Tartalék játékvezető:
Márkus Tamás
Gólbírók:
Solymosi Péter, Nagy Róbert
90 +5.Vége a rangadónak! Kétszer is hátrányban voltunk, de fordítottunk és 3-2-re győztünk az ETO ellen! Szép volt fiúk!
90 +4.Gyurcsó szöglete után Juhász fejelt a hálóba, de lökés miatt nem érvényes a gól.
90 +3.Gyurcsó labdáját Wolfe rúgta szögletre Nikolics elől középen.
90 +2.Gyurcsó balról egy befelé csel után jobbal lőtt, Kocic megfogta a jobb alsóba tartó labdát.
90 +1.Álvarez labdájával Feczesin lépett volna ki, de lesen volt támadónk.
90.Gyurcsó szöglete után nem tudtunk helyzetet kialakítani.
89.Nikolics labdájával Álvarez lépett ki, Gyurcsót hozta volna helyzetbe középen, de egy védő menteni tudott.
88.Gyurcsó szögletét lehúzta Kocic Juhász elől, védőnk a földön maradt. A vendégek kapusának ez nem tetszett, kapott egy sárgát Iványitól.
87.Álvarez ívelt középre jobbról, felpörgött a labda, Gyurcsó egyből lőtt volna, de nem találta el jól.
85.Kronaveter ívelt jobbról a hosszúra, az érkező Völgyi ballal fölé lőtt.
83.GÓÓÓL!!! Álvarez nagyon becsapta védőjét a szélen, kiugratta Nikolicsot, aki higgadtan, Kocic lábai között helyezett a hálóba! Ez volt támadónk 99. NB I-es gólja!
81.Priskin lépett volna ki, de lesről indult a győri támadó, majd a másik oldalon történt hasonló, csak Nikolics főszereplésével.
80.Andric váltja Vargát a vendégeknél.
77.
Belga szurkolók 1350 km-ről is elutaztak egykori kedvencük, Juhász Roland meccsére - nem is hiába.
76.Simont Feczesin váltja.
75.GÓÓÓL!!! ​Gyurcsó szögletére Juhász robbant be az ötösre és védhetetlenül fejelt a kapuba!
73.Gyurcsó 24 méterről kapura csavart szabadrúgása alig ment fölé.
71.Priskin lépett ki lesen, majd sípszó után elrúgta a labdát, Nikolicshoz hasonlóan ő is sárgát kapott a mozdulatért.
70.Álvarez jött Oliveira helyett.
69.Sándor indította Gyurcsót, aki visszafelé cselezett, majd alig lőtt fölé 15 méterről.
67.Lang szabálytalankodott Oliveirával, sárga.
66.Újra vezet a Győr. Kronaveter indította Vargát, aki jobbról középre passzolt, a hosszún érkező Rudolf pedig közelről a kapuba bombázott.
64.Kleinheisler helyett Trebotic a pályán.
63.Állt a játék Priskin ápolása miatt.
61.Egy győri szöglet után a kapunk előtt pattogott a labda, de végül felszabadítottunk.
60.
59.1-1!!! Oliveira indította szépen Gyurcsót, aki egy 50 méteres szóló után balról középre passzolt, a labda pedig Wolfe-ról a kapuba pattant a labda. Kamber is hozzáért még, de valószínűleg csak a gólvonal mögött.
56.Völgyi kapu elé ívelt labdáját Calatayud ütötte oldalra.
55.Oliveira labdájával Nikolics lépett ki, az asszisztens lest jelzett, Iványi sípolt, Nikolics pedig a hálóba lőtt, de a mozdulat sárgát ért.
54.Gyurcsó cselezett befelé balról, majd jobbal a bal felső mellé lőtt.
53.Juhász is sárgát kapott, ő reklamálásért.
52.Vinícius kapott sárgát egy korábbi, Priskin ellen elkövetett szabálytalanságért.
51.
49.Koltai helyett Kronaveter jött a szünetben.
48.Gyurcsó szögletét kifejelték, majd Kleinheisler lőtt mellé 23 méterről.
47.Egy előreívelt labda mintha Lang kezét érintette volna a tizenhatoson belül, de a játékvezető nem ítélt büntetőt.
46.Elkezdődött a második félidő.
45 +1.Vége a félidőnek.
45.Gyurcsó átadása után Kleinheisler remekül cselezett befelé, Sándorhoz passzolt, aki 8 méterről a jobb alsó mellé lőtt. Nagy helyzet volt.
44.Gyurcsó szabadrúgása után Juhász csúsztatott, Kocic felszedte a labdát.
42.Vezet az ETO. Most a másik oldalról jött egy bedobás, Sándor felfejelte a labdát, amit mielőtt leesett volna Pátkai lőtt kapásból a jobb alsóba 11 méterről.
41.Kamber bedobása után Lipták fejelte vissza a labdát, Pátkai kapásból lőtt a tizenhatosról, Szolnoki blokkolt.
40.Kleinheisler lövése kerülte el a győri kaput.
39.3645 a hivatalos nézőszám a mai meccsen.
37.Gyurcsó szöglete után Vinícius elől mentettek.
36.Rudolf lépett ki a bal oldalon, az asszisztens lest jelzett.
35.Gyurcsó szabadrúgásába Simon ért bele fejjel a tizenhatoson belül, de nem tudta kapu felé iránytani a labdát.
32.Gyurcsó szabadrúgás után Wolfe szabadított fel, az ellentámadás után Rudolf ment el a bal oldalon, középre adott, Stopira nagyot mentett.
30.Varga cselezett befelé jobbról, majd ballal lőtt, kicsivel ment fölé a labda.
29.Juhász szerelte szépen Priskint az oldalvonalnál, úgy, hogy a vendégek támadójáról ment ki a labda.
27.Gyurcsó újabb szabadrúgást tekert a győri kapu elé jobbról, Vinícius felfejelte a labdát, Simon pedig kapásból lőtt 9 méterről, de nem találta el jól, mellé ment a próbálkozás.
26.
Nikolics akcióban.
25.Gyurcsó ívelt a kapu elé egy szabadrúgást 40 méterről, középről, kifejelte Lipták. (Wolfe közben visszatért.)
24.A vendégek 25-ösét a vonal mellett ápolják, közben folytatódik a meccs.
23.Wolfe maradt a földön egy ütközés után, akit ápolni kell, áll a játék.
21.A Győri ETO az első fordulóban 2-0-ra kikapott Pakson, a másodikban 3-1-re verte a Honvédot.
20.Stopira játszott Kleinheislerhez, úgy tűnt, középpályásunk lőni fog 22 méterről, de inkább Nikolicsot próbálta játékba hozni, sajnos hosszú lett az átadás.
19.Rudolf akart kapu elé ívelni, de mindenkinek hosszú volt a labdája.
18.Mezőnyjáték folyt az elmúlt percekben.
16.Gyurcsó tekert a kapu elé egy szabadot jobbról, Simon csúsztatott kapu fölé.
14.Völgyi ívelt a kapu elé balról, 30 méterről, Priskin bólintott, Calatayud hatalmasat védett, de közben az asszisztens lest jelzett.
13.Szolnoki ezúttal is Juhászt kereste egy bedobással, most a védők nyerték a fejpárbajt.
12.
11.Pátkai Koltait kereste egy íveléssel, Oliveira előnyösebb helyzetben volt és kikísérte a labdát az alapvonalon túlra.
10.Gyurcsó szabadrúgása után Sándor gyönyörűen fejelt kapura 12 méterről, a két kapufa találkozásánál csattant a labda.
9.Szolnoki bedobása után Juhász csúsztatott, majd Oliveira fejelte kapura a labdát, Kocic megfogta.
8.Gyurcsdó passzolt a visszalépő Oliveirához, aki egyből próbálta indítani a védők között kilépő Nikolicsot, de hosszú volt az átadás.
6.Priskin került a földre a kapunktól 32 méterre, a szabadrúgást Varga Roland bombázta kapura, alig ment fölé.
4.Varga húzta meg a jobb oldalon, beívelését Szolnoki csúsztatta ki a kapu elől.
3.Nikolicsot állították meg szabálytalanul a tizenhatos oldalánál, a szabadot Gyurcsó tekerte kapura, kicsivel a keresztléc fölött ment el.
2.Egy győri ívelést húzott le Calatayud.
1.Elkezdődött a meccs!
-2.A két csapatkapitány, Sándor György és Koltai Tamás cserélnek zászlót.
-3.Érkeznek a csapatok.
-5.Szokásos hazai szerelésünkben, piros mezben, kék nadrágban és piros sportszárban játszunk majd, a győriek tiszta fehérben.
-10.Az első félidő kezdőrúgója Bencze Zoltán lesz, aki 40. születésnapjára kapta párjától, Katitól a lehetőséget.
-15.Befejezték a csapatok a melegítést és visszamentek az öltözőkbe. Hamarosan kezdődik a rangadó!
-20.Az OTP Bank Liga harmadik fordulójában eddig egy mérkőzést játszottak, a Paks 3-0-ra verte az MTK-t péntek este.
-25.
-30.A csapatok elkezdték a bemelegítést.
-35.Horváth Ferenc pedig azt mondta, csapata támadásra van ítélve a mai meccsen is.
-40.Joan Carrillo szerint a bajnokság egyik legerősebb csapata látogat Székesfehérvárra.
-45.
A játékvezetők már korábban felmérték a pályát.
-50.Íme a mai kezdőcsapatunk: Calatayud - Szolnoki, Vinícius, Juhász, Stopira - Sándor, Simon - Gyurcsó, Kleinheisler, Oliveira - Nikolics.
-55.
Az öltözőben már minden készen áll.
-60.Székesfehérváron süt a nap, a hőmérséklet 28 Celsius-fok körül van. Eső nem várható ma délután.
-65.Köszöntjük kedves szurkolóinkat a Sóstói Stadionból! Csapatunk a Győri ETO ellen lép pályára 16.30-tól.
  • Kezdőcsapatok
  • Cserék
  • Szakmai stábok
Mérkőzés után

Joan Carrillo: A játékosok mentalitása fantasztikus volt ma is! Félidőben annyit mondtam nekik, hogy bár hátrányban vagyunk, egy pillanatig se gondolkozzanak a döntetlenben, csak a győzelemre koncentráljanak. A játékosok és a szurkolók győzelme volt a mai. A szurkolóké is, hiszen a nehéz pillanatokban is buzdítottak minket, sőt, akkor kapcsoltak csak igazán turbo üzemmódra. Juhász egyenlítő góljánál már a vonal mellett állt készen a beállásra Feczesin, de nem akartam ezen változtatni, hiszen az azt jelentette volna, hogy esetleg az ikszet akarjuk őrizni. Láttam a játékosok arcán is, hogy meg tudjuk nyerni a meccset. Rizikós húzás volt, talán nem is jön be mindig, de ma sikerült. Azt mondtam a szezon előtt, hogy öt olyan csapat van, ami a többi fölött áll, legalábbis papíron, ezek között van a Győr is, úgyhogy ez egy nagyon fontos három pont volt. Viszont azt se felejtsük el, hogy még csak a harmadik fordulóban járunk, a helyén kell kezelnünk a dolgokat, és mostantól a Nyíregyháza elleni találkozóra kell készülnünk. Ki kell emelnem, hogy akkor sem inogtunk meg, amikor másodszor is hátrányba kerültünk. Előfordul, hogy gólt kapunk, ez a játék része, de ez csak annyiban kell, hogy befolyásoljon bennünket, hogy még inkább meg akarjuk nyerni a meccset. És ez a mentalitás nem csak a csapatra igaz, hanem a stáb tagjaira a klub minden dolgozójára, vagyis az egész Videoton FC-re.

Horváth Ferenc: Nagyon jó meccset játszottunk. Mindkét együttes nyílt sisakkal küzdött, mindent megtettünk a győzelemért, de ezúttal rossz oldalon álltunk. Kicsit kijjebb engedtük a Vidit, ám így is megvoltak a lehetőségeink, ültek az elképzeléseink, mégis vereséget szenvedtünk. Nem gondoltam, hogy elveszíthetjük a meccset, úgy éreztem végig kontrollálni tudjuk a játékot, sajnos nem így történt. Sok a kreatív játékos nálunk, akiket nehéz visszafogni bizonyos szituációkban, és előfordul, hogy kontrából gólt kapunk, ez a része a játékunknak még nem működik megfelelően. Új szisztémára álltunk át Priskin érkezésével, amit gyakorolnunk kell. Továbbra is a támadófociban hiszek, még akkor is, ha vannak benne hibák, ha meg kell halnunk, akkor állva halunk meg. Lassan úgy néz ki a hajam, mint a sarki róka szőre, mert nehéz megemészteni, hogy jól játszunk, idegenben 2 gólt lövünk, mégis veszítünk.

Kétszer is hátrányból felállva nyertünk rangadót a Győr ellen

Három forduló után, meccsenként három gólt rúgva, továbbra is száz százalékos a Vidi a bajnokságban. Sóstón, hosszú idő után újra egymásra talált a csapat és a közönség!

Remek, nyári időben kezdődött csapatunk harmadik bajnokija, az aktuális forduló legnagyobb rangadója, a rendszerint mindig látványos, nagy küzdelmet hozó Vidi - ETO találkozó Sóstón.

A 3. percben a Nikolics ellen elkövetett szabálytalanság miatt megítélt szabadrúgást Gyurcsó tekerte alig fölé, majd a 6. percben Varga 32 méteres pontrúgását védte Calatayud. Újabb 4 perc múlva Gyurcsó beívelését Sándor csúsztatta meg, a labda a két kapufa találkozásán csattant. Mindkét csapat próbálkozott, nyílt küzdelmet láthattak a szurkolók, a félidő középső harmadában azonban inkább csak ígéretes lehetőségeket jegyezhettünk fel, mintsem komoly helyzeteket. A mi oldalunkon Simon lövési kísérlete, a vendégeknél Varga bombája jelentette ezeket, majd a félidő vége előtt előbb egy balról érkező bedobást fejelt vissza Lipták a kapunk elől az érkező Pátkainak, aki a tizenhatosról egyből lőtt, Szolnoki blokkolt, majd a jobbról középre dobott labdát Sándor fejelte fel, Pátkai pedig – mielőtt leesett volna – 11 méterről a jobb alsóba lőtt. (0-1.)

A szünet előtt Sándor egyenlíthetett volna, de 8 méterről, kicsit jobbról a jobb alsó mellé lőtt, így félidőre maradt a vendégek egygólos előnye.

A második játékrészt nagy lendülettel kezdtük, a 47. percben egy előreívelt labda Lang kezét érintette a tizenhatoson belül, a játékvezető nem ítélt büntetőt. Egy perc múlva Kleinheisler, 7 perc később Gyurcsó lőtt mellé, aztán az 59. percben jött az egyenlítés: Oliveira remek ütemben tálalt Gyurcsó elé, aki az egész győri térfélen végigvezette a labdát, balról centerezett Nikolics felé, a középen visszaérkező Wolfe azonban még egy kétségbeesett mozdulattal bele tudott érni a labdába, amely Kambert is érintve a kapuba perdült. (1-1.)

A 66. percben újra a vendégeknél volt az előny, a szünetben beállt Kronaveter indította Vargát a szélen, aki középre passzolt, védőink és Priskin nem érték el a labdát, a hosszún érkező Rudolf viszont igen, és közelről a hálóba lőtt. (1-2.)

Két percen belül válaszolhattunk volna, amikor Sándor labdájával Gyurcsó indult meg, majd egy visszacselt követően fölé csavart. A 73. percben Gyurcsó 24 méteres szabadrúgása alig kerülte el a győri kaput, a 75-ben azonban megjött az egyenlítés. Nagy kedvvel játszó szélsőnk ezúttal szögletből tekert a kapu elé, Juhász érkezett az ötösnél és védhetetlenül fejelt a hálóba. Válogatott védőnk harmadik bajnokiján harmadik gólját szerezte ebben a szezonban. (2-2.)

Rögtön a gól után Simont Feczesin váltotta, ami azt mutatta, mindenáron meg akarjuk nyerni a rangadót. Lüktetett a játék, izgalmas, jó meccs kerekedett a találkozóból. A 83. percben Álvarez egy pazar csellel túljutott védőjén, kiugratta Nikolicsot, támadónk pedig higgadtan, Kocic kapus lábai között a hálóba vágta a labdát. Fordítottunk! Ez volt Niko 99. NB I-es találata, zsinórban negyed bajnokiján volt eredményes. Ezúttal egyben a győzelmet ért a gólja! (3-2.)

A fordítás után is támadásban maradtunk, de a Győrnek is volt helyzete, Völgyi lőtt fölé közelről egy keresztlabdát a 87. percben. A végén előbb Gyurcsó szép lövését védte a vendégek portása, majd – már a hosszabbításban – Juhász fejelt újabb gólt, a játékvezető azonban szabálytalanságot látott védőnknél, így nem adta meg a találatot.

Négypercnyi ráadás után fújta le Iványi a mérkőzést, amin kétszer is hátrányba került a Vidi, de végül óriási küzdelemben fordítani tudtunk. A győztes rangadó után a Sóstói Stadionban, hosszú idő után ismét egymásra talált a csapat és a szurkolók. A levonuló játékosokat vastaps és éljenzés követte az öltözőbe.

100 százalékos mérleggel, 9 ponttal és 9-2-es gólaránnyal a tabella második helyén állunk, az első Paks csak eggyel jobb gólkülönbsége okán előz meg bennünket. Ez volt egyébként zsinórban a tizedik bajnokink, amin nem szenvedtünk vereséget.

Szerdán a Testvériség SE ellen Magyar Kupa-mérkőzést játszunk, a bajnokság negyedik fordulójában pedig Nyíregyházán lépünk pályára szombaton.