Ajánld ismerősödnek!
Az ajánlást sikeresen elküldtük!
Balhátvédünknek, Hector Sancheznek fel kellett dolgoznia egy családi tragédiát, hogy belevághasson a külföldi profiskodásba.
- Itt van a nagy hideg, amitől minden déli játékosunk jó előre rettegett. Hogy viseled?
- Mit mondjak, ilyen hidegben még életemben nem éltem... Én a Kanári-szigetekről származom, ami a világ legkellemesebb helye, soha nincs hideg. De úgy vagyok vele, a változás jót tesz, ezt a tapasztalatot is meg kellett szereznem.
- Kanári-szigetek? Magyar embernek az egzotikum maga, egy közkedvelt üdülőhely, a világban gyakori úticél nyaraláshoz. Milyen volt ott felnőni?
- Csodálatos hely, mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy menjen el egyszer. Minden megvan, amitől egy ember jól érezheti magát: tenger is, magas hegyek is, remek klíma. Szerencsés vagyok, hogy ott élhettem, de azért is, mert a családi kötelékeim ma is nagyon erősek. A szüleim ott élnek, sajnos a testvérem két évvel ezelőtt egy autóbalesetben meghalt.
- Nehéz volt eljönni?
- Az biztos, hogy amikor a tragédia történt, nem tudtam volna. Fel kellett dolgoznom, ez megtörtént, utána pedig jöttem, mert futballista vagyok. A szigetek egyikén, Fuerteventurán kezdtem focizni, aztán átkerültem egy másik csapatba és költöztem egy másik szigetre, a Club Deportivo Tenerifében játszottam. Ez az egyik patinás spanyol csapat a Kanári-szigeteken, a másik pedig a Las Palmas, ahol a Videoton FC tiszteletbeli elnöke, Kovács Ferenc is edzősködött régebben.
- Azért nem lehetett rossz gyerekkor, Kanári-szigetek, foci...
- Talán hatéves lehettem, amikor már játszottam. A házunkkal szemben volt egy pálya, kaptam egy labdát, és minden nap fociztunk a barátaimmal. Amikor 14 évesen Tenerifére kerültem, már gondoltam, hogy érdemes komolyan venni a futballt, kicsit később pedig már azt is, hogy profi leszek. Az első profi szerződésemet 19 évesen írtam alá, utána az első és a második osztályban is játszottam a Tenerifében.
- A Villarealban is megfordultál, ez a klub az utóbi években már komoly tényező Spanyolországban és Európában is. Ott milyen tapasztalatokat szereztél?
- Élmény volt az edzéseken olyan sztárokkal együtt dolgozni, mint Nilmar vagy Rossi, de meccseken inkább a fiókcsapatban szerepeltem. A Villareal nagyon magas színvonalat képvisel, a spanyol futball élklubjai közé tartozik, egészen nagy volt a különbség a Teneriféhez képest.
- Az egész világ a spanyol futballt csodálja, a legnagyobb klubok és a válogatott uralják a nagy tornákat. Van titka, mitől ennyire jó a spanyol foci?
- Nagy összefogás jellemzi. A futball ott igazi közügy, a médiának is köszönhetően hatalmas a felhajtás a sportág körül, bármi történik benne, annak nagy visszhangja van. Természetesen nem mellékes, hogy óriási pénzek mozognak, a legnagyobb klubok a világ legjobb játékosait veszik meg, így aztán nem csoda, hogy a színvonal is a legmagasabb.
- De ez a beáramlás nagy kiáramlással is jár, hiszen sokaknak el kell jönni. Téged is érintett ez, nem rossz érzés?
- Tudomásul kell venni, ahhoz, hogy valaki ott rendszeresen játsszon, kivételes képességek kellenek. A spanyol játékosok közt sincs meg ez mindenkiben, de azért elég jók ahhoz, hogy a világ más pontjain megállják a helyüket, így tényleg nagy a kiáramlás. Nem probléma, hiszen bár kiemelkedő a spanyol liga színvonala, azért máshol is vannak jó bajnokságok. Engem például a magyar is kellemesen lepett meg, jól képzett, technikás játékosok vannak itt, jó meccseket játszunk.
- Erősen csodálkoznék, ha azt mondanád, spanyol szintű az itteni foci...
- Persze, ez nem lenne helyes összehasonlítás. Spanyolországban tele vannak a stadionok, a sportág megítélése is más. Negyven, ötvenezer néző is van a modern létesítményekben - itt mások a körülmények. De a Vidinél nagyok a kihívások, és ez tetszik, a projekt, aminek a lényege, hogy majd bekerüljünk a Bajnokok Ligájába, igazán motiváló. És a szurkolók sokat segítenek, főleg az ultrák! Egy játékosnak nagyon jó, ha nagy hangulat van a stadionban, még nagyobb erőfeszítésre sarkall, jobb teljesítményre vagyunk képesek általa. A BL-selejtező a Sturm Graz ellen igazán emlékezetes ebből a szempontból.
- De a szurkoló kritizál is, ez eljut hozzátok?
- Tisztában vagyunk vele, hogy ez is joga a publikumnak. Ha engem kérdezel, ez is tud jó lenni, ösztönöz, hogy javítsunk a hibákon. De én úgy éreztem, inkább a dicséretből jutott több eddig, sokat segített a közönség. Sok nehézségünk volt, jó ellenfeleink vannak, miközben új csapat alakul nálunk, ezt tudomásul kell venni. De dinamikusan jövünk fel, kevés gólt kapunk és szerintem ha folytatjuk ezt a munkát a második félévben, meglesz az eredménye. Célunk a BL, amihez meg kell nyerni a bajnokságot, ezt tudjuk. A klubtól minden segítséget megkapunk, nem okozhatunk csalódást, és nem is fogunk.
- Az új csapat az öltözőben is új társaságot jelent. Mennyire összetartó, kik a hangadók?
- Főleg a kapitány, Sándor György, de André Alves nagy tapasztalata őt is vezérré teszi. Mégsem mondhatjuk, hogy csak ők a hangadók, itt mindenki elmondhatja a véleményét, igazán összetartó a csapat. Minden nap megtanulunk egy-két szót magyarul, a magyarok pedig spanyolul, így egyre erősebbek a kötelékek.
- Te csendes szemlélő vagy inkább, nem irányító?
- Nyugodt típus vagyok, miként mások is a csapatban. De szeretem néven nevezni a dolgokat, elmondani a véleményem, akkor is, ha esetleg kellemetlen. Ilyenkor is nyugodt maradok, az az igazság, hogy nagyon nehéz kihozni a sodromból, nem is emlékszem rá, hogy valaha sikerült volna valakinek.
- A pályán is ilyen békés vagy?
- Az más, ott azért temperamentumosabban játszom, de ez nem mehet a figyelem rovására. Az ellenféllel szemben meg kell őrizni a higgadtságot, hogy ne tudjon becsapni.
- És a pályán kívül hogy érzed magad itt, a messzi idegenben?
- Tetszik az élet Fehérváron. Nyugalom van, az emberek kedvesek, segítőkészek, a város jó benyomást tett rám. Mint a többiek, én is szoktam járni Budapestre, egyszerűen nincs is idő unatkozni. Voltak már nálam a családtagjaim, barátaim, nekik is tetszettek a körülmények, s persze akkor is tartjuk minden nap a kapcsolatot, amikor nincsenek velem. Főleg a foci foglalja el a napjaimat, új ismerősöket még nem is nagyon szereztem a csapaton kívül.
- Hogy képzeled a jövőt?
- Kétéves szerződésem van a Videoton FC-vel, mindenképpen szeretném kitölteni, tudtommal ezzel a többiek is így vannak. Tisztában vagyunk vele, hogy bajnokcsapatba jöttünk, minden erőnkkel azon leszünk, hogy azzá is tegyük a Videotont, ez erkölcsi kérdés is. Dolgozunk, haladunk, szerintem a tavaszi szezon alapvetően más lesz, mint az őszi, látok esélyt a cél elérésére.
- És ha azt kérdezem, melyik álmaid csapata? Amelyikben mindenképpen játszanál?
- Ez nehéz kérdés. Gyerekként persze könnyű lett volna válaszolni, hiszen nálunk mindenki a Real Madridban vagy a Barcelonában szeretne játszani. Most már reálisan kell gondolkozni, ott kell mindent megtenni, ahol vagyunk. Nekem itt jó, itt szeretnék játszani a Vidiben.

Hector Sanchez azt is kiemelte, mennyire fontos volt az önbizalma szempontjából a kecskeméti jó teljesítménye.

Napra pontosan 3 hónap után lépett ismét pályára balhátvédünk, aki nagyon boldog, hogy újra egészséges.

Hector hétfőn Valenciába utazott korábbi bokaműtétje hathetes kontrollvizsgálatára. Az eredmények szerint roppant gyorsan gyógyul.

Hátvédünknek sikeres bokaműtétje volt Valenciában, most folytatódik a rehabilitációja, de már a Videoton FC orvosi csapatának segítségével.

Csapatunk védőjét hétfőn operálták meg Spanyolországban. A rutinműtét jól sikerült.

Az első félidőben vezetést szerzett a nagy fölényben játszó Vidi, a másodikban jól bekkelt az emberhátrányba kerülő Haladás.