90 +4.Vége a mérkőzésnek.
90 +3.Jakab beadását Sándor fejelte ki.
90 +2.Álvarez kapott sárgát egy szabálytalanság után.
90 +1.Egy jobbról érkező beadást Orosz fejelt fölé 8 méterről.
90.Fejes bedobása után Feczesin fordult volna kapura, de a játékvezető szabálytalannak látta támadónkat.
89.3 perc lesz a hosszabbítás.
86.Dodlek maradt a földön, ezért állt egy kicsit a játék.
84.GÓÓÓÓÓL! Kovács indításával Feczesin lépett ki, elhúzta a kapus mellett, aki elütötte. A büntetőt a sértett végezte el és jobbal a jobb alsóba lőtt, Dániel csak beleütni tudott a labdába.
83.
81.Sándor jött Trebotic helyett.
78.Pajac élesen lőtt középre egy labdát balról, elment az érkezők előtt sajnos.
75.Oliveira balról érkező labdáját rúgta ki Lázár.
74.Godslove-ot Pascua váltja.
71.Feczesin indult meg a jobb oldalon, majd jobbal mellé lőtt 17 méterről.
68.Thiago helyett Lázár jött be.
67.Kleinheisler helyett Álvarez a pályán.
64.Orosz hozta fel a labdát, majd 21 méterről, ballal a jobb kapufát találta el.
61.Chakla helyett Kovács a pályán.
60.Elállt az eső a helyszínen.
58.Egy hazai szöglet után Godslove lövése vágódott le a blokkról, majd Villám lőtt fölé.
56.Hangya kapott sárgát, miután felrúgta Pajacot.
55.
53.Pajac szöglete kijött a védőkről, újból beadott, Chaklának kicsit magas volt a labda, Dániel megszerezte.
52.Kleinheisler passzolt középre egy szabadot, az érkező Pajac egyből lőtt ballal, 11 méterről, Szalairól levágódott a labda.
50.Brachi szabadrúgása után Feczesin az ötösről a kapuba lőtt, de lökést jelzett a játékvezető, így a gól érvénytelen.
48.Dodlek lépett ki a jobb oldalon, keresztbe passzolt, de nem érkezett senki.
47.Fejes állt be Heffler helyett a szünetben.
46.Elkezdődött a második félidő.
45.Vége a félidőnek.
44.2-0. Rowen megszerezte a labdát kapusunktól és a kapuba lőtt.
42.Hangya próbálta indítani Godslove-ot, hosszú volt a labda.
40.Pajac szöglete után Simon óriási erővel találta el a felső lécet 6 méterről.
39.Pajac ment el a jobb szélen, beadása megpattant és a kapufáról hagyta el a pályát.
37.Feczesin ívelt fejesét húzta le a hazaiak kapusa.
35.Trebotic passza után Kleinheisler indult meg, majd ballal, 17 méterről lőtt, Dániel védett.
32.Brachi tisztázott az ötösről egy bal oldali hazai szöglet után.
29.Dodlek végezhetett el szabadrúgást 18 méterről, fölé ment a labda.
26.Trebotic passzolt Brachihoz, aki jó helyzetből próbált beadni balról, de az utolsó pillanatban szerelték.
23.Vezetnek a hazaiak. Dodlek jobbról akart beadni, lecsúszott a próbálkozás és a rövidbe vágódott.
21.Most Oliveira beadását vágta ki a hazai kapu elől Szalai.
18.Heffler beadását rúgta ki Szalai Feczesin elől az ötösről.
16.
14.Dodlek 21 méteres szabadrúgása a sorfalról pattant vissza a mezőnybe.
11.Peric tört be a tizenhatosunkon belülre, Simon az ötösnél szerelte.
9.Pajac próbált meg elmenni a bal szélen, de a labda megcsúszott a füvön, így hosszan szöktette magát.
7.Heffler készített le egy labdát Simonnak, aki 24 méterről, jobbal fölé lőtt.
5.Oliveira ment el a jobb oldalon, beadását Szalai vágta ki Feczesin elől.
3.A tizenhatos sarkáról végezhetett el szabadrúgást a hazai csapat, majd Gavric lőtt kapufát a hosszúról.
1.Elkezdődött a meccs.
-2.Érkeznek a csapatok, hamarosan kezdődik a találkozó.
-5.Ma 13.00-kor további három meccsre sor kerül a Ligakupa-nyolcaddöntő első körében.
-10.A mieink fehérben, a hazaiak pirosban játszanak majd.
-15.Befejezték a melegítést a csapatok és visszamentek az öltözőkbe.
-20.Kleinheisler László is nyilatkozott honlapunknak a meccs előtt, többek között azt mondta, ma és szombaton is nyerni érkezik a csapat Dunaújvárosba.
-25.
-30.A két csapat elkezdte a bemelegítést.
-35.A hétvégén, az idei utolsó bajnokira is Dunaújvárosba utazunk, majd kedden, a mai meccs visszavágóján fogadjuk megyei riválisunkat.
-40.A Dunaújváros második lett csoportjában, mi megnyertük a miénket. Érdekesség, hogy mindkét csapat 13 pontot szerzett a 6 csoportmeccs alatt.
-45.Joan Carrillo azt mondta a meccs előtt, már az első felvonáson is győzelemre készülünk.
-50.Jelenleg 2 Celsius-fok van Dunaújvárosban, és esik az eső.
-55.Íme a mai kezdőcsapatunk: Horváth - Brachi, Caneira, Chakla, Heffler - Simon, Trebotic - Pajac, Kleinheisler, Oliveira - Feczesin.
-60.Ahogy arról tegnap beszámoltunk, a Dunaújváros Stadion centerpályája a heves esőzések miatt jelenleg játékra alkalmatlan, így a műfüves edzőpályán rendezik a meccset.
-65.Köszöntjük szurkolóinkat Dunaújvárosból! 13.00-kor kezdődik a Dunaújváros - Vidi Ligakupa-nyolcaddöntő első mérkőzése.
  • Kezdőcsapatok
  • Cserék
  • Szakmai stábok
Mérkőzés után

Joan Carrillo: Nem kezdtük jól a meccset, a Dunaújváros szerzett két gólt az első félidőben. Követtünk el hibákat, de a hiba is a játék része. A második félidővel már elégedett voltam, a játékosok átérezték a helyzetet és több lehetőséget is kialakítottunk, a végén pedig szereztünk egy gólt. A hazaiak jól játszottak, jól védekeztek. Soha nem jó elveszíteni egy meccset, de a 2-1-s végeredménnyel nem rosszak az esélyeink a továbbjutást illetően, amit hazai pályán kell kiharcolnunk jövő héten.

Dobos Barna: Nagyon örültünk, hogy a szünet előtt 2-0-s vezetést szereztünk, aztán a második félidőben már egy kicsit beszorultunk, bár nem igazán tudott veszélyes helyzeteket kialakítani a Vidi. Nagy bravúr, hogy győztünk, de természetesen sajnálom, hogy a végén kaptunk egy gólt. Még 2-0-s végeredménnyel is a Vidi lenne továbbra is a továbbjutás esélyese, így még inkább. A visszavágón is szeretnénk helytállni.

Egygólos hátrányból várjuk a visszavágót a Ligakupában

Szünetben a Dunaújváros 2-0-ra vezetett, a végén Feczesin szépített büntetőből. Folytatás december 9-én, Sóstón.

A Dunaújváros Stadion centerpályája játékra alkalmatlanná vált az elmúlt napok esőzései miatt, így egy műfüves edzőpályán került megrendezésre a Ligakupa-nyolcaddöntő első összecsapása. A játékosokat 3 Celsius-fok és eső fogadta kedden 13.00 órakor.

A 2. percben a tizenhatosunk sarkáról végezhetett el szabadrúgást a hazai csapat, a labda átszállt a hosszúra, az érkező Gavric pedig kapásból a keresztlécet találta el. Két perccel később Oliveira ment el a jobb oldalon, beadását Szalai vágta ki Feczesin elől, majd újabb két perc elteltével Heffler készített le egy labdát Simonnak, aki 24 méterről, jobbal fölé lőtt. Kisebb lehetőségekig jutottak a csapatok a következő negyed órában, majd a 23. percben a hazaiak megszerezték a vezetést: Dodlek jobbról akart beadni, lecsúszott a próbálkozása és a kapu rövid oldalába vágódott. (1-0.)

A 29. percben a gólszerző Dodlek szabadrúgásból lőtt fölé, a 35. percben Trebotic passza után Kleinheisler 17 méterről leadott lövését védte Dániel. A félidő végén több helyzetet is kialakítottunk, előbb Feczesin ívelt fejesét húzta le Dániel, majd Pajac beadása pattant a kapufára, végül egy szöglet után Simon lőtte telibe a keresztlécet 6 méterről. A szünet előtt azonban a hazaiak növelték előnyüket: Egy hazaadás után Muscat Rowen megszerezte Horváth passzát és a kapuba lőtt. (2-0.)

Az 50. percben Brachi szabadrúgása után Feczesin az ötösről a kapuba lőtt, de lökést jelzett a játékvezető, így a gólt érvénytelenítette. Két perc múlva Kleinheisler passzolt középre egy szabadot, az érkező Pajac egyből lőtt ballal, 11 méterről, Szalairól levágódott a labda. A 64. percben Orosz hozta fel a labdát, majd 21 méterről, ballal a jobb kapufát találta el. A 71. percben Feczesin indult meg a jobb oldalon, majd jobbal mellé lőtt 17 méterről. Hét perccel később Pajac élesen lőtt középre egy labdát balról, elment az érkezők előtt sajnos a beadás. Egyre jobban szorongattunk, a piros-fehérek azonban jól védekeztek. A 84. percben aztán Kovács indításával Feczesin lépett ki, elhúzta a kapus mellett a labdát, Dániel pedig elütötte. A büntetőt a sértett végezte el és jobbal a jobb alsóba lőtt, Dániel csak beleütni tudott a labdába. Ez volt támadónk nyolcadik gólja a Ligakupában. (2-1.)

Az utolsó percekben már nem változott az állás, a Dunaújváros 2-1-re győzött a párharc első mérkőzésén. A sorozatot kedden folytatják a csapatok a Sóstói Stadionban, előtte viszont (szombaton) még egy bajnokit is vív egymással a két együttes.