Bognár Tamás
Albert István, Buzás Balázs
Medovarszki János
Szilasi Szabolcs, Kulcsár Katalin
90 +4.Hegedüs a kapunk előtt ragadt, miután felment fejelni egy szabadrúgáshoz, a kontra végén Kovács lőhetett volna az üres kapuba, de egy védő blokkolni tudott.
90 +4.Vége, 1-0-ra győztünk! Szép volt, fiúk!
90 +3.Feczesin kapott sárgát időhúzásért.
90 +3.Feczesin helyett Soumah.
90 +3.Nagy helyzet a végére, egy keresztlabda után Sejben lövésébe vetődött bele Hegedüs.
90 +2.Pölöskei kapott sárgát.
90 +2.Suljic helyett Sejben.
90 +1.Kovács egy gyönyörű szóló után visszapasszolt, de nem érkezett senki sajnos.
89.Vadnai is sárgát kap.
89.Kanta helyett Szatmári a pályán.
88.Kanta a jobb alsót célozta meg, Danilovics hatalmas bravúrral védett!
87.Nego becsúszása után Varga esett el, tizenegyest ítélt Bognár, közben Vinícius még sárgát is kapott.
86.Juhász is "besárgult".
86.Varga váltja Strestiket.
84.Szolnoki kapott sárgát visszahúzásért.
82.
A gól előtti pillanat.
81.GÓÓÓÓL! Pölöskei szöglete után Juhász elől kifejelték a labdát, amit Oliveira mellre vett, majd egy pattanás után a kapu jobb oldalába bombázott 18 méterről!
79.Nego beadását csúsztatta meg Feczesin, de nem tudta kapu felé irányítani a labdát.
78.Géresi ballal centikkel lőtt a kapu jobb oldala mellé 18 méterről!
77.
76.Oliveira és Poór csúsztak össze, szélsőnk sárgát kapott.
74.Torghelle helyett Baki a pályán.
74.Kovács lőtt 27 méterről váratlanul, Hegedüs nagyot védett.
73.Pölöskei szabadrúgása után Oliveira tette középre a labdát, Juhász fejelt kapura, Hegedüs védett.
72.Gera rúgta meg Suljicot, sárga lap, ez pedig a második volt az MTK játékosának, így piros.
70.Pölöskei 32 méterről végzett el egy szabadrúgást, pont Hegedüs kezébe ment a labda.
69.Suljic beadását Feczesin fejelte kapura az ötösről, Hegedüs óriásit védett!
67.Oliveira beadását Hegedüs ütötte szögletre, de majdnem a saját kapujába. A szögletet Vinícius kevéssel fejelte a jobb alsó mellé.
66.Oliveira egy csel után, ballal kapura emelt 16 méterről, Hegedüs lehúzta a labdát.
65.Pölöskei szögletét Hegedüs öklözte a mezőnybe.
63.Géresi Krisztián 21 éves, az idei szezonban eddig 14 NB III-as bajnokin 10 gólt szerzett.
62.Kovács, Géresi, majd Suljic lövése vágódott le egy MTK-s védőről.
61.Gyurcsót váltja Géresi, akinek ez az első NB I-es mérkőzése.
60.Gyurcsó jól ment el a szélen, középre adott, Hegedüs kivetődve kiütötte a labdát.
59.Strestik beadása centikkel ment el a középen érkező Torghelle feje felett.
57.Oliveira beadását húzta le Hegedüs.
55.
53.Kanta 20 méterről elvégzett szabadrúgása a jobb kapufán csattant!
51.Oliveira középre lőtt labdáját fogta Hegedüs.
50.Újabb Gyurcsó szöglet, újabb Juhász fejes, ezúttal Hegedüs védett.
49.Gyurcsó szöglete után Juhász fejese pattant egy védőről a kapu mellé.
47.Oliveira ballal lőtt kapura 20 méterről, Hegedüs fogta a próbálkozást.
46.Elkezdődött a második félidő.
45 +1.Vége a félidőnek.
45.Kovács tört nagy helyzetben a kapu felé, egy becsúszás után a földre került, Bognár nem ítélt tizenegyest.
43.Egy rossz felszabadítás után Juhász fejelt mellé 8 méterről.
42.
40.Pölöskei lőtt fölé 25 méterről.
38.Strestik lőtt középre egy labdát balról, Torghelle fejese kevéssel ment fölé.
37.Suljic beadása megpattant egy védőn, így Hegedüs kezébe szállt a labda.
35.Strestik bombája megcsúszott Danilovics kezén, majdnem a kapuban kötött ki a labda.
32.Suljic tolta meg a labdát, Grgic becsúszott, Suljic elesett, szélsőnk kapott sárgát.
31.Torghelle készített le egy labdát, amit Gera lőtt méterekkel fölé a tizenhatosról.
29.Kanta szögletét Myke fejelte mellé, közben úgy tűnt, Bognár szabadrúgást ítél kifelé, helyette újra elvégeztette a sarokrúgást, amit Nego vágott ki a kapu elől. Az újabb szöglet után Myke fejesét védte Danilovics.
27.Vadnai beadását fejelte kapu mellé Torghelle, a labda megpattant Szolnokin, szöglet.
26.Grgic hozta fel a labdát, majd 35 méterről lőtt, jócskán fölé szállt a labda.
25.Gyurcsó ívelt a vendégek kapuja elé egy szabadrúgást jobbról, Grgic kifejelte a labdát az érkező Juhász elől.
23.
22.Kanta ívelt a Myke elé egy szabadrúgást, aki balról egyből középre emelt, Torghelle pedig 6 méterről fölé fejelt.
19.Myke egy igazítás után 21 méterről a felső lécet találta el.
18.Suljic remek cselekkel verte meg védőjét, az alapvonalról középre passzolt, Poór mentett a a vendégek kapuja előtt.
16.
15.Gyönyörű támadás végén Oliveira lőtte 16 méterről kevéssel fölé Suljic visszatett labdáját.
14.Gera szabálytalankodott Oliveirával, sárga lap.
12.Nego jobbról érkező éles beadása ment el keresztben Feczesin és Gyurcsó előtt is.
11.Bese jobbról érkező beadását húzta le Danilovics.
10.Egy visszatett labdát Danilovics nagyon rosszul talált el, így helyzetbe került Strestik, de 12 méterről, jobbról a jobb alsó mellé lőtt.
9.Suljic keresztlabdáját vette le Gyurcsó, csinált egy cselt befelé, majd jobbal lőtt 21 méterről, Hegedüs nagyot védett.
7.Gyurcsó ívelt jobbról a kapu elé egy szabadrúgást, a hosszúról Juhász pörgette kapu felé a labdát, de mellé ment a próbálkozás.
6.Kovács egy szép csel után 23 méterről lőtt, pont a blokkba.
5.Gyurcsó végezte el a meccs első szögletét, Vinícius csúsztatott, de nem tudta kapu felé iránytani a labdát.
3.Vadnai adott be balról, Szolnoki szépen mentett az érkező Torghelle elől.
2.Gyurcsó balról érkező beadása szállt a vendégek kapuja mögé.
1.Elkezdődött a meccs!
-4.Szokásos hazai szerelésünkben lépünk pályára, a vendégek pedig fehér-kék-fehérben.
-10.A mai mérkőzésen Juhász Roland viseli a csapatkapitányi karszalagot.
-15.A csapatok befejezték a melegítést és visszamentek az öltözőkbe.
-20.Hazai pályán legutóbb 2010 tavaszán veszítettünk ponto(ka)t az MTK ellen, azóta négyszer nyertünk, legutóbb tavaly ősszel 5-0-ra.
-25.
-30.Az MTK négy ponttal előz meg bennünket jelenleg a tabellán.
-35.Mindkét csapat elkezdte a melegítést.
-40."Stopira izomsérülése még mindig nem jött rendbe teljesen, Trebotic hasfalizom-húzódással, Simon Ádám pedig Achilles-ín problémával bajlódik, ezért nincsenek a mai keretben" - tájékoztatta honlapunkat dr. Kovács Tibor csapatorvos.
-45.Horváth Ferenc azt mondta a meccs előtt, a csapat mindent megtesz majd azért, hogy közelebb kerüljön a dobogóhoz, vagyis győzzön.
-50.Székesfehérváron 5 Celsius-fok van, borult az idő, gyengén fúj a szél.
-55.Íme a mai kezdőcsapatunk: Danilovics - Nego, Juhász, Vinícius, Szolnoki - Pölöskei, Oliveira - Gyurcsó, Kovács, Suljic - Feczesin.
-60.
-65.Köszöntjük szurkolóinkat a Sóstói Stadionból! 15.30-kor kezdődik a Vidi - MTK bajnoki.
  • Kezdőcsapatok
  • Cserék
  • Szakmai stábok

Horváth Ferenc: Olyan meccs volt a mai, mint egy jó zöldségleves, minden volt benne: tizenegyes, kiállítás, helyzetek mindkét oldalon. Úgy érzem, megérdemelten nyertünk, még akkor is, ha a végén büntetőt hibáztak a vendégek. Az első félidőben kicsit visszahúzódtunk, engedtük az MTK-t, ez teljesen tudatos volt. Mindent betartottak a játékosok, amit kértem tőlük, talán egy kicsivel több agresszívitást vártam volna, de összességében elégedett vagyok. Az első félidőben is voltak lehetőségeink, de kicsit türelem játék volt a mai. Néha hazárdírozni kell a fociban, hogy sikert érjünk el. Benne volt a rizikó, hogy gólt szerez az MTK az első 45 percben, de abban is benne lett volna, ha letámadjuk őket, hiszen a Fradi ellen, múlt héten láthattuk, hogy nagyon jól védekezik a kék-fehér csapat. Jól szállt be a meccsbe Géresi, ami külön öröm. Vannak tehetséges játékosaink, ő is közéjük tartozik, nem okozott csalódást, ahogy eddig egyik fiatalunk sem.

László Csaba: Elveszítettünk egy olyan meccset, amit az első félidőben meg is nyerhettünk volna. Nem szeretnék a játékvezetővel foglalkozni, csak magunkat hibáztathatjuk, jobban kellett volna kihasználni a helyzeteket. Játékban nem volt gond, a piros lap után is visszajöttünk a meccsbe, de kihagytuk a tizenegyest. A kiállításig nem éreztem átütő erőt a Vidiben, utána azonban magasabb fokozatra kapcsoltak és végül nyertek. A vereség ellenére meg kell dícsérnem a csapatot, egy pontot mindenképp megérdemeltünk volna.

2015. November 28. 18:30  -  Szerző: Wéninger Ákos  -
VIDEOTON FC - MTK (1-0)
Oliveira bombája döntött, győztünk az MTK ellen

Oliveira a 81. percben szerezte a győztes gólt, Danilovics büntetőt védett a találkozó végén.

92. alkalommal találkozott a két csapat egymással az élvonalban szombat délután. Székesfehérváron ez volt a 46. összecsapás. A legutóbbi fordulóban az MTK nem kis meglepetésre 1-0-ra legyőzte a listavezető FTC-t.

Az első percek az ismerkedés jegyében teltek, majd a 9. percben Gyurcsó törte meg a csendet, 21 méterről lőtt kapura, Hegedüs nagyot védett. Egy perccel később egy visszatett labdát Danilovics nagyon rosszul talált el, így helyzetbe került Strestik, de 12 méterről, jobbról a jobb alsó mellé lőtt. A 15. percben gyönyörű támadás végén Oliveira lőtte 16 méterről kevéssel fölé Suljic visszatett labdáját. Négy perccel később közel járt a gólhoz az MTK, de Myke egy igazítás után 21 méterről a felső lécet találta el. A folytatásban is az MTK játszott veszélyesebben, Torghelle sok gondott okozott a védelmünknek, a 35. percben pedig Strestik bombája megcsúszott Danilovics kezén, majdnem a kapuban kötött ki a labda. A játékrész utolsó percében Kovács tört nagy helyzetben a kapu felé, egy becsúszás után a földre került, Bognár nem ítélt tizenegyest.

Fordulás után, a 47. percben Oliveira ballal lőtt kapura 20 méterről, Hegedüs fogta a próbálkozást. Hat perccel később újabb fővárosi kapufát jegyezhettünk fel, Kanta 20 méterről elvégzett szabadrúgása a jobb kapufán csattant! A 61. percben újoncot avatott a Vidi, Gyurcsó helyére a Vidi II-ben kiváló őszi szezont produkáló Géresi állt be. A 67. percben Oliveira beadását Hegedüs majdnem a saját kapujába ütötte, végül szöglet lett, ami után Vinícius fejelt kevéssel a jobb alsó mellé. Két perccel később Feczesin fejese után védett hatalmasat a vendégek kapusa. A 72. percben megfogyatkoztak a kék-fehérek, Gera rúgta meg Suljicot, így második sárga lappal kiállt. A következő percekben előbb Juhász fejesét, majd Kovács távoli bombáját fogta Hegedüs. A 78. percben Géresi lőtt ballal 17 méterről, alig ment mellé a labda. A 81. percben megszereztük a vezetést: Pölöskei szöglete után Juhász elől kifejelték a labdát, amit Oliveira mellre vett, majd egy pattanás után a kapu jobb oldalába bombázott 18 méterről! (1-0.)

A 87. percben Nego becsúszását szabálytalannak ítélte Bognár játékvezető, és büntetőt ítélt a vendégek javára. A labdának Kanta futott neki, a jobb alsóba tartó lövést azonban Danilovics remek vetődéssel hárította, maradt az 1-0!

A ráadás perceiben Kovács egy remek szóló után az alapvonalról passzolt középre, de pontatlan volt a labdája. A 93. percben szabadrúgást végezhetett el az MTK, Hegedüs kapus is felfutott, és majdnem ez lett a veszte, ugyanis megszereztük a labdát, a kontra végén pedig Kovács lőhetett volna az üres kapuba 23 méterről, de egy védőt talált el.

1-0-ra győztünk egy nagyon érdekes játékvezetői felfogásban vezetett mérkőzésen. Bognár Tamás ugyanis tíz sárgát és egy pirosat osztott ki a meccsen, ebből hét sárgát mi kaptunk. Ezzel a három ponttal felzárkóztunk az élmezőnyhöz. Legközelebb december 2-án, szerdán lépünk pályára a Ferencváros otthonában.