a PAFC: Kiss Tamás tolta el a tizenhatos vonalán Vinícius mellett, majd helyzetben lőtt, Kovácsik nagyot védett.
88.Milanov helyén Hodzic az utolsó percekre.
84.GÓL!

Kiss Tamás beadása flipperezett Vinícius, Juhász és Kovácsik között, végül csapatkapitányunkról pattant a labda a saját kapunkba. 1-1.
84.Poór helyén Heris az utolsó vendégcserével.
83.Meglehetősen eseménytelenül teltek az elmúlt percek, mezőnyjáték folyik.
78.

77.Szolnoki pörgetett a tizenhatosra, Kovácsik fogta.
77.Vinícius fejelte rá a szögletet, jócskán fölé.
76.Mintegy másfél perce tartott a Vidi akciója, Tamás beadását végül Hadzhiev fejelte szögletre.
73.Sós jött le, Radó a helyén.
73.Kifelé ítélt szabadrúgást a labda megérkezése előtt Kassai Viktor.
72.Stopira fejelt el egy veszélyesnek tűnő felívelést, Vinícius tisztázni próbált, szöglet lett belőle.
71.Gonzalo Vega tisztázott a szöglet után.
71.Scsepovics játszott máris össze Tamással, aki beadott, Szolnoki visszafutva szögletre fejelt.
70.Első cserénkkel Scsepovics érkezik, Futács fejezte be mára.
69.Knezevic vezette a védelmünkre jobb oldalt és éles szögből jócskán célt tévesztett.
64.Szolnoki lőtt fölé 28-ról jócskán.
63.Tisztázott a PAFC, de az ellentámadást lefüleltük.
63.Tamás passzolt Milanovnak, aki szépen betört a tizenhatosra és veszélyesen középre adott, Hadzhiev tisztázott szögletre.
62.Szakály helyén Kiss Tamás.
60.Nego beadására Futács érkezett és fejelt veszélyesen, Hegedüs nem ért volna oda, de mellépattogott a labda.
57.Juhász bólintott, de elcsúszott keresztbe a labda.
57.Megint Kovács adott volna be, ezúttal balról, a labda felpörgött Poóron és az alapvonal mögé esett.
57.A sarokrúgást Poór fejelte el.
56.Kovács beadása Hadzhievről pattant szögletre.
56.Kovácsik fogta Knezevic 25 méteres kísérletét.
55.

54.GÓÓÓÓÓÓÓL!

Az imént megítélt büntetőt Milanov magabiztosan lőtte a kapu jobb oldalába! 1-0!
52.Tizenegyes!!!

Kovács tört be pazar cselekkel, Nagy Zsolt a tizenhatos vonala közelében eltalálta a sípcsontját, Kassai a büntetőpontra mutatott!
52.Hegedüs ütötte el Milanov szögletét.
52.Nego beadását Poór fejelte szögletre.
50.

50.A szögletnél Vinícius nem tudott kapura lőni, de begyűjtötte és az akció végén Stopira került lövőhelyzetbe, de nem találta el jól.
49.Nikolov emelt az elfutó Nego elé, Hegedüs kissé indokolatlanul kifutott kapujából és odapiszkált. Játékosunk nem esett el, Kassai nem ítélt tizenegyest, a beadást pedig Mioc tisztázta szögletre.
48.Nego beadását Futács bólintotta rá, de nem tudott erőt tenni bele, így Hegedüs zsákmánya lett.
47.Mioc kereste Gonzalo Vegát a védelem mögött és meg is találta, de lest jelzett az asszisztens.
46.Folytatódik a mérkőzés!
45 +2.Véget ért az első játékrész, melynek során számos lövést és helyzetet láthattak a kilátogatók. Hamarosan folytatás!
45 +1.2 perc a ráadás.
45.Vinícius kereste Stopirát a jobb oldalon, elöl, végül Nego elé került a labda, aki fejjel a jól helyezkedő Futácsot találta volna meg, de támadónk combjáról továbbpörgött a játékszer.
43.A legutóbbi szögletünknél Futáccsal összefejelő, majd percekig ápolt Hadzhiev turbánnal a fején és 50-es mezszámmal folytatja a játékot.
42.Másodjára Pátkai emelkedett, a visszatett labdát Juhász fejelte el.
42.A szögletet is Stopira tisztázta, ismétlés.
41.Stopira szerelt, de már nem tudta megmenteni a szöglet elől.
40.Az ellentámadásból Milanov ívelt Kovács felé, aki egy labdaátvétellel szó szerint megkerülte Hegedűst, majd balról a kapus Hegedüsre vezetve emelt, de az oldalhálóba! Ziccer volt!
40.Most Sós is próbálkozott a kígyótérről, Kovácsik eldőlt és ezt is védte.
38.Futács fejelt távolról távolra.
37.Nagy Zsolt tört előre és lőtt veszélyes helyről, 20 méterről, de kissé eltörte, így mellé pattogott.
36.

35.Futács fejelt volna, de Kassai játékvezető szabálytalanságot látott a szögletnél, kifelé a szabadrúgás.
33.Remek jelenetek a MOL Aréna Sóstóban: Tamás húzott el a balon, beadását már-már levette Nagy, de Milanov erőszakosan szerelte és középre játszott volna, de ott Hadzhiev félig-meddig tisztázott. Ezután Nego és Nikolov is majdnem lövéshez jutott, végül Pátkai játszott jobbra Stopirához, aki visszacsel után Milanovnak passzolt. Bolgár játékosunktól Vinícius elé került a játékszer, aki fellépve, mintegy 35-ről tüzelt - a blokkról szögletre pattant.
32.Poór ívelt Sós felé, Vinícius jól fedezte a labdát, mígnem kölcsönjátékosunk letarolta őt, szabadrúgás.
30.Most Nagy Zsolt tesztelte Kovácsikot, 23 méterről, a tizenhatos sarkának közeléből lőtt, de ez sem okozott komolyabb gondot.
28.Knezevic sistergős bombája elment a felső léc fölött, Kovácsik rajta volt.
27.Tamás szerelte Szolnokit a tizenhatos előterében, a mi szemszögünkből bal oldalon, de a labda szerencsétlenül továbbpattant, így hátvédünk visszarántani volt kénytelen egykori játékosunkat, szabadrúgás.
27.

26.Stopira adott be, Futács jó helyen volt, de kissé lyukat fejelt, így elpattogott keresztbe.
24.Újabb Juhász- Hegedüs "párbaj" a szöglet után, ezúttal a kilépő kapus közvetlen közelről hárította a fejest, majd Nagynak kellett kivágnia a gólvonalról!
24.Másodjára Vinícius bólintott, ez talán fölé ment volna centikkel, de Hegedüs beleért, újabb sarokrúgás.
23.Óriási helyzet! Milanov szöglete Juhász fejét találta meg, csapatkapitányunk bólintott, Hegedüs hatalmas védéssel tolta ki!
23.Tamás találta meg Kovácsot a védelem mögött, ő beadás helyett tolt egyet és Poór hátulról szögletre szerelte.
22.Ezt is kifejelte Juhász, de a kipattanót Nagy tűzte rá 30-ról, Kovácsik fogta.
21.Poór bedobását Vinícius fejelte szögletre.
19.Szolnoki kísérletezett 25-ről, jobbról, elpattogott keresztbe.
17.

14.Sós szögletét Juhász elfejelte, így került 13 méteren Szakály elé, aki ballal lőtt, pattogós lövését Kovácsik fogta.
13.Nikolov labdájára csapott le a PAFC, Knezevic tette le balra a felfutó Szakálynak, aki beadott, de Nikolov blokkolta, szöglet.
10.Hadzhiev tisztázta Tamás veszélyes beadását.
9.Átszállt a hosszúra a labda, ott Nagy Zsolt nehéz helyzetből jó 10 méterrel fölé lőtte.
9.Knezevic kavargatott a szélen Nikolovval szemben, végül az alapvonalról beadott, Kovácsik beleért, Vega nem igazán, Nikolovon megpattanva lett szöglet.
8.Nego szaladt el a jobbszélen és magasan beadott, Futács remekül érkezett és egy érintésből letette volna egy érkezőnek, de kevéssel Milanov mögé ment a játékszer.
7.Nikolov durrantotta fölé a szabadrúgást.
6.Sós adta el a labdát, Futács lecsapott. Mioc becsúszott és felvágta a lőni készülő csatárunkat, szabadrúgás 21 méterről.
5.Gonzalo Vega vette át szépen Szakály passzát, ezzel megverte védőinket és éles szögből, erősen a léc fölé lőtt.
3.Hegedűs fejelte ki.
2.Szögletet harcoltunk ki.
1.Elkezdődött a mérkőzés! Hajrá Vidi!
-5.Érkeznek a csapatok!
-15.A csapatok befejezték a bemelegítést.
-20.Együttesünknél továbbra sem bevethető a hosszabb ideje sérült Fiola Attila és Hangya Szilveszter.
-25.

-30.A csapatok már melegítenek.
-35.A PAFC-nál nincs meccskeretben a sérült Varga József-Urblík-Balogh Balázs trió, valamint rajtuk kívül Tamás Nándor, Bachana Arabuli, Osváth Attila és a márciusban igazolt, panamai válogatott Tony Taylor.
-40.Szintén megfordult a Vidiben a most a kispadra kerülő Branislav Danilovic kapus, illetve 2017-18-as bajnokunk, a sérült Varga József is.
-45.A PAFC kezdőjébe bekerült három korábbi játékosunk is: 2014-15-ös bajnokunk, Nagy Zsolt, kölcsönjátékosunk, Sós Bence, illetve háromszoros bajnokunk, a Puskás Akadémia FC csapatkapitánya, Szolnoki Roland is.
-50.Komjáti András kezdőcsapata az alábbi: Hegedüs - Poór, Hegedűs J., Hadzhiev, Nagy Zs. - Szolnoki, Mioc - Sós, Gonzalo Vega, Szakály P. - Knezevic.
-55.Marko Nikolics kijelölte kezdőcsapatát a mai összecsapásra: Kovácsik - Nego, Juhász, Vinícius, Stopira - Nikolov, Pátkai, Tamás - Kovács, Milanov - Futács.
-60.

-65.Köszöntjük szurkolóinkat a MOL Aréna Sóstóból, ahol együttesünk 17 órai kezdettel a Puskás Akadémia FC együttesét fogadja az OTP Bank Liga 30. fordulójában!
Mérkőzés után

Marko Nikolics:

Az az első perctől kezdve látható volt, hogy hiányzott ma némi motiváció a csapatból. Persze tudom, hogy nem könnyű egy ilyen hosszú szezon után, sok mérkőzés után egy olyan meccsen pályára lépni, ami igazból a mi részünkről már nem döntött túl sok dologról. Ettől független ez persze nem profi hozzáállás, és meg kell találnunk a módot arra, hogy a maradék három bajnoki mérkőzésre változzon, hiszen jó képet kell mutatnunk magunkról és az egész klubról. A kupadöntő az egy másik dolog, ott már most is egészen biztos vagyok benne, hogy nem lesz semmiféle hasonló probléma. A mai meccsen az energiaszintünk kicsit olyan volt, mintha egy barátságos meccset játszottunk volna. Járattuk a labdát, rengeteg passzunk volt, még a helyzeteink is megvolt a győzelemhez, de hiányzott a gyilkos ösztön belőlünk. A kapott gól pedig tökéletes lenyomata volt a mérkőzésnek.

Komjáti András:

A csapat tényleg csapatként működött, mindenki motivált volt, segítették egymást a játékosok. Voltak hibáink a védekezésben, főleg a pontrúgásoknál, ami sajnos egész évben probléma. A Vidi gólja után is küzdöttünk, hogy legalább egy döntetlent kiharcoljunk, a végén pedig akár még szebben is alakulhatottt volna a találkozó. De természetesen nem vagyok elégedetlen, minden pontra szükségünk van. Láttam utólag, hogy a Vidi tizenegyese előtti szabálytalanság a vonalon kívül volt, de nem foglalkozom vele, a játékvezető megadta. Persze ha kikaptunk volna, fájna, de mindenki hibázhat, emberek vagyunk.

Döntetlen a Puskás Akadémia FC ellen

Milanov büntetőből szerzett vezetést a második félidő elején, a vendégek egy öngóllal egyenlítettek a mérkőzés végén.

A MOL Vidi FC az OTP Bank Liga 30. fordulójában azt a Puskás Akadémiát látta vendégül a MOL Aréna Sóstóban, amely ellen az első tíz NB I-es meccs során veretlenek maradtunk, a mostani kiírásban viszont mindkétszer vereséget szenvedtünk.

Marko Nikolics csapatából hiányzott a Ferencváros ellen kiállított Anel Hadzic, illetve a hosszabb ideje sérült Fiola Attila és Hangya Szilveszter. Visszatért viszont a kezdőbe a legutóbbi, Debrecen elleni kupaelődöntőn eltiltott Juhász-Vinícius páros.

Komjáti András gárdájából az elmúlt hetekhez hasonlóan hiányzott a sérült Varga József, Jozef Urblík és Balogh Balázs, illetve nem volt ott Osváth Attila, Tamás Nándor, Bachana Arabuli és a márciusban szerződtetett Tony Taylor sem. Jonathan Heris és Spandler Csaba a kispadra ülhettek le.

Az első félidőben az első helyzet a vendégek előtt adódott, akik a játékrész során szinte folyamatosan próbálkoztak távoli lövésekkel. Az 5. percben Gonzalo Vega durrantott fölé, majd Nikolov hasonló eredménnyel záruló szabadrúgása után egy elfejelt szöglet került éppen Szakály elé, aki 13 méterről lőtt, de Kovácsik fogni tudta.

A 19. és 22. percben előbb Szolnoki, majd Nagy is a tizenhatos előteréből eresztett meg lövéseket, de ezt követően a Vidi percei jöttek. Kovácsot szerelte Poór szögletre, ami három veszélyes lehetőséghez vezetett. Az első sarokrúgást Juhász fejelte vissza a rövidre, de Hegedüs óriási vetődéssel kitolta, majd az ismétlést Vinícius bólintotta, a kapus ebbe is beleért. Harmadjára megint Juhász ugrott, Hegedüs kilépett és a megcsúsztatott labdát az égbe paskolta, végül a gólvonal közeléből tisztáztak a védők.

A 28. percben Knezevic sistergős szabadrúgása zúgott el a léc fölött, két perccel később Nagy tüzelt, azt Kovácsik hárította. A 33. percben hosszan pattogott a labda a PAFC tizenhatosa környékén, szinte minden mezőnyjátékosunk érintette, az akció végén Vinícius lendületből érkezve, fellépve, 35 méterről lőtt. A veszélyesnek tűnő löket egy védőről pattant szögletre.

A 37. minutumban Nagy Zsolt egészen a tizenhatosunk vonaláig vezette a labdát és lőtt, de kissé eltörte, így elpattogott a kapu mellett, majd Sós ballábas lövését hárította Kovácsik. A 40. percben Kovács alakított ki ziccert. Milanov felívelésénél egy pazar átvétellel megkerülte Hegedűst, majd balról húzott a kapura, a kifutó Hegedüs fölött el is pöckölte, de az oldalhálóban csattant. Ez volt a félidő utolsó, említésre méltó jelenete.

A szünetben egyik edző sem cserélt. A 49. percben Nikolov emelt Nego elé, aki levette, majd a kifutó Hegedüs odapiszkált neki a tizenhatos sarkánál. Francia-magyar játékosunk nem esett el, Kassai pedig nem ítélt büntetőt.

Nem úgy, mint az 52. percben: Kovács vert át két védőt is, a tizenhatos vonalánál Nagy Zsolt rúgott oda a sípcsontjára, a játékvezető pedig a tizenegyespontra mutatott. A labda mögé Milanov állt és a kapu jobb oldalába bombázott (1-0).

A 60. percben Nego beadására Futács robbant be és fejelt veszélyesen, de végül elpattogott a bal kapufa mellett a labda. Ezt követően szinte teljesen eseménytelenül teltek a percek, néhány távoli kísérletet leszámítva nem forogtak veszélyben a kapuk.

A 84. percben váratlanul egyenlítettek a vendégek egy igen peches találattal: Kiss beadása Vinícius, Juhász és Kovácsik között flipperezett, csapatkapitányunkról saját kapunk felé pattant, utoljára Kovácsik ért hozzá. Öngól (1-1).

A hajrára kissé kinyíltunk, Kiss Tamás szaladt el egy kontrával, a tizenhatos vonalán eltolta Vinícius mellett, majd helyzetben, jobbról lőtt, Kovácsik nagyot védett.

Döntetlennel zárult a találkozó, ami azt is jelenti, hogy a 2018-2019-es szezon bajnoka az FTC lett, előnyük behozhatatlan az utolsó három fordulóban. Mi ezüstérmesként zártuk ezt az idényt, 9 pont az előnyünk az Újpest és a DVSC ellőtt. 17 győzelem van csapatunk neve mellett, az üldözőké mellett 13 és 12, így három kör alatt már egyikük sem érheti el a 17-et.